Skoči na vsebino

Klub 500.000 :)

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
56 odgovorov v temi
Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Tako, zaželjene fotografije števcev, ki imajo nad 500.000 prikazanih kilometrov. Recimo temu nek "mejnik", "pou miljončka" itd. :) In pa, seveda, ker spada v ta klub mnogo BMW vozil, ki pa na števcu ponavadi kažejo pol manj  :ok2

Spodaj števec mojega sodelavca, 530d touring letnik 2001 z ročnim menjalnikom.

600k.jpg

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 502
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Dobr no, tole je klub 600000 km :ok2

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 682
  • Avtomobil: bel traktore

Spodaj števec mojega sodelavca, 530d touring letnik 2001 z ročnim menjalnikom.

Koliko km jih je sam naklepal? Zanima me (pomojem nisem edini) malo, kaj vse je menjal, koliko stroškov je imel...?

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobr no, tole je klub 600000 km :ok2

No ja, to že :-D Ampak naj bo meja 500.000  :-D

Koliko km jih je sam naklepal? Zanima me (pomojem nisem edini) malo, kaj vse je menjal, koliko stroškov je imel...?

Mislim, da je prvi lastnik...nekaj časa je bilo to službeno vozilo, ampak je bil on uporabnik, zdaj pa je že precej let njegov. Ga bom malo povprašal o kakšnih večjih servisih, kolikor se pa spomnim so injektorji še vedno prvovgradnja.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 319
  • Avtomobil: Not a BMW

Eva tale jih ima milijon, mislim, da avtomatski menjalnik ni bil nikoli odpiran in se mi zdi, da so servisi bili bolj kot ne redni. 

Ne znam prilepit youtube videa...evo link

Edit: Očitno mi je nekako uspelo  :ok2

Urejal sssimon, 03.11.2016, 10:40.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 112
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zanima me (pomojem nisem edini) malo, kaj vse je menjal, koliko stroškov je imel...?

Po izračunih @leonaT je nemogoče da bi človek imel tak avto če zasluži pod 100.000 eur mesečno, v 600.000 km stroški zagotovo znašajo več kot 1.000.000.000.000.000.000 eur... ah daj, ziher je zavrtel števec naprej :rofl

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • elle in JohhnyWalker uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 002
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Eva tale jih ima milijon, mislim, da avtomatski menjalnik ni bil nikoli odpiran in se mi zdi, da so servisi bili bolj kot ne redni. 

Ne znam prilepit youtube videa...evo link

Edit: Očitno mi je nekako uspelo  :ok2

Razen glave motorja ni bilo nič menjanega... vseeno je avto zahteval 50k eur za razna popravila... menjalnik nikoli odprt.

http://www.autobild....109.html#bild13

Obwohl kaum etwas Größeres kaputtging, sind in all den Jahren über 50.000 Euro an Reparaturkosten in den 5er geflossen.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

50.000 € ni nič takšnega pri 1.000.000 km. Že samo 70 oljnih servisov stane slabih 10.000 €, kje so še ostale stvari. 

Moja statisika kaže na 2-krat večjo številko, res pa je, da so poleg še gume in kakšna nadgradnja.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako, kot sam pravi, je bilo do praktično 350.000 vse brez večjih težav, največ je "spušil" na podvozju, pravi da je ni stvari, ki ne bi bila menjana. Stroške težko pove, ker so bili vmes še tolarji in nima ravno predstave, kako bi to prikazal v današnji protivrednosti in pa ker je bilo vse na strošek podjetja. Se pa od avta težko loči tudi danes oz. ga ne bi prodal. Zdaj ga načeloma matra rja, je kar poflikan avto, pred kratkim sem zanj iskal prtljažna vrata, ker so skorajda razpadla. Šobe so še prve, vztrajnik pa je bil zamenjan pravzaprav preventivno oz. ob menjavi sklopke, za katero pravi, da jo je menjal samo enkrat. Največ stroškov mu je povzročila turbina, ker je bila prvič očitno slabo ali površno obnovljena, zato je potem kupil novo. Katalizatorji so še prvi, mene je to presenetilo. Ostalo so pa servisi po predpisih. Mislil sem, da mi bo lahko bolj natančno povedal stroške, škoda...je pa večkrat povdaril, da je bilo največ za pomenjati okoli 350k prevoženih. 

