Skoči na vsebino

Hibe/pogoste težave F10/11 ?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
206 odgovorov v temi
Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 115
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Hi ladies!

Sicer sem iskal po zgodovini, pa niti nisem naše kaj konkretnega na to temo, samo stare poste iz 2012, ko so bili ti avti še presveži, za takšne ugotovitve.

Na kaj biti posebej pozoren pri samem nakupu F10/11?

Gre se za nakup avta v DE, torej prevrteni kilometri in podobne balkanske goljufije načeloma odpadejo, pa glede na to, da se kupuje 520d se kupec že zaveda morebitnih težav zaradi verige (pardon verižice  :fight  ).

So se v F10/11 serija pojavile kake druge napake, na katere je dobro biti pozoren?

Naprimer:

- kaka nenavadno hitra rja na posebnih mestih?

- kaka voda v prtljažnem prostoru kot pri E61?

- težave z volansko letvijo kot pri E60/61?

- karkoli "name it"!

Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 408
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Hi ladies!

Sicer sem iskal po zgodovini, pa niti nisem naše kaj konkretnega na to temo, samo stare poste iz 2012, ko so bili ti avti še presveži, za takšne ugotovitve.

Na kaj biti posebej pozoren pri samem nakupu F10/11?

Gre se za nakup avta v DE, torej prevrteni kilometri in podobne balkanske goljufije načeloma odpadejo, pa glede na to, da se kupuje 520d se kupec že zaveda morebitnih težav zaradi verige (pardon verižice  :fight  ).

So se v F10/11 serija pojavile kake druge napake, na katere je dobro biti pozoren?

Naprimer:

- kaka nenavadno hitra rja na posebnih mestih?

- kaka voda v prtljažnem prostoru kot pri E61?

- težave z volansko letvijo kot pri E60/61?

- karkoli "name it"!

Ladies?  :uh

Težave z vodo vsekakor so, ne spomnim se pa več kje pride noter (in ne more ven). Težav z volansko letvijo v smislu E6x zaenkrat ni zasledit, je pa hudič tako občutljiv (ker je letev električna, če se prav spomnim) da jo moraš menjat že ob relativno majhnem karambolu, stene pa ohoHOHO. No da se razumemo, jaz bi beštijo vsekakor nabavil ker mi je všeč (jo enkrat tudi bom), vsekakor ne z 2.0 motorčkom, čeprav roko na srce v kombinaciji z avtomatom sploh ni tako napačen. Da bi imel F10/11 z ročnim menjalnikom, se dam pa raje luknjo v koleno zvrtat...

P.S.: Ko bom jaz imel F10/11, bom dal iz preventive enih 10 lukenj v karoserijo zvrtat... boljše to, kot potopljena elektronika :skrbast

Urejal Jerry, 03.09.2016, 22:11.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 115
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Ladies?  :uh

:laugh 

Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 508
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Kupi facelift, tisti je praktično brez težav.

lp,m

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Moj je star 5 let zdaj, od tega 3 leta pri meni in sem menjal prednje roke ( so dobile luft ) , en končnik, komplet diske in ploščice pri 100 000 km, ( to je itak potrošni material) Moral pa bom zamenjati še puše se mi zdi ( imajo malo lufta) 19 col in naše zjebane ceste terjajo svoj davek očitno.

Drugo samo redni servisi, o kaki vodi kjerkoli v avtu ni sledu, pa sem se vozil že po hudih nalivih. Menjalnik in motor delata kot ura, olja ne požre niti kaplje. Je pa res, da ko sem avto kupil, je bil kot nov, in je imel le 50 000 km. Servisiran vedno tako kot je treba in to je to.. je pa 530d, ampak ne dvomim, da tudi 520d , če je ohranjena in dobro servisirana, bo vse ok..

Prikaži več možnosti

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 831
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

f 11  2011...pri 230 000 km komplet podvozje še prvo...diski menjani pri 190 000 km...ter set verige....leva zadnja blazina menjana  v garanciji ...stikalo leve stekla menjano...je  pa res večino na ac....večji del tujina...druzga zaenkrat nič....razen potrošnega materijala ..gume..olja..filtri...

Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

- Ketne odletijo

- DPFji se zabašejo (predvsem pri voženih na kratke relacije)

- Kaka turbina odleti (plastični usmernik prepari in leti v njo)

- Blazine rade shodijo

- Antena za keyless včasih

- ...

Načeloma pa ima precej manj težav ta voz kot je imela E60 :)

Objavljena slika
Avto brez avtomatike preprosto ni avto :-D
Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 267

Blazine ma moj kolega ze obe menjani na garancijo.
Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 072
  • Avtomobil: E53 X5 FL

- Ketne odletijo
- DPFji se zabašejo (predvsem pri voženih na kratke relacije)
- Kaka turbina odleti (plastični usmernik prepari in leti v njo)
- Blazine rade shodijo
- Antena za keyless včasih
- ...

Načeloma pa ima precej manj težav ta voz kot je imela E60 :)

Torej praviš, da bi naj f10 imel majn težav kot e60? Vseeno ali je to 520d-535d?

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 802

Vseeno ali je to 520d-535d?

Niti slucajno. Vsak ima svoje prednosti in slabosti. Dobro premisli kaj rabis in kaj si lahko privoscis.

