Skoči na vsebino

Uradno: Serija 5 (G30)

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
619 odgovorov v temi
leomessi1985
leomessi1985
  • Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Avtomobil: Bmw 520d

Bil je razbit na levi strani,torej bočno. Serviser na Cosmosu mi je lepo se obrazlozil. Barvane so bile vrate sprednje zadnje ter tisti pragovi na katerih so te letvice z oznako M(na teh bmw). Bile so tudi barvane vse 4 feltne,namrec ocitno so bile poskodovane in so jih popravli ter pobarvali. To je videl takoj ko prisel do avta. Plastike ter vse gume pri vratih niso bile narejene nazaj tako kot bi morale. Bilo je očitno. Tudi smeti v barvi so se videle. Ko sem bil prvic na ogledu je bil dež in teh stvari nisem mogel preverit. Je pa tudi šel z napravo za barvo skozi je se je lepo vse videlo. So pa bili prijazni na avtobook in sem dobil denar nazaj,ceprav ga nebi rabil.Aja,bil je konkretno razbit..

Želim tukaj samo še dodati,da se je ugotovilo da avto ni bil razbit,ampak je mozno da je bil samo poškodovan pri transportu,in je bil zato barvan. Naj še omenim da so mi pri avtobook tudi povedali da je bila komisijska prodaja. Bili so takrat korektni in mi vrnili denar.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 763
  • Avtomobil: skunk :)

Ima BMW akcije na seriji 5?

https://www.avto.net.... M paket C... 

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

F80
F80

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 291
  • Avtomobil: e90 M3

Na petko ti dajo nad ceno mislim da 80k 30% popust.

:mznak

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 280
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

M sport paket pa krom okol vrat?
Ta opcija mi ni všeč!

Urejal lozinka, 09.10.2018, 17:04.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 605
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Pride na Koroško  :)

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 894

Ugodna ponudba...

Zajeta-slika.jpg

https://www.avto.net...ness Edition...

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 763
  • Avtomobil: skunk :)

https://www.bmw.si/s...s/overview.html :ok2

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 251
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Sem se prejsnji teden vsedel v enega G30. Povem takole. Notranjost mi dosti bolj pase od F10. Celo manj glomazna mi zgleda. Bolj dinamicna. Mladostniska, da se tako izrazim. Sedezi, hmm...nic kaj posebnega, cudi me da niso malo vec "zrasli" napram sportnim ki jih imam v e39. Za dolga potovanja, so pomojem veliko boljsi komfortni, kot pa tile. Zulili so me na istih mestih kot v e39, pa nimam nekih fuzbalerskih beder :laugh

Notranjost, sploh ni tako velika, kakor avto deluje od zunaj, se pravi bmw se drzi svojih nacel. Ce ti je avto premajhen, kupi sedmico :ok. Zadnji sedezi, to pa mi ne gre v glavo. Se vsedem noter z mojih 182cm, pa ne morem verjet, da se isto sedi kot v e39. Ce hoces noge imet kolko tolko ravno in ne "razmetane" levo-desno, sedis prakticno samo na riti. Nobene podpore za bedra, seveda da ne, ker so postavljeni prenizko. Cudim se, zakaj tega ne izboljsajo. V AT, imas 2x vecjo podporo po celi dolzini beder, kar je na daljsih poteh se kako pomembno, proti "ritobolu" ;) M volan, je zakon, kot vedno do sedaj.

V glavnem, kot celota se mi avto dopade. Ne deluje tako okorno kot F10, je velika razlika. Pomojem bom v prihodnjosti vrgel uc na kaj takega.

Urejal MajoR, 14.11.2018, 20:34.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 532
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

G je dober ja. Sploh notranjost je res tudi meni veliko veliko boljsa kot f10.
Prikaži več možnosti

Uzivac
Uzivac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 590
  • Avtomobil: BMW 530xD G30

Pozdravljeni
Sicer ne paše najbolj v to temo ampak ker gre za G30 bom tukaj vprašal :)

Ne vem zakaj mi pri navigaciji v Sloveniji in na Hrvaškem ne delajo vse funkcije ki mi delajo v Avstriji in Nemčiji.
Namreč ne opozarja me na gužvo, ne ponuja mi alternativnih poti, ker seveda v Sloveniji sploh ne ve da je gužva.

Dokler nisem prvič šel v Nemčijo sploh nisem vedel, da me bo opozoril če se ne bim ustavil pri stop znaku.
Ker zaradi govornega ukazovanja uporabljam angleščino mi ob vstopu v Slovenijo ali Hrvaško napiše opozorilo, da ne deluje giveway warning.
Fino se mi zdi tudi, da mi izpiše da se bo menjala omejitev hitrosti in tudi če koliko metrov. Tudi to mi pri nas ne dela.
Mi kdo zna razložiti zakaj to ne dela in kako se da rešit zadeva. Tudi v F10 mi navigacija v SLO ni ponujala vsega kot mi je v tujini.

hvala vnaprej
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Ne dela zato ker bmw baza nima se vkljucenega “balkananskih” drzav. Zato nedela trafic info pa ostale stvari
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 217
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Naš recimo v Slo bere znake z omejitvami, v Bosni pa jih ne :ok2 s tem da jih prepoznava kamera, ne navigacija, prebere tudi dela na cesti.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 024
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pozdravljeni
Sicer ne paše najbolj v to temo ampak ker gre za G30 bom tukaj vprašal :)

Ne vem zakaj mi pri navigaciji v Sloveniji in na Hrvaškem ne delajo vse funkcije ki mi delajo v Avstriji in Nemčiji.
Namreč ne opozarja me na gužvo, ne ponuja mi alternativnih poti, ker seveda v Sloveniji sploh ne ve da je gužva.

