Skoči na vsebino

Menjava stekla - Carglass ali Novomat?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
55 odgovorov v temi

Anketa: Menjava stakla - Carglass ali Novomat? (31 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Komu bi zaupali zamenjavo vetrobranskega stekla?

1. Carglass (9 glasov [29.03%] - Poglej)

Delež glasov: 29.03%

2. Nvomat (22 glasov [70.97%] - Poglej)

Delež glasov: 70.97%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 609
  • Avtomobil: službeni Passat

Carglass menja z 'originalom' oz z logotom izrecno na zeljo. Meni so jo menjali dvakrat. Vendar pa sipa spodaj na sredini rosi.
Bolj mi gre v nos pa to, da ne menjajo regen senzorja kot bi ga morali skaldno z navodili bmw. Tak so mi ocittno poskodovali nekaj gor ker mi smos neka tekocina mezi po sipi
Ce imas zavarovano menjaj na bmw servisu
Prikaži več možnosti

luxon7
luxon7

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31

Pred dobrim letom sem menjal na Carglassu, nezadovoljen! Letos pred dopustom ponovno počena šipa, zaradi slabe izkušnje na Carglassu, sem letos menjal na A-Cosmos, prav tako nezadovoljen. Lepilo štrlelo na vseh straneh, avto vrnjen z umazanimi A stebrički. Prevzem sem zavrnil. Lepilo so na eni strani porihtali, za drugo so trdili da se boljše ne da naredit (če se da na eni strani naredit, sem prepričan da se da tudi na drugi). Ni se mi dalo več ukvarjat z njimi in sem avto potem prevzel. Če bom moral še kdaj menjavat, verjetno ne pride v poštev ne ena, ne druga firma.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 459
  • Avtomobil: R6 topless

Pooblaščeni BMW servis je mogoče na prvi pogled res idealna rešitev ampak...oni se ne srečujejo dnevno s takim posegom in ne morejo bit enako usposobljeni in imeti toliko izkušenj kakor nekdo, ki dela to na dnevni ravni (Lep primer tega je zgorajnapisan).

Kakorkoli že, prej sem bil pri Novomat-u in za enkrat morem pohvalit vse (od sprejema do splošne prijaznosti). Konkretno pa, ko rešim zadevo.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Sem pogledal na račun in original steklo za E46 z dežnim senzorjem je ene 3 leta nazaj stalo 267€ + DDV.

Urejal Rottie, 12.10.2016, 18:57.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 644
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Sem pogledal na račun in original steklo za E46 z dežnim senzorjem je ene 3 leta nazaj stalo 267€ + DDV.

...za compacta pride navadna brez vsega 195€, z zelenim robom in Climate comfort windscreen pa 312€...na uradnem servisu so pa cene malo višje :-D

Pooblaščeni BMW servis je mogoče na prvi pogled res idealna rešitev ampak...oni se ne srečujejo dnevno s takim posegom in ne morejo bit enako usposobljeni in imeti toliko izkušenj kakor nekdo, ki dela to na dnevni ravni (Lep primer tega je zgorajnapisan).

...zato pa imajo dobri pooblaščenci zunajega sodelavca, ki to dela zanje in to dela dnevno :)

lp

joda

Urejal joda, 12.10.2016, 22:07.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Sekurit brez logota dobim za 80€,pilkington za nekih 100€,če jaz dobim za tako ceno potem "steklarji" dobijo še ceneje tako da razlika med originalom in "fejkom" je kr velika...

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes lahko napišem zaključek.

Odločil sem se za Novomat (PE Koper) in včeraj so mi zmontirali novo steklo.

Sicer sem na steklo čakal dva meseca, toda ne po krivdi osebja v Novomat-u temveč po krivdi BMW-jevega skladišča.

Slednji so namreč zapakirali steklo z zelenim robom pod kodo stekla brez roba in je tako prišlo 2x napačno steklo.
Ker so pa se vmes še selili (tako so rekli na BMW servisu) pa je zadeva trajala malo dlje (jaz pa nisem odstopal od stekla z logom).

Vse pohvale gredo vodji Novomat-a v Kopru, saj je dala vse od sebe in me redno obveščala o stanju ter monetrju :ok

Skratka, vse narejeno s čisto petko in lahko le priporočam :ok

Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 555
  • Avtomobil: BMW logicno

Dobra informacija, torej original steklo, kako je z senzorjem, montirano pa na Novomatu Koper.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Cabrio nima senzorja (če misliš dežnega), slednjega mam na 46-ki, ki pa za 1x še ne potrebuje takega posega.

