Skoči na vsebino

Uporaba "BMW Connected Drive" v Sloveniji

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
340 odgovorov v temi
kupid
kupid

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 47
  • Avtomobil: F20 118d

Je komu uspelo dodati RSS feed od Darsa-Prometno informacijski center?

Poskušam kopirati, ampak link ni pravi.

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 578
  • Avtomobil: G31

Je komu uspelo dodati RSS feed od Darsa-Prometno informacijski center?

Poskušam kopirati, ampak link ni pravi.

RSS obstaja v več variantah, morda pa BMW portalu enostavno ni všeč da nima končnice .xml

Sem protestiral na PIC, so rekli da bodo posredovali naprej, upam da bodo popravili.

Ni veliko upanja, ampak BMW je še bolj neodzivna firma kot DARS, tako da je bolj verjetno da bo popravil DARS kot pa BMW. BMW bi verjetno hotel da namesto softverske nadgradnje kupiš nov avto.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 129
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Sem danes zakupil še RTTI in online entertainment, ki ponudi Deezer in Napster... dokler je v avtu nastavljeno na slovenski jezik, sploh ne spusti naprej, ko izbereš kateregakoli ponudnika... ko sem zamenjal jezik na angleškega, sem lahko opravil registracijo (za državo sem izbral Nemčijo,ker Slovenije ni na seznamu :damn )na deezerju, ampak ko hočeš poiskati kanale ali playliste, vehementno javi, da roaming ni dovoljen in seveda ne dela nič... toliko o tem, da smo v EU...

RTTI isto ne kaže Slovenije... žalost. V bistvu delujeta edino bmw online in pa remote... za ostalo se lahko obrišemo pod nosom...

Odziv tako nemškega, kot slovenskega suporta na CD je pa nikakav... od 1 julija zaman čakam odgovor od nemškega in od 13. julija slovenskega... :blackeye

Prikaži več možnosti
    • višnja je všeč

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole je videti delujoč Napster

dscpdc0001burst201907182.jpg

Trenutno v enomesečnem testiranju; niti v sanjah ne dam 220€ na leto za to, sploh pa če ne dela v Sloveniji. Tudi jaz sem za registracijo zatajil mamo in fingiral als Deutch.

Glasbo, ki sem že poslušal, naloži na lokalni disk, tako da se jo da poslušati tudi pri nas, če pa hočem pogledati kaj novega, pa ne deluje, češ da "storitev trenutno ni dostopna".

Tudi malo čez mejo ne dela, šele ko si globje na zahodu začne delovati. Klasifikacijo kategorij glasbe so očitno outsourcali v neke čudne dežele, tako se na primer Lewis Capaldi (zvani Adelo) znajde v kategoriji Alt/Punk.

Trenutno se mi zdi bolj realističen streaming Youtube z mobilca preko Bluetootha, zoprne so edino reklame in to to, da zaslon mobilca vseskozi gori (tako slika kot temperatura). Je malo grše, ker nimaš slike albuma, lahko pa iz i-drajva menjaš na naslednji komad.

Prikaži več možnosti

Leg0_mK
Leg0_mK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 44
  • Avtomobil: -

Trenutno se mi zdi bolj realističen streaming Youtube z mobilca preko Bluetootha, zoprne so edino reklame in to to, da zaslon mobilca vseskozi gori (tako slika kot temperatura). Je malo grše, ker nimaš slike albuma, lahko pa iz i-drajva menjaš na naslednji komad.

V kolikor imaš Android priporočam app YMusic, pri katerem lahko uvoziš svoj profil iz Youtuba z shranjenimi playlistami ter predvajaš preko Bluetootha z ugasnjenim ekranom. Prav tako lahko downloadaš sound file preko aplikacije. 10/10 če mene vprašaš.

Še link do aplikacije: https://ymusic.io/

Lp, M

Urejal Leg0_mK, 24.07.2019, 06:27.

Prikaži več možnosti
    • filipo in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 057
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Plus, aplikacija ima možnost ripanja YT videov v MP3 in prenos na telefon.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Nowak_SI
Nowak_SI
  • Uporabnik
  • Sporočil: 27

Ko so mi v Sloveniji kupljen nov avto "prepisali" na nemški trg in sem se pofočkal prek nemškega CD portala, mi je večina stvari začela delovati.

Vmes mi je CD kar nehal delovati. Ko sem šel čez mejo, je CD deloval. Zdaj spet deluje, ko sem prišel z dopusta. Verjetno je imel Telekom težave. Potrebovali so 1,5 mesecev za odpravo napake.

RTTI v Sloveniji mi deluje - moral sem se naročiti nanj. Torej so me prodajacli iz Cosmosa zavedli, ko so mi rekli, da imam 3 leta to storitev free.

Online ent. mi ne deluje. Deezer acc mi je uspelo dodati. Piše mi, da ne najde nobenega zadetka oz. da storitev trenutno ni na voljo.

Od BMW supporta iz Slovenije še čakam na odgovor. Ne vem, zakaj so tako neodzivni.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator

Mislim, da je za nedelovanje deezerja ali napsterja krivec to, da je ponudnik Vodafone, ki ga pa pri nas ni... roaminga pa ne dovoljuje. Je pa trapasto to, ker recimo bmw online deluje popolnoma ok. Sem pa za izkoriščanje testnega meseca deezerja naložil app na telefon, se prijavil s podatki iz online ent. in voila... deezer premium bo deloval en mesec... potem pa prek BT streamam v avto... zaženem željeno playlisto/kanal in je...komade lahko menjaš z radiem/volanskimi tipkami, žal pa artworka ni (lahko da je to omejitev, ker nimam extended BT). Je pa pač treba vedeti, da kuriš na svojem mobiju prenos podatkov...

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

Seveda pa tako delovanje Deezerja in Napsterja krši EU direktivo o dostopnosti digitalnih vsebin in storitev znotraj EU.

https://ec.europa.eu...ontent-services

Deezer v členu 4 svojih pogojev trdi da to zagotavlja

https://www.deezer.com/legal/cgu

Napster pa direktive v svojih pogojih ne omenja, vendar v členu 13 omenja BMW Online Entertainment, in da Napster lahko naročamo neposredno preko BMW AG. Tako da moramo v tem primeru gnjaviti BMW, naj upošteva EU zakonodajo.

https://gb.napster.com/terms

Prikaži več možnosti

IgorM
IgorM
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

In, na koncu, kje se naj bolj splaca registrirat na Connected Drive? 
Njemciji, Sloveniji? 
https://www.bmw-conn...ex.html#/portal ta je ok, saj Nemsko ne znam :D

Urejal IgorM, 26.07.2019, 19:06.

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

In, na koncu, kje se naj bolj splaca registrirat na Connected Drive? 
Njemciji, Sloveniji? 
https://www.bmw-conn...ex.html#/portal ta je ok, saj Nemsko ne znam :D

V nemškem portalu se da nastavit angleški jezik.
Če uspeš urediti način plačila in se zlažeš glede prebivališča, je v nemškem portalu trenutno na voljo več storitev.
Vendar rabimo tudi Slovence, ki se prijavijo v naš portal in težijo, zakaj stvari ne delajo. Ker brez pritiska strank ne bodo naredili nič.

BMW pa lahko še naprej menja šefe in sanja o tem, da bodo ulovili tehnološko prednost Tesle na digitalnem področju. Dokler s svojimi storitvami niso sposobni pokriti 400km okrog matičnega podjetja, lahko še naprej sanjajo.

Prikaži več možnosti
    • bedolin in IgorM uporabnikom je všeč to sporočilo

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator

Žalost je to, da če kupiš nov avto s CD storitvami deluje VSE... če pa naknadno pa praktično pol stvari ne in to je narobe svet... ne vem, kaj serjejo s shopom za vsako državo posebej, namesto, da bi naredili en shop, kjer bi izbral državo in je...

Slo CD suport pravi :

Za nakup storitev na slovenskem tržišču za enkrat še nimamo rešitve. Pri nas je možen nakup storitev samo ob konfiguraciji novega vozila.

Spletna trgovina je v izdelavi, nimamo pa še nobenega podatka kdaj bo na voljo.

Super... :napaka

Prikaži več možnosti
    • bedolin in IgorM uporabnikom je všeč to sporočilo

IgorM
IgorM
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

Avto je iz Njemcije, pa ima Connected Drive, to se pravi da je bolj pametno da preizkusim narest racun v Nemciji?
Naceloma, kaj vse je gor, kaj sploh vse dobim al kaj ze? :D 
Hvala

(msm lahko naredim oba, ce ni omejitev en nalog ena vin stevilka)

Urejal IgorM, 28.07.2019, 14:16.

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto je iz Njemcije, pa ima Connected Drive, to se pravi da je bolj pametno da preizkusim narest racun v Nemciji?
Naceloma, kaj vse je gor, kaj sploh vse dobim al kaj ze? :D 
Hvala

(msm lahko naredim oba, ce ni omejitev en nalog ena vin stevilka)

Portal ima centralno shranjen elektronski naslov, tako se ne moreš prijaviti z istim e-mailom v nemški in slovenski portal.

Ko si enkrat prijavljen, moraš dodati avto, za to rabiš VIN številko, in dobiš potrditveno številko v connected drive v avto. Tako da ti ne more kdorkoli, ki ve tvojo VIN številko, ugrabiti digitalne identitete in v tvojem imenu naročati storitve.

Mislim isti da avto ne more biti povezan v več različnih portalov, nisem pa preizkusil. Lahko pa na en portal z enim naslovom prijaviš več vozil, če jih imaš :-)

Prikaži več možnosti
    • IgorM je všeč

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 179
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Se komu zahteva connected drive update aplikacije ?

Sem imel nalozeno direkt iz apk, prek google playa pa jasno negre update
[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti

Guma007
Guma007
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: F30

Se komu zahteva connected drive update aplikacije ?

Sem imel nalozeno direkt iz apk, prek google playa pa jasno negre update

Prek telefona lahko z te strani potegneš zadnjo verzijo in deluje.

https://mobile.softp.../bmw-connected/

Prikaži več možnosti
    • bmwjas je všeč

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 315
  • Avtomobil: F30 LCI

Moja F30 je iz Nemčije (2017), pa sem aprila nabavil RTTI in deluje v SLO, HR super. Me je na poti iz morja dva krat lepo preusmeril.

Imam pa connected drive registriran preko AT portala in državo bivališča izbrano AT (neko ulico sem vpisal).

Urejal halozan, 30.07.2019, 20:48.

Prikaži več možnosti

kupid
kupid

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 47
  • Avtomobil: F20 118d

Hvala, sem uredil.
Navigacija je uspešno posodobljena(2019-2), RTTI deluje, samo ne za Slovenijo!

Sporocam,da je RTTI po dopustu zacel delovati tudi v Sloveniji!
Prijavljen sem na UK Connect strani in opcija RTTI je bila zakupljena ze ob nakupu avtomobila.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator

Jaz sem pa ravno danes naložil zadnjo verzijo map (2019-2 west in zloadan preko connected drive portala) in RTTI ne deluje po SLO... kaj za vraga je finta, da enim deluje, drugim pa ne?? :damn

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 741
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljen.

Zanima me koliko si plačal download preko connected drive portala?

Hvala.

Urejal simply, 06.08.2019, 12:17.

Prikaži več možnosti