Skoči na vsebino

Razpad sistema

* * * - - 19 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3905 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 326

Saj če nimaš dveh levih rok in se malo spoznaš na mehaniko in elektriko si lahko veliko sam narediš. Recimo z E39 nisem imel nič posebnega. No raztezna posoda in hladilnik sta bila rak rana zmeraj ampak to se je zamenjalo strošek je bil 230€ in od takrat naprej le redni servisi. Boljšega avta od tega nisem imel in je bil kot tank. Zmeraj mi je bilo žal, da sem ga prodal.

O E60 530d sem prebral ogromno in če se servisi menjalnika in motorja delajo ob pravilni kilometrini bi tudi moral mehansko biti skoraj bulletproof. OK ketna je pač do 270k zdržala kar tudi ni tako slabo vendar bo šla iz preventive na menjavo. Wandler je spet potrošna roba in če želiš avtomatika lahko tudi to odpoved pričakuješ vendar ob pravilni menjavi olja, karterja z filtrom, tesnil mehatronike naj nebi bilo težav. Pod pogojem, da se uporablja ZF olje in se ga menja najkasneje do 60k km oziroma prej če se vozimo bolj športno. Potem pa je še oddušnik na katerega vsi pozabljajo in je kar kritičen del opreme kateri stane drobiž v primerjavi kako škodo lahko naredimo če se ga ne zamenja oziroma novejšega ne očisti. Lopute grejo tudi preventivno ven, da nebi slučajno katera pristala v cilindru. Je pa najbolje pri kupljenem vozilo takoj naredit servis na motorju in avtomatskem menjalniku, ker nikoli ne moreš zaupat osebi pa še mirneje spiš. BMW-jebi 3.0 motorji so super če se za njih pravilno skrbi in potem tudi težav ni. Dobim ošpice, ko nekdo reče da olje menjajo na 50k km in ne do 15k km saj ni čudno, da potem utrga ketno in uniči ležaj na gredi.

Je pa tudi spisek določene opreme katere pa se je bolje vseeno ognit pri nakupu :-D

Če pa crkne CCC daš popravit ali nadgradiš na CIC jebi ga avti so že stari :-D pa še E60 Moptic mi je daleč najlepši in sem si že pred leti vtupil v glavo, da ga kupim.

Sicer pa ne kupuj vozila katerega ne moreš servisirat in je izven zmožnosti. Če ga pa lahko pa tudi ni problem ker si tak avto kupiš zaradi užitka in ne zaradi prevoznega sedstva.

Saj za Waklov motor so tudi vsi bili pametni. Motor je bil bomba dokler je delal :laugh ampak motor ne crkne samo tesnila popustijo katera so cirka 200€ to se zamenja in gasa. Problem pa je v naših mehanikih ker tega motorja ne poznajo in ne upajo razdreti. Na tuji sceni pa imaš predelane motorje z keramični tesnili, dodanim enim ali dvem rotorjem in je to povsem drug avto. In RX8 sem spet kupil zaradi veselja in ni mi žal. Sem pa ga na koncu prodal krepko pod ceno, ker je popustilo bočno tesnilo zaradi pooblaščenih "pametnih" mehanikov.

Naceloma se olje pri Zf-u mena na 80-120k km ni potrebe dajat 400€ vsakih 60k km
Prikaži več možnosti

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 130
  • Avtomobil: E60 530D M-paket

Imaš prav 60 - 70k milj  menjava saj takrat rado tesnilo odpove pri mehatroniki. Celoten komplet ZF te pride 240€ z oljem, vijaki, karterjem z filtrom, tesnilo, tesnila mehatronike in tesnilo el. priključka.

Malo zanimivega branja http://www.bmwlogicseven.com/?p=3738

Urejal Bimmer-MB, 16.06.2019, 20:06.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 523
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

Nimas 30k za novega?, Verjemi da te bo zjeban cayenne prisel drazje, imas primer doma

Probal bom kupit NE ppdrtijo. Bomo videli.
In ja.nimam 30 tisoč € za avto. Bi raje kupil mobilno hiško če bi imel 30 k€ keša

Ja za Cayenna se bi sam kar dobro pozanimal kater letnik, model in motor bi izbral pri nekomu ki se malo spozna. Verjemem da so na splošno OK. Vem da so imeli določeni S-i hude težave z obrabo cilindrov, spet določeni Turboti druge težave... se mi ne da googlat. Pri vsej elektroniki se tudi komot čemu mal zmeša, pa avtomatik kot avtomatik... 
Glede na ceno rabljenih ne bi rekel ravno da so to avti tipa tankaj in vozi. Statistike in te strani z avto-nasveti pa so itak 90% bullshit-a

