Skoči na vsebino

Vodni curek za stekla

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 658
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

ne vem kako bi drugace to povedal ampak saj je vseeno...saj boste razumeli..
kdo ve komu lahko dam pregledat te vodne curke za sipo...ker mi namesti iz dveh luknjic siba sam iz ene ....
sem poleti videl da imam neke usedline v posodi za stekla...pa nisem imel casa pa sem kr dolil tekocino ....
sedaj pa mi je zacelo na obeh straneh sam iz ene luknjice sibat ven tekocino....in to mi zre zivce :jok :damn
aja ko sem z iglo probal scistit te luknjice je bilo takole je bilo enako...edino kaj sem opazil, je to, da sem skoraj pri prazni posodi uspel nekakko spravit iz obeh enako kolicino vode...kot da bi po tej cevki pred tem razcepkom nekaj bilo noter...mislim da bi bilo treba sam to scistit..
udm imas kako idejo???

ej sem zabluzo...upam da se bo kdo kaj spoznal iz tega :laugh :-D
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 404
  • Avtomobil: Rdeča raketa

OK, mogoče sem way off, ampak če se ti je nabral vodni kamen (če uporabljaš tud navadno vodo), probi dat notr kkšno tekočino (mogoče tisto ki se za kavomate uporablja :-D .) ki ga naj bi razbila.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

mislim da je vodni kamen...ker uporabljam navadno vodo...pa sem videl bele usedline..k sem me ful dolgo cist mal vode notr....pa poleti pa se vroce je bilo k hudic...
kako pa se rece tej raztopini za vodni kamen...??
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 404
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Zdele ne dobim sestre da bi mi povedala, ti še sporočim. Aja, ne vem pa, če je sploh dobra za avte, nimam teh izkušenj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

hm...
upam da bo lep vikend ---brez dezja...se bom mal sputu v avto...mal odsraufat to izolacijo pa pogledat, ce se da kaj naredit...
vseeno thx...
pa sporoci mi kako se rece tej zadevi, ko bos mel cas..oziroma bos izvedel:))
:ok
Prikaži več možnosti

JB
JB

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: E36 316i, letnik1996

Tudi men se je dogajalo podobno, nato sem pa v tiste šobe iglo porinil jih malo presukal levo desno gor dol pa je malo boljše, uporabljam pa prav tako navadno vodo, edino sedaj sonax pa vodo.
E36 316I L.96 cordobarot-metallic
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

nema veze ta igla..sem ze probal..sam ni v tem malem zafilano...mislim da je kos vodnega kamna priso po cevki do te plastike, ki razdeli to zadevo...pa sem na voznikovi strani to menjal spomladi...pa ne vrjamem da bi kr naenkrat na obeh sajbah levi curek crkno..
bo treba narazen vzet.. :damn
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

šobe dol, v trgovini kupit Citronko (citronsko kislino), Citronko zamešat v vodo in namočit šobe čez noč :-D
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 249
  • Avtomobil: Bmw 3er

Tudi meni se to dogaja ,pa se gretje sob imam,tako da sem ze razmisljal ,da bi notr zlil destilirano vodo.
Ocistis ,cez pol leta pa spet..

:beer
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

udm....
to pa vem kaj je citronka :laugh
bom probal za vikend naredit nekaj....upam da bo ratalo...cez teden rabim avto...
p.s.
kmalu bom imel servis (zadnja lucka se je vzgala)
tako da bova pol resetnila interval in sla na en :beer
Prikaži več možnosti

oitge
oitge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: E46 320ci

nema veze ta igla..sem ze probal..sam ni v tem malem zafilano...mislim da je kos vodnega kamna priso po cevki do te plastike, ki razdeli to zadevo...pa sem na voznikovi strani to menjal spomladi...pa ne vrjamem da bi kr naenkrat na obeh sajbah levi curek crkno..
bo treba narazen vzet.. :damn

Zna biti, da so se zamašili povratni ventilčki ki so pred šobami, probaj brez njih pa boš videl kje je problem.

