Skoči na vsebino

Razpad sistema

* * * - - 19 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3905 odgovorov v temi
Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

Akumulator menjan vse Super 20 km vožnje in spet napake vse po vrsti
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 071

Pelji ga v lj na avtoelektroniko pa ti bodo ziher ugotovili problem.

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne morem v LJ ker je avto nevozen.Gre zdele k Avtoelektroniku.Napaka je na esp abs enoti.
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne morem v LJ ker je avto nevozen.Gre zdele k Avtoelektroniku.Napaka je na esp abs enoti.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 494
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Akumulator bom zamenjal ponedeljek, torek tu nekje.

Hahahahhahaha stari glavobol sem dobil pa smrtno resen namen, da se znebim avta, potem pa še žena: Citiram:" a sem ti rekla, ne kupuj drugega avta, pa sem ti rekla, ampak Ne ti nikoli mene ne poslušaš, zakaj mora biti spet BMW, zakaj nisi kupil Renault???"  Sem se kr odstranil, da  se nebi zgodil umor........

Kar se pa IBS senzorja tiče pa berem po tujih forumih, da je to pametno odklopit.

Ja ko te že tako stvar jezi,da bi najraje zažgal vse skupaj ,potem pa še to sem ti rekla.

Če bi kupil renoja ti ga ne bi bilo treba zažgat,ker bi se kar sam to ji povej, ni večjih jajs od reno avtomobilov amen.

Škoda da ti tak stroj,že na začetku lastništva, dela sive lase oz. vzbuja v tebi dvom.

Upam da čimprej rešiš in z čim manj stroški.

Urejal magic man, 18.10.2016, 13:41.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Danijel, poglej oglas na bolhi, št. 1307221915, ne morem linka prilepit, če ti kaj pomaga?

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pogledal link ja modul pumpa abs.

Samo je isto sr... ker je 10 let stara tako kot moja. 

Počakat moram od mojstra da pove kje je okvara. avto sem pustil tam in šel peš domov.

Po9vedal sem mu katere indice smo ugotovili in od kod izvirajo napake.

Bo pogledal in povedal.

Vsekakor napišem tu kaj je vzrok okvare, da če bo še kdo imel podoben primer, da lahko hitro reši.

Prikaži več možnosti

MihaK3
MihaK3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 623

Sam je res slab občutek, ko ti jo na novo kupljen avto takole zagode... :blackeye  Vem pa tudi za eno E90 bencinarja, pri kateri so se nedavno nazaj pojavili zelo podobni simptomi - med vožnjo kar naenkrat novoletna jelka na armaturi, po ponovnem prižigu motorja pa vse v redu in sedaj kolikor vem, že nekaj mesecev mir. So pa ti električni gremlini dostikrat zelo zoprni za odpravit.

Prikaži več možnosti

abbe
abbe

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 471
  • Avtomobil: e60

to je itak loterija kupt rabljen  avto višjega srednjega razreda k je bil nov cca 75.000€.

upam da rešiš z nekim normalnim zneskom.

Prikaži več možnosti

M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 601

Senzor kota volana? Vsi problemi iz prvega posta so lahko posledica tega (razen praznega akumulatorja), ne vem, kako je s tempomatom pri tebi. Če ti deluje, potem je senzor ok.

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Js ko sem avto gledal od znotraj bi mu na lestvici od 1-10 dal ohranjenost 9,5. Res razen voznikovih vrat in voznikovega sedeža malo po sredini izrabljeno usnje vse drugo je top.

Ko sem avto gledal od zunaj bi mu na lestvici od 1-10 dal ohranjenost 8. Nekaj malih vizuelnih popravkov in si upam trditi da bo 9,7 ocena. 10 ne bo nikoli.

Ko pa sem avto gledal po tehniki torej podvozje pnevmatike bi mu dal ohranjenost na lestvici od 1-10 9. Nimam kaj rečt za podvozje.

ko se čekiral motor in poslušal okrog motorja ter pregledoval dokumentacijo bi dal oceno za ohranjenost 8. Realno št, kilometorv je bilo, v motorju so se videl menjane komponente, menjalnik je delal brez težav, šobe ok, pumpa ok, turbina nova,jermeni menjani,vse tekočne menjane,filtri itd. itd. Je nekaj stvari za pomenjati tudi preventivno ali pa redno recimo (svečke). Elektronike nisem mogel videti niti oceniti stanje. to mislim da je nemogoče. modul lahko danes ne dela jutri ne več ker je 10 let že star.

Tako da z nakupom nisem razočaran sem pa jezen valda zaradi dodatnih stroškov ki nastajajo, ki bi jih raje dal v družino za kak izlet.

Ampak to je življenje. vozilo ni novo iz trgovine in nima garancije.

Ostane mi to, da napako odkrijem in popravim. Ker mislim avto imeti za sebe na daljši rok je to dejstvo treba sprejeti.

Okvar bo še nekaj v prihodnje v to ne dvomim.

Senzor kota volana? Vsi problemi iz prvega posta so lahko posledica tega (razen praznega akumulatorja), ne vem, kako je s tempomatom pri tebi. Če ti deluje, potem je senzor ok.

Tempomat ne deluje.

Prikaži več možnosti
    • damdam je všeč

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 154
  • Avtomobil: E46, E34

Nihal je med 10-12 kleme gq polnijo na 14 pa se nekaj.
Dva pa naredila test spredaj v motorju na + klemi pa je napisal tester 7% zmogljivost akumulatorja.
Zadaj na akumulatorju pa 80% in potreba polnitve.
Je pa 90ah akumulator.Nameravam kupit 110 Ah.

Izmeri točno koliko ti polni alternator. Decimalka je zelo pomembna. Pri takih problemih kot jih imaš bi jaz rekel, da je kriv regulator napetosti na alternatorju. Skratka, da ti daje preveliko napetost. Če si kupil večji Ah akumulator moraš tudi prekodirat avto na 110Ah, ter tudi registrirati baterijo.

Napetostni regulator #2:

http://www.realoem.c...&diagId=12_1199

Urejal ALFAinBMW, 18.10.2016, 15:34.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

to je itak loterija kupt rabljen  avto višjega srednjega razreda k je bil nov cca 75.000€.

upam da rešiš z nekim normalnim zneskom.

No prav velika loterija ni.

Težava je v tem, ker se običajno kupi takšen avtomobil ki je dal 80% življenske dobe že skozi.

Za 2-3k ga sigurno spraviš v dokaj normalno stanje, če le nima nekih generalnih napak.

Sigurno boš rešil za dober denar - srečno.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 290

V osnovi je to se vedno soliden avto, ko ga porihtas ti bo dobro sluzil. Sam cist zastonj se pa ne da vozit z 10 let staro makino, ce to vzames v zakup je ok.
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

V osnovi je to se vedno soliden avto, ko ga porihtas ti bo dobro sluzil. Sam cist zastonj se pa ne da vozit z 10 let staro makino, ce to vzames v zakup je ok.

Da, to ti dam prav.

No prav velika loterija ni.

Težava je v tem, ker se običajno kupi takšen avtomobil ki je dal 80% življenske dobe že skozi.

Za 2-3k ga sigurno spraviš v dokaj normalno stanje, če le nima nekih generalnih napak.

Sigurno boš rešil za dober denar - srečno.

Ja po nekem smislu imaš prav. 1. lastnik ga je vozil 10 let. In ga navozil in zvozil bi rekel. Potem pa ga je prodal. Zdej da je pa avto 80% življenske dobe dal skozi pa se ne morem strinjat ne glede izgleda vozilapredvsem na ohranjenost mislim in samega motorja. Če bi bil zgonjen, če bi motor komaj dihal, če bi notranjost bila toliko da je za silo ajde potem je to res. Ker pa to vse ne drži kot celota avtomobila sem prepričan, da bo avto ob skrbnem vzdrževanju zdržal še 10 let v enem kosu.

Seveda bo vmes treba kaj zamenjati itd.

Izmeri točno koliko ti polni alternator. Decimalka je zelo pomembna. Pri takih problemih kot jih imaš bi jaz rekel, da je kriv regulator napetosti na alternatorju. Skratka, da ti daje preveliko napetost. Če si kupil večji Ah akumulator moraš tudi prekodirat avto na 110Ah, ter tudi registrirati baterijo.

Napetostni regulator #2:

http://www.realoem.c...&diagId=12_1199

Alternator smo merili in ne kaže napak. Sicer nisem strokovnjak za to ampak mi je kolega povedal, ko ga je meril, da je ok. z alternatorjem ni težav. to smo mislili na začetku poleg akumulatorja, da je nekaj spredaj narobe. Pa ni, napake prihajajo iz espja.

Jutri sledi poročilo, danes me niso nič klicali več.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 593
  • Avtomobil: new age e39

A to si v Celju kupoval :ok2

Sorry moral sem. Sicer pa bo avto delal potem ko bos to zrihtal in ti risal nasmeh na obraz. Moras pa vedet da star e60 je zgodba, ki nima konca.

Enkrat sem moji rekel za 330d da ta avto moras met res rad. Ker drugace ga zakuris...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

semson
semson

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 245
  • Avtomobil: BMW 530d M-optik

A je mozno da je kaj z menjalnikom ker kolikor vem je biu ta e61 pripeljan iz nemcije pou leta nazaj z zaribanmu menjalniku.. mogoce ima menjalnik kaksne veze je mozno???
Prikaži več možnosti

rsr3
rsr3
  • Uporabnik
  • Sporočil: 247
  • Avtomobil: Zvezda & VW B5 & e60

Sodelavc je glih par tednov nazaj meu podoben problem nae60 karavanu z panoramo,in mu je zamakala voda v prtlažnik. Neki modulu so se uničili,baje je meu skor 2tisočaka stroška. Prav je bil na koncu z živci,saj je že pred tem kr neki dnarja zmetal na avto. Sedaj je pa rekel,da smučanje za to leto odpade. :blackeye  Je sranje res tale elektronika,na "dragih" avtih.

edit: sm sedaj prebral in vidim,da ste to že pregledali. Ok,vsaj to je dobr da ti ne zamaka :ok

Urejal rsr3, 18.10.2016, 21:21.

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

A je mozno da je kaj z menjalnikom ker kolikor vem je biu ta e61 pripeljan iz nemcije pou leta nazaj z zaribanmu menjalniku.. mogoce ima menjalnik kaksne veze je mozno???

Ta avto ni imel "zariban" menjalnik ampak napako na elektroniki. v Sloveniji se je zamenjala neka elektronika, sito, olje,filter pa še nekaj. tako da menjalnik dela brez problemov. imam račun + garancijo na servis menjalnika. Poservisiral pa ga je Hladin.

Napaka je iz ESP enote, ki nima nobene veze z menjalnikom.

Urejal Danijel S, 18.10.2016, 21:34.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 316
  • Avtomobil: star

Kaj frm modul
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti