Skoči na vsebino

Razpad sistema

* * * - - 18 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3590 odgovorov v temi
zlatajama
zlatajama

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 264
  • Avtomobil: ga ni

No odgovor na to: cena bencina je 1.25 eur/l, jutri se bo podražil za 50%. Koliko bo cena jutri?

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 498
  • Starost: 34
  • Avtomobil: Bmw

Jerry, prosim, ne sprašuj bedarij, bolj kot podjebavaš, slabše je. Procente narobe računaš, matematika je matematika in se NI in NE BO spremenila ;) Tudi 20% znižanja na že znižanih 20% NI 40% procentno znižanje :)
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 250
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39 525dTA, R19c, E36c

Jerry, prosim, ne sprašuj bedarij, bolj kot podjebavaš, slabše je. Procente narobe računaš, matematika je matematika in se NI in NE BO spremenila ;) Tudi 20% znižanja na že znižanih 20% NI 40% procentno znižanje :)

Jerry, resnično... nikar se ne trudi, ker si koplješ še bolj globoko jamo... kiksnu si in tudi tvoje zadnje "kao provokativno" vprašanje kaže na to, da nekaj v tvoji logiki ne štima, čeprav bi sedaj želel to prikazati, kakor da je to nekdo drug napisal oz. trdil.

Pred takšnim postom, kot je tvoj zadnji, obvezno citiraj post, na katerega odgovarjaš... ker meni in še komu, s tistimi nebulozami, žal ne odgovarjaš. 

Zaradi tvoje verodostojnosti naredi tako, ali pač pusti... vedno pač ne moreš imeti prav :ok2

Urejal LEO37, Včeraj, 06:37.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 145
  • Starost: 19
  • Avtomobil: v srcu e39

Rdeč je hell rot.
Lahko tudi temo odprem malo za zanimivost.

Verjetno se je nihce nebo branil ;) :beer
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 660
  • Starost: 30
  • Avtomobil: Bmw

Sicer se v vaše matematične probleme ne bom spuščal, ker sam obracunavam samo 22 in 9,5 procente...

Parkrat je bil citiran Jerryev post ki ga je napisal jodi. Veliko si vas je narobe interpretiralo, kaj je Jerry sploh napisal jodi.
Poanta posta za jodo... če ni gešenk, je vse predrago.

Pa lepo obračunavanje procentov se naprej :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 416
  • Starost: 27
  • Avtomobil: Bmw 330d

Jaz sem nabavil e36 compacta za čez zimo tako da e61 trenutno stoji.
Compact pa se obnavlja.

Skoda da bo X pocival v zimskem času, ceprav te zastopim, za krajse relacije na nizki temperaturi je compact benziner boljsa izbira.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 52 310
  • Starost: 39
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Rdeč je hell rot.

Lahko tudi temo odprem malo za zanimivost.

No dej no, da malo popestri dogajanje. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 58 631
  • Starost: 1
  • Avtomobil: SIG

Kdo sprašuje in podjebava? Če je ena stvar dražja za 100% od druge, to še ne pomeni da lahko rečemo, da je 100% predraga. Predraga je 50%. Velja tudi v obratni smeri, če nekaj kar stane 200 enot znižaš za 100 enot, nisi dal 100% popusta ampak 50. Zakaj? Zato ker lahko isti stvari spustiš ceno tudi na 90 enot, torej bi po jodinem izračunu v tem primeru dosegel 110% popusta, kar pa je čisti nonsens. A štekaš, pupa? Tule sploh ni vse v matematiki, problem oziroma nesporazum je tudi v izražanju. Jodi gre oboje bolj slabo od rok, meni so pa te zadeve jasne - in upam da tudi tebi, zdaj ko sem ti razložil ;)

P.S.: Tole kar si ti dala za primer je procentno procentni račun in nima z mojim primerom nobene veze, razen tega da gre v obeh primerih za računanje odstotkov.

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN

(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 58 631
  • Starost: 1
  • Avtomobil: SIG

Parkrat je bil citiran Jerryev post ki ga je napisal jodi. Veliko si vas je narobe interpretiralo, kaj je Jerry sploh napisal jodi.

Tako je. Ne bom nesramen in rekel da ima veliko ljudi težave s funkcionalno pismenostjo, jaz pač razumem da obstaja dosti razlogov za to da nekaj narobe prebereš oziroma si to narobe razlagaš, tudi meni se včasih zgodi (najpogosteje zaradi utrujenosti), tako da tisti ki tega ne razumete si dajte vse skupaj še enkrat prebrat in boste videli da ni nobene logike v tem da se odstotki cene računajo nad določeno vrednostjo, vedno je treba gledat celoto in potem od nje odbijat oziroma ji dodajat procente. Če želimo pravilno računat in pisat, seveda.

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN

(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 196
  • Starost: 46
  • Avtomobil: bmw

Jao jao kam nas je odneslo... No pa poglejmo: Jerry, joda in recimo jaz smo tekli na 100m. Prvi je drugega prehitel za 20m, drugi je tretjega prehitel za 20m. In sedaj nagradno vprašanje, za koliko m je prvi prehitel tretjega? 

Naj odgovorita samo Jerry in joda pa bomo videli.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 196
  • Starost: 46
  • Avtomobil: bmw

Seveda velja odgovor samo če je utemeljen!

Prikaži več možnosti

4 uporabnikov prebira to temo

3 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 1 anonimnih uporabnikov