Dokler nisem prvič šel v Nemčijo sploh nisem vedel, da me bo opozoril če se ne bim ustavil pri stop znaku.
Ker zaradi govornega ukazovanja uporabljam angleščino mi ob vstopu v Slovenijo ali Hrvaško napiše opozorilo, da ne deluje giveway warning.
Fino se mi zdi tudi, da mi izpiše da se bo menjala omejitev hitrosti in tudi če koliko metrov. Tudi to mi pri nas ne dela.
Mi kdo zna razložiti zakaj to ne dela in kako se da rešit zadeva. Tudi v F10 mi navigacija v SLO ni ponujala vsega kot mi je v tujini.

hvala vnaprej

To temo si prebral?
https://www.bmwslo.c...ba-v-sloveniji/

Zadnjih nekaj strani govorijo da je to že mogoče.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

robinio
robinio

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 167
  • Avtomobil: G30 540i CarbonBlack

To temo si prebral?https://www.bmwslo.c...ba-v-sloveniji/Zadnjih nekaj strani govorijo da je to že mogoče.

Bil v ponedeljek pri Baumgartnerju, baje bo spomladi Slovenija in Hrvaška vključena v BMW ekosistem. Tako da bo delal tudi Remote Services in ostale Connected zadeve. Bomo videli...

Urejal robinio, 21.12.2018, 19:07.

Prikaži več možnosti

robinio
robinio

Novinec

• Uporabnik

Bil v ponedeljek pri Baumgartnerju, baje bo spomladi Slovenija in Hrvaška vključena v BMW ekosistem. Tako da bo delal tudi Remote Services in ostale Connected zadeve. Bomo videli...

No, dela. V profilu na PC vidim avto, lokacijo, lahko ga zaklenem, zaprem strešno okno, prižgem klimo... Edino aplikacije za iPhone še ni za našo regijo. Če menjam regijo trgovine jo vidim, ampak zahteva (nemško) kreditno kartico za dokaz, da si od tam.

No, baje bo aplikacija konec meseca tudi tu dosegljiva. Potem bo verjetno izgledalo to takole ;-)

https://youtu.be/Y3-q8Us3Pdo
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ej vidim da mas 540i.. kako si kaj zadovoljen z masino? Tud sam razmisljam da bi sel iz dizla na bencinarja konkretno tudi na 540i..
Gre dobro avto ali mu manjka navora? Poraba? Baje so kar varcni zdaj te bencinarji, glede na to kaj da od sebe seveda.
Prikaži več možnosti

robinio
robinio

Novinec

• Uporabnik

Ej vidim da mas 540i.. kako si kaj zadovoljen z masino? Tud sam razmisljam da bi sel iz dizla na bencinarja konkretno tudi na 540i..
Gre dobro avto ali mu manjka navora? Poraba? Baje so kar varcni zdaj te bencinarji, glede na to kaj da od sebe seveda.

Navora mu ne manjka, tudi lepo ga prenaša na podlago. Zvok so končno naredili 'spodoben', torej glasnejši kot pri predhodnikih. Ker mi je pomemben, sem si nabavil sem še Bimmerlink aplikacijo, ki ima gumb za zaklopke na izpuhu, se vozim kar vedno z odprtimi (drugače to odpirajo neki algoritmi). Mimogrede, ta gumb bi sicer lahko dali tudi v kabino, kot npr. pri Porschejih.

Poraba se mi ne zdi majhna. Sicer sem prišel pod 11l, ampak avta nimam dolgo in se (še) ne vozim preveč nežno.Mislim, da z lažjo nogo prišel pod 10l, ampak vožnja ne bi bila tako zabavna  :-D . Ampak sem vedel v kar se spuščam...

Skratka ne bi mogel biti bolj zadovoljen.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Kul. Hvala.
Prikaži več možnosti

IgorM
IgorM
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

Pozdravljeni, eno vprašanje, zanima me če je možno nakadno kupit pametni ključ, v primeru da se G30 prodaja brez?

Kakšna je cena? 
Zasledil sem samo 1 al 2 na avto.net (z ceno manj kot 40k eur) da ima takšen ključ.

Pripete slike za predogled

• Screenshot 2019-02-11 at 05.15.02.png

Urejal IgorM, 11.02.2019, 05:34.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 738
  • Avtomobil: BMW

Potrebno je kupiti ključ - cca. 600 EUR -  in potem urediti, da ti nekdo sprogramira online prenos podatkov - avto ključ. Na e-bayu se prodajajo tudi fake ključi - cca. 250 EUR ali rabljeni.  Nekateri želijo za original ključ tudi 1100 EUR.

Hkrati mora imeti tudi avtomobil določene opcije opreme, ki omogočajo zgornje - remote servicies - connected drive etc.

Priporočljivo je, da ima avtomobil tudi funkcijo wireless charging - da se ta ključ polni - drugače boš v 3 tednih brez baterije v ključu.

Prikaži več možnosti
    • IgorM je všeč