Skoči na vsebino

Menjava stekla - Carglass ali Novomat?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
55 odgovorov v temi

Anketa: Menjava stakla - Carglass ali Novomat? (31 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Komu bi zaupali zamenjavo vetrobranskega stekla?

1. Carglass (9 glasov [29.03%] - Poglej)

Delež glasov: 29.03%

2. Nvomat (22 glasov [70.97%] - Poglej)

Delež glasov: 70.97%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Joda, narobe si razumel. Na carglassu je meni govoril češ da to ni za zamenjavo ampak se da popravit ampak da naj mi bo pa da mi bodo celo steklo zamenjali ampak da naj bom tiho. Češ kot da mi dela uslugo je on mislil, ampak meni je šel ta njegov način na živce, ker mi ni delal nobene usluge, ker sta tako cenilec kot na pooblaščenem servisu rekla da tako velike poškodbe ni možno popravit.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Sam imam pa ravno pri CarGlassu dobro izkušnjo. Poklical pripeljal in se naročil v 20ih minutah. Ker je bilo steklo enkrat že menjano mi tako ali tako ni pripadalo original steklo z BMW logom sem pa vseeno dobil isto znamko stekla kot je original. Fant na sprejemu kateri je tudo opravil menjavo je bil prijazen, zadevo je med menjavo poslikal in nakoncu vse tudi pokazal kako in kaj. Sem pa menjal ko so še bili v BTCju na parkirišču pri Lidlu.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 853

Hay!

....ugibam....nalog zavarovalnici dajo za novo steklo, tebi popravijo in rečejo da bodi tiho..."tko je tu lud i ko blesav"

lp

joda

Tudi mozno da to delajo.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 116
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Sam imam pa ravno pri CarGlassu dobro izkušnjo. Poklical pripeljal in se naročil v 20ih minutah. Ker je bilo steklo enkrat že menjano mi tako ali tako ni pripadalo original steklo z BMW logom sem pa vseeno dobil isto znamko stekla kot je original. Fant na sprejemu kateri je tudo opravil menjavo je bil prijazen, zadevo je med menjavo poslikal in nakoncu vse tudi pokazal kako in kaj. Sem pa menjal ko so še bili v BTCju na parkirišču pri Lidlu.

Lp, Samo

Kako to misliš da pri drugi menjavi ti nepripada več original? Si mel že prej neoriginal notr?

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Izgleda da. Meni so pri Carglassu na enem avtu popravili steklo odlično (skoraj ni sledi popravila), na drugem precej slabše (vidno bolj kot je bila sama poškodba), uporabil sem njihov mobilni servis. Kolega je imel pa z menjavo stekla za petici pri njih slabo izkušnjo, ki se je na koncu sicer rešila tako kot je treba, a grenak priokus ostaja. 

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 027
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

So ti potem šipo zamenjali zastonj?

Razlika med popravilom in šipo je šla na zavarovalnico. Bojda zavarovalnice pristajajo na tako rešitev. Plačajo manj če popravilo uspe, če ne pa celo šipo, strošek popravila pa je na račun Carglassa.

Vseeno pa izdelek/storitev na katerega dajo 10 let garancije ni zdržal niti eno leto - v tem času se je pika zopet odprla in začela se je delat črta ki bi sčasoma prilezla do roba šipe... Kot sem že napisal: veliko promocije za slab izdelek. Najhuje pri vsem tem pa je da si mora človek jemat dvakrat čas za nekaj kar bi lahko že v prvo rešili kot je treba.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jst sem glasoval za Carglass, ker imam pač samo z njimi izkušnje in sem bil zadovoljen s storitvijo over all. So sicer prvič slabo vgradili, ampak brez prigovarjanj ponovili postopek vgradnje, ker nisem bil zadovoljen (malo je zaščitna guma štrlela na vogalih prvič, drugič vgrajeno kot treba). Bili so tudi prijazni in brez kompliciranj ali kakšnih doplačil naročili original steklo, ker sem tako želel. Pri obeh menjavah sem dobil tudi brezplačno nadomestno vozilo.

Urejal Rottie, 11.10.2016, 12:04.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 461
  • Avtomobil: R6 topless

Naročil sem se pri Novomatu, jutri grem v Koper (edini, ki imajo tu poslovalnico).

Bo pa treba videt ali bodo popravljali to vlko in grdo piko ali menjali.

Raje bi videl menjavo, ki pa more bit kakovostna saj pri kabrioletu malo loki "plavajo" ali kako bi temu rekel (pač ibracije, ker ni streha del konstrukcije).

Vsekakor bom poročal po opravljeni storitvi.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako to misliš da pri drugi menjavi ti nepripada več original? Si mel že prej neoriginal notr?

Tako je. Prednje steklo je bilo očitno 1x že menjano v času prejšnjega lastnika in tako ni imelo BMW loga kar je posledično privedlo, do tega, da mi original steklo ne pripada več. Sicer mi je tale logika zavarovalnic malo hecna ampak sem sam klical na Triglav in dobil tako razlago. Enako mi je povedal tudi Matej Molk.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 683
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Tako je. Prednje steklo je bilo očitno 1x že menjano v času prejšnjega lastnika in tako ni imelo BMW loga kar je posledično privedlo, do tega, da mi original steklo ne pripada več. Sicer mi je tale logika zavarovalnic malo hecna ampak sem sam klical na Triglav in dobil tako razlago. Enako mi je povedal tudi Matej Molk.