Prikaži več možnosti
    • powerslide in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mene to glede katalizatorjev niti ne preseneti toliko. Glede na to da je avto star 15 let pri njegovi kilometrini to pomeni, da je delal cca 40.000 km letno, torej kar nekaj relacij. In tiste pomoje najmanj obremenjujejo oziroma krajšajo življenjsko dobo kata. Najbolj ga pomoje uničijo kratke vožnje kjer se niti ogreje ne.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjetno res ja, zdaj ljudje kupujejo dizle ne glede na režim vožnje...potem pa je praskanje po glavi, ko pride do raznih težav. Samo sem vseeno mislil, da bo po 600k kilometrov tudi katalizator izdahnil.

Je še kje kakšen nad 500.000 po števcu? Očitno je trend "do 300.000" izjemn močan, pa naj gre za 15 ali 5 let star avtomobil  :-D

Prikaži več možnosti

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 357
  • Avtomobil: Volvo V70R AWD

Sicer ni BMW. To je moj Volvo V70 2.5 TDI s 535.000 km. Števec je v miljah, sem slikal pri 332211 :) Jaz ga imam sicer komaj od 330.000 milj dalje. Profil avta pa si lahko pogledate v našem App-u preko linka https://garageon.net...e7-c3bfea530d2e

20161027173712.jpg

Urejal Volvej, 04.11.2016, 10:58.

Prikaži več možnosti
    • MG in Mishko uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Največ E39 in E60 ima okol 250000 km :ok2

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik

Lažejo pa eni in drugi  :laugh

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Itak. Saj imaš že F10 in F30 stare od 3-5 let z od 200000 - 300000 km :ok2

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 797

W210... je rekel mojster (taksist), da se je števec ustavil ene dve leti nazaj.

img0788.jpg

Prikaži več možnosti
    • Mishko je všeč

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 020
  • Avtomobil: Črni Blisk

Wow, pa meni folk govori da si naj kupim kakega novega Nissana, Renoja...., ker ima moja e39ka že 307kkm  :crazy  

No ta isti folk že išče nov avto, ko njihov Scenic pride do 150.000km. Tega proda za pol cene in kupi spet novega na lizing.

Urejal mstipic, 04.11.2016, 11:35.

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

Wow, pa meni folk govori da si naj kupim kakega novega Nissana, Renoja...., ker ima moja e39ka že 307kkm  :crazy  

No ta isti folk že išče nov avto, ko njihov Scenic pride do 150.000km. Tega proda za pol cene in kupi spet novega na lizing.

In? Se vozijo zmeraj v novem avtu,kateri ima garancijo. Pač na dolgi rok pušnejo nekaj več keša,so jim pa ponavadi živci in čas prišparani ker nerabijo letat iskat mehanike ob wikendih.

Prikaži več možnosti
    • Jure24 je všeč

bmw e39 523
bmw e39 523

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 515
  • Avtomobil: BMW 740IL

Odvisno od avta in kvalitete materialov,sodelavc je kupil novo kio pro ceed.Po treh letih in prevoženih 80,000 počena armaturka,volan

obrabljen kot da bi ga šmir papirjem ščohal...Pa je šel uveljavljat garancijo kao pa mu rečejo da preveč švica v roke. :crazy

Prikaži več možnosti
    • mstipic in standby uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 112
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tako, kot sam pravi, je bilo do praktično 350.000 vse brez večjih težav, največ je "spušil" na podvozju, pravi da je ni stvari, ki ne bi bila menjana. Stroške težko pove, ker so bili vmes še tolarji in nima ravno predstave, kako bi to prikazal v današnji protivrednosti in pa ker je bilo vse na strošek podjetja. Se pa od avta težko loči tudi danes oz. ga ne bi prodal. Zdaj ga načeloma matra rja, je kar poflikan avto, pred kratkim sem zanj iskal prtljažna vrata, ker so skorajda razpadla. Šobe so še prve, vztrajnik pa je bil zamenjan pravzaprav preventivno oz. ob menjavi sklopke, za katero pravi, da jo je menjal samo enkrat. Največ stroškov mu je povzročila turbina, ker je bila prvič očitno slabo ali površno obnovljena, zato je potem kupil novo. Katalizatorji so še prvi, mene je to presenetilo. Ostalo so pa servisi po predpisih. Mislil sem, da mi bo lahko bolj natančno povedal stroške, škoda...je pa večkrat povdaril, da je bilo največ za pomenjati okoli 350k prevoženih. 

Sem imam na sumu da šobe zdržijo krepko več kot pol milijona, to je potrditev. Kar se katalizatorjev od E39 M57 tiče pa jaz nisem skoraj nikoli nobenega prodal, ne vem če sem imel dva taka primera, vse ostale sem prodal za surovino. Od dizla jih praktično ne moreš zjebat ne glede na to kaj delaš in kako se voziš. 

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti