Skoči na vsebino

Uradno: Serija 5 (G30)

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1257 odgovorov v temi
panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 253
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

...evo, avto je na cesti in v mojih rokah.
trenutno lahko podam le prvi vtis. Avto je TOP :) (itak.. drugače bi si moral dat strel u koleno :-D )
V vseh pogledih je upgrade napram F11 (ki seveda tudi ni slaba). Avto je tišji, mirnejši motor, kompaktnejši, odzivnejši na volanu, maj nagiba, itd.. itd.. (sicer imam športno podvozje).
Kar me edino (še) malenkost moti so športni sedeži, ki niso tako udobni kot v F11 (navadi), kateri so res udobni. Pri teh športnih me samo malo tišči v mečih". Vse ostalo se lepo nastavi (ledvena opora, bočna opora,itd.. Edino pri mečih se ne da. Ali pa še nisem našel. Se sprašujem kako lahko tu notri sedi .. 100-120 kg možakar.. :confused )
Pogrešam tudi wireles charging, ki ga nima (baje zarado krize s čipi). Glede na to da se za vsako poveže na Android auto, ti telefon konkretno cuza. Ne vem, ali se sploh da povezat samo preko BT za klice.. ?
Drugače pa, opreme, ni da ni... Ogromno še imam za naštudirat.
Ali je kakšna opcija, da se samodejno ugašanje kontrolirano prepreči? (pri F11 se to da, da ko se ustaviš, malenkost globje pritisneš zavoro in preprečiš uagašanje. To marsikdo sploh ne ve. V glavnem tukaj to ne deluje. Kakor sem zasledil s takšno potezo ravno ugasneš avto) Sicer je tukaj to avtomatsko ugašanje precej bolj mirno in manj zaznajujoče (zaradi mild hibrida).
Pospešek mi seicer deluje "slabši" ali isti kot pri F11 (135kW vs 140kW G31). Mogoče mu malo odvazme X-dive .. in pa feeling, ki je bolj zadušen..

Ajde...
Se še oglasim z vprašanji za exprete glede opreme in delovanja le te :)
Ravno spomnil... če se ne motim SLO ukazov ni? samo EN (ali DE, kateri itak ni moja domena). Tudi Google voice comand (preko Android Auto ne dela v Slovenščini, ali se motim? Siceer je to spet odvisno od telefona. Imam S21)
Pa še ena. Kako si najlažje updejtam Navigacijo. (imam dovoljeno do 2024). Preko iDrive sistema mi ni uspelo. Moram potegnit dol in preko USBja kot pri F11? Imam pa trenutno verzijo Road map Europe Live 2021-2 101032052.3.02, J18_21w28.2-1 DE, 2022-4. Ali je to že najnovejša?

Da ti malo pomagam ;)

Wireless charging pri BMWjih ne deluje kot mora. Meni se je iPhone 12 Pro max pregreval in ugašal, nato sem garancijsko zamenjal to postajo in dobil posodobljeno (torej po kataloški enako kot G20 FL). Zdaj imam iPhone 14 Pro. Tu pa telefona ne pregreva, vendar ga napolni na max 81%. Do 81% pride v cca 1h, potem se pa naslednjih 4h ni nič dopolnil.
Pregravajo se pa tudi telefoni v G30, tako da mislim da je enaka tehnologija.
Po moje nisi nič na izgubi, če ga nimaš ;)

Mislim da Start/stop pri Mild hybridih ne gre izklopiti (tudi gumba ni v kabini), pa tudi skodirati se ga ne da, če se ne motim :(

Glasovni ukazi žal še niso na voljo v slovenščini, je pa BMW obljubil da bo to na voljo v prihodnosti.

Pri mapah na iDrive je pa tak da imaš glavni update preko USB in če si prijavljen v vozilo imaš še regijski live update preko samega vozila.
Mape si najlažje posodobiš preko aplikacije BMW download manager preko USB. Najdeš ga na BMW Connected drive spletni strani (za Win in Mac). Zadnje mape so 2022-4, torej 4ta izdaja letos, ki so prišle ven dva tedna nazaj. Vsako leto imaš 4 posodobitve in nekaj live posodobitev izbranih regij.
Pri tebi je narejen samo live update za izbrano regijo (to regijo lahko spreminjaš na Connected drive strani). Glavne mape pa imaš 2021-2.

