Skoči na vsebino

Antigripante in podobni dodatki

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
199 odgovorov v temi
RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 668

Ta aditiv je že 13 let nazaj poskrbel za spor... ta ni imel veze z njegovim delovanjem...

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 325
  • Avtomobil: Rog

Nekako, sem prišel, do lastnih zaključkov, da ja dodajanje gorivu redno je morda res preventiva, recimo , da ti ne zariba vbrizg, ali, kaj takega, efekta, da bi čutil ali opazil pa ni.  Je pa res, da moj avto vidi samo nafto od Mol-a ali OMV-ja , od Petrola, pa samo res samo v primeru, da ne ostanem, na cesti. 

Torej prejšnja X5 z 210.000 realnimi km, mi je pozimi občasno začela ob štartu ene 10 do 15 sekund, delati ne po vseh cilindrih, po 15 sek. je bilo Ok, enako, ogret motor, sem na relativno prazen tank morda notri še 5 do 7 litrov vlil po 0,5 l tega modrega premiuma in avto čim bolj seveda ogret potiščal, da se očistijo obloge.   In nasednje dni, kar nekaj časa je mrzel avto tudi ob užigu zelo lepo deloval. 

Za vozila z manj kilometri, kar imam pa sedaj, pa bom delal preventivno enako, sem ter tja. http://www.marly.com...r-dpf-1l/list/0

Očitno teli naši, od Miholda sploh niso dragi v primerjavi z gornjim.....

Hvala. Se pravi, ko je nafta na rezervi, dolijem pol litra pa gasa.

Jaz sem tole zadevo kupoval pri Miholdu že cca. skoraj 10 let nazaj za BMW E90 in sem dodajal preventivno na poln tank vsak drug tank in je mehanik Schumi reku, da je mašina čista ko....
Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik

Že od vsega začetka od kar obstaja pod našo blagovno znamko Antigrip+ Premium izvedba ni enaka 25. To je bil predvsem glavni namen, da niti pod razno ne bo enak produkt samo z drugačno embalažo, ampak boljši.

Zavajaš tudi da je FCAR (bivši Frenocar) proizvajalec aditiva, ker tudi absolutno ni res, je samo blagovna znamka, tako kot naša. In tista njihova embalaža je že zamenjala 3 ali 4 izglede, tako kot si napisal.

Da SLO pozna te aditive je pa zaslužen predvsem moj oče, kateri ga je 15 let nazaj , ko se je za profesionalno rabo v naši delavnici za vozila iz tistih časov izkazal kot odličen produkt začel promovirat predvsem ostalim mehanikom(od katerih si tudi ti očitno izvedel), v začetku na takratnih tehnoloških konferencah in tako naprej. Kasneje, ko se je produkt že uveljavil na tržišču, kjer je bilo vloženega veliko našega truda in promoviranja, pa so prav te glavne osebe iz bivšega Frenocar s figo v žepu požrle  besedo/dogovor z mojim očetom takrat glede distribuiranja in začeli prodajati vsem naokrog po Sloveniji, kateri so dali direkt njim povpraševanje, seveda mimo nas, kjer se je potem kakopak zgodil totalen damping s ceno-kar je logično in to je tudi edini razlog, da smo šli potem svojo pot. To je zgodba o starem Antigrippante 25, ki je dober produkt za vozila iz tistega obdobja, kjer so tlaki goriva v dizlih bili do 1600Bar ampak...čas gre naprej, tehnika v vozilih tudi, in isto velja tudi za aditiv za gorivo.  

Antgrip+ Premium je  posebej razvit za  CR vozila od EURO5 naprej kjer tlaki presegajo 2000Bar  in ima za razliko od 25 katere skupno funkcijo imata podmazovanje dodatno še funkcijo izločanja vode oz. kondenza iz goriva , poviša cetansko število, ter je bistveno bolj "mazalno" obstojen pri tlakih nad 2000 Bar. 

Tako, da te bom moral res izrecno prositi da ne zavajaš, da je zadeva enaka. Verjetno tudi jaz vem nekaj o stvari in kaj dejansko prodajam, kjer sem moral vse uradno registrirati, kjer plačujem trošarino, kjer moram imeti najetega kemijskega inženirja, kjer ureja in podaja letna poročila pri uradu RS za Kemikalije, okoljske dajatve in tako dalje.

Je pa nekaj res in to je, da je vsebina Antigrippante 25 enaka tisti v Antigrip+ v naši rdeči embalaži(rdeča embalaža brez naziva Premium), to pa drži. Sta tudi cenovno tam nekje pozicionirana, s tem, da je pri Antigrip+ rdeči embalaži boljši čep za natančnejše in enostavnejše nalivanje/doziranje in kvalitetnejša flaša, ki ne rada spušča ;) Tudi to je nekaj vredno. 