Samo Facelift modeli.pridejo v poštev 2006-2010.
Modeli 2010 naprej so še vedno po 30 jurjev
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 715
  • Avtomobil: new age e39

Danijel, a bi sprejel uzziv zracunat koliko denarja je šlo v e60ko, ter koliko ur si porabil za vse okoli servisiranja. Pa.potem.te ure pomnoži z vrednostjo tvoje urne postavke, za katero si pripravljen prodati svoj prosti čas, ter objavi to cifro.

Pol.me pa.res zanima kako dalec je bil avto za 30k. :ok

Upal bi si rect takole:

10k avto
10k investicij v treh letih
30x obisk mojstra x 2h
60h x 100 eur (prosti čas, remember?)

Pa manjka samo se 4k do mobilne hiske :ok2

Urejal damirkos1, 16.06.2019, 22:13.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

5200€ +- sem porabil v dveh letih in pol lastništva za različna popravila vozila.
Ne vem koliko.ur sem za to porabil.
Vmes sem si kupil dodatno vozilo da bi se lahko.vozil vendar sem ga prodal z 0 izgube.

Recimo teoretično da sem porabil kot ti praviš skupaj z urami vožnjo tako vamo vsega skupaj 8 tisoč €.

Skupaj z nakupom avta bi mr to prišlo v dveh letih in pol 17.000€. Kar niti blizu ni 30-ki.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 521
  • Avtomobil: Božje vozilo

Danijel, a bi sprejel uzziv zracunat koliko denarja je šlo v e60ko, ter koliko ur si porabil za vse okoli servisiranja. Pa.potem.te ure pomnoži z vrednostjo tvoje urne postavke, za katero si pripravljen prodati svoj prosti čas, ter objavi to cifro.

Pol.me pa.res zanima kako dalec je bil avto za 30k. :ok

Upal bi si rect takole:

10k avto
10k investicij v treh letih
30x obisk mojstra x 2h
60h x 100 eur (prosti čas, remember?)

Pa manjka samo se 4k do mobilne hiske :ok2

Pa dej pusti človeka  no, a misliš da se on ne zaveda koliko denarja in živcev mu je požrl ta avto. Še sam sem negativno presenečen  kosem spremjal temo in je potem sam prišel do konca razpada sistema in porihtal zadevo za par eur če se prav spomnim :confused . Samo da je pa potem pa avto ratal jama brez dna , me kar zmrazi ko pomislim da bi kupil e60. Zato mi čisto vsak forumaš ali mehanik reče beži od tega avta, že nam se je mešalo ko smo ga popravljali, tebi se bo ko bo treba plačevat za dele in popravila.

Sem enkrat omenil uporabniku  da bi kupil e60 kakšni avti so in ali imajo probleme z elektroniko mu je kar tema na oči padla :eek ko je začel naštevat kar vse se je popravljalo na elektroniki modulih in predvsem težave pri iskanju samih napak.

Urejal magic man, 16.06.2019, 22:46.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

5200€ +- sem porabil v dveh letih in pol lastništva za različna popravila vozila.
Vmes sem si kupil dodatno vozilo da bi se lahko.vozil vendar sem ga prodal z 0 izgube.

Recimo teoretično da sem porabil kot ti praviš skupaj z urami vožnjo tako vamo vsega skupaj 8 tisoč €.

Skupaj z nakupom avta bi mr to prišlo v dveh letih in pol 17.000€. Kar niti blizu ni 30-ki.

Poglej z druge malo svetlejše strani, če bi pa kupil Audija, Meco ali Bog ne daj BMW-ja  v rangu 60.000eur + bi pa zgubil v 2,5 letih lastništva sigurno 20.000 eur :ok

Urejal magic man, 16.06.2019, 22:50.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 646

Ce bi pa kupil santafeja za 30k bi mel pa 8 let mir v lajfu. In bi ga na konc stalo 25k, ker bi ga se vedno prodal za 5 jurjev. To je 3k na leto... po moje je cas in zivci vec vreden kot to....

Poglej z druge malo svetlejše strani, če bi pa kupil Audija, Meco ali Bog ne daj BMW-ja  v rangu 60.000eur + bi pa zgubil v 2,5 letih lastništva sigurno 20.000 eur :ok

Hoces rect 30.000 bi zgubil...
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce bi pa kupil santafeja za 30k bi mel pa 8 let mir v lajfu. In bi ga na konc stalo 25k, ker bi ga se vedno prodal za 5 jurjev. To je 3k na leto... po moje je cas in zivci vec vreden kot to....

Hoces rect 30.000 bi zgubil...

No evo Leon je še napovedal hujšo izgubo v vrednosti. :-D

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 481
  • Avtomobil: E39 525i

5200 tak ni dost, jaz mam za e39 cca 6500€ računov v letu in pol. Res pa niso samo popravila ampak tudi dodelave (sedeži, 18", android radio, podvozje itd...)

Urejal airmike, 17.06.2019, 05:19.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: Bmw 330d

Zato mi čisto vsak forumaš ali mehanik reče beži od tega avta, že nam se je mešalo ko smo ga popravljali, tebi se bo ko bo treba plačevat za dele in popravila.

Sem enkrat omenil uporabniku  da bi kupil e60 kakšni avti so in ali imajo probleme z elektroniko mu je kar tema na oči padla :eek ko je začel naštevat kar vse se je popravljalo na elektroniki modulih in predvsem težave pri iskanju samih napak.

Vidiš, jaz imam čisto kontra mnenje, bivsi E60 in sedanji E61 me ni nikoli pustil na cesti. Če bi bral forum nebi nikoli kupil ta model. Ko sem prodal E60 sem hotel kupiti F11 520d ker sem potreboval karavana. Naredil krog in me jajca od motorja nista prepričala, zraven je stal E61 3.0 fl. Za foro sem se zapeljal en testni krog in ga na koncu parkiral doma :)

Pa meni sploh niso grda ta stara jajca E60/E61 v M paketu, trenutno mi ponuja vse kar potrebujem.

Pripete slike za predogled

• IMG_20190608_195658.jpg
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala, je zanimivo tole ko das stvari na kup. Upam da ga dobro prodaš :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 982
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

5200€, res ni neka kriza :) Ce bi moral dal komplet menjalnik obnovit pa nov wandler si hitro ob 3+k€, tako da si dobro prisel skozi.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 646

Rabimo se podatek kok km je avto prevozil v tem casu. Ce jih je 10.000 je to veliko vzdrzevanja, ce jih je 100.000km pa ni...
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 555
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Rabimo se podatek kok km je avto prevozil v tem casu. Ce jih je 10.000 je to veliko vzdrzevanja, ce jih je 100.000km pa ni...

... to nima veze, ker večina stvari, ki jih je popravljal niso vezane na to koliko je on prevozil in tudi strošek ki ga je imel je bil njegov, od koga drugega, ki se nebi znašel in bi plačeval drage serviserjev, da bi se učili na njemu bi lahko bil strošek komot lahko najmanj x2, potem koliko je popravil na zavarovanje itd....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj si je vzel od oka 10.000€ v skoraj 140.000 prevozenih, na redna in izredna popravila. Je pa res da ima prevozenih 564.000km. Ce pride do 600k, z ne vec akksnimi velikimi stroski, sem zadovoljen.

Ni ta E60 nek bavbav, problem je samo ce si picajzla, pa bi rad zrihtal se to pa ono, pa vse naenkrat, nekdo pred tabo pa je te napake pometal po pod predpraznik...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 555
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... jaz sem dal za compacta v 5-h letih in 100k km Cca 3000€ skupaj z gumami, feltnami rednimi servisi in popravili ter dodatki...kot praviš, odvisno kaj kdo želi, lahko bi dal pa manj kot jurja...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!
... jaz sem dal za compacta v 5-h letih in 100k km Cca 3000€ skupaj z gumami, feltnami rednimi servisi in popravili ter dodatki...kot praviš, odvisno kaj kdo želi, lahko bi dal pa manj kot jurja...
lp
joda

Valjda da si, ti ostaja od bele tehnike :ok2
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • andy in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Valjda da si, ti ostaja od bele tehnike :ok2

:rofl
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

5200€, res ni neka kriza :) Ce bi moral dal komplet menjalnik obnovit pa nov wandler si hitro ob 3+k€, tako da si dobro prisel skozi.

To je veliko.denarja ker sem.moral veliko delati za ta znesek. To je 5 plač kar pomeni pol leta v službo za avto? Wtf

Samo 30 tisoč km sem prevozil. Avto je pol.leta bil nevozen. 30 tisoč km za 5 tisoč €? Velik ne?
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč