Skoči na vsebino

Uporaba "BMW Connected Drive" v Sloveniji

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
338 odgovorov v temi
damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 146
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Tudi jaz sem danes usposobil RTTI.
Ce koga zanima in se ne zeli ukvarjati z nakupum RTTI na ConnectedDrive portalu se mi naj javi.

Stane 45€ in deluje dozivljenjsko in ne letno placilo kot je na ConnectedDrive portalu.
Aktivacija preko USB v avtu.

Placilo je preko PayPal-a (jaz samo podam informacijo kje se dobi, nimam povezave z njimi)

Pripete slike za predogled

• IMG_20190904_171807.jpg

Urejal damci, 04.09.2019, 19:49.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik
  • Sporočil: 135
  • Avtomobil: BMW F31 Sportline

Ce koga zanima in se ne zeli ukvarjati z nakupum RTTI na ConnectedDrive portalu se mi naj javi.
Stane 45€ in deluje dozivljenjsko in ne letno placilo kot je na ConnectedDrive portalu.
Placilo je preko PayPal-a (jaz samo podam informacijo kje se dobi, nimam povezave z njimi)

Mogoče še napišeš na katerih navigacijah deluje ta lifetime zakup, prosim...

Urejal davyd1994, 04.09.2019, 21:16.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Saj preden kupis vneses VIN in ti sistem preveri v kolikor je RTTI mogoc v tvojem avtu, sele nato nadaljujes na nakup

Compatibility
Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Danmark, Estonia, Finland, France, Germany, UK, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, United States, Canada, Australia.

BMW 1 Series E8x from 09/2009 and F2x from MY2011, 3 Series E9x LCI from 09/2008 and F30/F31/F80/F81 from MY2011, 4 Series F32/F33/F34/F82 from MY2013, 5 Series E6x LCI from 11/2008 and F10/F11 from MY2011 until MY2016, 6 Series E6x from 11/2008 and F12/F13 from MY2011 until MY2016, 7 Series F01/F02 from MY2011 until MY2015, X1 E84 MY2011 until MY2015, X3 F25 from MY2011 until MY2016, X5 E70 LCI from 10-2009 and F15 from MY2013, X6 E71 from 10/2009 and F12 from MY2013, Z4 E89 from MY2011, I3 Series I01 from 2013 until 2017, Rolls-Royce Phantom II Rolls-Royce Ghost II Rolls-Royce Wraith, Alpina, MiniNBT.

Prerequisites

ok.png Wide screen Navigation System** (option  609 ) ok.png Telematics unit(Combox  6VC , TCB  6AE ) ok.png 1 active ConnectedDrive service ( 612 , 6AA , 6AP* ) ok.png Active CarSIM( 6AC* , 6AK* ,Reg. in CD portal)

Connected BMW with  and  (RTTI via Bluetooth tethering not supported)
**A software update may be required (not included) when your BMW is older than MY2011 and never has been updated by BMW service. A road map update may be required depending on the introduction date of RTTI in the country.
***Life time activation will be functional forever as long as prerequisites are met and RTTI is availble in the country and for navigation system.

Urejal damci, 05.09.2019, 06:58.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Pozor, navigacijske mape morajo biti 2019-02, v nasprotnem primeru SLO ne dela

Prikaži več možnosti

M-optik
M-optik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: BMW F36

Tudi jaz uredil včeraj s pomočjo linka, ki mi ga je posredoval damci.

Hvala še enkrat, namestitev je zelo enostavna in kar je še pomembnejše, deluje!   :ok

IMG-2131.jpg

Urejal M-optik, 06.09.2019, 07:15.

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Tudi meni deluje ze nekaj casa, edina negativna stvar je to, da business navigacija se zaenkrat ne gre lifetime, tako da imam zakupljeno na Connected Portalu Nemčija...

• ED1E9FC9-417A-44FB-92D0-73726C5E03A5.jpeg
Prikaži več možnosti

IgorM
IgorM
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

A se lahk dobi link za RTTI :)

Prikaži več možnosti

salko
salko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 552
  • Avtomobil: 530xd F11 LCI

Google "rtti lifetime", first hit ... (uporaba na lastno odgovornost!)

Lahko da zadeva sedaj deluje, ampak težko je 100% reči, da bo delovala res lifetime, saj gre očitno za neko skripto (očitno moraš naložiti nek fajl v avto preko USB ključka), ki prelisiči BMW strežnike, da tvoj avto lahko sprejema RTTI informacije, čeprav jih dejansko nisi zakupil ... in verjetno bo sčasoma BMW to ugotovil in sam ugibaj kaj sledi ...

Urejal salko, 06.09.2019, 18:23.

907504.png
Prikaži več možnosti

M-optik
M-optik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: BMW F36

Se strinjam, vendar velika podjetja se vedno v veliki večini precej zaostajajo v IT-ju... tudi če ugotovijo takoj, traja, da najdejo rešitev... sam sem doma v IT in vem kako to poteka... v tem času se nam vseeno poplača strošek glede na zakup... kdo pa raje da 59€ na leto pa se naj sam odloči... sam sem prepričan, da bo to trajalo še vsaj za čas mojega lastništva vozila, za naprej se pa ne bom obremenjeval... ;) 

Prikaži več možnosti

mustang997
mustang997

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 326
  • Avtomobil: _

Ce zgubis samo dostop, potem se ni tako velik problem. Bolj pravni vidik? A ni tako, da
ljudje po Nemciji dobivajo kazni za spletno piratstvo? To bi bilo na nek nacin podobno?