:wave
BMW E36 318i (M40 B18),
BMW E36 320i (M50 B20),
BMW E46 320ci(M54 B22)
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

ce je to ta plastika ki je pred sobami ?? hmm sem na voznikovi strani to menjal spomladi...je bila res zanic...saj pridejo sam 600 sit.... ampak mi je mal cudno da sta obe naenkrat...pa ko sem mel mal vode notr, sta iz obeh sob normalno sibala tekocino...(kot da bi kak del bim v cevki in bi ob velikem pritisku zamasil kak dovod)...
ma ne preostane mi druzga kot da narazen vzamem...upam da bom to naredil v soboto...med tednom pridem po temi domov.. :damn
Prikaži več možnosti

moebius
moebius

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 351
  • Avtomobil: Laguna dci 180 4control

udm....
to pa vem kaj je citronka :laugh
bom probal za vikend naredit nekaj....upam da bo ratalo...cez teden rabim avto...
p.s.
kmalu bom imel servis (zadnja lucka se je vzgala)
tako da bova pol resetnila interval in sla na en :beer

Namoci v katerokoli kislino (ne v 100% seveda :-D ) ali pa v kasen Cilit in temu podoben izdelek za pucanje vodnega kamna...
LP,Moebius
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

solna kislina pa bojo problemi rešeni :-D
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

robberrt
robberrt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 946
  • Avtomobil: BMW GXX 3xxi

amm samo navadno vodo mate notr v posodi za sipe??? :eek
Jest dam obvezno zraven se malo kaksnega cistila(vitrex) tudi poleti samo v malo manjsi kolicini...pa nisem se nikoli imel problemov...upam da tud zdej nav....
330i - v sodelovanju z naravo
Prikaži več možnosti

punkfan
punkfan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 309

Vcasih tudi sivanka pomaga...
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 096

imel sm isti problem pri E36 318i
v posodi za vodo se od starosti al pa od minusa razleti nek tulc al pa ena plastika ki je notri(ne pa vodni kamen), pol pa v ventilčkih pred šobami majhni končki zapirajo pot vodi!
ščisti posodo za vodo pa odmakni izolacijo na pokrovu motorja ter uzemi ven ventilčke pred šobami in zveži direktno cev na šobe

predno sestaviš spucaj šobe in probaj nesestavljeno če šprica ok...naj ti en v avtu prklop-pa pazi da se ne pošpricaš pa da ne boš kšnga orodja na brisalce dal boš k boš razderu ker bojo rise na šipi....

lp tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

amm samo navadno vodo mate notr v posodi za sipe??? :eek
Jest dam obvezno zraven se malo kaksnega cistila(vitrex) tudi poleti samo v malo manjsi kolicini...pa nisem se nikoli imel problemov...upam da tud zdej nav....

mislim da se tole nanasa na vse....itak da das vitrex noter...sam z navadno vodo mesas...iz pipe...eni pravijo da je vredu, ce das destilirano vodo noter, ker je bolj "mehka".... ker sama voda nima glih nekega ucinka :crazy

imel sm isti problem pri E36 318i
v posodi za vodo se od starosti al pa od minusa razleti nek tulc al pa ena plastika ki je notri(ne pa vodni kamen), pol pa v ventilčkih pred šobami majhni končki zapirajo pot vodi!
ščisti posodo za vodo pa odmakni izolacijo na pokrovu motorja ter uzemi ven ventilčke pred šobami in zveži direktno cev na šobe

predno sestaviš spucaj šobe in probaj nesestavljeno če šprica ok...naj ti en v avtu prklop-pa pazi da se ne pošpricaš pa da ne boš kšnga orodja na brisalce dal boš k boš razderu ker bojo rise na šipi....

lp tii

tii a se je tebi to zgodilo da si pozabil orodje na brisalcih :napaka :laugh
ja v soboto bom sel mal razdret tole zadevo...ja imas prav neke bele zadeve so se noter naredile..usedline...in mislim da mi je ravno to zafilalo sobe :damn
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 096

ne ni se men zgodl ampak enmu kolegu :damn
in to pred nekaj tedni...

lp tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Pred casom sem imel podoben primer: zvlekel sem ven komplet cevke, in jih z zico ki je bila na koncu zavita cele prepucal. Tam kjer je najvecji ovinek cevke se rado nabere kamna in potem voda sploh ne pride do sob! Poskusi!
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.