Skoči na vsebino

Ventil za kontrolo tlaka?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
Katunga
Katunga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 166
  • Avtomobil: F10 520 M sport paket

Živjo,

Še zdaj ne vem ali ima moj benđo merilec tlaka v nekem abs senzorju, ali pa kar ta tlačni ventil na platišču?

Ne vem kako ugotovim kateri sistem merjenja tlaka imam? (ventil je kovinski, zato smatram, da mi tlak meri ventil v platišču, ali je to 100% tako?)

Za pozimi sem nabavil še ene feltne, 17'' in nimajo tega ventila. Kako bo to moj avto sprejel, ali mi bo piskal in bo non stop gorel klicaj za napako, ker mi avto ne bo zaznal tega ventila, ker ga pač ne bo? wtf?  :blabla  :-D  

LP

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 059
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Novejši avtomobili imajo merjenje preko ABS senzorjev (merijo razliko v vrtenju koles), ker je veliko prijaznejši do denarnice (ventil cca80€/kos)

Tisti kovinski nastavek ventila ni nobeno merilo, je samo stvar okusa. Prepričal se boš ko boš snel gumo s platišča in si boš lahko ventil ogledal, ali pa ti bo nekdo, ki ve, povedal ....

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 961
  • Avtomobil: VW TOURAN

Če ti v idrivu kaže tlak v pnevamtikah za vsako posebej potem imaš TPMS ventile za merjenje tlaka, preko ABS senzorjev ne vem kako bi lahko točno merilo tlak v pnevmatikah.

Mislim, da je ravno obratno, da imajo sedaj novejši avtomobili te senzorje prej pa so imeli preko ABS-a.

Oče je imel Seat Leona 2015 letnik z vso možno opremo in je imel preko ABS-a in ni kazalo tlaka, samo opozorilo je vrglo ven, če ni bil povsod isti tlak.

Sedaj ima novega f30 320d LCI in ima že te senzorje in je ravno tako kupil original zimski komplet style 393 iz pred FL f30 in ni bilo senzorjev, ker so imeli pred LCI tole preko ABS-a.

Cena za vse 4 nove senzorje pri našem vulkanizerju je bila s programiranjem in montažo 140€ za vse 4 kose.

Urejal urbanbevk1, 02.11.2016, 08:46.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 059
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Vem da ima moja 308 (l.2015) in kolegov golf 7 merjenje preko ABS senzorjev. Seveda v tem primeru ti ne izpisuje tlaka v gumah.

Prek ABS senzorjev pa samo nadzoruje hitrost vrtenja koles med seboj.

Ima pa tastova laguna (letnika ne vem, tam okrog 2003) senzorje na feltnah. Seveda pa obstajajo različni tipi teh merilnih ventilov

TPMS ventil

Urejal tratnika, 02.11.2016, 09:08.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Huh. Ja mi kaže tlak v pneumatikah v iDrivu. Kaj se torej zgodi, ko dam gor platišča brez teh ventilov? Nebi se lih celo zimo vozil z alarmi na armaturni... :)

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Si si ze odgovoril sam, tako da ce noces imeti klicaja na armaturi si zrihtaj ventile :)
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

ok, torej smo sigurni, da ne bodo kolesa le v sivi barvi na Idrivu, ampak bo lepo kar klicaj!? Torej naslednje vprašanje, kje razen na servisu po 80€ se da dobiti kakšne TPMS ventili, lahko tudi rabljene? Pridejo v poštev tudi kakšni konkurenčni? A pol moram spet na servis zadevo sprogramirat, ali jih bo avto avtomatsko zaznal? Lp.  :-D

EDIT, P.S:

Kaj tile bi bili v redu? http://www.bolha.com...&kw=TPMS ventil

nextprevious

Urejal Katunga, 02.11.2016, 13:03.

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Verjetno bi bili ok, jaz sem istega prodajalca spraseval, ko sem kupoval za ocetovo f30.

Vse ok, vendar je potem nas vulkanizer zrihtal vse 4 nove skupaj s programiranjem in montazo za 140€, delujejo pa povsem ok.
Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Se mi zdi, da bom moral najt enega tapravega vulkanizerja, po možnosti na obali...  :laugh

Prikaži več možnosti

abbe
abbe

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 471
  • Avtomobil: e60

na obali imas euroservis v izoli (za omwjem)

majo ustrezne ventile in orodje za programiranje

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

na obali imas euroservis v izoli (za omwjem)

majo ustrezne ventile in orodje za programiranje

ma dej nehaj, jutri kličem. Kaj tip iz Jesenic mi mora povedat kam na obali kaj zrihtat?  :metalc  Sicer servis poznam, ampak nisem pomislil nanj v tem primeru...Hvala.  :beer

Urejal Katunga, 02.11.2016, 22:26.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

ma dej nehaj, jutri kličem. Kaj tip iz Jesenic mi mora povedat kam na obali kaj zrihtat?  :metalc  Sicer servis poznam, ampak nisem pomislil nanj v tem primeru...Hvala.  :beer

hudirja, nimajo, sem klical lihkar. Da nisi ti imel v mislih kateri drugi servis?!  :blabla

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 350
  • Avtomobil: Not a BMW

Mama ima na svojem MB C klasi, letnik 2011 isto na letnih platiščih senzorje, na zimskih pa ne, ko začne piskat opozorilo le to enostavno resetiram in ne kaže nobenega opozorila več. 

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Koliko razumem komentatorje na forumu, na bmw-ju ne moreš sam resetirat tega opozorila. Stalno ostane prižgan rdeč trikotnik, ki sporoča napako.  :uhoh

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Vprašaj @urbanbevk1 kateri vulkanizer jim je uredil za F30 in pokliči tja. :ok2

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Vprašaj @urbanbevk1 kateri vulkanizer jim je uredil za F30 in pokliči tja. :ok2

izgleda da ne bo druge...čakam še na ponudbo Bartoga... :-D

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

Če bo še kdo rabil; firma DEZEN, cca 40€ / kom, pa lahko jih že pošljejo sprogramirane. :ok Zdej za 20€ razlike se pa ne bom vozil na drug konc slovenije... :-D

Prikaži več možnosti

abbe
abbe

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 471
  • Avtomobil: e60

hudirja, nimajo, sem klical lihkar. Da nisi ti imel v mislih kateri drugi servis?!  :blabla

ma sem 100% da majo.

imel sem v mislih servis kjer imajo še trgovino(adel) in v trgovini lahko kupis ozlahko kupijo oni univerzalne senzorje (alcar) in ti jih sprogramirajo. imajo ustrezno orodje.

Prikaži več možnosti

Katunga
Katunga
  • Uporabnik

ma sem 100% da majo.

imel sem v mislih servis kjer imajo še trgovino(adel) in v trgovini lahko kupis ozlahko kupijo oni univerzalne senzorje (alcar) in ti jih sprogramirajo. imajo ustrezno orodje.

ja s temi sem danes govoril in mi je zatrjeval da nimajo s tem izkušenj. Sem pa klical Euroservis: ADEL d.o.o., Prešernova c. 2A, 6310 Izola, tel.: 05 640 13 79

Urejal Katunga, 03.11.2016, 23:35.

Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 166
  • Avtomobil: 2X BMW

Me zanima kako bo na mojem F31, ko bom montiral zimski komplet z rabljenimi original BMW ventilčki. Menda jih ni potrebno programirati, ker so original, bomo videli.

Prikaži več možnosti