Skoči na vsebino

Xenon žarnice

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
102 odgovorov v temi
AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 130
  • Avtomobil: BMW & Audi

Seveda, ure delovanja ter barvni spektri... Npr. tudi Osram ima low budget linijo žarnic s podobnimi karakteristikami in sicer linija Classic z oznako CLC na koncu...

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: alfa 166 turbo,bmw 530da

Potem so moje tudi verjetno te kratkotrajne ki mi ena že po treh letih izpušča dušo.Drugače so pa svetile kar dobro.
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Težko rečem za katere žarnice gre pri tebi, nevem kaj si vgradil, vse odvisno tudi od kilometrine ki jo delaš, ne bi pa smelo biti težav po 3 letih...

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.facelift....mart&Itemid=227
Točno te sem kupil pred tremi leti sam so bile cenejše kot ima sedaj ceno.
Ne bi smele crkovat po 3 letih ker jaz delam malo kilometrov.Saj pravim sin ima helline in se vozi petkrat več kot jaz pa so že 4 leta stare in svetijo kot nove.

Urejal robndi, 05.10.2016, 20:14.

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa... konec koncev nisem jaz zdaj tukaj kompetenten, niti ni moja naloga da komentiram kaj kdo prodaja, ali je original, ali ni original itd... Jaz pač vem kaj prodajam jaz, kaj se dobi pri meni in to je vse 100% original brez izjeme.

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj ni moj namen slab samo neobvezna debata.Vem,da ti prodajaš original to sploh me dvomim.Saj po teh štacunah preko spleta tud mislim,da bolj težko lifra kdo plagiate ,ker ne bi zneslo na dolgi rok pa tudi stranke bi izgubil.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 194
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Brskal sem po forumih in prišel do zaključka,da so philips žarnice ,ki stane par okrog 70 eur popolnoma enake kot tiste 10 eur po kosu in,da žarnica ,če je kvalitetna in original ne bi smela crknit po 3 letih.Zgleda,da je to vse enako in tiste cenene kitajske niso niti malo drugačne od unih z zvenečimi imeni ,ker jih verjetno delajo v isti tovarni.

Spet ena tvoja neumna izjava.

Kupi tiste Philips 85122, to je v redu žarnica.
Pa nikjer ni omenjenega standarda, ki bi veleval življenjsko dobo.

Ponaredek ali kitajska roba nima smisla - več škode kot koristi.

Ustrezna žarnica zdrži 10 let, pa ajde, da jo po 5 letih zamenjaš zaradi svetilnosti, je to še vedno zanemarljiv strošek.

Če bi rad pa kompliciral, pa: http://www.ge39.com/xenon.htm ...

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

Ej to je tolk skomplicirano s temi žarnicami,da človeka res zmede.
Malo sem razmišljal,da je komot lahko krivo za prehitro smrt žarnice tudi starost tistih balastov.Verjetno na 15 in več let stari kanti ne deluje kot je to delovalo na novem avtu.Sicer pa nima veze.

Urejal robndi, 05.10.2016, 20:49.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 194
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Eh. Spet napačen sklep. Balast je nepomemben. Če žarnica gori, je izpraven. Na svetilnost vplivajo žarnice, parabole, leče in fokusi. Seveda se to z leti obrabi in svetilnost ni enaka. Pa tudi tehnika je šla naprej. Novi žarometi pri E39 so še vedno veliko slabši kot npr. prejšnja Opel Astra s xenonom.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj po teh štacunah preko spleta tud mislim,da bolj težko lifra kdo plagiate ,ker ne bi zneslo na dolgi rok pa tudi stranke bi izgubil.

Dober si ti, dober :) Zaupanje je res nekaj lepega (ampak zgolj v krogu svoje družine). Reciva tako da bo lažje razumljivo, če potegneva vse štacune (online) in fizične skupaj je v povprečju dost dost dost več plagiatov kot pa originalov. Štacune še same ne vedo kaj prodajajo ker nabavljajo praktično povsod in vsi iščejo samo ceno in so zaslepljeni. Kako naj neka štacuna ve kaj prodaja, če pa dan danes vsi prodajajo vse? Sploh ni več nekih specializiranih "dealerjev" ki delajo samo eno "stvar". To je sicer razumljivo zaradi majhnosti našega trga in očitno pač ne gre preživeti, v tujino pa se marsikdo noče usmeriti.... pred leti je Philips delal eno takšno raziskavo trga in je pod drobnogled vzel ebay, točno številko sem sicer pozabil, je pa bil strašljiv odstotek plagiatov :)

Kot je rekel gerchy, nima veze s tem balast....

Ej to je tolk skomplicirano s temi žarnicami,da človeka res zmede.

Pa niti ne, pač ti bi rad te žarnice na vsak način pod ceno :) Enostavno, drži se renomiranih firm/prodajalcev in ne bo zmede.

Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 258
  • Avtomobil: A4 B8

Kupi od AvtoFun. Priporocam. Meni delajo zeeelo super, svetilnost je taka, da je gotovo za 50% boljša od prej! Vsaj pri meni :ok
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Lepo da si zadovoljen z Night Breakerji, boljšega ta moment na trgu ni vsaj kar se svetilnosti tiče.... :ok

Prikaži več možnosti

bubilak
bubilak

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 218
  • Avtomobil: bmw e39 525dt

jaz imam notri philips x-treme vision plus 50 in sem zelo  zadovoljen z njimi lp

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa saj te (jakostno) boljše opcije tako Philipsa kot Osrama so vse ok, je pa tukaj eden strokovno narejen test:

http://www.autobild....3400.html#bild1

Koga zanima naj spodaj klikne na puščico in so ocene posameznih žarnic. Skratka Philips X-treme Vision je dobil 38 točk, Osram Cool Blue Intense 41 točk, Night Breaker Unlimited pa 45 točk, te kitajske opcije pa so dobile tudi po 8-11 točk...

Urejal AvtoFun, 05.10.2016, 22:28.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

@robndi nekompliciraj in kupi pri @AvtoFun če rabiš

Briga trgovino za kvaliteto ti prideš vidiš nizko ceno,trgovec pravi da je to super ti kupiš in greš nato pride drugi....

Drži se posameznikov kot so @AvtoFun in ostali, ki se mora trudit za vsako stranko posebej in če nategne eno je kmalu lahko brez posla.

Kar se tiče svetil(xenon,balasti) za avtomobile jaz 100% zaupam @AvtoFun, kvaliteta je taprava, cena glede na kvaliteto še lepša.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Da še sam pohvalim uporabnika AvtoFun glede zanesljivosti in hitrosti dobave. Naročil že balaste za očetovo e46 in D2S žarnice, brez pripomb, nazadnje pa sem potreboval D1S kar sva rešila po telefonu in se čez eno uro že dobila v Lj za prevzem.  :ok

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 258
  • Avtomobil: A4 B8

Lepo da si zadovoljen z Night Breakerji, boljšega ta moment na trgu ni vsaj kar se svetilnosti tiče.... :ok

Preveč zadovoljen ! :) super res, sem še žarnice za dolge luči kupil Night Breaker unlimited H7 :ok2

Res super, nism sploh pričakoval tolikšne izboljšave :ok

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo da si tako zadovoljen z NIGHT BREAKER žarnicami. Sam sem jih imel razlika je bila ampak tako občutna pa spet ne. Razen če sem kupil takrat kakšne tretje razredne pod pretvezo da so original. :crazy

Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj si to montiral? Night Breaker halogenke ali xenon žarnice? Sicer s halogenom ne delam, zato ne bom pametoval kako je s ponaredki, Night Breaker pa je zagotovo ena bolj kopiranih žarnic na trgu saj je v osnovi drag in se kopiranje "izplača". Je pa tako, zdaj je že bilo kar nekaj generacij teh žarnic in ves čas jih izboljšujejo, je kar razlika no.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

halogenke

NA vi govorite o Xenon night breaker? Če ja potem sploh nisem vedel da obstajajo  :ok2

Prikaži več možnosti