Vem samo, da v primeru, ČE se še kdaj ponovi kaj takega grem direkt k njim.

Pa ni, da hočem delat neko reklamo ampak tako fer odnosa že lep čas nisem doživel (niti na pooblaščencu).

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Tako je. Prednje steklo je bilo očitno 1x že menjano v času prejšnjega lastnika in tako ni imelo BMW loga kar je posledično privedlo, do tega, da mi original steklo ne pripada več. Sicer mi je tale logika zavarovalnic malo hecna ampak sem sam klical na Triglav in dobil tako razlago. Enako mi je povedal tudi Matej Molk.

Lp, Samo

Si zaje***, sem imel enako situacijo iz Nemčije ko sem dobil avto je bilo ravno novo steklo xyz. Pri Jelovčanu sem doplačal nekaj malega, pa mi je vgradil original (ko sem na tisti prvi fasal kamenček direktno v vidno polje).

Tudi jaz priporočam Jelovčana, mi je sicer odlomil en plastičen clip, samo... nikoli ne veš, koliko je bil že zrel, pa tudi popravilo je simpl.

Menjat dežni senzor je ena fora tovarne, da kaj pokasira. Greš k šumiju, da kalibrira in štima. Je pa problem, ker še šumiju potem šuške dodajaš brez da jih krije zavarovalnica.

Mogoče res menjava pri molku optimalna za BMW.

Prikaži več možnosti

tomazM5
tomazM5

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 557
  • Avtomobil: 320cdi 4matic

Jaz sem tudi imel počeno, sem šel na zavarovalnico k cenilcu. Gor je bila šipa Splintex, in sem ga vprašal, če mi pripada original? "Seveda, saj nikjer ne piše, da ste zavarovali ponaredek...." (nekaj na to foro), in sem brez problema dobil original BMW.

Prikaži več možnosti

marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 883
  • Avtomobil: 300CDI

Potrjujem, kar pravi sorgo. Včeraj se najavil, danes že steklo zmontirano. Original, brez najmanjše težave.

Make it or break it.

Prikaži več možnosti

janezbmw
janezbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 539
  • Avtomobil: BMW 318 i

Izgleda da. Meni so pri Carglassu na enem avtu popravili steklo odlično (skoraj ni sledi popravila), na drugem precej slabše (vidno bolj kot je bila sama poškodba), uporabil sem njihov mobilni servis. Kolega je imel pa z menjavo stekla za petici pri njih slabo izkušnjo, ki se je na koncu sicer rešila tako kot je treba, a grenak priokus ostaja.

Kakšna je bila izkušnja kolega?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 038
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jaz sem tudi imel počeno, sem šel na zavarovalnico k cenilcu. Gor je bila šipa Splintex, in sem ga vprašal, če mi pripada original? "Seveda, saj nikjer ne piše, da ste zavarovali ponaredek...." (nekaj na to foro), in sem brez problema dobil original BMW.

Securit in Splintex sta uradna dobavitelja stekel za BMW, tako da zna bit, da je bilo Splintexovo steklo na tvojem avtu original. Drugič preveri še če je gor BMW logo, v tem je razlika med originalom in kopijo (čeprav je isti proizvajalec).

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 351
  • Avtomobil: bmw m3

carglass prodaja  kopije po 3 kratni ceni kot drugi, tako da vidim edino logiko če gre kdo tja, če ne ve da obstaja še kdo s to storitvijo

Prikaži več možnosti

sssebas
sssebas
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F36

Opišem še mojo izkušnjo z novomatom, vidim, da že nekaj časa ni bilo nič napisanega. Ker sem izrecno zahteval original pilinkton z bmw znakom, med drugim tudi zaradi pravilnega delovanja HUDa, je dobava trajala 13 dni, bil pa sem na to opozorjen takoj. Ko so dobili steklo so me o tem obvestili. Se odpravim direktno na servis brez predhodne najave in so me kar takoj vzeli naprej, menjava pa je trajala manj kot 3 ure. So mi pa brezplačno dali tudi nadomestno vozilo, kar naj bi bila bolj izjema kot pravilo, ker sem se vozil samo po ljubljani, pa še to samo nekaj ur.

Vse skupaj je šlo prek zavarovalnice, tko da glede cen ne morem komentirati, je pa bil celoten odnos zelo korekten in prijazen tako s strani receptorke, kot serviserjev. 

5/5 od mene.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo