Skoči na vsebino

Nerazumna cena v Beljaku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Paolo
Paolo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: BMW Z 4,e89

Pred 2.mesecema  sem bil  na poti proti Maltatalu prvič soočen za težavami z odpiranjem strehe pri BMW z4 (e89)

Glede na polovično odprto streho sem se odločil,da poiščem najbljižji servis ,da mi poskušajo vsaj zapreti streho če že ne odpravit napake.

Moram povedat,da nisem ravno vešč nemškega jezika sem se pa vseeno sporazumel v italijanščini.

Sprejeli so me na servis ter rekli,da bo potrebo počakat nekje cca.1. uro.

Po cca.45 min.(čas sprejema+čas ko so avto odpeljali v servisno delavnico+čas popravila-zgolj test ter zapiranje strehe(ne pa odpravo napake) je bil avto nared.

Cena pa (za zasilno zaprto streho ter dobre pol ure dela) brez kakših nadomestih delov pa enormnih 244 eur.

Ko sem gospodično za pultom vprašal kaj je razlog za tako enormno cifro mi ni znala odgovorit(zgovarjala se je,da glavnega serviserja kateri bi mi pojasnil ni več )hkrati pa ji je bilo zelo nelagodno.

Predpostavljam,da je šlo v mojem primeru za nesramno izkoriščanje težav oz.stiske ter za nerazumno oderuštvo.

Skratka če se mi bi izkušnja kadarkoli ponovila bi se BMW SERVISU AUTOFRAY na daleč izognil.

Upam,da se kaj podobnega ni še nikomur pripetilo.

Pripete slike za predogled

• IMG_20161107_104536.jpg
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 576

pa si potem plačal tak znesek?

Prikaži več možnosti

Paolo
Paolo
  • Uporabnik

Seveda. Kaj pa naj bi drugega napravil?

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 925

Kaki nateguni jaz bi jim plačal eno na lape edino prokleta banda! Te pa pravijo da smo balkanci taki ... Daj daj... Vsi so taki ko se vidi dnar ni več balkancev pa jožejov pa edejev pa boštjanov pa avstrijcev pa nemcev pa italijanov...

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 920
  • Avtomobil: /

Tisti znesek 157 € brez DDV je nateg. Ostali dve postavki pa sta OK.

LP

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 002
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

mi se zdi, da imajo avstrijci kar drage servise... jaz sem plačal za Mazdo CX-7 2.2D 460€ in to samo filtre, olje in so kao še sčistili mi zavore in še pregled avta... pooblaščeni servis... mi se zdi kar oderuško malo...

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 140
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Saj ima tam pod "Menge", količina napisane neke cifre.

Bi vprašal kakšne enote so to, pri nas je podobno na pooblaščencih, se nisem nikoli poglabljal v te enote.

Res pa je, da ko si v stiski ne razmišljaš dosti, pač plačaš.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 183
  • Avtomobil: prdalica

Kolikor vem so servisne kode generalne od Kinezije do USA. Torej:

Pokliči h nam in vprašaj koliko stane pri nas popravilo na kodo 5499000. Vse omenjene kode imajo svoj normativ, katerega zaradi nesposobnosti ne smejo presegati.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 878
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

kako se streha ročno odpira/zapira - zasilno, je dobro naštudirat takoj po nakupu avtomobila. Meni je že prav prišlo in tudi 2 druga Audija sem že  zapiral znancem.

Zasilno odpiranje/zapiranje za A4

Prikaži več možnosti
    • Paolo je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 576

Jaz bi na tvojem mestu napisal en dopis naslovljen na BMW Group Avstrija in v Nemčijo z celotnim opisom kot si ga napisal tukaj (priložiš seveda tudi račun). ni nujno, da boš kaj dosegel bojo pa sigurno zadevo pregledali...

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

A v navodilih avta to ni opisano kako se zasilno ročno zapre/odpre streho?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Paolo
Paolo
  • Uporabnik

Najbolj žalostno oz.pokvarjeno od vsega je ,da ljudje izkoristijo stisko človeka ,pa najsi bo v kakršnikoli situaciji.

Bom preveril tisto glede kode oz,normativov pri nas.

Navsezadnje pa mislim, da so ljudje na mnogih področjih izgubili kompas glede vrednotenja dela(urne postavke)čeprav vem,da so na to urno postavko poleg POŽREŠNE DRŽAVE prikloplene še razno razne druge "Pijavke" ...in tako se samo še veča razlika med najslabše plačano urno postavko ter največjo.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

v primeru Audija ne, ker to velja kot "servisna storitev". V Logatcu je en majstr, ki je bil na izobraževanju za to streho v Nemčiji in mi je pravil, da se lahko hito zafrkneš, če pravilno ne sukaš tega "servisnega ključa", zelo je treba biti previden/nežen, ko prednji kavlji zagrabijo v A stebriček. Če se tu kaj zalomi je hitro 2k€ škode.

Urejal dylan_dog, 07.11.2016, 12:40.

Prikaži več možnosti

Paolo
Paolo
  • Uporabnik

Nixx sm tudi o tem razmišljal.

Rottie tega ni v navodilih niti na internetu.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, ta ključ je 150€..., sem pa videl že 2 zlomljena, ker je folk narobe/na silo zapiral.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 641
  • Avtomobil: star

KODA 5499000 je koda za delo popravilo strehe brez normativa. torej vpiše serviser poljubno količino dela. v tvojem primeru bi mogu recimo dat 12 AW kar pomeni 1h torej pri nas cca 80€. 1AW je 5,50€ netto. tebi so ga pa nabili 10€+ +DDV...

Dejstvo je da se v takih primerih kokr je tvoj doda kak AW ampak da so te toliko olupli to je pa dejansko čez mejo dobrega okusa. 0000006 je pa pregled pomnilnika napak tisto je ok. 

kot drugo. 0000006 kot rečeno to je koda za pregled napak. tam so ti dali prav tako 4AW kateri bi mogli bit po enaki ceni kot ostali... pač olupli so te.

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • Paolo je všeč

Paolo
Paolo
  • Uporabnik

G.Etore najlepša hvala za izčrpne informacije glede vrednotenja ter pojasnil v zvezi z servisnimi storitvami ter dejstvom,da so me opeharli(nategnili).

Bi blo pa fajn če bi se širše razgrnilo oz.odprla diskusija okrog normativov ter servisnih storitev.(Korektno bi tudi bilo,ko bi se ponudniki storitev vključili v forumaško diskusijo ter skušali karkoli pojasnit oz,argumentirat in svetovat)..Navsezadnje vsi,ki smo uporabniki njihovih storitev,ter s tem ko plačujemo ,soglašamo z takšnim načinom dela .(tudi pri drugih panogah ter storitvah) in seveda to ponudnikom ustreza.

Imamo pa uporabniki forumov ter drugih socialnih omrežij večjo moč ter veljavo,kot si jo uspemo priznavat.Med ponudo ter povpraševanjem bi moralo veljat pravilo " POŠTENO PLAČILO ZA DOBRO OPRAVLJENO  TER TRANSPARENTNO STORITEV".

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 792
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Saj ima tam pod "Menge", količina napisane neke cifre.

Bi vprašal kakšne enote so to, pri nas je podobno na pooblaščencih, se nisem nikoli poglabljal v te enote.

Res pa je, da ko si v stiski ne razmišljaš dosti, pač plačaš.

To so servisne enote . Ponavadi je 0,1h=1enota . Pa ponavadi zaracunavajo po normi in ne dejanskem porabljenem casu. 

Je pa zgoraj naveden znesek enormen kakrkoli se pogleda. Ce so pa najdrazji mozni tarifi porabli 1h in zaracunali sprejem na servis nebi smelo bit vec kot 150EU z mwst. 

LP Pirc
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 520

Hmm, ce je pri nas servisna ura 80 eur je v avstriji komot 150 eur. Pristej se ddv, diagnostiko in si na tej cifri. Ce bi se ti pokvaril v svici bi placal pa 600 eur za isto storitev.
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 343

To so servisne enote . Ponavadi je 0,1h=1enota . Pa ponavadi zaracunavajo po normi in ne dejanskem porabljenem casu. 

Je pa zgoraj naveden znesek enormen kakrkoli se pogleda. Ce so pa najdrazji mozni tarifi porabli 1h in zaracunali sprejem na servis nebi smelo bit vec kot 150EU z mwst. 

Kaj pa če so na avtu delali dva ali trije mehaniki istočasno?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.