Najboljse je seveda 535d ampak je tudi najdrazje.

Najbolj optimalno je pa seveda 520d, ampak ker je F10 ze tezka krava seveda avto ne bo poskocen kot najstnica. Tuning bi znal pomagati.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

V planu je sicer e60 535d. Razmišljam tudi o f10 520d. Mogoč 525,530, ampak so kr dražji

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 802

V planu je sicer e60 535d. Razmišljam tudi o f10 520d. Mogoč 525,530, ampak so kr dražji

535d je itak top, sicer je E60 se kar aligna, docim F10 je ze zelo velika krava (po obcutku). Ampak ti itak gledas E60. Pomoje najvecja tezava E60 535d je dobit dobro. To je pomoje misija nemogoce.

Prednost F10 520d je v tem, da jih je veliko in s tem posledicno tudi dobra izbira.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik

535d je itak top, sicer je E60 se kar aligna, docim F10 je ze zelo velika krava (po obcutku). Ampak ti itak gledas E60. Pomoje najvecja tezava E60 535d je dobit dobro. To je pomoje misija nemogoce.

Prednost F10 520d je v tem, da jih je veliko in s tem posledicno tudi dobra izbira.

Ja, v tem bo problem. Poiskat dober avto. Uvoz se pa tudi ne najbolj izplača.
O f10 bo pa treba malo še premisliti, oba sprobati in se potem odločiti. No imam še čas, imam v planu menjave avta naslednje leto. Do takrat bo pa mogoče kateri forumaš prodajal kak lep primerek

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Torej praviš, da bi naj f10 imel majn težav kot e60? Vseeno ali je to 520d-535d?

Seveda. Več jih niti ne more imet, ker je to fizično nemogoče. 

Prikaži več možnosti
    • JohhnyWalker je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Najbolj optimalno je pa seveda 520d, ampak ker je F10 ze tezka krava seveda avto ne bo poskocen kot najstnica. Tuning bi znal pomagati.

Zdaj pa ti ne boš mogel verjet, ampak F10/11 520d je popolnoma dovolj. Samo pod pogojem da je avtomatik in ima 100,00% brezhiben menjalnik ki motor ves čas lepo drži na visokih obratih, pri ročnem menjalniku se ti s tem motorjem sfuzla. Je pa potrebno pri izbiri F10/11 zelo pazit ker so to izredno občutljivi avtomobili in tisti ki so sfukani, bodo lastnikom povzročali težke preglavice. Od ALU visokotlačnih pump naprej, do določenih delov v menjalniku ki so namerno skonstruirani tako da ne zdržijo dolgo (o tem se je na forumu že pisalo), itd. No, vsaj motor ni več tak šrot kot je bil v E60 520d in avtomatski menjalnik je izredno dober, če odštejemo namerno skrajšano življenjsko dobo.

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857

Zdaj pa ti ne boš mogel verjet, ampak F10/11 520d je popolnoma dovolj. Samo pod pogojem da je avtomatik in ima 100,00% brezhiben menjalnik ki motor ves čas lepo drži na visokih obratih, pri ročnem menjalniku se ti s tem motorjem sfuzla. Je pa potrebno pri izbiri F10/11 zelo pazit ker so to izredno občutljivi avtomobili in tisti ki so sfukani, bodo lastnikom povzročali težke preglavice. Od ALU visokotlačnih pump naprej, do določenih delov v menjalniku ki so namerno skonstruirani tako da ne zdržijo dolgo (o tem se je na forumu že pisalo), itd. No, vsaj motor ni več tak šrot kot je bil v E60 520d in avtomatski menjalnik je izredno dober, če odštejemo namerno skrajšano življenjsko dobo.

Zakaj?

V seriji 1 in 3 jih ima večina s tem motorjem ročni menjalnik, pa dvomim da se je komu zaradi tega sfuzlalo...

capture.jpg

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zakaj?

V seriji 1 in 3 jih ima večina s tem motorjem ročni menjalnik, pa dvomim da se je komu zaradi tega sfuzlalo...

capture.jpg

Meni bi se sigurno ker mi gre kvačkanje že pri šestakih močno na živce pa imajo dosti boljši razpon navora, enkrat sem vozil enega 328d z ročnim manjalnikom in sem skoraj živčnega fasal, ne grem se tega več, takrat je bilo prvič in zadnjič.

Tisti padec pri 2500 vrt/min je problematičen, tam bi motor moral šele začet vlečt, tega pa zamori - to reši edino osemstopenjska avtomatika, ki se nikoli ne utrudi (dokler dela brezhibno, seveda), tako je pokazala praksa.

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 659
  • Avtomobil: skunk :)

...enkrat sem vozil enega 328d z ročnim manjalnikom in sem skoraj živčnega fasal, ne grem se tega več, takrat je bilo prvič in zadnjič.

:puzzled

Sicer pa, staraš se :hihi :peace

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:puzzled

Sicer pa, staraš se :hihi :peace

Ameriški model, uvoz direktno čez lužo. Motor 2.0 sekret, čista tema. 

Po čem sklepaš, da se staram?

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 659
  • Avtomobil: skunk :)

Zanimivo. F30 328d čez lužo je 2.0d z 180 KM. 

Ker se navdušuješ nad avtomatiko :)

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti