Skoči na vsebino

E61 - praznjenje akumulatorja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
14 odgovorov v temi
Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 339
  • Avtomobil: BMW E65

Pri E61 se mi je dvakrat zgodilo, da se je avtu čez noč precej izpraznil akumulator.
Pri zagonu BC javi prazen akumulator, v skritem meniju pa kaže pri prižganem avtomobilu voltažo 15,2V. Čez čas pade na 14,4V.
Akumulator je star dve leti, zato sumim na kakšnega porabnika. Kdaj lahko avto stoji dva dni in je napetost videti ok, drugič se pa v osmih urah toliko izprazne, da avto komaj vžge.

Je vzrok BT modul, ali je lahko še kaj drugega?
BT občasno ne deluje normalno. Pri odhodnem ali dohodnem klicu se izklopi. V spodnji vrstici ekrana je redko simbol telefona, največkrat je simbol antene, kljub temu, da je povezan s telefonom. Je to znak, da se BT modul poslavlja?

Prikaži več možnosti

Belimb
Belimb

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 180
  • Avtomobil: BMW 520d M optic

Pri E61 se mi je dvakrat zgodilo, da se je avtu čez noč precej izpraznil akumulator.
Pri zagonu BC javi prazen akumulator, v skritem meniju pa kaže pri prižganem avtomobilu voltažo 15,2V. Čez čas pade na 14,4V.
Akumulator je star dve leti, zato sumim na kakšnega porabnika. Kdaj lahko avto stoji dva dni in je napetost videti ok, drugič se pa v osmih urah toliko izprazne, da avto komaj vžge.
Je vzrok BT modul, ali je lahko še kaj drugega?
BT občasno ne deluje normalno. Pri odhodnem ali dohodnem klicu se izklopi. V spodnji vrstici ekrana je redko simbol telefona, največkrat je simbol antene, kljub temu, da je povezan s telefonom. Je to znak, da se BT modul poslavlja?

Na moji E61 so bli vzrok za praznenje akumulatorja kabli kateri gredo iz kabine v prtljazna vrata,tam na pregibu so bili porozni in je peihajalo do stika posledicno praznilo akumulator,plus tega se to mikrostikalo ki je za odpiranje zadnjega stekla zadaj na brisalcu (je bilo v stiku,mi je kr sam odpiral steklo)...Preveri kable in to stikalo...

Na moji E61 so bli vzrok za praznenje akumulatorja kabli kateri gredo iz kabine v prtljazna vrata,tam na pregibu so bili porozni in je peihajalo do stika posledicno praznilo akumulator,plus tega se to mikrostikalo ki je za odpiranje zadnjega stekla zadaj na brisalcu (je bilo v stiku,mi je kr sam odpiral steklo)...Preveri kable in to stikalo...

Aja pa se nekaj,ko si takrat zamenjal akumulator si seznanil avto da je novi akumulator?
Prikaži več možnosti

trancelation
trancelation
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW E60

Enako se je meni zgodilo in sem moral menjati akumulator po 3 letih  :fight pri meni zna biti alternator, ki ima nizko napetost.

Prevajanje in tehnično risanje - http://trancelation.eu 

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za nasvete! Danes se mi je spet izpisalo opozorilo, nekaj v smislu da naj preverim stik akumulatorja.

Po BC sem preveril napetost in je bila res 11,8V pri prižganem avtomobilu nekaj minut, nato je narastla na 15,2V in padla na 13,8V. Pri naslednjem zagonu je bila stalno 14,1V. Je lahko to znak, da se alternator poslavlja?

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 962
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

To nihanje napetosti je lahko zaradi praznega akumulatorja in potem kompezira in kvačka da bi čimprej napolnil......

Jaz ti svetujem da izklopiš BT modul, samo optiko pusti notr priklopljeno in boš videl če bo bolje. Sam sumim na pametno klemo akumulatorja.....

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Si pogledal, kdaj gre avto spat in če se vmes zbuja? V času spanja pomeri praznjenje akumulatorja, pa boš takoj videl, ali je kriv porabnik v avtu oz.je alternator?

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes sem še enkrat spremljal stanje...

Pri ugasnjenem avtu je bilo 12,5V.

pri zagonu je napetost malce padla, nato se je ustalila pri 12,0V in tako ostala prvih pet minut vožnje z izklopljenimi porabniki. Pojavljala so se opozorila, da se akumulator ne polni.

Po petih minutah vožnje so obrati zanihali in je napetost za sekundo skočila na 16V, nato pa nihala med 14,4 in 15,2V.

Sem se ustavil pri AE servisu in pravijo, da je skoraj sigurno alternator potreben obnove, glede na to, da je še prvi pri 300.000km.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

ja tole bo res zrelo za nov ali obnovo alternatorja..... če boš obnavljal pazi da ti bodo menjali tudi regler (cca 80€), če en je brezveze delo.....

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za nasvet! Kje se pa nahaja regulator napetosti? Ga je pametno preventivno menjati, ker je težko dostopen, ali je kakšen drug razlog?

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

na samem alternatorju se nahaja

Prikaži več možnosti

Lelo
Lelo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 102
  • Avtomobil: Bmw 525 tds Touring

@Stupo a si kaj zrihtu??
Pri meni isti problem z napetostjo niha med 11 in 15 V!
Prikaži več možnosti

Renii 123
Renii 123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: Bmw e60

Pozdravljeni jas mam tudi eden podoben problwm ce mi lahko kaj svetujete bi biu zelo zadovoljen imam bmw e60 3.0d limuzina mi je odpovedu altenator sem kupu novega so dali gor ko se auto pela in ko je vzgan akulumator fila ko pa je ugasnjen mi sprazni akulumator nehalo je delati brisalce in navigacija ko pa se tudi vozim z autom in ga ugasnem pa odprem vrata me prime palce elktrika na vratah kaj bi lahko to blo hvala ker ste brali
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 249
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Pozdravljeni jas mam tudi eden podoben problwm ce mi lahko kaj svetujete bi biu zelo zadovoljen imam bmw e60 3.0d limuzina mi je odpovedu altenator sem kupu novega so dali gor ko se auto pela in ko je vzgan akulumator fila ko pa je ugasnjen mi sprazni akulumator nehalo je delati brisalce in navigacija ko pa se tudi vozim z autom in ga ugasnem pa odprem vrata me prime palce elktrika na vratah kaj bi lahko to blo hvala ker ste brali

:confused ali te prav razumem, da imaš montiranega el. pastirja na vrata?

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 321
  • Avtomobil: BMW x

:confused ali te prav razumem, da imaš montiranega el. pastirja na vrata?

Tud jest ne štekam te šprahe ... :-D ... najbrž parkira prebliz elehtrične ograje ....  :laugh 

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 681
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pomoje pa ga samo štrom trese ko prime vrata.

Drugače pa res prosim da se piše bolj razumljivo, tole ni ničemur podobno in ponavadi taki posti letijo v smeti.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti