Skoči na vsebino

Mini cooper S težave in napake

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 709
  • Avtomobil: Mesanec

Pozdravljeni,

Brat nabavlja minija cooper S letnik 2011. Je kaj posebnega na kar mora paziti? Kje ga je fino servisirati? Najmanjše felge ki gredo nanj? ( zimske gume ) in karkoli se še spomnite.

Hvala

Prikaži več možnosti

miom3
miom3

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 349
  • Avtomobil: e46 330cd

Mene tudi zanima samo za letnike 2004-2007?
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 109
  • Avtomobil: 523i

Kolega ma clubmana S. Sedaj ma okol 140k km, kupljen pri okoli 100km.

En kup tezav okoli motorja. Do sedaj tretji set verige, nov turbo, nov termostat, menjane neke cevi pa nazadnje kolikor vem avto ne laufa optimalno, nazadnje se ni vedlo zakaj. Ti 1.6 turbaki niso neka sreca
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 020
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Tudi sam sem se zanimal za tak avto kot tretji avto pri hiši, ampak ko sem prebral tuje forume me je precej minilo, saj naj bi bili slabo skonstruirani, cel kup napak na motorjih, za namecek pa naj bi bila popravila draga tudi zaradi tega ker so dolocene stvari ki rade crknejo tezko dostopne. Je pa bilo napisano da so novejsi modeli bolj vzdrzljivi. Post 2009 se mi zdi.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 515
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Vse kar je napisano je bolj kot ne res...samo, ko ga zapelješ se ti oddolži za vse... 

Naj brat proba dobiti čim lepši primerek (kar bo zelo težko) in pa pripravi ene 3 jurčke za katere se ne bo sekiral in jih bo v roku leta/dveh dal na avto...kar ne bo šlo za redno vzdrževanje bo šlo pa za nadgradnje in niti za EUR mu ne bo žal ;)

Drugače kolega ima Gardenerjevega bivšega  E92 M3, pa sem mu pomagal pri nakupu Cooper S prejšnji mesec, pogledali so se praktično vsi avti izbral najbojši...pa je vzdrževanje E92 M3 nič, proti vzdrževanju Cooper S...v enem mesecu je bilo treba dati na avto cca 3 jurje (nekaj od tega nadgradnje, nekaj nujno, nekaj preventiva), da bo avto počasi v takšnem stanju kot mora biti...M3 pa v letu in pol ni rabil nič drugega kot oljne servise, bremze in pa sedaj ojnične...znesek pa enak kot Mini v prvem mesecu...

lp,m

Prikaži več možnosti

miom3
miom3

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Imajo starejsi modeli s kompresorjem tudi tezave z verigami? In kdaj naj bi se jo menjalo?
Prikaži več možnosti

miom3
miom3

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Zanimam se za nakup cooper s od letnika 03-05...
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 709
  • Avtomobil: Mesanec

Vse kar je napisano je bolj kot ne res...samo, ko ga zapelješ se ti oddolži za vse... 

Naj brat proba dobiti čim lepši primerek (kar bo zelo težko) in pa pripravi ene 3 jurčke za katere se ne bo sekiral in jih bo v roku leta/dveh dal na avto...kar ne bo šlo za redno vzdrževanje bo šlo pa za nadgradnje in niti za EUR mu ne bo žal ;)

Drugače kolega ima Gardenerjevega bivšega  E92 M3, pa sem mu pomagal pri nakupu Cooper S prejšnji mesec, pogledali so se praktično vsi avti izbral najbojši...pa je vzdrževanje E92 M3 nič, proti vzdrževanju Cooper S...v enem mesecu je bilo treba dati na avto cca 3 jurje (nekaj od tega nadgradnje, nekaj nujno, nekaj preventiva), da bo avto počasi v takšnem stanju kot mora biti...M3 pa v letu in pol ni rabil nič drugega kot oljne servise, bremze in pa sedaj ojnične...znesek pa enak kot Mini v prvem mesecu...

lp,m

Avto že ima nekaj časa in ubistvu še ni zapravil teh 3000 :-D , Pravzaprav ni zapravil nič razen nakupa zimskih gum pa felg pa rednega servisa seveda, nekaj je bilo okoli ventilatorja pa je šlo preko garancije, druzga pa nič.

Sicer je pa avto za taprav denar naprodaj, ker se je odločil da bi kupil gulio...če koga zanima naj piše PM.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 515
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Avto že ima nekaj časa in ubistvu še ni zapravil teh 3000 :-D , Pravzaprav ni zapravil nič razen nakupa zimskih gum pa felg pa rednega servisa seveda, nekaj je bilo okoli ventilatorja pa je šlo preko garancije, druzga pa nič.

Sicer je pa avto za taprav denar naprodaj, ker se je odločil da bi kupil gulio...če koga zanima naj piše PM.

Me veseli, samo par mesecev ni dosti za relevantno sliko o avtu.

Ima avto menjan HPFP, verigo, so bili očišeni sesalni kanali, turbina je še prva? kaj pa sklopka in vztrajnik? Če ima več kot 100.000km, so amortizerji še prvi?

LP,M

Urejal bmw330cd, 27.02.2017, 06:51.

Prikaži več možnosti