Skoči na vsebino

1998 E36 320ci - Topless fun

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
116 odgovorov v temi
Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 714
  • Avtomobil: skunk :)

Jaz mu z e39 530iA ob kickdownu nisem mogel uiti... Če je to serijsko.... (potem imam jaz težave) :ok2

Jaz sem mu pa z 420d res komaj sledil :skrbast

Sem mislil, da bom stopalko za plin porinil v motorni prostor :-D

Zanimivo bi bilo videti izpis valjev.

Bogsigavedi kaj sta Pepsi in user_x za vikende šraufala :laugh Sigurno je carina zaplenila kakšen kompresor, ker ni imel CE oznake :rofl :peace

Sicer tema ni namenjena prerekanju, bom pa tako rekel. Lahko, da je kdo kaj prčkal pa, da ne vem.

Avto lepo leti v obratih. Kdor je videl ve o čem bavaria fan in x-driver pišeta, kdor ne pa pač ne.

Meni avto skoraj odgovarja tak kakršen je :ok

Ampak kakor sem rekel, rekordov ne podira, premakne pa se kar lepo.

Oprosti, da sem sploh omenil in je prišlo do pregovarjanja. Še kar me ni izučilo, da je včasih res boljše držati jezik za zobmi.

Jaz ti bom samo rekel - naj ti še dolgo riše nasmešek na obrazu :ok

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 710
  • Avtomobil: roadsTTer

Ma sej je kul debatirat dokler je debata na kulturnem nivoju... Mogoče bi lahko mod ta del o zmogljivostih prestavil v e36 podforum pa tam nadaljujemo, da ne smetimo predstavitvene teme. Sem zdej prav šel tehnične podatke gledat... V serijski obliki ima 10,6 sekunde do 100, 190 Nm in za moj okus dokaj slabe zmogljivosti v nizkih obratih. Kar nekako ne morem verjet, da bi imel sodoben dizel ali 530i težave s tem... Meni je moči manjkalo ravno takrat, ko sem jo najbolj rabil. Prehitevanja so bila mučna, če nisem imel zaleta, serpentine so bile pa problem, ker ko so obrati padli je traaaaajalo, da je spet začel vleči.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 714
  • Avtomobil: skunk :)

Naj ostane kar tukaj, ker se navezuje na dotični avto.

Če z x-driver-jem tega nebi doživela, nebi mogel verjeti. x-driver, kaj pa če sva imela ročno na prvem zobu? :skrbast

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • Sorgo je všeč

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 225
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Sorgo na piknik ko si šel si se bal da te bodo morali čakat ... tako da gre dovolj hitro tudi za mal hitrejšo vožnjo  :ok

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 069
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Potem je gotovo 328i ... :ok2

Saj Sorgo je imel 323i, verjetno lahko pove več o primerjavi.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 444
  • Avtomobil: R6 topless

Omenil si zadnjo šipo... Kako so ti jo menjali, na zadrgo ali zašili? Je bila streha kdaj menjana? Ker na mojem bi bila menjava šipe mission impossible, ker so razpadli skoraj vsi šivi na zadrgi, ki se drži strehe. Sem potem nekaj improviziral ampak obupal in avto prodal.

Šipo sem dal zamenjat nekomu, ki se z navtičnimi zadevami ukvarja.
Vzel je dol staro, prišil novo in star PVC izrezal. Je pa res, da v kolikor so šivi od zadrge fuč je to praktično nemogoče.
Streha pa je bila zamenjana 1x v davnih časih ja (pred mojim lastništvom in user-x-ovim).

Jaz sem mu pa z 420d res komaj sledil :skrbast

Sem mislil, da bom stopalko za plin porinil v motorni prostor :-D

Zanimivo bi bilo videti izpis valjev.

Bogsigavedi kaj sta Pepsi in user_x za vikende šraufala :laugh Sigurno je carina zaplenila kakšen kompresor, ker ni imel CE oznake :rofl :peace

Oprosti, da sem sploh omenil in je prišlo do pregovarjanja. Še kar me ni izučilo, da je včasih res boljše držati jezik za zobmi.

Jaz ti bom samo rekel - naj ti še dolgo riše nasmešek na obrazu :ok

Baje, da nič...baje :)

Sploh ni panike. Pregovarjanje je del foruma in je prav, da je tako. Prepričevat ne mislim nobenega in tisti, ki je videl ve, drugi pa so komot skeptiki :ok
V bistvu mi je v veselje, ker sem cel čas imel občutek, da je ful podhranjen napram bivši E46 323i :ok2

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 069
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

... podhranjen napram bivši E46 323i :ok2

No, potem imamo odgovor. Nekdo mora x-driverju in bavaria-fanu pokazati, kako je treba voziti pri "italijanskem tuningu". :skrbast

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma sej je kul debatirat dokler je debata na kulturnem nivoju... Mogoče bi lahko mod ta del o zmogljivostih prestavil v e36 podforum pa tam nadaljujemo, da ne smetimo predstavitvene teme. Sem zdej prav šel tehnične podatke gledat... V serijski obliki ima 10,6 sekunde do 100, 190 Nm in za moj okus dokaj slabe zmogljivosti v nizkih obratih. Kar nekako ne morem verjet, da bi imel sodoben dizel ali 530i težave s tem... Meni je moči manjkalo ravno takrat, ko sem jo najbolj rabil. Prehitevanja so bila mučna, če nisem imel zaleta, serpentine so bile pa problem, ker ko so obrati padli je traaaaajalo, da je spet začel vleči.

Kakor sem napisal, vse je odvisno od tega v kiri prestavi voziš in seveda, omenil sem tudi vrtinec v rezervoarju. Slednji je bil kar dober ja, je bilo treba tankat pred prihodom domov :ok2
Visoki obrati poživijo vožnjo, v nižjih pa tudi meni manjka sunka...

Sorgo na piknik ko si šel si se bal da te bodo morali čakat ... tako da gre dovolj hitro tudi za mal hitrejšo vožnjo  :ok

Za hitrejšo je bilo res dovolj, ampak, če bi hotel lovit tvojo raketo...mogoče samo z podvozjem, motorjem in tistim kar je res potrebno za delovanje.
Torej karoserija ipd odpade :hihi

Res gre impresivno tvoja F30ka :ok

Potem je gotovo 328i ... :ok2

Saj Sorgo je imel 323i, verjetno lahko pove več o primerjavi.

323i vs 320i ni kaj primerjat. Že kubikov je za 500 več, pol še navora in konjev.

Recimo, da si delita skupni imenovalec, "podivjanosti" v visokih vrtljajih, medtem, ko 323i je imel več moči tudi v nizkih.
Dokaj podobna a popolnoma drugačna karakterja.

Je pa res, da mi je zvok na 320-ki dosti bolj všeč, pa 323i ni imel slabega.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 016
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Naj ostane kar tukaj, ker se navezuje na dotični avto.

Če z x-driver-jem tega nebi doživela, nebi mogel verjeti. x-driver, kaj pa če sva imela ročno na prvem zobu? :skrbast

Če ne bi bil ravno BMW, bi še pomislil na to možnost :rofl

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan in Sorgo uporabnikom je všeč to sporočilo

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

En mali upadet...

Avto ima novo ročko ročne zavore, no..."novo", ker čisto nove nisem mogel dobit pravočasno pred tehničnim pregledom.
Nisem mogel verjet, da je crknil feder v ročki, ko sem napenjal zajle pred teničnim (še v E30 se mi to ni zgodilo)...

Tehnični pa je opravil popolnoma brezhibno :ok

Zdej pa ne ostane drugega kakor izkoristit še zadnje sončne dni za topless vožnje :ok2

Urejal Sorgo, 09.10.2017, 20:28.

Prikaži več možnosti
    • Team Cabrio Slovenija in wini uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 566
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Ko si na poletni topless turi vozil za mano po tistih Istrskih ovinkih, kolk si se mogu trudit na polnem gasu, če sploh, da si mi bil za ritjo? Kolk je ta toja makina sploh težka

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

V bistvu se nisem trudil. Mogoče 2x, ko sem imel v višji prestavi in nizkih obratih sem mogel šaltat nižje.
Sem pa parkrat skoraj končal v tvoji riti :ok2 (sploh na enem ovinku, ko smo se vzpenjali, ker sem pričakoval višjo vstopno hitrost).

Kar hočem povedat je, da bi mogli it hitreje, mi pa je jasno zakaj nismo (sem marsikdaj kje počakal še une za nami) :)

Avto ima, po prometni, 1485 kg.

Urejal Sorgo, 09.10.2017, 22:26.

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 566
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

To je super nizka teža za cabrioleta :ok

Moj je 200 kg težji :crazy

Res pa, da mlinčku 1.8T paše tuniranje in sem mu privoščil par dodatkov...skratka sedaj diha na ca 220KM in 320 Nm 

Urejal Team Cabrio Slovenija, 10.10.2017, 08:09.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej tvoj je res kar težek in v stock verziji bi bla moč/kg kar podobna.Jaz tu žal nimam kaj glede moči. Tok je pa pika...

Upam, da dobiš kar iščeš in, da se zapeljemo. Ker meni je to kar ti iščeš lep model :ok

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadnjih par mesecev sem resno razmišljal, če bi obdržal avto ali ne, ker morem priznat, da me Z4 vedno bolj mika.

Ampak po tehtnem razmisleku (beri: nisem najdel Z4 po lastnih kriterijih) sem se odločil, da bo avto ostal doma.

No iskreno povedano, mi je res všeč in vožnja je fantastična. Kakorkoli že, danes sem ga obul v nove Fulda Sport Control 2 in upam, da bodo držale kakor stare (prestare) Sport Control.
Sledi še preoblačenje/menjava volana, ureditev amortizerjev (se jim malo poznajo leta) in še nekaj malenkosti.

Iz Slovenije na Poljsko :ok2

fulda.jpg

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 303
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Iz Slovenije na Poljsko :ok2

Sem mislil, da greš na roadtrip in da bo sledil potopis :fight

:beer

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa ja no...nalepim link z mapo, dodam par slik, pa je :ok2

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

x-driver
x-driver