Skoči na vsebino

Uradno: Serija 5 (G30)

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1026 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 772

Sej vsak sam mora vedet kako avto uporablja in kaj mu pase. Barva je res lepa :-)
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 016
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Jaz vidim v X-drive samo kup potencialnih težav in dodatno težo. Pa še te drame z gumam....

Pa niti ne, mene je tudi v začetku motil, zdaj mi je pa ok. Ko štartaš z Launch Control, vidiš zakaj je xDrive ok  :laugh  Pa tudi driftat gre brez težav pri meni. Težave z gumami niso. Pri meni so vse dimenzije (18",19"in 20") deljene tovarniško. Ko bo potrebna menjava kupim vse 4 z zvezdico, pa je mir.

od kdaj je serija 3 dražja od petke. Dobro, če dodamo m paket pri petki je potem cena 73.450, še vedno je to zanemarljiva razlika

https://configure.bm...X?expanded=true

https://configure.bm...X?expanded=true

Sicer je 3ka FL meni vizualno sedaj vrhunska. Spredaj so luči sedaj dosti lepše. Zadaj pa tako ni razlike, niti ni bilo potrebe po menjavi.

Če bo M3 fl šel na ta gobec bo to ok.

Ti primerjaš M performance 3ojko z navadno 5ko, seveda je cena višja. Tudi motor ni enak, se že po moči vidi ;) Pa ni samo M paket pri M340i, tu so še M zavore, M sport diferencijal (LSD), drugačno podvozje, več opreme v osnovi,....

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Jaz sem vozil optimizirano g30 530d brez xdrive, tam Savlje/Črnuče/Trzin itd, po rahlem dežju...to ni nič spravilo na cesto, pa so bile dobre gume, prav smešno.
Potem greš smučat in si nervozen zadnja dva dni pred potjo domov, namesto da bi uzival v zimski idili, ker ne ves kako bos prisel do doma in iz parkinga, če ne bo spluzeno vse...
Ali pa gres na toplo med prvomajskimi, parkiras na letaliscu na Dunaju in ko se vracas vrze konkretno porcijo snega...pa si spet cel let nervozen, kako bos se vozil domov po zasnezeni cesti, ko si pred tem ze 10 ur na letalu.... pa si mislis, raje bi vsakih 400km Teslo polnil na poti so doma, kot pa se po snegu vozil utrujen brez Xdrivea

Dva dni nazaj je kar lepo deževalo pri nas, vozil sem 100km/h, pa sem ga zahodil do konca. Obrnilo je kolesa pri xDrive, nočem niti pomisliti kako bi bilo z RWD. Gume so še ok, tovarniške 19ke, 225 in 255, Pirelli P zero, RFT z zvezdico.

Urejal panki_86, 28.09.2022, 23:19.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 113
  • Avtomobil: Od žene

Dva dni nazaj je kar lepo deževalo pri nas, vozil sem 100km/h, pa sem ga zahodil do konca. Obrnilo je kolesa pri xDrive, nočem niti pomisliti kako bi bilo z RWD. Gume so še ok, tovarniške 19ke, 225 in 255, Pirelli P zero, RFT z zvezdico.

No evo. Tocno to ves cas trobim, da postane tak avto, ki ima toliko navora in konjev, pa samo zadaj pogon,skorajda neuporaben, cim ni suha cesta. Ze ce je suha cesta, pa nizke temperature se zacnes drajsat po cesti zaradi hladnega asfalta.. jst se spomnim, ko sem imel nekaj casa 320d e90 z nekimi 170 konji in zadnjim pogonom, je spodkopavalo ce ni si bil previden z gasom.. da ne recem na audiju a6 2.0d s 190 konji.. tist je bil sele jajc ki je imel pa samo spredaj pogon..:-((

Urejal miho1, 29.09.2022, 06:24.

Prikaži več možnosti

Vugy
Vugy

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 309
  • Avtomobil: g31 530d

Jaz sem vozil optimizirano g30 530d brez xdrive, tam Savlje/Črnuče/Trzin itd, po rahlem dežju...to ni nič spravilo na cesto, pa so bile dobre gume, prav smešno.
Potem greš smučat in si nervozen zadnja dva dni pred potjo domov, namesto da bi uzival v zimski idili, ker ne ves kako bos prisel do doma in iz parkinga, če ne bo spluzeno vse...
Ali pa gres na toplo med prvomajskimi, parkiras na letaliscu na Dunaju in ko se vracas vrze konkretno porcijo snega...pa si spet cel let nervozen, kako bos se vozil domov po zasnezeni cesti, ko si pred tem ze 10 ur na letalu.... pa si mislis, raje bi vsakih 400km Teslo polnil na poti so doma, kot pa se po snegu vozil utrujen brez Xdrivea

ajoj kompliciranje - vozim G31 530d RWD pa se vozim pa spravi tudi v sport cist spodobno moc na kolesa....

ce pa je cesta res polna vode pa das v EKO mode pa nebos nikoli dodal prevec plina...

drugace pa Z4M cestitam za nakup, mislim da si kupil pravi stroj pa se 40i, srecno in varno voznjo z tem ubijalskim RWD :)

jaz sem tudi z 30d kar zadovoljen, druzinski allrounder

mislim ko sem zacel z E36 niti obstajal ni xDrive pa sem se ziv (cudez narave :) )....pa tudi v klance sem prisel celo tam kjer je stric pustil takrat citroen xsaro v dolini ker ni prisel do hise.

Urejal Vugy, 29.09.2022, 06:40.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, soulfly, Davidf1 in 3 ostalim je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 805

No evo. Tocno to ves cas trobim, da postane tak avto, ki ima toliko navora in konjev, pa samo zadaj pogon,skorajda neuporaben, cim ni suha cesta. Ze ce je suha cesta, pa nizke temperature se zacnes drajsat po cesti zaradi hladnega asfalta.. jst se spomnim, ko sem imel nekaj casa 320d e90 z nekimi 170 konji in zadnjim pogonom, je spodkopavalo ce ni si bil previden z gasom.. da ne recem na audiju a6 2.0d s 190 konji.. tist je bil sele jajc ki je imel pa samo spredaj pogon..:-((

Ah nehi no, tok hudo pac ni. Ja nebos zdej zahodu M6 v dzju do konca, ampak bos z obcutkom dodajal gas in gre. To da ti pa 170 konjev na polno koplje je pa problem v gumah ne panprevec konjih ;)
Prikaži več možnosti
    • soulfly in Davidf1 uporabnikom je všeč to sporočilo

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 113
  • Avtomobil: Od žene

Ti obvladas avto. Znas pelat, pa imas ves cas mocne avte. Pri nas mamo samo en avto in ga vozi se moja..
Zdaj pa ti zenski dopovej da naj gas dodaja z obcutkom..:-))
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 11 438
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ohja, kakšni scenariji. Kaj pa če ...

Pač paziš, a ne. Kot da je AWD vsemogočen, ko je podlaga spolzka. Ker tole se bere tako, da v AWD se usedeš nastaviš tempomat in pičiš po snegu kot da ni nič.
Vsak turbo podprt avto bo vrtel v prazno na spolzkem, če boš brezglavo tiščal gas.

Da pa to preberem od tebe, ko na pisti loviš RWD avto in je zdaj cel problem, ko bo vrglo malo snega, je pa sploh tragikomično. :-D

@Z4M, odlična izbira - barva, pogon, oblika. Srečno vožnjo! 

cana.png

Prikaži več možnosti
    • fp4492, soulfly, sssimon in 2 ostalim je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Sej ni point da ne bi znal voziti RWD, sem imel 677nm na E61, pa sem vsepovsod prišel, tudi po snegu (včasih kot po jajcah, je pa šlo :-D ), point je da ne spraviš vedno vse moči na cesto, oziroma jo manj kot pa pri xDrive.

Pri tem ti je boljši xDrive, si lahko bolj privoščiš tudi ko niso idealni vremenski pogoji. 

Urejal panki_86, 29.09.2022, 07:38.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 509
  • Avtomobil: /

Zato pa tisti, ki ima ful aktiven lajf, pa mora danes pod nujno letet v Innsbruck, jutri pa smučat v dolomite..bo vzel xDrive. Tisti, ki pa lahko v najhujše metežu počaka doma, ker lahko to stori jutri, pa lahko brez težav vzame RWD.

In pri zimah, ki jih imamo, je to vse bolj logična opcija. Z vklopljeno elektroniko pa tudi po dežju ne bo neke pretirane razlike. Ja, boš počasneje pospešval, to je pa vse. Pri aquaplanningu te pa isto hitro odjebe.

Urejal neicheq, 29.09.2022, 07:49.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Če je pošten metež, tudi xdrive ne pomaga, ker bo AC zaprta zaradi nekoga, ki bi ne smel biti na cesti.

Jaz ne vidim bistvene prednosti, večina AWD pogonov je itak bolj za marketing, npr. 4 motion, ko se aktivira z zamikom, ko si je pogonski par že ustvaril spolzko podlago.

Da pa lahko po mokrem do konca pritisneš 400 konjev pa tudi ni toliko vredno, da bi zaradi tega izgubil čar RWD po suhem - ki predstavlja večino cestnih razmer.

cana.png

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 487

Js kupujem samo še avte s pogonom na vse štiri. Sem mel E65 rwd + vedno dobre gume in sedaj G11 xdrive in je razlika kot noč in dan, ne samo pri polnem pospeševanjem, tudi med normalno vožnjo po nalivih, spolzi cesti, tudi če je suho ali pa samo malo peska na cesti itd. Avto se čist drugače obnaša. Gume če maš deljene daš gor z zvezdico pa 30 eur za menjavo olja v VTG na 50-100kkm kot prvi Leon pa je mir. Pri raznih G30 540 je tko al tko večji finnačni faktor nabavna cena, izguba vrednosti, vzdrževanje kot pa nek riziko okvare vtgja.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 881

Ohja, kakšni scenariji. Kaj pa če ...

