Skoči na vsebino

Uradno: Serija 5 (G30)

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1207 odgovorov v temi
Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 227
  • Avtomobil: E46 M3 | E38 740i

Naročen je 540i RWD. Ja, to je nekakšen mild hybrid, LCI ima 333 KM, do leta 2020. je bil 340 KM. M paket, armaturka v usnju, alkantara oblazinjenje krova, adaptivno podvozje, H/K in par kosov funkcionalne opreme, ne veliko.

Če bi bilo možno dobiti touringa 540i brez xDrive-a, bi to bila izbira, vendar mi je bilo bolj pomembno da se izognem pogonu kot da dobim karavansko praktičnost in meni lepo bočno silueto. Otroki rastejo. :)

To bo posljednji heroj modernoga obdobja BMW-a, po čim bolj tradicionalni šoli konfiguracije. O terminu izporuke bom več znal za mesec dni, zaenkrat je info med februar-maj 2023.

Urejal Z4M, 28.09.2022, 09:32.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 952
  • Avtomobil: E39 530dTA

Samo pred FL ni bil nič hibrid verjetno? A motorja sta pa enaka drugače, torej B58? Aha, karavana se pa brez X-drive sploh ne dobi 540i, kaj pa pred FL?

Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik

PredFL ni bil nič hibrid, štima. Ja, mislim da je to enak motor B58. 540i karavan v G seriji le s xDriveom, nažalost.

Vprašal sem tudi ali je možno dobiti avto s normalno instrument tablo, brez Virtual Cockpit Pro, vendar tovarniško ne - to je postala serijska oprema v LCI s tem motorom.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 180
  • Avtomobil: B58 & Rade Končar

Na koncu sem naročil aventurin rot + nappa mokka. Nažalost nisem šel z merinom, ker ni išlo upariti z zunanjom rdečom, caramel presvetlo, tartufo preintenzivno v kombinaciji.

Sem razmišljal o alvit grau + merino tartufo, ampak nisem hotel propustiti te perfektne rdeče. Alvit grau je zanimiva siva, ampak še vedno siva. :) Na aventurin bi ustrezala tudi bela notranjost, ampak to mi ni bila opcija.

Bo takšen, 540i: https://g30.bimmerpo...d.php?t=1948377 (seveda brez črnih ledvičk in črnih platišč)

Čudovite barve, čestitam.  :ok

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • Z4M je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 758

Se pravi si vzel limuzino namest karavana?

X pogon je drugac zakon za tok velik avto, pomoje ti bo zal da mas sam rwd. Za dirkalisce ta avtk itak ni, po navadni cest je pa xdrive boljsi.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 952
  • Avtomobil: E39 530dTA

Jaz vidim v X-drive samo kup potencialnih težav in dodatno težo. Pa še te drame z gumam....

Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik

Limuzina bo.

Ja, to je tudi moje mnenje. Argument da se na limitu hitrosti po dežju in na snegu splošno xDrive vozi z večjo sigurnosti lahko sprejmem, ampak enako potem z tem avtom se ne dirka in se hitrost prilagodi razmerami na cesti.

Prikaži več možnosti
    • e-masteR-39 je všeč

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 338
  • Avtomobil: G31

A to je to?

I found this offer at .:

BMW 540ixDr M SPORT LEDER+PROF+PANO+STNDH+HK+HUD+360
First Registration: 04/2018 Mileage: 111.604 km Fuel: Petrol Power: 250 kW (340 Hp)
Price: €37,800

https://link.mobile....3EW6uHKXBPMcXr6

Tale ja ta barva npr:

https://suchen.mobil...action=parkItem

Gledam FL

**BMW **the ultimate driving machine**
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 975
  • Avtomobil: F15

od kdaj je serija 3 dražja od petke. Dobro, če dodamo m paket pri petki je potem cena 73.450, še vedno je to zanemarljiva razlika

https://configure.bm...X?expanded=true

https://configure.bm...X?expanded=true

Sicer je 3ka FL meni vizualno sedaj vrhunska. Spredaj so luči sedaj dosti lepše. Zadaj pa tako ni razlike, niti ni bilo potrebe po menjavi.

Če bo M3 fl šel na ta gobec bo to ok.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144
  • Avtomobil: Od žene

Jaz vidim v X-drive samo kup potencialnih težav in dodatno težo. Pa še te drame z gumam....

Pac vidis vse narobe, ker namrec z gumami ni nobene drame, ce mas take gor kot je treba. Tezav z xdrive ni nobenih, tiste dodatne teze pa pri bmw 5 ne bos opazil ker je ze brez xdrive pretezak za dirkalisce.. bos pa fajn opazil da je xdrive, ce bos vozil pozimi po kaki zasnezeni cesti, ali pa ze v mrzlem vremenu po kaki spolzki podlagi..
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 945
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Najboljsi price/performance je 330 (x)D, za moje potrebe recimo.

Najdes ze dobro nalozene z opremo (seveda kr se izdi smisleno) za okoli 42-46k€.

Potem je 530D. Nato je 540i/D in na koncu 340i/D, ti so najdrazji, za to kolko avta dobis za ta denar. Ocitno so zazeljena kombinacija, mocnega mtorja v manjsi karoseriji.

To gledam po letniku 20/21, da je FL pri petki obvezno in da ima Driving Asistant Proffesional. Vse karavani. Je  pa tezave pir rabljenih, barvne kombinacije, najt nekaj paemtnega. Vse petke so notri ali crne ali cognac barve. Vecina trojk pa crno/sivih. Ce se to da pojest, se najde dober avto :mljask

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • miho1 je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 180
  • Avtomobil: B58 & Rade Končar

Se pravi si vzel limuzino namest karavana?

X pogon je drugac zakon za tok velik avto, pomoje ti bo zal da mas sam rwd. Za dirkalisce ta avtk itak ni, po navadni cest je pa xdrive boljsi.

Jaz sem se ga branil kot hudič križa, zdaj pa od kar ga imam še gledam samo xdrive zadeve.  :fight

Verjetno je meni tudi QL ker še nisem imel nobenih problemov z njim..  :crazy

50-65 kg so težje zadeve z xdrive.. 

Urejal Bavarec fan, 28.09.2022, 17:53.

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • miho1 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 758

Sej ni problemov, dobre gume, servis na vtg vsakih 100kkm pa je mir. Gre po mokrem in snegu avto kot raketa.
Prikaži več možnosti
    • mstipic je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Valjda no. Mi se tle pogovarjamo o avtomobilih za vsakdanjo rabo kot so bmw 3, 5 ,7 razni suvi, ki so itak vsi xdrive. In avto za vsakdanjo rabo ki ima pogon zadaj je problem. Res ne stekam kaj ce ti bmw 5 s 300 plus konji in 600nm navora s pogonom samo zadaj? Avto je prevelik, pretezak za neko sportno voznjo, in cim imas mraz in dez se peljes kot po jajcih.. xdrive pa lahko po snegu zahodis pa gre ko tank. Ce bi pa gledal za drugi avto, ki bi ga imel za hobi, bi imel pa recimo 911 ko, ta bi pa najbrz bila samo na pogon zadaj..
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 737
  • Avtomobil: /

Razlika je samo naravnost pri pospeševanju, v ovinku boš peljal enako po jajcih ali pa pri obeh letel ven. Razen če si ful aktiven človek s precej dinamike v lajfu, enkrat tu, drugič tam...potem je xDrive prava izbira. Nekdo, ki danes na eno od dveh dni, ko sneži, počaka doma..bo zadovoljen. Tudi petica omogoča nasmešek skozi ovinke in powerslajde, ne vem zakaj ne bi. V rangu 300-400 konjev kamot pelješ RWD, tako kot je recimo M5 je pa res neuporabno, ker ima enostavno preveč moči.

Urejal neicheq, 28.09.2022, 18:45.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, sssimon in zlatajama uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 366
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Le kako ste nekateri vozili pred 15 leti, ko xDrive še ni bil tako popularen in "obvezen".... :confused in še par let prej v času e39 in e36, ko sploh niso ponujali tega...

Prikaži več možnosti
    • Vugy je všeč

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 520

Po jajcih.
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Vecina nas je najbrz imela avte s pogonom na prednji pogon. Oz sam sem mel e46 330ci ze takrat 15 let nazaj, ampak sem bil se brez druzine, pa sluzbo sem imel na peš, tako da kadar je bil sneg, avto ni sel iz garaze. Tudi voznje sem mel takrat cist drugacne kot danes. Pac ko je familija gres pozimi velikokrat kam, kjer je fajn 4x4..:-)). Se pa spomnim, ko me je parkrat presenetil sneg in nisem do bajte prisel, ker mamo rahlo v klanec. Pac ni fajn no. Pred tem sem imel avto na prednji pogon, tist je boljs za slabo vreme.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 000

Jaz sem vozil optimizirano g30 530d brez xdrive, tam Savlje/Črnuče/Trzin itd, po rahlem dežju...to ni nič spravilo na cesto, pa so bile dobre gume, prav smešno.
Potem greš smučat in si nervozen zadnja dva dni pred potjo domov, namesto da bi uzival v zimski idili, ker ne ves kako bos prisel do doma in iz parkinga, če ne bo spluzeno vse...
Ali pa gres na toplo med prvomajskimi, parkiras na letaliscu na Dunaju in ko se vracas vrze konkretno porcijo snega...pa si spet cel let nervozen, kako bos se vozil domov po zasnezeni cesti, ko si pred tem ze 10 ur na letalu.... pa si mislis, raje bi vsakih 400km Teslo polnil na poti so doma, kot pa se po snegu vozil utrujen brez Xdrivea

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • Davidf1, miho1 in hammanM5 uporabnikom je všeč to sporočilo

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem no, vozim RWD od 18. leta od 102 KS naprej in se zarad 3 dni snega na cestišču letno v mojem kraju in eventualno enega sprehoda na smučanje ne mislim preostanek leta voziti z viškom pogona. Ne kažem da xDrive ni dober, dober je sigurno, ampak jaz si predstavljam da mi ni potreben.

Ko je bil sneg friško na cesti, smo vedno šli v nočne vožnje praznim gradom, na Sljeme iznad Zagreba do vrha, i najlepše je bilo nami s RWD.

Zarad dežja zagotovo ne bom kupil 4x4.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, MIHOLD, Davidf1 in 3 ostalim je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.