Toliko iz moje strani medalje. In se glede tega ne mislim  več prepucavat. Lep večer.

Imam Euro3 in 6 motor in če pri obeh uporabljam Antigrip+ Premium bo OK?
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 624
  • Avtomobil: Mašina

Da, bo OK :ok

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 129
  • Avtomobil: Božje vozilo

Še zmeraj ne vemo po koliko ga imaš?

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 227
  • Avtomobil: /

25 eur. Je to kje na voljo v LJ za prevzem?

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: S-max + RT

če je to toliko OK, zakaj potem to ni že v gorivih?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 925
  • Avtomobil: 523i

Keeeeeeer mogoce liter stane 20-2€
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 624
  • Avtomobil: Mašina

V LJ imajo poslovalnice Euroton, GMT, poslovalnice COPEX,... 

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik

V GMT danes 32 € navadni rdeč.

Pripete slike za predogled

• received_386177209188214.jpeg

Urejal urban, 01.10.2020, 08:29.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 190
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

če je to toliko OK, zakaj potem to ni že v gorivih?

Sej je že v gorivu, samo v manjših količinah. V Nemčiji oz nekje v tujini imajo premium gorivo, kjer je takšnega oz podobnega aditiva v gorivu nekaj več. Tudi cena takšnega goriva je nekaj višja. Avto lepše deluje, manj se zaganja in v določenih primerih manj porabi. Smo pred 6-timi leti v sodelavi z enim poslovnim partnerjem naredili nekaj testov, ki so bili kar vzpodbudni oz realni in ja, boljše gorivo oz več aditivov deluje boljše na performanse motorja.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 043
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Sej je že v gorivu, samo v manjših količinah. V Nemčiji oz nekje v tujini imajo premium gorivo, kjer je takšnega oz podobnega aditiva v gorivu nekaj več. Tudi cena takšnega goriva je nekaj višja. Avto lepše deluje, manj se zaganja in v določenih primerih manj porabi. Smo pred 6-timi leti v sodelavi z enim poslovnim partnerjem naredili nekaj testov, ki so bili kar vzpodbudni oz realni in ja, boljše gorivo oz več aditivov deluje boljše na performanse motorja.

A lahko tole izjavo podkrepiš s kakšnimi meritvami? Pred leti sem se uspel dokopati do podatkov, ki jih je naredila ena rafinerija v laboratoriju (motorji na dinamometru) in se je izkazalo da je med premium in diskont gorivom (Hofer varianta) izmerjena razlika porabe le za 2-3%. 

Glede na to, da gostota prometa, vremenski pogoji, stanje vozila vplivajo na nihanje porabe v rangu cca. 10% me res zanima kaj ste izmerili. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

A lahko tole izjavo podkrepiš s kakšnimi meritvami? Pred leti sem se uspel dokopati do podatkov, ki jih je naredila ena rafinerija v laboratoriju (motorji na dinamometru) in se je izkazalo da je med premium in diskont gorivom (Hofer varianta) izmerjena razlika porabe le za 2-3%. 

Glede na to, da gostota prometa, vremenski pogoji, stanje vozila vplivajo na nihanje porabe v rangu cca. 10% me res zanima kaj ste izmerili. 

LP Tristan01

Meritve so bile dejanske v praksi in teoretične (sicer primitivne v laboratoriju). Trajale so recimo en mesec, bilo je mislim da je bilo vzeto v sklop 5-tih črpalk in treh vozil. Bilo je bolj za hobi in analizo za eno diplomsko nalogo(sin poslovnega partnerja). Sam sem malo pozabil rezultate, o % ne morem govoriti, lahko pa rečem, da so bile teoretične razlike v gorivu tam do 5%, v praksi pa do 10%(odvisno od vozila). Merilo se je tudi izpuste med in po uporabi različnih goriv in tam je bila največja razlika. Pot teh treh vozil je bila vseskozi enaka, ob enakem času(popoldansko okoli 18.ure, ko ni bilo preveč prometa) in kokr se je dalo v enakem temp. območju(v suhem vremenu). Merilo se je tudi db(decibeli) motorja (hladnega in toplega) pri različnem gorivu in tudi sam je bilo odstopanje v par %. Zadnja dva dneva(s četrtim vozilom) smo imeli praktičen test tudi z Antigrippantejem 25 in ja, razlike so bile očitne najbolj pri izpustih in db motorja, kot tudi mehkobi zagona. Kokr se tudi spomnim, je bilo največ razlike pri enem Audiju A4 2.0 tdi CR, z cca 300k km. Tukaj je boljše gorivo prišlo najbolj do izraza......in razlik.