Google "rtti lifetime", first hit ... (uporaba na lastno odgovornost!)
Lahko da zadeva sedaj deluje, ampak težko je 100% reči, da bo delovala res lifetime, saj gre očitno za neko skripto (očitno moraš naložiti nek fajl v avto preko USB ključka), ki prelisiči BMW strežnike, da tvoj avto lahko sprejema RTTI informacije, čeprav jih dejansko nisi zakupil ... in verjetno bo sčasoma BMW to ugotovil in sam ugibaj kaj sledi ...

At 13.000 feet nothing else matters.
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Nevem zakaj bi bil ti kaznovan, če to kupiš. Če bmw to ugotovi, bo najbrž sankcioniral proti tistemu ki to ponuja... po mojem mnenju...
Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 575
  • Avtomobil: G31

Nevem zakaj bi bil ti kaznovan, če to kupiš. Če bmw to ugotovi, bo najbrž sankcioniral proti tistemu ki to ponuja... po mojem mnenju...

Če je v Franciji lahko kaznovana dečva ker nosi fake LV torbico ne vem zakaj ne bi bil kaznovan tudi kupec piratskega softvera.

https://www.pursebop...s-fake-handbags

Še toliko bolj, ker kupec se kupec ponaredkov lahko zgovarja, da je mislil, da kupuje original (čeprav čudno poceni), vi pa točno veste da kupujete piratsko zadevo.

Poleg tega, ker gre pri RTTI za nekakšen "cloud service", ponudnik storitve točno ve kdo je kupil in kdo ne, saj ima točno kontrolo nad pritokom denarja od licenc za vsako vozilo vezano na VIN številko. Prav tako ima vsako registrirano vozilo znanega lastnika, in nihče ne more trditi, da mu je nekdo inštaliral nek softver brez njegove vednosti.

Tako da se mi zdi, da je samo vprašanje dobre volje BMW-ja ali bodo temu naredili konec ali ne, ter kakšen PR učinek bi zadeva imela. Gotovo imajo točen pregled nad odstotkom piratov, in se zaenkrat niso odločili da temu naredijo konec.

Se spomnim pred nekaj leti, ko se je Microsoft odločil na Kitajskem narediti red, in je čez noč izključil piratske verzije Windowsov. Bil je cel halo, in na koncu so popustili in naredili posebno cenejšo okleščeno verzijo Windows posebej za kitajski trg (ima nekega levčka v ozadju), v kateri se ne da zamenjati jezika. Tako so si tudi na tem tržišču odrezali svoj kos pogače (v skladu s kupno močjo), ne da bi ogrozili svoje prihodke na bolj razvitih trgih.

Tudi BMW se lahko odloči za kaj takega, zaenkrat jim je to verjetno drobiž in se ukvarjajo z večjimi problemi (goljufije pri emisijah, prehod na elektriko).

Urejal višnja, 21.09.2019, 00:16.

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Ko si ravno omenil windows. Piratsko verzijo windowsov se da dobiti pri nas oz. v evropi ze od pantiveka, pa se ni blo nic, ceprav so obljubljali da bodo zaceli piratske verzije kaznovat in nevem kaj, pa jaz do sedaj se nisem slisal za kaksen primer.. seveda govorimo o fizicnih uporabnikih, ne poslovnih... Pa ce primerjamo CD v primerjavi uporabnikov windowsov je to zanemarljivo, poleg tega ima BMW kot si omenil, druge bolj pomembne dobicke... tako da dvomim, da bi lahko bilo kaj iz tega..
pa da ne bo pomote, ne podpiram in zagovarjam piratskih verzij, ampak tako je..
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 925
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A pa je za fizične osebe pri nas že sploh kdo kdaj dobil kazen? Kolikor vem je zadeva kazenska za pravne osebe.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Kaznivo je za fizicne in pravne.. ampak se ne ukvarjajo s fizicnimi osebami glede piratstva, ker je to premalo denarja za njih in rajsi pustijo..
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 113
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Hm... ali sem smotan, ali pa dejansko ne vidim več servisne zgodovine v connected-drive portalu??? Ostali jo vidite? :confused

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Hm... ali sem smotan, ali pa dejansko ne vidim več servisne zgodovine v connected-drive portalu??? Ostali jo vidite? :confused

Sicer sem pogledal preko telefona, ampak tudi jaz ne najdem. Imam pa tudi tezave z remote control... Tudi v aplikaciji mi ne deluje. Zgleda da je nekaj narobe z povezavo sim kartice v avtu z omrezjem... Dela mi edino ce posljem pot v navigacijo... Slika spodaj...

• DB5C8E4F-478A-4001-97FB-65DB4128B149.png

Urejal davyd1994, 10.10.2019, 19:57.

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Mogoče kdo kaj ve kako je s Slovenskim CD? Ali že delujejo katere funkcije?

Jaz imam trenutno velike probleme, saj mi ne deluje remote control na Nemškem portalu. Edina možnost je še ta, da imam mogoče pre slab akumulator... 

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 113
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Pomoje je še vedno mrtvo vse... ko se logiram, ni nobenih opcij za store ali kaj podobnega... žalost.

Kaj novega s servisno zgodovino? Jaz je ne vidim več... pa je bila fajn opcija :blackeye

Prikaži več možnosti