Skoči na vsebino

Razpad sistema

* * * - - 19 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3905 odgovorov v temi
damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 760
  • Avtomobil: new age e39

evo Dani, naslednji projekt: 

g-power-lanseaza-noul-m5-e61-hurricane-rs-2011-750-cp-si-360-km-h-2012-332.jpg

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 525
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ti meni NE daješ plače ne tebi podobnim, davke plačujemo tudi mi, tako v vednost. Ko je bila kriza, je kdo trošil denar, minimalčarji?  Od moje plače gre kar veliko za prispevke veš, skoraj plača iz skupine J.

Malo poglej kakšne davke plačuješ in komu in v kakšni višini. Ko prideš dohtarju, mu v ksiht povej, da mu ti daješ kruh, če ga ne bi ti plačal, ne bi mel dela...hahahaahhaha.

Lej stari, z veseljem ti sugeriram v vsem, samo ne v tej temi.

...vrato se Mamić.

Dobro, kaj ti ni jasno? Od česa ti plačaš davek v trgovini? Od plače! Od kod je prišel denar za tvojo plačo in prispevke, to mi povej, pa lahko kar zaključiva.

Imaš tam lepo primerjavo levi/desni žep. Nariši si, če ti bo lažje.

Sedi, minus ena! :hihi

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 591
  • Avtomobil: BMW x5

attachicon.gifg-power-lanseaza-noul-m5-e61-hurricane-rs-2011-750-cp-si-360-km-h-2012-332.jpg

Všeč mi je ker je drugačen od klasičnih tovarniških.
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobro, kaj ti ni jasno? Od česa ti plačaš davek v trgovini? Od plače! Od kod je prišel denar za tvojo plačo in prispevke, to mi povej, pa lahko kar zaključiva.
Imaš tam lepo primerjavo levi/desni žep. Nariši si, če ti bo lažje.
Sedi, minus ena! :hihi

Plače v javnem sektorju so plod pobranih davkov in prispevkov vseh zaposlenih. Osnova pa je gospodarstvo.
Če gospodarstva ni tudi javne uprave ni.
Javna uprava ne proizvaja produkta ampak daje storitve, gospodarstvo pa je to ki naredi produkt ga proda in dobi €.
Prispevke pa plačujejo vsi logično.
Razlika je pa v tem,da v gospodarstvu če ne naredijo produkta in ga ne prodajajo denarja ni.
V javnem sektorju pa te skrbi ni.Lahko nič ne delaš pa plačo kljub temu dobiš. To je pa treba priznati.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Le glej da boš na glas povedal, ko boš uveljavljal otroški dodatek, olajšave za plačilo vrtca, uveljavljal socialno pomoč, nadomestilo za brezposelnost, subvencije take in drugačne, četudi  so evropske, da je to le in samo tvoj denar!

Živela javna uprava!!

Prikaži več možnosti
    • yamasaki je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ne razumeš poante. Ti delaš, dobiš plačo, ki jo zapraviš in del denarja vrneš v državno blagajno. To, da si brez skrbi, ti je že Danijel povedal. Nimaš skrbi, stroškov, bolniška vedno plačana, nadomeščanje urejeno. Ali si uspešen ali nisi, plačo dobiš vedno na isti datum. V službo prineseš samo sebe.

Privatnik, denimo mehanik, da bo lažje razumeti, mora za svoj posel vložiti kar nekaj denarja, da lahko začne z delom. Dvigalo, orodje, računalnik, prostor, elektrika, voda, izobraževanje ... En mesec bolniške si krije sam, torej mora varčevati še za to. Plačo si zasluži z lastnim delom (in nima odvečnega kadra), ker če si je ne, bo lačen. Vsak mesec plačuje prispevke. Ker je priden, ima veliko dela in dobro zasluži. Zato ga država konec leta nagradi tako, da mu od zaslužka vzame 25 % ali celo 41%. Bognedaj, da posluje z državo, ta ima plačilne roke daljše kot njegov dobavitelj olja, ki mu ga bo prenehal dobavljati, če ne bo plačal v 14 dneh.

Če ta mehanik preneha z delom, bo državna blagajna malo bolj prazna. Če bi z delom prenehali vsi podjetniki, bi blagajna bila prazna. Za plače v JS ne bi bilo. Mehanik bi še vedno delal, imel bi manj strank - samo tiste, zaposlene v privatnih podjetjih, bi pa zato plačal manj prispevkov, ker ne bi napajal javnega sektorja.

Kaj bolj jasno?

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • bpavsic, Cdriver, sssimon in 5 ostalim je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 780
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mehanik kot s.p. = direktor, ali se motim?
Mehanik kot npr. na Acosmosu pa ni nič drugačen kot nekdo zaposlen v javni upravi. Vsak dobi plačo na datum, dogovorjen v pogodbi, vsak je lahko odpuščen.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Ni res.

Mehanik na Cosmosu je odvisen, kako zelo se bo njegov šef/lastnik trudil. In ta se za preživetje mora truditi, kar pa za JS ne velja.

Dobro, Cosmos ni najboljši primer, ker menda posluje z državo. :-D

Hotel sem samo nakazati, od kod pride denar, ker vidim, da ima večina zmotno mišljenje, da ker plačuje prispevke, je enakovredna ostalim.

In ne, nisem proti JU. Verjamem, da bi s popolno privatizacijo zadeve bolje funkcionirale, a to je kar radikalna sprememba.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 780
  • Avtomobil: Rdeča raketa

attachicon.gifg-power-lanseaza-noul-m5-e61-hurricane-rs-2011-750-cp-si-360-km-h-2012-332.jpg

Škoda bi bilo uničit tovarniško usnje spet s petimi odtenki različnega usnja "iste" barve, plus tole na sliki je mal overkill samo ene barve, bi pasala še ena za protiutež, pa ne mislim alu letvic.

Ni res.
Mehanik na Cosmosu je odvisen, kako zelo se bo njegov šef/lastnik trudil.
Dobro, Cosmos ni najboljši primer, ker menda posluje z državo. :-D

Hotel sem samo nakazati, od kod pride denar, ker vidim, da ima večina zmotno mišljenje, da ker plačuje prispevke, je enakovredna ostalim.
In ne, nisem proti JU. Verjamem, da bi s popolno privatizacijo zadeve bolje funkcionirale, a to je kar radikalna sprememba.

Šef in mehanik imata podpisano pogodbo za določen znesek, vsak opravlja svoje delo.

Privat JU, pa ne v SLO. Mogoče kje v Skandinaviji, potem se pa že počas konča.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 286
  • Avtomobil: F11

Vse ok in se strinjam, samo kaj ima to veze z E61? :)

Prikaži več možnosti
    • m-power81 je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Imata ja. Ampak šefu se zatakne, pa gre podjetje v stečaj, delavci pa na cesto. Razlika v odgovornosti, tveganju je precejšnja.

V JU pa se št. zaposlenih stalno povečuje. Pa vedno več je elektronskega poslovanja.

Pa to sploh ni poanta. Temveč to, da zaposleni v JS ne bi plačevali davkov, če PS ne bi delal ...

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse ok in se strinjam, samo kaj ima to veze z E61? :)

To je razpad sistema v družbi
Prikaži več možnosti
    • bozzicek je všeč

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 991
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Dejstvo je žal tako, da si folk JS oz. JU predstavlja kot nekoga na uradu, ki gleda v zrak in meša zrak. Pozablja pa se tu medicinske sestre, vojake, policija, ....Drugače pa so plače v JS slabe, sploh če primerjam mizarje, mehanike, vodovodarje, ....

Gremo nazaj na temo.....

Urejal bojan.u, 16.02.2018, 11:41.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 012
  • Avtomobil: Bmw 330d

Fantom gre v nos 290 konjev, ker jih nihce drug z originalno dizel e60/61 nima. Je pa to dalec od ekstrema.

Na Mondeu sem imel 190 konjev in 410 Nm iz 130-konjskega motorja, pa je ta motor bil najmocnejsa razlicica, medtem ko ima 30d se "brata" 35d, ki prenasa podobne obremenitve kot jih imas ti. S Fiesto 1.4 TDCi (68 hp) sem z lahkoto za rit drzal 130-konjske passate, nad 160 km/h mi 140-konjska Honda CR-V ni vec uspela slediti (ne vem koliko tocno je tista fiesta iztisnila iz sebe, po ocenah 110-120 HP). In od dolocenih nerelevantnih osebkov sem poslusal enake komentarje. Tako pac je. Se ni za sikirat.

Moj je optimiziran na 280-290ks, sicer je ročni menjalnik, ampak to je še daleč od maximuma. To ni nič ekstremno.
Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 931
  • Avtomobil: Tricikel

:crazy  :napaka

original.jpg

"Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov." Albert Einstein
Prikaži več možnosti
    • lozinka, tomazM5 in slavo uporabnikom je všeč to sporočilo

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj je optimiziran na 280-290ks, sicer je ročni menjalnik, ampak to je še daleč od maximuma. To ni nič ekstremno.

Moj menjalnik turbina in sobe bojo zdržali te obremenitve.Vec ne.
Razlika je v tem če se tak avto tišči skoz ko se vozi ali pa občasno ko je potreba in ko je varno.
Pred čipiranjem je bil moj motor preverjen in njegovi omenjeni sklopi.
Če motor nebi bil zdrav potem ga čipiral nebi.
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 470
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Imata ja. Ampak šefu se zatakne, pa gre podjetje v stečaj, delavci pa na cesto. Razlika v odgovornosti, tveganju je precejšnja.

V JU pa se št. zaposlenih stalno povečuje. Pa vedno več je elektronskega poslovanja.

Pa to sploh ni poanta. Temveč to, da zaposleni v JS ne bi plačevali davkov, če PS ne bi delal ...

To bi lahko odprli posebno temo, ker je debata zanimiva in aktualna, še bolj je pa zanimivo kako flegmatično razmišljajo odrasle osebe o kroženju denarja iz JU v lastne žepe.

Eden od glavnih problemov v JU so službe za N.D.Č. ker ne morš odstranit gnoja če ne krši zakonov.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 760
  • Avtomobil: new age e39

:crazy  :napaka
original.jpg

LOOOOOOL
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 841
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Komot zadrzis podatke za sebe. Se mi pa zdi totalno arogantno iz tvoje strani da "nabijes" polovico uporabnikov tega foruma. Ko pa je bilo treba pomagat smo ti vsi nesebicno priskocili na pomoc, ce ne drugace z nasveti. Zelo slabo kolega.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • re5pector in bancnik uporabnikom je všeč to sporočilo

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Komot zadrzis podatke za sebe. Se mi pa zdi totalno arogantno iz tvoje strani da "nabijes" polovico uporabnikov tega foruma. Ko pa je bilo treba pomagat smo ti vsi nesebicno priskocili na pomoc, ce ne drugace z nasveti. Zelo slabo kolega.

A ni zanimivo kako se.eni najdejo v tej izjavi pa nihce ni bil omenjen z imenom?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.