Skoči na vsebino

K: BMW PickUp - ali kak drug PickUp na osnovi limuzine

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Hay!

...pa ne mi rečt da jih ne poznaš, saj pri Šumiju rihtajo avte :) :-D

lp

joda

Verjetno Jerry noče delit profita z ostalimi šmuglerji... rabi enga, da mu to naredi po prijateljskih cenah. :ok2

:eek

Roti, ti si genij... I like it!  :metalc

Prvi letniki so 1985 in 1986, se pravi da se ga da brez komplikacij uvozit kot oldtimerja in kot takega pri nas tudi registrirat  :ok2 Edino v USA ne moram ker imam doma novorojenčka, tako da to zaenkrat spet odpade  :jok Gre kdo gor in mi ga pošlje? :obrvi  :laugh  :laugh  :laugh

Naredimo Group Buy?  :laugh  :laugh  :laugh  :laugh  :laugh

Hvala ampak nima klime, nima avtomatskega menjalnika in enih 300 KM mu manjka... sem ti pa vseeno hvaležen za namig  :ok2

Kakšno azijko si si to pripeljal, da ne more enga dojenčka porihtat sama :confused To bi morala z levo roko naredit s 5 otroki naenkrat, pa še kuhat, likat in pospravljat zraven. Za to, da ti primadono izigrava bi lohk slovenko oženil. :ok2

Urejal Rottie, 20.09.2016, 07:58.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Zarečenga kruha...? :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 319
  • Avtomobil: Not a BMW

:eek

Roti, ti si genij... I like it!  :metalc

Prvi letniki so 1985 in 1986, se pravi da se ga da brez komplikacij uvozit kot oldtimerja in kot takega pri nas tudi registrirat  :ok2 Edino v USA ne moram ker imam doma novorojenčka, tako da to zaenkrat spet odpade  :jok Gre kdo gor in mi ga pošlje? :obrvi  :laugh  :laugh  :laugh

Naredimo Group Buy?  :laugh  :laugh  :laugh  :laugh  :laugh

Hvala ampak nima klime, nima avtomatskega menjalnika in enih 300 KM mu manjka... sem ti pa vseeno hvaležen za namig  :ok2

Ajde, jaz sem za   :metalc

Ja, ful so poceni ... nove vojska plačuje od 220k$ naprej (sicer so bolj sodobno opremljeni in boljše zaščiteni, ampak v osnovi je še vedno isti). Edino v USA je problem z registracijo teh vozil in je kr veliko sitnosti, da se porihta papirje, kolker sem bral ... ne vem kako bi to potem zgledalo, če ga uvoziš v EU. Ampak Jerry verjamem, da bi to zihr uspel zrihtat tako, da bi avto dobil tablice. :ok2

A ni fora v H1 še to, da ga z B kategorijo ne smeš vozit?

Urejal sssimon, 20.09.2016, 09:47.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Vojaške izvedenke so težje od 3,5 tone, to je res. Sicer ne vem ali je to z oklepom ali brez, nekaj imam v spominu da je fully loaded z oklepom tam pri cca 5 tonah, ampak nisem ziher.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Vojaške izvedenke so težje od 3,5 tone, to je res. Sicer ne vem ali je to z oklepom ali brez, nekaj imam v spominu da je fully loaded z oklepom tam pri cca 5 tonah, ampak nisem ziher.

Ti prvi, ki se sedaj prodajajo baje niso bili obdani z oklepom. To so imele kasnejše verzije, pa še to ne vse.

To pa ne vem. V USA to nisem zaznal, da bi bil problem, ki ga bi navajali v pogovorih okoli vojaških H1 za civilno vožnjo (imajo sicer 3 možnosti registracije, je pa problem priti do navadnih tablic v določenih državah, ker avto ne ustreza predpisom okoli izpustov in še nekaterih drugih zadev). Kako je pri nas, pa tudi nisem raziskoval. Ker določeni avti so izjeme ... recimo podaljšana limuzina tudi ne ustreza dolžini za osebni avto, pa ne rabiš izpita za avtobus zanjo.

Urejal Rottie, 20.09.2016, 10:59.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Civilne H1 za prodajo so ful oskubili vsega, da so bili lažji. Posledično je trpela tudi togost same karoserije (baje se vrat ni dalo odpret če je bil parkiran z enim kolesom na klancu).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 881

Nasedate nakladacu. Jerry dobro ve, da so na svetu tisti trije bmw pickupi, ki so jih predelali ljudje sami. Samo pozornost isce, ki jo v realnem zivljenju ne najde ne pa pickupa.
Skrajni cas, da prestavite tole v cvekarije.

Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Nasedate nakladacu. Jerry dobro ve, da so na svetu tisti trije bmw pickupi, ki so jih predelali ljudje sami. Samo pozornost isce, ki jo v realnem zivljenju ne najde ne pa pickupa.

Sj so itak vsi Jerryjevi oglasi v osnovi čvekarije že od odprtja teme z vključno prvim postom naprej, tako da ni razloga, da še ta ne bi bil. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 464
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Jerry, povej koliko imaš budžet brez ladijskega prevoza? Papirje si boš urejal sam ob uvozu? Gledaš crewcab ali single? Bencin ali dizel? Verjetno bi spet RAM-a vzel ali te zanima tudi kak F? Handling fee dorečeva preden se avto plača, če resno kupuješ kaj čez lužo.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 319
  • Avtomobil: Not a BMW

Kaj pa Honda Ridgeline? Kolega jo ima in je prezadovoljen.

2006_Honda_Ridgeline_RTS_--_NHTSA_2.jpg

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 199
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Ti prvi, ki se sedaj prodajajo baje niso bili obdani z oklepom. To so imele kasnejše verzije, pa še to ne vse.

To pa ne vem. V USA to nisem zaznal, da bi bil problem, ki ga bi navajali v pogovorih okoli vojaških H1 za civilno vožnjo (imajo sicer 3 možnosti registracije, je pa problem priti do navadnih tablic v določenih državah, ker avto ne ustreza predpisom okoli izpustov in še nekaterih drugih zadev). Kako je pri nas, pa tudi nisem raziskoval. Ker določeni avti so izjeme ... recimo podaljšana limuzina tudi ne ustreza dolžini za osebni avto, pa ne rabiš izpita za avtobus zanjo.

V ZDA lahko tudi tiste kamionske "RVje" voziš z B kategorijo, tudi tujec, kot rent a car.

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 367

actyon_funkcjonalnosc1.jpg

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 082
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

2006_Honda_Ridgeline_RTS_--_NHTSA_2.jpg

Mamma mia kako grd avto! :strah

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Nevihtus
Nevihtus

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci

Jerry ti rabiš neki v tem stilu  :-D Ima use kar rabiš.

http://www.drivearab...ed-in-ozziland/

Urejal Nevihtus, 20.09.2016, 15:30.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 381
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Verjetno Jerry noče delit profita z ostalimi šmuglerji... rabi enga, da mu to naredi po prijateljskih cenah. :ok2

Kakšno azijko si si to pripeljal, da ne more enga dojenčka porihtat sama :confused To bi morala z levo roko naredit s 5 otroki naenkrat, pa še kuhat, likat in pospravljat zraven. Za to, da ti primadono izigrava bi lohk slovenko oženil. :ok2

Ma ne gre za to, posredi so neki osebni razlogi, ki jih ne bom javno razlagal.

Žena je brez napake, vse rihta sama in nič se ne pritožuje če po cele dneve delam, same je pa vseeno nebi pustil doma ker nima izpita za avto, kaj če dojenček resno zboli ali kaj podobnega... niti v bolnico ga ne more peljat. Bo treba vsaj še kako leto ali dve počakat, da bom jaz bolj mobilen.

Zarečenga kruha...? :-D

Jaz ga še nisem jedel, zaenkrat... no, moram potrkat.

Sem si potem malo bolj ogledal tele Hummerčke in so kar bogi, dobesedno so goli, niti klime nimajo... pa če prišteješ še transport in plačilo onemu ki bi zrihtal zadevo bi tak avto do tukaj prišel cca 7-8.000 eur, kar je pa za goliča vseeno malo preveč (bi rabil še najmanj 5-10.000 eur, da iz njega narediš spodoben avto) :blackeye  

Kateri trije? Jaz trg z bmw pickupi spremljam že dolgo in sem jih naštel že najmanj 10, žal pa so se tisti ki so bili meni zanimivi prodali prej, preden sem jaz prišel na resno idejo da bi imel tak avto. Pozornosti imam s strani žene in 2 tedna starega sina več kot dovolj, hvala vseeno za skrb.

Kateri motor ima, je V8? Ne vem, moral bi jo probat... sicer je res grda ampak to mene niti najmanj ne moti, avto kupujem zase, ne za druge. Je pa pri teh zadevah problem z deli ki se verjetno nikjer ne dobijo ali pa so dragi kot žafran, zato bi raje bmw ali jeepa.

Jerry ti rabiš neki v tem stilu  :-D Ima use kar rabiš.

http://www.drivearab...ed-in-ozziland/

Kul samo ima žal volan na desni in ni dovolj star model da bi ga uvozil kot oldija, kar se ostalega tiče je pa res popoln :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ne gre za to, posredi so neki osebni razlogi, ki jih ne bom javno razlagal.

Žena je brez napake, vse rihta sama in nič se ne pritožuje če po cele dneve delam, same je pa vseeno nebi pustil doma ker nima izpita za avto, kaj če dojenček resno zboli ali kaj podobnega... niti v bolnico ga ne more peljat. Bo treba vsaj še kako leto ali dve počakat, da bom jaz bolj mobilen.

Jaz ga še nisem jedel, zaenkrat... no, moram potrkat.

Sem si potem malo bolj ogledal tele Hummerčke in so kar bogi, dobesedno so goli, niti klime nimajo... pa če prišteješ še transport in plačilo onemu ki bi zrihtal zadevo bi tak avto do tukaj prišel cca 7-8.000 eur, kar je pa za goliča vseeno malo preveč (bi rabil še najmanj 5-10.000 eur, da iz njega narediš spodoben avto) :blackeye  

....

A taxiji so nehali po LJ vozit? :ok2 Slab izgovor je to ;)

Glede stanja avtov pa nimaš kaj več pričkovat za tak denar ... nato, da nov stane 200k$ plus.

Urejal Rottie, 20.09.2016, 20:08.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, povej koliko imaš budžet brez ladijskega prevoza? Papirje si boš urejal sam ob uvozu? Gledaš crewcab ali single? Bencin ali dizel? Verjetno bi spet RAM-a vzel ali te zanima tudi kak F? Handling fee dorečeva preden se avto plača, če resno kupuješ kaj čez lužo.

Zanima me kot rečeno bmw pickup conversion, jeep Comanche, v poštev pa prideta tudi chevy El Camino in ford Ranchero, samo mora bit avto v 100,00% originalnem stanju (ne toleriram niti litih platišč) in popolnoma tehnično brezhiben, buške in praske me ne motijo. Za avto brez prevoza in stroškov sem pripravljen odštet nekje do 8.000 eur (dobim pa za tak denar že Comancheja tu v Evropi, tako da mora bit ponudba iz USA konkurenčna - od tam bi v bistvu najraje uvozil kakšnega El Camina ali Ranchera). Kar se tiče papirjev je pa tako, če je avto oldi bi mi ga moral nekdo najprej pripeljat do ene druge države (tam kjer nimajo carine na oldije iz USA, naprimer do Nizozemske ali kaj podobnega), nakar bi mi ga moral poslat sem... je kar nekaj komplikacij s tem, zato se še nisem lotil zadeve. Vsekakor bi rabil pomoč.

A taxiji so nehali po LJ vozit? :ok2 Slab izgovor je to ;)

Glede stanja avtov pa nimaš kaj več pričkovat za tak denar ... nato, da nov stane 200k$ plus.

Ni slab izgovor, za punco je slovenija pač še vedno tuja dežela in se tu ne znajde najbolje, še v trgovino gre redko sama. Ne da se mi zdaj vsega razlagat kako in kaj, v prihodnosti se imava namen preselit v tujino, zato se niti ne trudim da bi tu postala 100% samostojna - toliko na kratko. 

Spodnjega stavka pa ne razumem - kateri avto stane nov čez 200.000 eur?  :confused

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanima me kot rečeno bmw pickup conversion, jeep Comanche, v poštev pa prideta tudi chevy El Camino in ford Ranchero, samo mora bit avto v 100,00% originalnem stanju (ne toleriram niti litih platišč) in popolnoma tehnično brezhiben, buške in praske me ne motijo. Za avto brez prevoza in stroškov sem pripravljen odštet nekje do 8.000 eur (dobim pa za tak denar že Comancheja tu v Evropi, tako da mora bit ponudba iz USA konkurenčna - od tam bi v bistvu najraje uvozil kakšnega El Camina ali Ranchera). Kar se tiče papirjev je pa tako, če je avto oldi bi mi ga moral nekdo najprej pripeljat do ene druge države (tam kjer nimajo carine na oldije iz USA, naprimer do Nizozemske ali kaj podobnega), nakar bi mi ga moral poslat sem... je kar nekaj komplikacij s tem, zato se še nisem lotil zadeve. Vsekakor bi rabil pomoč.

Ni slab izgovor, za punco je slovenija pač še vedno tuja dežela in se tu ne znajde najbolje, še v trgovino gre redko sama. Ne da se mi zdaj vsega razlagat kako in kaj, v prihodnosti se imava namen preselit v tujino, zato se niti ne trudim da bi tu postala 100% samostojna - toliko na kratko. 

Spodnjega stavka pa ne razumem - kateri avto stane nov čez 200.000 eur?  :confused

Humvee. Tak, ki je bil pripravljen za vojno misijo z dodatnimi varnostnimi nadgradnjami je stal do 220k $. 

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Humvee. Tak, ki je bil pripravljen za vojno misijo z dodatnimi varnostnimi nadgradnjami je stal do 220k $. 

Aja saj res, sem že pozabil na njega, lol. Ja to je res, ampak računaj da ti vsa tista krama v vsakdanjem lajfu čisto nič ne koristi... razen če si kak mafijski boss, potem ti zna prit pa še kako prav :svic  :laugh

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 965
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Aja saj res, sem že pozabil na njega, lol. Ja to je res, ampak računaj da ti vsa tista krama v vsakdanjem lajfu čisto nič ne koristi... razen če si kak mafijski boss, potem ti zna prit pa še kako prav :svic  :laugh

Drugače pa v Postojni na Savalu že lep čas sedi en H3 z bencinarjem v nosu, če ti je H1 premalo opremljen. Sem prepričan, da z gotovino v žepu cena ni dokončna. Če me spomin ne vara, pa je nekoč visel gor še napis da je vgrajena plinska napeljava.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti