Skoči na vsebino

bmw r1150gs

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
discover0709
discover0709
  • Uporabnik
  • Sporočil: 146
  • Avtomobil: bmw 5

koliko lufta mora bit med tankom goriva in sedežem. Ali je kaka točna mera? ce dam sedež na najvisjo stopnjo je med sedežem in tankom 3 cm prostora in zgleda res grdo?
Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

Cemu sluzi ta crna plastika na pokrovu starterja? Za kakšen konektor je to?

https://www.google.s...6401nQmGnmFI9M:
Prikaži več možnosti

benop2
benop2

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: r laguna, r1150 r

Če se ne motim, se tu polni akumulator, naj me kdo popravi če se motim.

Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

kaksen je to konektor nek posebn bmw ?
Prikaži več možnosti

Urko
Urko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 027
  • Avtomobil: E30 325 iAT, R 1100 GS

koliko lufta mora bit med tankom goriva in sedežem. Ali je kaka točna mera? ce dam sedež na najvisjo stopnjo je med sedežem in tankom 3 cm prostora in zgleda res grdo?

Najprej ta odgovor:

Pri meni je na višji stopnji prostora med sedežem in rezervoarjem max 1 cm. In 3 cm se mi zdi mehansko nemogoče. Si pravilno zaklenil sedež? 

Drugače se da to vrzel malo nastaviti s tem, da premakneš rezervoar bolj nazaj. Odstrani plastiko nad desno sesalno loputo (je samo vtaknjena v gumi nosilčke) in spodaj se pokaže vijak s katerim je rezervoar privijačen na okvir. V okvirju je izpraznitev dolga cca 1 cm in če prestaviš rezervoar čisto nazaj, bo tudi reža do sedeža manjša. Vseeno pa vrži oko še spredaj, kjer sta gumi tesnila med prednjim blatnikom in rezervoarjem, če tudi v tej lego še vse tesni in izgleda ok.

Na pokrovu štarterja je zunanja vtičnica. Lahko za polnilec akumulatorja (original BMW bo sigurno imel pravi vtikač) ali pa za priklop garmina ali kakšnih el grelcev pod obleko...

Na bolj skrito in zakotno mesto na motorju je niso mogli dati...

To not drive your car to keep its value up is like not banging your girlfriend to keep her fresh for the next guy. Fu*k that! If you love your car, drive it.

Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

super hvala za odgovore
Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

zna kdo nastavit ventile privat???hvala
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: BMW Xdrive

kaksen je to konektor nek posebn bmw ?

To je navaden DIN priključek, ki ga uporablja samo BMW in stane 8,00€ če potrebuješ.

Jaz imam vtičnice na veliko bolj priročnih mestih ,kot na štarterju.

untitled.jpg

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

pa bi lahko to uporabil za polnjenje aku cez zimo? kje ga lahko kupim?
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Lahko,saj se za to tudi uporablja, poleg tega, da lahko priključiš ogrevanje oblek itd, kot je bilo že omenjeno.

Lahko ga dobiš pri meni, imam čisto novega, pa višek, pokliči me na  041/508 684  :ok

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

danes sem odvil rezervoar in ga premaknil nazaj 1cm in se vedno mi ostane nekaj prostora med sedežem in rezervoarjem . Ne vem kaj bi kdo premikal nosilce če je to sploh mogoče edino če je sedež zvit? to bom moral  zrihtat do začetka sezone.

Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

a je kdo tok pametn da mi svetuje ker ga bom kar zažgal:)
tank mora bit v taki poziciji kot pac mora zabijes ga naprej do konca privijes stranski vijak in basta. sedež vtaknem v zgornjo točko spredaj in zadaj tako da naredi klik in med tankom ostane 3 cm lufta. Če dam samo sprednji del v nosilca je super sam potem zadnji del ni zataknjen. kako je to mozno da kr ne paše?????
je mozno da ta kreten pred mano ni znal vtaknit sedeža in ga je posledicno spredaj zvil in je zato luft???

a z xenon kit naredis tehnicni????
Prikaži več možnosti

discover0709
discover0709
  • Uporabnik

kupim levi napenjalec verige... bmw r1150gs
Prikaži več možnosti

zoki1150
zoki1150
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: Škoda

Živjo,

a mogoče ve kdo oz. se mu je na 1150 gs pripetilo kaj podobnega - "cviljenje" ko stisnem sklopko pri vročem motorju? Je mogoče potisni ležaj ali kaj drugega?

lp,

Prikaži več možnosti

robi0909
robi0909

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 99
  • Avtomobil: sanjam e30 ali e36 325

Pozdravljeni,da malo obudim temo in sicer,zanima me,če ima kdo v kratkem namen prodat gs-a 1150,al pa tudi 1100,z znano zgodovino lastnikov,vzdrževanja,....budget je 4.000€,za res lep in vzdrževan brezhiben primerek dam tudi 4.500€.

Prikaži več možnosti

bivši
bivši

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: defender

Je imel že kdo probleme s prednjo zavoro na R 1100 GS letnik 1994,brez ABS, prevoženih 130.000 km, realnih. Kar naenkrat mi je postala ročica mehka. in desna čeljust je kot kaže zaštekala. Menjali smo glavni cilinder, ploščice in zavorne cevi. Vse original, razen cevi, ki so narejene pri PRIT. Razdrli smo oboje čeljusti, očistili in zložili nazaj. Zračimo zračimo in zračimo, pa nikakor ne dobimo trde ročke. Iz leve še nekaj špricne iz desne skoraj nič. Ko smo dali čeljust, na cev pred razdelilcem, klešče delajo, ko zmontiramo vse, nikakor ne. Je možno, da je potrebno odzračit od spodaj navzgor. So pretoki cevi enaki na dolgi in kratkih dveh ceveh, Ne vem več kaj naj naredim. Bremz takorekoč ni. Vozim se že tri dni, sem mislil, da se odzrači kaj samo od sebe, pa nič. Kdo ve kaj več?

Prikaži več možnosti