Pač malo v vednost....

Urejal Borut30, 01.10.2020, 09:00.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 043
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Meritve so bile dejanske v praksi in teoretične (sicer primitivne v laboratoriju). Trajale so recimo en mesec, bilo je mislim da je bilo vzeto v sklop 5-tih črpalk in treh vozil. Bilo je bolj za hobi in analizo za eno diplomsko nalogo. Sam sem malo pozabil rezultate, o % ne morem govoriti, lahko pa rečem, da so bile teoretične razlike v gorivu tam do 5%, v praksi pa do 10%(odvisno od vozila). Merilo se je tudi izpuste med in po uporabi različnih goriv in tam je bila največja razlika. Pot teh treh vozil je bila vseskozi enaka, ob enakem času(popoldansko okoli 18.ure, ko ni bilo preveč prometa) in kokr se je dalo v enakem temp. območju. Merilo se je tudi db(decibeli) motorja (hladnega in toplega) pri različnem gorivu in tudi sam je bilo odstopanje v par %. Zadnja dva dneva(s četrtim vozilom) smo imeli praktičen test tudi z Antigrippantejem 25 in ja, razlike so bile očitne najbolj pri izpustih in db motorja, kot tudi mehkobi zagona. Kokr se tudi spomnim, je bilo največ razlike pri enem Audiju A4 2.0 tdi CR, z cca 300k km. Tukaj je boljše gorivo prišlo najbolj do izraza......in razlik.

Pač malo v vednost....

Napisano samo potrjuje moje domneve. Teoretično ste izračunali razliko do 5%, nekoliko več kot v meni poznanem primeru, izmerili pa precej večje prihranke ravno zaradi omenjenih spremenljivk, ki jih niste mogli nadzirati. Človeški faktor je na žalost velik in ga je nujno izločiti če želimo neoporečne rezultate. Logično bi bilo pričakovati, da so teoretični izračuni nekoliko bolj optimistični od realnih meritev, saj je vsak izračun le bolj ali manj dober teoretičen model realnosti in upošteva omejeno število dejavnikov/spremenljivk. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Napisano samo potrjuje moje domneve. Teoretično ste izračunali razliko do 5%, nekoliko več kot v meni poznanem primeru, izmerili pa precej večje prihranke ravno zaradi omenjenih spremenljivk, ki jih niste mogli nadzirati. Človeški faktor je na žalost velik in ga je nujno izločiti če želimo neoporečne rezultate. Logično bi bilo pričakovati, da so teoretični izračuni nekoliko bolj optimistični od realnih meritev, saj je vsak izračun le bolj ali manj dober teoretičen model realnosti in upošteva omejeno število dejavnikov/spremenljivk. 

LP Tristan01

Se strinjam, samo za takšno analizo, ki bi bila vsaj 95%, je potrebno veliko več resurzev, ki pa jih je v teh pogojih nemogoče dobiti oz ustvariti. Meritve so bile kar točne, in smo se držali zelo dobrega zastavljenega projekta. Zadevo smo poslali na tamkajšnji inštitut, in z njim tudi sodelovali. Rezultati so bili recimo nekje 70-80% realni. In zadeva je bila zaradi tega zelo uspešna. Človeški faktor je prisoten tudi pri testih uradnih proizvajalcev, zaradi tega se takšni testi izvajajo v območju parih mesecev. Kar pa je v našem primeru bilo enostavno nemogoče. Že to, kar smo izbrskali iz tega, je ogromno in veliko pove. In koneckoncev je tudi zanimivo, kako so končni rezultati lahko pristni s tistimi, ki nam jih ponudijo proizvajalci ali pač napačni, glede na specifikacijo, ki nam jo "dostavi" proizvajalec. In ja, veliko je tudi placebo efekta, ker vse okoli nas je relativno. Mene je najbolj fasciniral podatek o izpustih in glasnosti samega motorja pri različnem gorivu in pri uporabi dodatka, v tem primeru aditiva.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 513
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Pol premium kupt za 2014 octavia 2.0tdi in 2015 Volvo v60 2.0 d4 133kW
Prikaži več možnosti

wildy
wildy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 82

V LJ imajo poslovalnice Euroton, GMT, poslovalnice COPEX,...

Tale je vas?

https://www.motornao...diesel-premium/

Lpu
Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale je vas?https://www.motornao...diesel-premium/
Lpu

Da.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 453
  • Avtomobil: E39 530dTA sleeper

Tega sem tudi sam nabavil par skatel in je superter bolj mu zaupam.
Tiste FCAR in podobno, sem nehal kupovati, ne recem pa, da niso dobri.
Prikaži več možnosti

crocar
crocar

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: Civic

A obstaja kaj takega za bencinarja?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.