Urejal panki_86, 10.11.2022, 08:51.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 917
  • Avtomobil: G31

Ali je kakšna opcija, da se samodejno ugašanje kontrolirano prepreči? (pri F11 se to da, da ko se ustaviš, malenkost globje pritisneš zavoro in preprečiš uagašanje. To marsikdo sploh ne ve. V glavnem tukaj to ne deluje. Kakor sem zasledil s takšno potezo ravno ugasneš avto) Sicer je tukaj to avtomatsko ugašanje precej bolj mirno in manj zaznajujoče (zaradi mild hibrida).

Pri meni deluje ravno obratno, če zaradi kakšnega razloga sistem presodi da ne bi izključil motorja v start/stop režimu, in je njegov prag odločitve blizu roba, potem z močnejšim pritiskom na zavoro dosežeš da vseeno ugasne. Meni je to všeč, da imaš vsaj malo kontrole.

Sicer pa mislim da je borba proti start/stop nesmiselna in neekološka; če ga že imaš, mu pusti da dela tisto, za kar je narejen. V obdobjih, ko imam več mestne vožnje, mi start/stop vedno pokaže več kot eno uro ustavljenega režima (več ali manj čas v kolonah ali pred semaforjem). Gotovo je bolje za mestni zrak. Imam pa avte s start/stop že 20 let in nikoli nisem imel težav.

Prikaži več možnosti

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 338

Pri meni deluje ravno obratno, če zaradi kakšnega razloga sistem presodi da ne bi izključil motorja v start/stop režimu, in je njegov prag odločitve blizu roba, potem z močnejšim pritiskom na zavoro dosežeš da vseeno ugasne. Meni je to všeč, da imaš vsaj malo kontrole.

Sicer pa mislim da je borba proti start/stop nesmiselna in neekološka; če ga že imaš, mu pusti da dela tisto, za kar je narejen. V obdobjih, ko imam več mestne vožnje, mi start/stop vedno pokaže več kot eno uro ustavljenega režima (več ali manj čas v kolonah ali pred semaforjem). Gotovo je bolje za mestni zrak. Imam pa avte s start/stop že 20 let in nikoli nisem imel težav.

Saj ravno to sem napisal. Mogoče nisi pozorno prebral. V F11 si z pritiskom preprečil. V G31 pa ravno nasportno - dosežeš,d a ugasne.

PS.

Ali lahko kje nastavim, oz. moram nastaviti regijo avtomobila na "SLO". Npr v MyB;W je opcija:

Localization
PREFERRED COUNTRY & LANGUAGE OF BMW ID
GB - English

Ampak je ne morem spremeniti in je "siva".

Ali bi moral cel profil izbrisat in na novo narediti??

**BMW **the ultimate driving machine**
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 525

Ker ni G20 podforuma bom kar tukaj vprašal. Pozna kdo ta avto mogoče oziroma avto hišo? 

https://www.avto.net...y=BMW serija 3:

Prikaži več možnosti

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 338

A pri G30/31 prav tako ne dela ukaz preko "Google voice comand" on povezavi z telefonom, glede na to da lahko nastavis na tel. SLO jezik in ukaz npr. v navigaciji.
Al samo jaz ne uspem naredit?
**BMW **the ultimate driving machine**
Prikaži več možnosti

Pen66
Pen66

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 118
  • Avtomobil: F15 40D

Sem vzel z črno notranjosti- alkantara.
(Odtehtala cena in pa odnos s prodajalcem, in samo 7k km.. na izbranem)
..bude sta bude...

Če prav gledam po okvirčku tablice, si ta avto vzel pri Riller & Schnauck -u? Meni so tudi padli v oči, ker imajo 1-letnike G05 na že zelo spremljivih cenah. Ali so ti v naprej poslali VIN ?  Si kaj pregledal avto pred nakupom, da ni kak potopljenec in podobno.. 