Pač paziš, a ne. Kot da je AWD vsemogočen, ko je podlaga spolzka. Ker tole se bere tako, da v AWD se usedeš nastaviš tempomat in pičiš po snegu kot da ni nič.
Vsak turbo podprt avto bo vrtel v prazno na spolzkem, če boš brezglavo tiščal gas.

Da pa to preberem od tebe, ko na pisti loviš RWD avto in je zdaj cel problem, ko bo vrglo malo snega, je pa sploh tragikomično. :-D

@Z4M, odlična izbira - barva, pogon, oblika. Srečno vožnjo! 

Jup, včeraj sem ga pri 185 km/h lovil, ko je zaplesal na izhodu iz ovinka..je bilo kar pestro. 

Samo, ko sem nazadnje RWD avto letos januarja parkiral v centru Slovenj Gradca, ki ni bil lepo splužen...parkiram vzvratno, od prejšnjega sneženja pa je bil naplužen sneg zadaj, in sem s sprednjimi gumami ostal v drenaži na sliki, zadnje pa na zmrznjenem ledu/snegu...pa sem iskal ljudi, da so me kljub novim Continentalkam pomagali potisniti ven, ker ni bilo avta šanse premakniti...neprecenljivo...

Kot je nekdo napisal zgoraj, ena velika varovalka je in če imaš aktivno življenje ne razmišljaš o scenarijih kakšne bodo razmere na cesti.

Screenshot 2022-09-29 at 12.44.24.png

Urejal bmw330cd, 29.09.2022, 11:46.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Torej, rabiš KTMa 4x4. :skrbast

Ampak če bi zadeva zmrznila tudi v tem kanalu, kar je zelo verjetno, bi tudi s 4x4 obstal. Nauk: nikoli ne parkiraj rikvec. :laugh

Plus to: zadnjič smo ugotovili, da je luksuz, če se ti ne nikamor ne mudi. To se mi zdi bolj pomembno kot pa tako redke situacije, da MORDA nekje obstaneš. Torej, voziš RWD in v miru prilezeš iz parkirišča, magari naslednji dan. :ok2

Urejal gerchy, 29.09.2022, 11:52.

cana.png

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 772

V glavnem za dailyja brez skrbi je xdrive. Sej zato tudi rwd pri novih bmwjih izginja, 540i limuzina je edini rwd model ki ga se prodajajo, pa verjetno ne vec dolgo. Tudi zato ker ga kupijo zelo redki.

Nikol ne bom pozabil scene, ko z novim S65 amg limuzino v rahlem dezju nisem mogel na avstrijski stranj ljubelja prehitet renoia lagune. Ker cim sem mal gasa dodal je avto pometal po cesti. Obupen obcutek :-)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Ja, saj to. Ko bo kriza, bo pa cel problem, ko bo treba voziti klasiko brez 15 pomagal. :hihi

Le kako smo včasih preživeli, ko zimske gume niso bile samoumevne. Pozimi smo vozili Michelinke, ki so že pu suhem drsele. Tu in tam nataknili verige, kdaj spustili zrak ali uporabili tepih za boljši oprijem. Bi rekel, da smo živeli zelo aktivno. :-D

V glavnem za dailyja brez skrbi je xdrive. Sej zato tudi rwd pri novih bmwjih izginja, 540i limuzina je edini rwd model ki ga se prodajajo, pa verjetno ne vec dolgo. Tudi zato ker ga kupijo zelo redki.

Nikol ne bom pozabil scene, ko z novim S65 amg limuzino v rahlem dezju nisem mogel na avstrijski stranj ljubelja prehitet renoia lagune. Ker cim sem mal gasa dodal je avto pometal po cesti. Obupen obcutek :-)

Si pač napredoval. Takrat te je bilo strah, a poglej se zdaj, 2 RWD stroja s 500+ KM. Rabil si malo vaje in pravi avto. :obrvi

cana.png

Prikaži več možnosti
    • tristan01 in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 517
  • Avtomobil: E39 530dTA

Pol bo 530i idealna izbira, ce je 540i premocen za RWD, oziroma se bolje 520i, ali pa mogoce 516i iz Individual linije...
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 337

V ZDA se tudi X5 40i dobi z zadnjim pogonom.

x5.jpg

Pa tudi nova sedmica G70 740i z zadnjim pogonom...

g70.jpg

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 954
  • Avtomobil: F15

740xd ima po novem samo 299KM.  Pa tudi 750e ima manj kot prejšnja serija.

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 337

750e v seriji G11 ni obstajal, ampak je bil 745e (394 KM).

750e v seriji G70 pa ima 489 KM.

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.