Skoči na vsebino

1998 E36 320ci - Topless fun

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
116 odgovorov v temi
Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 459
  • Avtomobil: R6 topless

Po dolgem razmisleku bi ali ne, bom. Bom predstavil svojo pridobitev pa bo kar bo :-D
Nekaj več teksta bo, se splača prebrat in ne samo slik gledat :laugh

Da sem si lastil čudovito E30-ko je marsikomu znano, manj znano je, da me je želja po "zgoraj brez " nekako "prisilila" v prodajo in lov za "topless-om", ker treh avtov pač nimam kje držat.

S težkim srcem sem oddal oglas za 30-ko, nedolgo za tem je bila že dobro zaarana in začel se je lov za lepo E30 cabrio.

Žal pri nas ni bilo ponudbe z izjemo 320-ke za 14k €, katera je sicer res lepa in v nulo (nikoli opazil kake napake, videvam redno) toda to je bilo predrago (če bi bila 325 ali 320is...). Pregledal sem IT in HR oglase, z enim iz HR bil v stiku a zamanj. Ni in ni bilo nič primernega...

Na vrsti je bil mobile, kater se je izkazal za odlično izbiro a žal vse kar je bilo zanimivo je bilo 700+ km v eno smer, toliko časa pa spet nisem imel zaradi službe.

S "sklonjeno glavo" sem začel iskat nadomestek za E30. V igri sta bila Z3 in Z4 ter v skrajnem slučaju še E36. No ja...za eno čudovito 36-ko sem vedel, v lasti prijatelja in soforumaša ampak sem si znova in znova rekel "ah kje, šele leto jo ima in je ne bo prodal...niti vprašal ne bom".

In tako je mineval dan za dnem, dober mesec pa pol iskanja. Nobenega zanimivega Z4 ni bilo, Z3 večinoma 116 konjski, kar spe tni bilo to to. Počasi sem že obupaval in si rekel, ok...E36..pa, da vidim, če bo kaj.

Odprem oglasnik, brskam in "ven skoči nad vsemi" en oglas. Kliknem, preberem podatke, pogledam sliko..znana mi je, pa tako lepa že na sliki... Čekiram podatke o prodajalcu, regija 05, malo zmeden pogledam številko in...kaj si ja nor, pa to je ta avto za katerega se nisem upal niti vprašat! Valda zgleda čudovito na sliki, če zgleda tudi v živo tako.

Hitro se prijavim na FB in kontaktiram kolega (je bilo pozna ura...prepozna za klic). se zmeniva in drugi dan se že slinim ob avtu.
Da je dober sem vedel, koliko dober pa sem moral še ugotovit. Testna vožnja ok, se zmeniva, da mi ga prepusti za pregled pri edinemu, ki servisira moje avte. In tako me ni bilo 4h :skrbast

Že od pogledu je dobil pohvalo, prava pa je šele sledila. Kaj bi bilo za uredit sem vedel, zanimalo me je, če je še kaj za kar ne ve.
Avto na dvigalo in začne se temeljit pregled (zelo zelo temeljit). Najprej mi pade v oči odsotnost rje. Karoserija 100% zdrava. Kamor potrkaš nikjer rje. Edino barva od kamenčkov pobrana spodaj pri prednjih blatnikih, stvar, ki jo reši zaščita oz par kapljic barve.
Našla sva dve napaki...popokana zunanja cev zavore in slaba 2 amortizerja. Slaba...za 90% ljudi čisto ok, slaba zame.
Greva en krog, ga pohvali, vse štima in reče "če ti je všeč, kupi".
Prodano!

Se vrnem, povem kolegu še za te dve napaki za katere ni vedel, se zmeniva za ceno in kmalu sledi prepis.

Ou, kupu sem cabrioleta! Cabrioleta stari! Noro...dolgo sem si želel, sedaj bom videl, če mi sploh paše brezstrešnik toda glede na to, da sem si dosti časa želel tudi žensko, ki jo lahko vidim kadar hočem zgoraj brez in mi paše...zakaj mi potem ne bi avto :ok2

Popravilo in ostalo sledi v naslednjem postu, čim bom imel čas zanj (verjetno zvečer), za sedaj se boste morali zadovoljit s parimi slikami ;)

dsc20812.jpg

dsc20861.jpg

145936781435124439848569.jpg

oprema.jpg

Prikaži več možnosti
    • krt, crtacrta, Falco in 3 ostalim je všeč

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Lep!  :cool

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 051
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

:mljask

Bivši od @damjan-doc-a? 