Lp, Samo

... apa ti veš ako poceni je osnvno original steklo (no odvisno od avta), tako, da sam doplačaš razliko in ti dajo original :ok2

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... apa ti veš ako poceni je osnvno original steklo (no odvisno od avta), tako, da sam doplačaš razliko in ti dajo original :ok2

lp

joda

O ceni nisem spraševal ker, če je znamka enaka originalni mi za tist logo na šipi res dol visi.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

O ceni nisem spraševal ker, če je znamka enaka originalni mi za tist logo na šipi res dol visi.

Lp, Samo

:ok ...razlike je ravno toliko kot pri pralnem stroju od Bosch-a za 299€ in za 1000€

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

:ok ...razlike je ravno toliko kot pri pralnem stroju od Bosch-a za 299€ in za 1000€

lp

joda

Ja? V čem? Vejmamem, da gre čez kak pregled več, če je samo steklo namenjeno prvovgradnji Drugače pa predvidevam, da gre po istem traku v proizvodnji?
Če je razlika pri doplačilu smešno nizka kako je lahko kvaliteta potem bistveno slabša?

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 190
  • Avtomobil: e91

Danes so mi pri Novomatu zamenjali šipo... oz zamenjal sem okrasno letvico za kar moraš seveda dati steklo dol  :crazy  :crazy

Fant se je res potrudil in ni nikjer videti, da je bilo steklo premontirano. 

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 461
  • Avtomobil: R6 topless

Pa si imel počeno ali le kakšno večjo piko?
Jaz grem čez dobro urco do njih...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Ja? V čem? Vejmamem, da gre čez kak pregled več, če je samo steklo namenjeno prvovgradnji Drugače pa predvidevam, da gre po istem traku v proizvodnji?
Če je razlika pri doplačilu smešno nizka kako je lahko kvaliteta potem bistveno slabša?

Lp, Samo

....rekel sem da je odvisno od modela :) ...za e46 vem da navadna tonirana šipa pride tam okoli 200€ fejk pa ni bistveno cenejši....se pravi rečeš, da doplačaš razliko za originalno.....

• fejk šipa...doplačaš za navadno original, ki je najcenejša
  • to novo original zavaruješ kot da ima vse....clima confort, zeleni pas, še dežni senzor, če ga rabiš itd....
  • ko se nova original šipa razbije,vzameš tisto, ki si jo zavaroval...

jaz sem imel recimo na e46 compactu navadno še tovarniško tonirano....ko sem menjal sem moral doplačati 140€ za tonirano z zelenim pasom, ki ima predviden prostor za elektronsko cestninjenje in da je clima comfort, ki je bistveno dražja od navadne...za cca 180€...ko sem potem zavaroval to novo steklo, pa je bilo zavarovanje te toliko dražje šipe manj kot 1€ :napaka ...

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....rekel sem da je odvisno od modela :) ...za e46 vem da navadna tonirana šipa pride tam okoli 200€ fejk pa ni bistveno cenejši....se pravi rečeš, da doplačaš razliko za originalno.....

• fejk šipa...doplačaš za navadno original, ki je najcenejša
  • to novo original zavaruješ kot da ima vse....clima confort, zeleni pas, še dežni senzor, če ga rabiš itd....
  • ko se nova original šipa razbije,vzameš tisto, ki si jo zavaroval...

jaz sem imel recimo na e46 compactu navadno še tovarniško tonirano....ko sem menjal sem moral doplačati 140€ za tonirano z zelenim pasom, ki ima predviden prostor za elektronsko cestninjenje in da je clima comfort, ki je bistveno dražja od navadne...za cca 180€...ko sem potem zavaroval to novo steklo, pa je bilo zavarovanje te toliko dražje šipe manj kot 1€ :napaka ...

lp

joda

Žal za razliko o ceni tu res nisem spraševal. Bi bilo pa zanimivo videti koliko je.

Zdaj imenovati steklo fejk je mogoče malo huda ampak ok, vsaj vemo o čem govorimo. Je pa bil zraven nov clima confort senzor, če je to ta kateri pride pod ogledalom, dežni pa je, če se prav spomnim ostal isti. Nisem čisto prepričan, če ne pride tu zraven le novo "lepilo" za sam senzor. Po menjavi sem odšel na servis resetirat dežni senzor in preverit tega od klime in za enkrat še vse deluje super.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 190
  • Avtomobil: e91

Sorgo sipa je bila cela zamenjal sem letvico za kar pa moras zal dati najprej sipo dol. Demontazo in nato montazo so naredili lepo brez pripomb.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Žal za razliko o ceni tu res nisem spraševal. Bi bilo pa zanimivo videti koliko je.

Zdaj imenovati steklo fejk je mogoče malo huda ampak ok, vsaj vemo o čem govorimo. Je pa bil zraven nov clima confort senzor, če je to ta kateri pride pod ogledalom, dežni pa je, če se prav spomnim ostal isti. Nisem čisto prepričan, če ne pride tu zraven le novo "lepilo" za sam senzor. Po menjavi sem odšel na servis resetirat dežni senzor in preverit tega od klime in za enkrat še vse deluje super.

Lp, Samo

...to pomeni, da vetrobransko steklo prepušča manj toplote v avto...se pravi, da moraš poleti pri 30+ stopinjah ko prideš po dveh urah pajcanja na soncu nazaj v avto, moraš sedeti v zimski jakni, da te ne zebe :ok

...ma zezam te :blabla :-D ....pri takšni temperaturi se ne opazi nobene razlike, pri cca do slabih 20 stopinj, pa je v avtu bistveno manj sparjen zrak, ko prideš nataj v avto...

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

A Ok, potem to ni ta senzor. Sam sem govoril o senzorju kateri zaznava vlago na steklu in s tem sam prilagaja intenzivnost pihanja.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti