Skoči na vsebino

SUV by "Exclusive Image Brands"

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
262 odgovorov v temi
Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Torej govora je, da se boste malce lahko spotaknili že v prvi stavek, o proizvajalcih SUVov malce bolj ekskluzivnega porekla, gre za znamke ki imajo v skupnem:

- izjemno poreklo "ti. heritage"

- ponavadi je te znamke krasil oziroma jih krasi svojstven dizajn, ki malce odstopa.

- ki so nekako nove v SUV segmentu , recimo zadnjih nekaj let z izjemo Porscheja,

- gre za znamke ki ne štancajo svojih avtomobilov kot Milka čokolado (pa čeprav bi jo najbrž z veseljem, a se tudi sami zavedajo da "neuspeh" na tem področju omogoča višjo ceno, saj so bolj eksluzivni)

- gre za vozila, katerih kupci, ponavadi niso ljudje ki se zadovoljijo s konfekcijo in ne kupijo najbolj popularne torbice in telefona

- gre za kupce ki želijo biti drugačni, ne nujno aristokratski ali arogantni, dizajn jim pomeni več kot to da je prvi servis 5km stran

Maserati Levante:

4.jpg

Porsche Cayenne:

porsche-cayenne-s-diesel-2015-%281%29.jp

Jaguar F-Pace:

FP_17MY_162_GEE_SVC-device_desktop-1366x

Bentley Bentayga:

2-Front-Three-Quarter-Static-1-1024x576.

Prihaja še morda Aston Martin Lagonda:

Aston-Martin-Lagonda-SUV-front.jpg

Če je kaj soditi po zadnjih izdelkih iz Alfa Romeo, pa glede na navezavo Ghibli - Giulia,  Levante - nov model, mislim da gre kamot po kriterijih noter tudi baje prihajajoči Alfin SUV, ki naj bi se imenoval Alfa Romeo Stelvio:

Alfa-Romeo-SUV-renderings-1.jpg

alfa-romeo-d-suv-rendered-with-giulia-st

Kateri bi bil vaš, mnenja, itn.

Meni je zelo zelo všečen tale novi Jaguar F-Pace, se mi zdi da so kar zadeli. :ok2

Audi, BMW, MB izločeni, ker ga najdeš za vsakim vogalom in pred vsako trgovino. K sreči odlični in superiorni vozi, ki lahko konkurirajo najbrž vsem zgoraj omenjenim v marsičem, a so tudi sinonim za dobro službo / posel in še mesar če proda več kot je pričakoval, takoj leti po eno X5, Q7.

Urejal Pepsi, 22.09.2016, 12:33.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 918
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Brez zamere, ampak Alfin ravno ne sodi zraven, ker nima firma niti slučajno pol ugleda znamk a'la Porsche ali Aston. Ker potem lahko zraven komot še Q7 pa X5 porineš. Pa še Volvota recimo.

Pozabil si na prihajajoči ... gulp ... Rolls Roycev SUV (uradno še ni razkrit).
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 697
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Nič od tega mi ni všeč... preveč krhki so vsi skupaj in estetsko mi nikakor ne pašejo za SUV-e. Bentley je nasploh ogaben. Zame je tapravi SUV Range Rover, pa še to ta velik, ne sport, G-class, tukaj pa se že skoraj konča. Morda kakšna dobra predelava novih Defenderjev. Vse ostalo je po mojem samo šminka.

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 345
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Stelvio bo nekaj med X1 in X3, tak da je res da tu ravno ne spada. Od ostalih mi je Levante najbolj všeč.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Brez zamere, ampak Alfin ravno ne sodi zraven, ker nima firma niti slučajno pol ugleda znamk a'la Porsche ali Aston. Ker potem lahko zraven komot še Q7 pa X5 porineš. Pa še Volvota recimo.

Pozabil si na prihajajoči ... gulp ... Rolls Roycev SUV (uradno še ni razkrit).

Ga je imela, še vedno iz vidika imidža, razturi marsikoga ki zna vgraditi 12 inčni display v armaturo. Vsekakor pa ga nima več.

Ampak postaja vse bolj eksluzivna znamka, 8C, 4C, Giulia. Vse izjemno zanimivega dizajna, in vse narejeno praktično izpod rok Ferrarijevih in Maseratijevih inženirjev s kosi od omenjenih znamk. Glede na to, da bo to preoblečen, bolj športen in manj luksuzen Maserati Levante, mislim da ga lahko štejemo zraven.

Lahko pa tudi ne, kakor želiš, če bo za voljo argumenta bolj fokusirana debata jo lahko tudi izbrišeš ven iz prvega posta.

Stelvio bo nekaj med X1 in X3, tak da je res da tu ravno ne spada. Od ostalih mi je Levante najbolj všeč.

Kako pa naj bi se reklo tej preoblečeni Maserati varianti?

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

Vsi pa so nekako podobno Infinitiju FX.

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Nič od tega mi ni všeč... preveč krhki so vsi skupaj in estetsko mi nikakor ne pašejo za SUV-e. Bentley je nasploh ogaben. Zame je tapravi SUV Range Rover, pa še to ta velik, ne sport, G-class, tukaj pa se že skoraj konča. Morda kakšna dobra predelava novih Defenderjev. Vse ostalo je po mojem samo šminka.

Ti govoriš o pravih terencih :).

Jeep, Range Rover, G-class.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Morda res ni prava primerjava ne. Cayenne in Jaguar sta še nekako, ostalo ni za nikamor. Tako kot recimo tale Lambo ne...

000268_20Jan2014_more_mid.jpg

Mi je dosti bolj všeč recimo Lincoln Navigatorjeva smer, če se že gremo preseravanje...

navigator_concept.jpg

Urejal sssimon, 22.09.2016, 13:49.

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Jaz pa mislim, da tu vmes sodi Alfa veliko bolj kot Cayenne. Pa sem Porsche fan in sem ime porkija Turbo cayenna ampak se mi zdi, da je filing v avtu čisto in samo revenue in masovna proizvodnja.

Načeloma nisem fan avtov, ki užitek v vožnji postavljajo v drugi plan ampak dejstvo je, da nas večina potrebuje tudi praktičen avto tako, da so SUV-i nek nujni kompromis.

Edit: če bi moral izbirat je edini pravi odgovor zares eksluzivneg suva Range Rover Autobiography LWB

maxresdefault.jpg

Urejal dwdwdwwd, 22.09.2016, 13:58.

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti
    • Pepsi in sssimon uporabnikom je všeč to sporočilo

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 345
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Kako pa naj bi se reklo tej preoblečeni Maserati varianti?

Levante ni le Stelvio v lepši obleki. Ako se dobro spomnim, Alfa Romeo noče delati karavansko verzijo Giulie ravno zato bo tistima kateri rabijo "ruskak" ponudila Stelvio. Po meni je to napačna logika, ali to ni tema ovega topica. Kaj hočem povedati, cena Stelvia bo okoli 50k, in po temu sploh ne spada v ekskluzivni razred v katerem so Bentayga, Levante in podobni. 4C i 8C so super avti,  imajo image in karizmo, ampak to še ne pomeni da Alfa (spet) spada v ekskluzivne marke.

Urejal Big D, 22.09.2016, 14:06.

Prikaži več možnosti
    • jast je všeč

SuperSnake
SuperSnake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: e90 320d

x2

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 790
  • Avtomobil: BMW

Samo oni Lincoln navigator iz ssimonovega posta , kar sede, samo vseeno bi pa lahko imel vgrajene tekoče stopnice, se vam ne zdi ;).

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ali pa samo eno stopnico, ki te avtomatsko dvigne do vstopa  :ok2

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Bentayga tukaj na sliki res zgleda čudno, v živo je pa kr pojava in za SUVa primerne oblike. Nekako v stilu kakšnega Audija Q7. Mene bolj motijo tradicionalno športni avti, ki so jih malo napihnili in naredili terenca iz njih.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39 978
  • Avtomobil: Alfa 166

Jaguar F pace so zadeli v nulo. Avto je skladen in resnično lep. Meni osebno je všeč ravno Jaguar in pa Range Sport. Oba sta zelo dinamična in ne izgledata preveč nerodna terenca čeprav verjamem da jima teren ni tuj.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 271
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Mislim, da bi se volvo XC90 lahko dodalo sem, po mojih opažanjih je redkejši na cestah kot cayenne, luksuza mu pa tudi ne manjka :ok Je pa Jaguar res dober avto naredil.

Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 560
  • Avtomobil: wardburg

Mislim, da bi se volvo XC90 lahko dodalo sem, po mojih opažanjih je redkejši na cestah kot cayenne

Sigurno da je cayenne pogostejši kot Volvo XC90 saj je zunaj že dobrih 6 let Volvo pa kok?eno leto
Prikaži več možnosti

MihaK3
MihaK3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 628

In pa kljub temu, da verjamem, da je novi XC90 dober avto (pa tudi oblika ni švoh), dejstvi, da gre za Volvo (na Švedskem npr. predpostavljam, da jih je že danes veliko, v nekaj letih jih bo pa tako kot prejšnjega modela, kot listja in trave) in da so 2.0 motorji vrh ponudbe, ne gresta skupaj s frazo exclusive image (brands)...

Urejal MihaK3, 22.09.2016, 15:28.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Tukaj mešate vse med sabo. Po imiđu ne moreš mešat znamke, ki so malo manj ali malo več premium in tiste, ki so luksuz. Ne moreš tlačit Porsche, Bentley itd v isti koš kot Alfo, Volvo in tudi ne BMW ter Mercedes. Ker proizvajalci, ki delajo tako avte za rajo kot luksuz ne moreš enačit s proizvajalci, ki delajo samo luksuz, ko se gre za to, kje stoji katera znamka po imiđu. SUV od BMW ali Volvota ne bo nikoli imel tak imiđ kot tisti od Porscheja ali Bentley.

Urejal Rottie, 22.09.2016, 15:21.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

MihaK3
MihaK3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 628

Čeprav ravno Porsche je s Cayennom kar zabrisal to mejo med "navadnim" luksuzom in top brandom, o čemer zgovorno priča njihovo število in pa hitra izguba vrednosti rabljenih.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.