Skoči na vsebino

Uporaba "BMW Connected Drive" v Sloveniji

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
332 odgovorov v temi
davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik
  • Sporočil: 101

Zdravo!

postal sem lastnik uvoženega F31 iz Nemčije. Registriral sem se na Connect drive, sedaj pa mi javi tole:

capture.jpg

Morda kdo ve kaj je narobe?

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 080
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Registriraj se ne nemški CD... tam boš vsaj videl, kaj imaš že zakupljeno in kaj še lahko. Slo portal še ni popolnoma funkcionalen.

https://www.bmw-conn...ex.html#/portal

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Jooj, skoda da nisem se prej registriral na nemskemu... Sedaj imam mail ze v uporabi.. sedaj sem probal na telefonu preko aplikacije, mi pa napise, da so storitve na daljavo mozne le z aktivno narocnino na bmw connected drive in da za preverbo le te naj poklicem stevilko... nemsko mi pa glih ne gre da bi to povprasal... mogoce kdo ve kako lahko drugace preverim?
Prikaži več možnosti

alenci
alenci

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 193
  • Avtomobil: e38 750i

Če uporabljaš gmail, lahko uporabiš namesto username@gmail.com tudi username@googlemail.com - kar pomeni, da boš prejel na mail isti Gmail račun.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Hvala, sedaj mi je uspelo. Ali je že kdo naročal kakšno opcijo? Sedaj mi vse kaže ko sem na Nemški spletni strani, ampak če hočem nkaj kupiti moram vnesti naslovne podatke, mi pa da avtomatsko Nemčiji ter ne vzame mojega naslova?
Kako ste to rešili?

Urejal davyd1994, 08.07.2019, 06:38.

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Hvala, sedaj mi je uspelo. Ali je že kdo naročal kakšno opcijo? Sedaj mi vse kaže ko sem na Nemški spletni strani, ampak če hočem nkaj kupiti moram vnesti naslovne podatke, mi pa da avtomatsko Nemčiji ter ne vzame mojega naslova?
Kako ste to rešili?

Mi je uspelo! Kot podatke sem dal naslov od bmw serviserja v nemciji kjer je bil avto servisiran.
Kupil sem RTTI, bmw online ter remote services... Sedaj pa se samo sprobam.:)
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator

Smem vprašat, s katero kartico (oz od katere banke) ti je uspelo zadevo plačati?

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Smem vprašat, s katero kartico (oz od katere banke) ti je uspelo zadevo plačati?

Pri Abanki imam debetno VISO. In mi je slo brez problema.
Prikaži več možnosti
    • M power je všeč

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator

Stari, ti si moj rešitelj... :beer kje bi človek pomislil, da VISA deluje, MC pa ne... mi pa ni logično, ker sem za kibic poskusil v portal dodat več mastercardov od različnih bank (sodelovci donirali cifre za test :ok2 ) in nobene ni hotelo dodati... VISA electron pa brez problema... in tako sem lahko testno zakupil par reči (končno).

Pa mogoče kdo ve, če se jezik da zamenjati? Ker sedaj imam CD storitve v nemščini... :damn

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Stari, ti si moj rešitelj... :beer kje bi človek pomislil, da VISA deluje, MC pa ne... mi pa ni logično, ker sem za kibic poskusil v portal dodat več mastercardov od različnih bank (sodelovci donirali cifre za test :ok2 ) in nobene ni hotelo dodati... VISA electron pa brez problema... in tako sem lahko testno zakupil par reči (končno).

Pa mogoče kdo ve, če se jezik da zamenjati? Ker sedaj imam CD storitve v nemščini... :damn

Nekaj sem zasledil da so bili problemi glede plačila, ampak se nisem kaj preveč obremenjevav... Utipkal VISO in je bilo to to.
Tudi jaz imam vse v Nemščini... Pa tale RTTI mi ni najbolj jasen kako deluje...
Kaj vse imaš zakupljeno?

Morda kdo razloži kako deluje ta update za mape? Moreš dat 60€ da updejtaš? Več kot 1x letno tako ni posodobitve vrjetno..

Urejal davyd1994, 10.07.2019, 20:57.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ma sej mata nemški avto, ta mora nemško govorit. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • višnja je všeč

kupid
kupid

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: F20 118d

Tudi jaz imam tezavo in prosim za pomoc.... Registriral sem se na Slo in UK Connect strani,ampak nikjer ne morem dodati vozila.Po vnosu vin mi napise-vozila ni mogoce dodati racunu-vnos ni veljaven.
Avto je star eno leto in je bil uvozen iz Nizozemske-v avtu mi pod zavihkom BMW connect pise vse v Nizozemscini.
Zanima me kaksna je razlika med USB posodobitvijo kart ter avtomatsko posodobitvijo-oboje imam zakupljeno do leta 2021. Hvala
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 418
  • Avtomobil: BMW logicno

USB gre prenos podatkov iz USB ja, drugo pa preko sisitema.....

Prikaži več možnosti

kupid
kupid

Začetnik

• Uporabnik

Pise,da se avtomatsko posodobijo 4x letno-nalozene karte pa so se vedno 2018-1.
Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 555
  • Avtomobil: G31

Tudi jaz imam tezavo in prosim za pomoc.... Registriral sem se na Slo in UK Connect strani,ampak nikjer ne morem dodati vozila.Po vnosu vin mi napise-vozila ni mogoce dodati racunu-vnos ni veljaven.
Avto je star eno leto in je bil uvozen iz Nizozemske-v avtu mi pod zavihkom BMW connect pise vse v Nizozemscini.
Zanima me kaksna je razlika med USB posodobitvijo kart ter avtomatsko posodobitvijo-oboje imam zakupljeno do leta 2021. Hvala

Za USB posodobitev lahko naložiš update iz BMW connected drive portala (moraš biti prijavljen, vozilo dodano, storitev plačana), in potem z njihovim programom zapišeš podatke na ključ (deluje na Windows in Mac). Zatem USB ključ vstaviš v vozilo v srednji konzoli, in nadgradnja se začne samodejno (prej vpraša za potrditev). Potrebuješ ključ velikosti 64GB.

Na ta način sem več let delal na F31. Z nadgradnjo 2019-2 mi je začel delovati celo RTTI v Sloveniji.

Sedaj pa imam manj kot eno leto staro G31, pa mi v connected drive portalu ne da več datotek za nadgradnjo preko USB-ja, čeprav imam nadgradnjo zemljevidov in RTTI zakupljeno. Naj bi delovalo preko vgrajene SIM kartice; nadgradnja bi morala priti kot obvestilo v vozilu ali connected drive mobilni aplikaciji, in potem bi se moral sam avtomatsko nadgraditi ("over the air"), tako kot na mobilnem telefonu. Na servisu sploh ne vedo, da se kaj takega da :-(

https://www.motor1.c...he-air-updates/

Žal se pri meni to ne zgodi, in imam še vedno navigacijo iz 2018, pa tudi RTTI mi vi Sloveniji ne deluje.
Sumim da je to vezano na verzijo navigacije, in da je RTTI v Sloveniji mogoč samo z najnovejšimi zemljevidi.

Prav tako v Sloveniji ne deluje:

• avtomatsko opozarjanje na stop znak
  • samodejno iskanje prostih parkirnih hiš v večjih mestih
  • on-line entertainment (na voljo je Napster in Deezer, izbral sem Napster, v Italiji dela OK, tu pa trdi da storitev začasno ni na voljo, kar je seveda kršitev EU direktive o digitalnih storitvah)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

kupid
kupid

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za odgovor!
Avto sem uspesno dodal preko aplikacija na androidu in sedaj sem povezan na UK portalu.
V aplikaciji deluje vse(odklepanje,zaklepanje, luci,lokacija avtomobila).
Zasledil sem,da so na voljo tudi nove karte,ki jih bom potegnil na USB.
Porocam kako je slo in ce delujejo prometne informacije v slo(imam jih zakupljene do 2021).
Prikaži več možnosti

kupid
kupid

Začetnik

• Uporabnik

Se eno vprasanje....tisti,ki ste se prijavili na slo connected drive portalu imaste sedaj v avtu zavihek novice v slovenscini?
Zanima me, ce slo portal deluje ok in kaksne so razlike?
Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

Se eno vprasanje....tisti,ki ste se prijavili na slo connected drive portalu imaste sedaj v avtu zavihek novice v slovenscini?
Zanima me, ce slo portal deluje ok in kaksne so razlike?

Prikazovanje novic lahko sam nastaviš v Connected drive portalu.

Greš na "Remote cocpit", tab "Control", na desni imaš "News feed", lahko narediš "New news feed", mu daš ime, ki ga želiš, in vpišeš poljubni RSS feed, na primer MMC RTV:

https://stari.rtvslo.si/feeds/00.xml

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pozabil napisati da je ta nastavitev mogoča samo iz desktopa, v BMW Connected app na androidu je ni.

Prikaži več možnosti

kupid
kupid

Začetnik

• Uporabnik

Prikazovanje novic lahko sam nastaviš v Connected drive portalu.

Greš na "Remote cocpit", tab "Control", na desni imaš "News feed", lahko narediš "New news feed", mu daš ime, ki ga želiš, in vpišeš poljubni RSS feed, na primer MMC RTV:

https://stari.rtvslo.si/feeds/00.xml

Hvala, sem uredil.

Navigacija je uspešno posodobljena(2019-2), RTTI deluje, samo ne za Slovenijo!

Prikaži več možnosti