Skoči na vsebino

Razpad sistema

* * * - - 19 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3905 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 423
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Sodelavc je glih par tednov nazaj meu podoben problem nae60 karavanu z panoramo,in mu je zamakala voda v prtlažnik. Neki modulu so se uničili,baje je meu skor 2tisočaka stroška. Prav je bil na koncu z živci,saj je že pred tem kr neki dnarja zmetal na avto. Sedaj je pa rekel,da smučanje za to leto odpade. :blackeye  Je sranje res tale elektronika,na "dragih" avtih.

Aja?

Veš kaj, veliko sranje boš imel samo ti in tvojim podobni papki, ker ne morete dobit poceni rezervnih delov za te avtomobile. Če greš kupovat nove senzorje so res 2 jurja, lahko prideš pa tudi do mene (no ti ne, ker se grdo obnašaš) in jih dobiš vse skupaj za 200-300 eur. Če si prijazen do mene vzamem v roke še telefon in se zmenim z enim od mojih kolegov mehanikov/štromarjev da ti jih zmontira, tako da imaš vse rešeno v enem dnevu po ekstremno ugodni ceni. Ampak kot rečeno to velja za normalne ljudi, ti se boš še kako po glavi tolkel ko ti bo kaj crknilo in dele zbiral od Kopra do Prekmurja, namesto da bi vse dobil na enem mestu - pri meni. Odločil si se sam!

@Danijel S, ti si bil pa vedno dober do mene in si moja zvesta stranka, tako da če imam na zalogi tisto kar boš rabil za današnje popravilo, dobiš pri meni zastonj. Sporoči kaj je crknilo in bom probal zrihtat, če jaz nimam na zalogi bom pa dobil pri kakem kolegu mehaniku v rekordno kratkem času, da se boš spet lahko vozil.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • jocker, _peters_ in Apogej uporabnikom je všeč to sporočilo

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

Sodelavc je glih par tednov nazaj meu podoben problem nae60 karavanu z panoramo,in mu je zamakala voda v prtlažnik. Neki modulu so se uničili,baje je meu skor 2tisočaka stroška. Prav je bil na koncu z živci,saj je že pred tem kr neki dnarja zmetal na avto. Sedaj je pa rekel,da smučanje za to leto odpade. :blackeye  Je sranje res tale elektronika,na "dragih" avtih.

edit: sm sedaj prebral in vidim,da ste to že pregledali. Ok,vsaj to je dobr da ti ne zamaka :ok

Avto ne zamaka in je znotraj suh. Panorama je tudi suha.

Aja?

Veš kaj, veliko sranje boš imel samo ti in tvojim podobni papki, ker ne morete dobit poceni rezervnih delov za te avtomobile. Če greš kupovat nove senzorje so res 2 jurja, lahko prideš pa tudi do mene (no ti ne, ker se grdo obnašaš) in jih dobiš vse skupaj za 200-300 eur. Če si prijazen do mene vzamem v roke še telefon in se zmenim z enim od mojih kolegov mehanikov/štromarjev da ti jih zmontira, tako da imaš vse rešeno v enem dnevu po ekstremno ugodni ceni. Ampak kot rečeno to velja za normalne ljudi, ti se boš še kako po glavi tolkel ko ti bo kaj crknilo in dele zbiral od Kopra do Prekmurja, namesto da bi vse dobil na enem mestu - pri meni. Odločil si se sam!

@Danijel S, ti si bil pa vedno dober do mene in si moja zvesta stranka, tako da če imam na zalogi tisto kar boš rabil za današnje popravilo, dobiš pri meni zastonj. Sporoči kaj je crknilo in bom probal zrihtat, če jaz nimam na zalogi bom pa dobil pri kakem kolegu mehaniku v rekordno kratkem času, da se boš spet lahko vozil.

Jernej hvala lepa za takšno ponudbo. Sploh ne vem diagnoze še, ker sem šele danes avto kot "padalec" pripeljal in potem veš kako je to pri Schumiju recimo. bom počakal do jutri. Verjetno me bojo poklicali fantje. Če bom kaj iskal se bom odzval na tvojo ponudbo. Hvala še enkrat.

Urejal Danijel S, 18.10.2016, 21:39.

Prikaži več možnosti

bmw e39 523
bmw e39 523

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 517
  • Avtomobil: BMW 740IL

Lep pozdrav Danijel ko sem  jaz imel 525d 2005 letnik sem imel podobne težave s temi lučkami.Avto ni imel moči ,pa je spet pridobil.

Pa en dan ok pa drugič spet ni.Peljal sem avto avtomehanika Jurčak Škofja vas,menjal je neko levo klemo pri akumolatorju.cca 250eur

Kao tovarniška napaka pri veliko modelih.Mogoče je kaj podobnega pri tvoji napaki.Lp 

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

A to si v Celju kupoval :ok2

Sorry moral sem. Sicer pa bo avto delal potem ko bos to zrihtal in ti risal nasmeh na obraz. Moras pa vedet da star e60 je zgodba, ki nima konca.

Enkrat sem moji rekel za 330d da ta avto moras met res rad. Ker drugace ga zakuris...

Začelo se je prvi dan nakupa ko nisem mogel ven skozi voznikova vrata:)  Blo je treba odklukat zaklepanje vrat v Idrive, skratka polna skleda smeha lezt čez sovoznikova vrata.

Lep pozdrav Danijel ko sem  jaz imel 525d 2005 letnik sem imel podobne težave s temi lučkami.Avto ni imel moči ,pa je spet pridobil.

Pa en dan ok pa drugič spet ni.Peljal sem avto avtomehanika Jurčak Škofja vas,menjal je neko levo klemo pri akumolatorju.cca 250eur

Kao tovarniška napaka pri veliko modelih.Mogoče je kaj podobnega pri tvoji napaki.Lp 

Temu se reče - klema ali IBS - intelegentni senzor po slovensko.

Ta senzor ni povzročal težav ker smo nekako testirali to, smo ga pa sedaj odklopili in ni več v uporabi, za enkrat.

Tako delajo na tujih forumih Nemčija USA, ko jim je nagajal ta senzor.

Je pa to cca 30 cm kabla sklemo na enem koncu na drugem pa luknja za vijak v karoserijo in košta cca 150 eur

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jernej hvala lepa za takšno ponudbo. Sploh ne vem diagnoze še, ker sem šele danes avto kot "padalec" pripeljal in potem veš kako je to pri Schumiju recimo. bom počakal do jutri. Verjetno me bojo poklicali fantje. Če bom kaj iskal se bom odzval na tvojo ponudbo. Hvala še enkrat.

Ni za kaj, zate vedno, saj veš  :ok

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 744
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Že kar nekaj časa nazaj sem gledal ta video na youtubu

)

in ob prebiranju te teme se mi zdi nekako povezan. Sicer res, da gre za e90 ampak mogoče je to to. V drugem delu

)

je prikazana rešitev. Torej, da obnovim zgodbo tega možakarja na videoposnetk: tudi njemu so se začele prižigati lučke in napaka na štirikolesnem pogonu, izklapljanje navigacije,... Na koncu je ugotovil, da je bil problem ta, da ni bilo kleme prav pritrjeno. Mogoče pride kaj prav. V vsakem primeru pa želim veliko sreče pri popravilu  :ok .

Urejal BMW_V10, 18.10.2016, 22:42.

Prikaži več možnosti

rsr3
rsr3
  • Uporabnik
  • Sporočil: 247
  • Avtomobil: Zvezda & VW B5 & e60

Aja?

Se opravičujem za smetenje,amoak to morm replicirat: ,rabljeni kos je zmeraj rabljeni kos. Zato pa nov tok stane a ne? Pa je spet mir xy let. Drgač nisi edini k maš oz. nimaš legalen avtoodpad,pa še sam veš zakaj od tebe nebi vzel niti podarjeno stvar. Če nč druzga je še ebay ali konkurenčni izdelki oz, aftermarket,seveda ne za vse dele.Samo ti špilaj svojo igro,boš že enx udarjen tam kjer največ boli:denarnici.

Urejal rsr3, 18.10.2016, 22:45.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Se opravičujem za smetenje,amoak to morm replicirat: ,rabljeni kos je zmeraj rabljeni kos. Zato pa nov tok stane a ne? Pa je spet mir xy let. Drgač nisi edini k maš oz. nimaš legalen avtoodpad,pa še sam veš zakaj od tebe nebi vzel niti podarjeno stvar. Če nč druzga je še ebay ali konkurenčni izdelki oz, aftermarket,seveda ne za vse dele.Samo ti špilaj svojo igro,boš že enx udarjen tam kjer največ boli:denarnici.

Ti kar kupuj nove kose za E39, bi te rad videl samo eno novo luč kupit (original) :rofl

Imaš srečo ker nimam pojma kdo si, lahko me pokličeš in se mi še sanjalo ne bo da govorim s pametnjakovičem rsr3 s foruma - imam v lajfu kaj bolj pametnega za počet, kot preverjat kdo je kdo  :laugh

Zame ne skrbi kolega, raje poskrbi zase, ker nihče drug ne bo ;)

Prikaži več možnosti
    • scooter je všeč

rsr3
rsr3
  • Uporabnik

Ti kar kupuj nove kose za E39, bi te rad videl samo eno novo luč kupit (original) :rofl

Imaš srečo ker nimam pojma kdo si, lahko me pokličeš in se mi še sanjalo ne bo da govorim s pametnjakovičem rsr3 s foruma - imam v lajfu kaj bolj pametnega za počet, kot preverjat kdo je kdo  :laugh

Zame ne skrbi kolega, raje poskrbi zase, ker nihče drug ne bo ;)

Brez skrbi bom kupoval po svojih zmožnostih. Klical pa te jst zagotovo nebom. Brez skrbi zase poskrbim večkrat dnevno :laugh  Ok,da ne smetim več teme kjer človek ima težavo da reši.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Brez skrbi bom kupoval po svojih zmožnostih. Klical pa te jst zagotovo nebom. Brez skrbi zase poskrbim večkrat dnevno :laugh  

Z levo ali z desno? Sorry, moral sem...

Prikaži več možnosti

rsr3
rsr3
  • Uporabnik

Z levo ali z desno? Sorry, moral sem...

Z dvema :laugh

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:laugh

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Že kar nekaj časa nazaj sem gledal ta video na youtubu

https://www.youtube....h?v=AY1wqGow-c8 )

in ob prebiranju te teme se mi zdi nekako povezan. Sicer res, da gre za e90 ampak mogoče je to to. V drugem delu

https://www.youtube....h?v=VE0OvGsKt5k )

je prikazana rešitev. Torej, da obnovim zgodbo tega možakarja na videoposnetk: tudi njemu so se začele prižigati lučke in napaka na štirikolesnem pogonu, izklapljanje navigacije,... Na koncu je ugotovil, da je bil problem ta, da ni bilo kleme prav pritrjeno. Mogoče pride kaj prav. V vsakem primeru pa želim veliko sreče pri popravilu  :ok .

Kabli na klemah so pritrjeni saj smo menjali akumulator. Vse je na svojem mestu.
Napaka se ni ugotovljena prvi neuradni sumi so v ABS enoti.
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Malo novosti.

ni ABS enota, ni centralni računalnk. Vse to dela.

Sumi se a modul avtomatskega menjalnika.

Okvara se še vedno išče.

Nadaljevanje sledi.....

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 043
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

A si probu z novim registriranim akujem?
Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 409
  • Avtomobil: wardburg

y
Na koncu bo res nekaj z menjalnikom tako kot ti je že nekdo napisal
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Malo novosti.

ni ABS enota, ni centralni računalnk. Vse to dela.

Okvara se še vedno išče.

Nadaljevanje sledi.....

Če v tem času tvoj mehanik ni našel okvare, je tudi kasneje ne bo. Prihrani si čas, denar in živce in avto odpelji do schumija. Tam boš vsaj točno vedel, pri čem si.

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 296

Sam to je se kr res.
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

A si probu z novim registriranim akujem?

Sm probal nič bolje.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 043
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Jaz bi to enako svetoval, avto na vleko in do Schumija, on je res majster za elektroniko p kar se da popravit tudi popravi.
Prikaži več možnosti