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 102
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Bivši od user_x-a :ok2

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 051
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

OK, bivši od user_x-a in od damjan-doc-a?  :laugh

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Vem, da je bivši od User-ja, kdo ga je imel prrej pa ne vem oz. bolje rečeno, naj bi ga kupila dva z namenom souporabe, pol sta oba postala očeta in je ta ideja splavala po vodi :ok2

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 748
  • Avtomobil: skunk :)

:ok

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

crtacrta
crtacrta

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 539
  • Avtomobil: e36 328i cabrio,e34 525i

Zelo lep ,ni vec veliko jih....obilo vetra v laseh in varnih kilometrov...

Zamenjaj edino zadnjo anteno ker ni original in navadna ogledala gor glede da nima m paketa...ampak vem....avto mora tebi bit vsec...

Lep voz ni kaj...
Objavljena slikalep pozdrav iz Maribora!
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

M ogledala ima na seznamu opreme, torej je iz tovarne prišel z njimi.

Prikaži več možnosti

crtacrta
crtacrta

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 539
  • Avtomobil: e36 328i cabrio,e34 525i

..mmm zanimivo..se posujem s pepelom...sem mislil da ni mozno narocit m ogledal brez m paketa...zivel v zmoti...in se še nekaj naucil.

Urejal crtacrta, 15.10.2016, 20:22.

Objavljena slikalep pozdrav iz Maribora!
Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 309
  • Avtomobil: e61, r55

Lep cabrio, ni kaj dodati. Pri tebi bo pa lep sigurno tudi ostal.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 140
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Lepo ohranjen cabrio, R6, super :ok

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za pohvale in ja, bom skrbel po najboljših močeh, da bo lep ostal.

Res je prišel iz tovarne z M ogledali, kakor z M letvicami ter hardtopom, katerih pa žal ni več.
No ja, hardtopa itak nebi imel kam dat, le letvic mi je malo žal, a bom preživel :ok

Sem pa pozabil omenit, da avtomobil ima po števcu 175315 km.

Realni? 90% sem, da ja. Se je s testerjem preverlo vse module ter delovne ure in se vse ujema...

Urejal Sorgo, 15.10.2016, 23:41.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakor sem omenil, rje takorekoč ni. Veliko pripomore dejstvo, da je avtomobil bil uvožen iz Italije.

dsc2412.jpg

dsc2414.jpg

dsc2415.jpg

dsc2416.jpg

In ta pogled je zame bil pika na i ter zaključil prodajo oz. nakup.

No ja, ker pa je to rabljen avtomobil je bilo vseeno kaj za porihtat.

Počasi se je začelo popravilo napak, za katere sem vedel in morem povdarit, da med vožnjo jih ni bilo zaznat, se pravi vse je bilo na začetku poti k odpovedi, pa vseeno...

Za zamenjat je bilo:
- PVC šipa
- elastike na strehi, da se lepše zapre
- zavorne cevi + olja
- puše vilic

- puši zadnjih amortizerjev (ena je ropotala)
- končnikoi volana
- stabilizatorji

- servo črpalka (glasna in občasno trda)
- redni servis (olja + filtri + svečke)
- dodaten "bonus" a o tem kmalu

Ampak kakor sem rekel, vse to je bilo na začetku, ko se še ni poznalo pri vožnji.

Po parih dneh lastništva sem moral do LJ po bratranca, na poti nazaj med ostrim in hitrim ovinkom mi je pritekla kapljica vode na nogo.
Ok...kaj je to...pokličem Tomos-a, kateremu se res zahvaljujem še tukaj, ker sva bila na vezi glede strehe, mi da številko in pošlje na kompresijski test.
Kapljice se izkažejo za kondenz. Klima na max, na hladno, jaz pa nogo cel čas tam zraven držim in je prišlo do kondenza. Vse tukaj štima.

Super, če test ne bi pokazal počenega hladilnika, čisto malo in na vrhu. Bemtiš! To je tisti "bonus" prej omenjen.

Avto je star, noben od naju ni vedel še manj pa ni bilo videt, se zgodi, bomo popravli. In tukaj se Tomos ponovno izkaže.
Da mi številko kjer bom dobil najblolj ugodno, in vse par numberje. Naročim hladilnik Nissens, Alu obrobnico, Wahler termostat in original vodne cevi na Aktivu (le cevi).

Po kratkem času prispe domov paket oz dva. Čeprav je bil nepričakovan strošek sem z veseljem odpiral škatle in gledal kaj je not (kot, da nisem vedel...hujše kakor otrok za Božič :skrbast).

Pričakal me je ta čudovit prizor:

dsc2266.jpg

Zamenjalo se je ve potrebno + malo nadgradilo in že je bil pripravljen na servis (ponovno hvala Tomos-u).

Materiala je bilo nekaj:
dsc2411.jpg

A nič zato, pot pod noge in na servis (hvala, ti veš kdo :-D ). Servis je bil opravljen na 173457 km, zamenjalo se je olje v motorju, popolnoma vsi filtri, zavorna tekočina, vse zavorne cevi, končniki volana, stabilizatorji, puše vilic, puši zadnjih amortizerjev ter svečke, ker so bile glih pri roki :ok2
Poskuslo se je zamenjat še servo olje in efekt je kar dober. Nič več ni trdega volana, je pa vseeno pumpa glasna tako, da bo kmalu prišla nova.

Sledila je optika podvozja

dsc2555.jpg

Ter nova zadnja šipa (če kdo potrebuje imam kontakt, je pa v Izoli)

dsc2558.jpg

S Tomos-om sva uredila še malenkosti na strehi, da se sedaj zapre kakor se mora.

Po vsem vloženem času in trudu v avto je sledil dopust z novo pridobitvijo.

143594791720836732331993.jpg

dsc1996.jpg

Občutek z odprto streho je naravnost fenomenalen. Še slab dan se spremeni v dobrega in ja, od sedaj naprej bom iskal zase le topless variante.

Za zaključek pa naj še povem, da avtomobil v mojem lastništvu ne bo videl snega in bo le na letnih pnevmatikah. Mislim, da je razumljivo zakaj sem se tako odločil ;)

Sedaj pa je čas za uživanje in nabiranje kilometrov :cool

Urejal Sorgo, 16.10.2016, 00:18.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Tomosa moram tudi jaz pohvalit :ok ko mi je šel ježek, se je o tem najprej prepričal tako, da je z žičko premostil ježka in ventilator je zalaufal. Potem mi je prinesel list papirja, gor kataloške o različnih proizvajalcev (7 različnih kataloških!) in ime, številka in mail prodajalca iz Autocommerca LJ, kjer mi je priporočil nakup Hella ježka (price/performance).

Prikaži več možnosti

manijak66
manijak66

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427

Hvala za pohvale in ja, bom skrbel po najboljših močeh, da bo lep ostal.

Res je prišel iz tovarne z M ogledali, kakor z M letvicami ter hardtopom, katerih pa žal ni več.
No ja, hardtopa itak nebi imel kam dat, le letvic mi je malo žal, a bom preživel :ok

Sem pa pozabil omenit, da avtomobil ima po števcu 175315 km.

Realni? 90% sem, da ja. Se je s testerjem preverlo vse module ter delovne ure in se vse ujema...

Pa saj ima M letvice??

Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic.
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 445
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

zelo lep :)

še zadnji lonc najdi od 328i ali 325, da boš imel dva zaključka pa lepži rezajoč zvok, ko boš brez strehce poslušal motor ;)

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

O izpuhu sem razmišljal že :green

@manijak66 na letvice pri 36-ki se ne spoznam toda a niso ///M tiste, ki imajo ///M logo?
Moje tega nimajo.

Prikaži več možnosti

IvanČk
IvanČk

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 255
  • Avtomobil: 1998 528i

Jako lep, pravi stock primjerak :)

Prikaži več možnosti

manijak66
manijak66

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427

M letvice so tiste, ki so širše. Ta ima take. Se pa razlikujejo po tem, da M3 ima tam M3 logo, M technic ima tam M technic logo, ta, ki pa ni ne M3 in ne Mtech pa zato najbrž nima oznake.

Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic.
Prikaži več možnosti