Urejal Pen66, 13.11.2022, 11:33.

Prikaži več možnosti

jan_jan
jan_jan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32

Ajde...

Se še oglasim z vprašanji za exprete glede opreme in delovanja le te  :)

Ravno spomnil... če se ne motim SLO ukazov ni? samo EN (ali DE, kateri itak ni moja domena). Tudi Google voice comand (preko Android Auto ne dela v Slovenščini, ali se motim? Siceer je to spet odvisno od telefona. Imam S21)

Pa še ena. Kako si najlažje updejtam Navigacijo. (imam dovoljeno do 2024). Preko iDrive sistema mi ni uspelo. Moram potegnit dol in preko USBja kot pri F11? Imam pa trenutno verzijo Road map Europe Live 2021-2 101032052.3.02, J18_21w28.2-1 DE, 2022-4. Ali je to že najnovejša?

V SLO meniju govornih ukazov NI. Baje smo premajhen trg, da bi se razvijalcem splačalo razvijati tehnologijo v tej smeri,...

Navi update: račun v Connected Drive imaš. Nato si na računalnik prenesi aplikacijo BMW Download manager, kjer lahko za tvoj VIN preneseš zadnjo verzijo kart, 2022-4. Ključ mora biti vsaj 64GB in ustrezno formatiran. Poglej v temi "Seznam navigacij" za natančnejši postopek posodbitve kart.

Prikaži več možnosti

matejj
matejj
  • Uporabnik
  • Sporočil: 58

Prejšnji teden sem posodobil mape na verzijo EVO 2022-2, v Connected drive portalu pa mi še vedno piše, da je na voljo novejša verzija in ugibam da posledično ne morem nastavit samodejnih posodobitev na Slovenijo, ampak samo Nemčijo in še nekaj drugih držav. Rabi čas al sem kje kaj falil?

Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 229
  • Avtomobil: E46 M3 | E38 740i

Imam še nekaj malo časa da dodam nekaj dodatne opreme na mojo konfiguracijo G30.

Od začetka je notri Driving Assistant navaden paket, se pomeni zaviranje v kriznem momentu, blind spot, opozorila za trake ipd. Vsi mi trdijo da v sodobnem avtu te kategorije nujno rabim doplatiti še ACC, vendar moram poudariti da se jaz ni na navaden tempomat skoraj nikoli ne peljem.

Če bi doplačeval za ACC, potem je še kakšnih le 250 € dalje kompleten DAP (Driving Assist Professional) kateri nudi še par detajlov (polavtonomna vožnja, kaj me ni približno ne mika).

Največjo prednost ACC-a vidim v situaciji štau/ustavitve in ko treba premikat avto stop&go, pa to sistem obvlada avtomatski. Na avtocesti se ponavadi vozim dinamično im mi stil funkcioniranja ACC-a ne ustreza. Parkrat na leto se vozim na večje udaljenosti tipa 300+ km, vse skupaj avto ne bo delal več kot 18-20 tkm letno. Avto bo pri meni upam 7-10 let in ne me zanima kaj bo enega dneva gledal kupec rabljenega vozila.

Ali sem res tolk zastarel da ne maram ACC sistema v G30? V LCI modelih vidim da je velik procent avtov z to doplačeno stavko.

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 917

Jaz ti Driving Assist Professional vseeno priporočam. Večinoma res ne rabiš, če pa boš morda imel kakšne dolge vožnje na avtocesti, pa obdobju večje utrujenosti lahko vklopiš, razmigaš noge, napetost na vratu malo popusti. Saj voziš še vedno sam, imaš pa enega takega angela varuha, ki ti poravna volan ali zavre, če spregledaš stoječo kolono.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Jaz imam Driving Assist Pro, pa ga vedno uporabljam. Tudi v mestu. Pride prav v kolonah, ker ne rabiš skoraj nič delati. Avtomatsko sem manj živčen :)
Na mejah pa nisem nikoli imel boljše opcije. Po petih urah čakanja sem edino moral zavirati ko sem prišel do hišice. Vmes se pa nisem dotaknil volana, pa ne stopalk.
Z izklopom regijskih blokad dobiš dosti opcij, ki pri nas ne delujejo.

Npr. asistent za izhode/križišča. Recimo da je gosta megla, si na AC, pa približno veš kje je izhod, ampak ga ne vidiš. Daš desni žmigavec, pa bo sam začel zavirati, ko bo vedel kje je izhod (to on bere iz navigacijskih map, tudi če nimaš vklopljene navi). Pa pri megli ti je tudi ACC super, ker bo vedno videl vozilo pred teboj.

Če imaš navi nastavljen, ti pa sam zavira pred izhodih in križiščih kjer moreš iti dol, oz. kjer moreš zaviti. Tako da zelo težko zgrešiš pot.

aSLA opcija je tudi super, pozabiš na radarje, ker ti sam prilagaja hitrost glede na omejitve (bere prometne znake, pa tudi omejitve iz navigacijskih map).

Pa dejansko te stvari pri BMWjih delajo zelo dobro.

Se kar navadiš na Driving assist Pro opcijo ;)

Urejal panki_86, 05.12.2022, 06:02.

Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem fan takšnih gimmickov, ampak sem poslal mail da nadodajo to na listi. Je draga zadeva ampak potem bo avto popoln, pa resnično nečem da imam par situacij naslednjih let ko bom pogrešal takšnega asistenta.

Vodilni razlogi:

- premikanje v koloni

- angel varuh pri utrujenosti

- situacija megle in splošno slabe vidnosti

Prikaži več možnosti
    • MajoR, višnja in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 167
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

A so takšni sedeži v G30 za kaj ali gre za neudobne klopice kot recimo v E60 ?

Pripete slike za predogled

• 9059480_HD.jpg
  • 11059350_HD.jpg
Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik

Navadni sedeži, ne sport, ne komfort.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 994
  • Avtomobil: E39 530dTA

Teli sedeži mi izgledajo zelo podobni telim,... :ok2 :laugh Kateri so pa boljši in lepši pa presodite sami ;)

Pripete slike za predogled

• 2.PNG
  • 1.PNG
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 926
  • Avtomobil: F31 320d

Teli sedeži mi izgledajo zelo podobni telim,... :ok2 :laugh Kateri so pa boljši in lepši pa presodite sami ;)

Ti sedeži so čudoviti za pogledat...

So pa preširoki v ledvenem delu, imajo previsoke bočne opore v sedalnem delu, in so manj nastavljivi kot BMWjevi "sport" sedeži.

Ali povedano drugače... all show, no go.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 994
  • Avtomobil: E39 530dTA

Od tistih BMW-jevih na sliki zgoraj dvomim, da so slabsi :ok
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 926
  • Avtomobil: F31 320d

Verjetno ne, so pa definitivno precej slabši od tehle:

IMG_1339-large.jpg

Urejal TribesMan, 09.12.2022, 18:23.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

V trojki so sport sedeži ok, v petici pa morejo biti Comfort sedeži, da občutiš luksuz petice ;)

FDF23894-3602-436D-A37E-BD8FC3F68232.jpeg
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 175

V trojki so sport sedeži ok, v petici pa morejo biti Comfort sedeži, da občutiš luksuz petice ;)

Moje mnenje pa je, da so Comfort "preveliki" vsaj zame. Jaz gledam sedaj FL izkljucno z Sport sedezi. Sami sedezi v BMW nasplosno meni niso vsec, imam precej tezav si nastimat vse tako kot si zelim in to vedno in pri vseh BMW. Nimam tezav nikjer drugje pri nobeni drugi znamki, BMW se mi zdi pa da nikakor ne odgovarja, sama pozicija, velikost sedeza, sredisnka konzola, zelo tezko najdem odlicen polozaj. Volan (sama oblika, velikost in debelina) je pa v BMW TOP, najboljsi od vseh kar sem jih imel priloznost vozit  :ok

Sem pa mnenja, da je v tem razredu in z tem modelom to top izbira na trgu nasploh ! Boljsi avto kot Panamera GTS recimo !!!

Urejal Underdog, 09.12.2022, 18:42.

"Sam ne Apnt"  :-D

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.