Skoči na vsebino

Nerazumna cena v Beljaku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Cene brez davka:
-34eur testna vožnja 4 minute oz 4 kilometre ali priklop na senzor? OK 
-158 eur 1,5 h dela (delo je 105 eur/h brez davka!!! ) tule je hakelc, cena je 2 kot pri nas in računali so ti več časa kot so popravljali....
-11,5 eur material  OK

Lahko bi spustili postavko 1 in pri postavki 2 bi ti lahko računali  1 uro namesto 1,5 in potem bi bi račun  okol 150 namesto 240 eur,....ampak hej,...zakaj ne bi zaslužili če lahko,  pa še na balkancu :)

Prva postavka je "opravljen pregled vozila", ne testna vožnja.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 792
  • Avtomobil: Bmw

Saj sem tudi jaz preplacal material na uradnem citroen servisu na severu Nemčije.
Za en jermen in sponar ter pa tekalnih koleščkov sem plačal 300€, s tem da sem menjal sam na parkingu pred blokom.
Pa srečen sem bil, da sem dobil.
Ko me je zav. Triglav nategnila za zavarovanje za asistenco v tujini. Predčasno sem plačal zav. in tehničnega, ker sem šel za 1 mesec v de, avto se mi je pa pokvaril 5ur, predno naj bi novo zavarovanje stopilo v veljavo. Klical sem 4 ure prezgodaj...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Cene v tujini so konkretno višje na BMW servisih. V Nemčiji je bil račun na pooblaščenem servisu za menjavo vžigalne tuljave na E39 525i, kar ne vem, če vzame 15 minut časa, okoli 145€ (se ne spomnim čisto točne cifre). Sama vžigalna tuljava je manj kot 100€.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 480
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Cene v tujini so konkretno višje na BMW servisih. V Nemčiji je bil račun na pooblaščenem servisu za menjavo vžigalne tuljave na E39 525i, kar ne vem, če vzame 15 minut časa, okoli 145€ (se ne spomnim čisto točne cifre). Sama vžigalna tuljava je manj kot 100€.

kateri butelj pa gre to tja menjat? :confused ...kupiš od hella ali beru za 25-50€ in sam zamenjaš.....rauen, če je bilo to pred leti in da lastnik avta nima pojma o delih in menjavi....

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

kateri butelj pa gre to tja menjat? :confused ...kupiš od hella ali beru za 25-50€ in sam zamenjaš.....rauen, če je bilo to pred leti in da lastnik avta nima pojma o delih in menjavi....

lp

joda

Ne, to je bilo letos in verjemi, da ko imaš še 900 km tisti dan za odvozit in planiran še en dodaten daljši postanek vmes, ne boš skakal okoli po mestu in iskal kjer boš kakšen del dobil in potem na parkingu šraufal avto (s tem, da niti ne veš katera tuljava je zanič in bi moral vsako probat, dokler ne najdeš pokvarjene), ampak greš na prvi servis, kjer imajo del sploh na zalogi in lahko pogledajo z računalnikom katera ne dela, pa da so sploh pripravljeni avto takoj v delo vzet, da lahko greš čim prej naprej. Če bi tam izgubljal čas, bi potem moral vzet še eno nočitev v hotelu, kar pa bi bilo še dražje in še urnih ti podere.

Pa sj jst sem vedno kupil original vžigalne tuljave in ostale motorne dele... sem v preteklosti že dal šolo uporabe ponaredkov čez in me je kr drago stala.

Urejal Rottie, 08.11.2016, 15:22.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 868
  • Avtomobil: 535 PS

Kaj pa kakšen komentar na "akcijske cene" avstrijskih uradnih BMW serviserjev, katerih link sem prilepil par postov nazaj?

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 109

to je samo "bis inkl. BJ 2010"..."stare" avte se itak pod kozolcem servisirajo, zato pa je tako poceni, sej imajo drugi proizvajalci za starejše letnike tudi nižje cene...

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

to je samo "bis inkl. BJ 2010"..."stare" avte se itak pod kozolcem servisirajo, zato pa je tako poceni, sej imajo drugi proizvajalci za starejše letnike tudi nižje cene...

Sj to akcijo imaš tudi v SLO na BMWju, da je za starejše avte cenejše delo in materjal. Pri nas je bolj problem to, da večina nima ravno dobrih izkušenj s pooblaščenci in potem ne vidi plusa v tem, da bi tam sploh še servisirali, če ni nujno.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • SuperSnake je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Saj nisem rekel da je za F serijo, gre se zgolj za primerjavo z našimi servisi.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Ja žal je res tako. Tudi prijazna deklica za pultom, ki se je s tabo pogovarjala v Avstriji zasluži 2.000 eur na mesec, pri nas pa 1.000 Eur. Mehanik, ki je delal tudi ima vsaj 2x višjo plačo kot pri nas. Zato je tudi storitev 2x dražja, če ne še več.

Tisti ki ima v Sloveniji 1000€ neto plače in če ni preveč razsipen lahko zelo kvalitetno živi. Potem ni v garaži BMW ampak Dacia ali Ford in se lahko na račun manjše izgube tržne vrednosti vozila in dragih servisov in rezervnih delov privošči marsikaj druga.  

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

aston
aston

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 336

Hja vedno potrebno biti previden. Evo mojo izkušnjo izpred 2 tednov.

V Srbiji zapeljem iz AC proti bencinski. Bilo je že krepko temno in luknje nisem videl. S sprednjim levim in zadnjim levim kolesom sem priletel v to luknjo (15 cm globoka in menda tam že nekaj mesecev). Enostavno mi ni bilo jasno kaj se je zgodilo, ko vendarle ustavim in proti meni že veselo teče "pomoč" (torej tisti prevoznik in serviser, ki čaka menda vsak dan ljudi, ki priletijo v luknjo).

Ni ga vraga, človek že ključ vrti in si nadeja posla. Resno mu zagrozim, da nima okoli avta kaj za iskati in naj prvo pove kaka je cena za enako gumo (počila sprednja prva). No, všeč mu je avto in z veseljem kliče kolege, kako je en nov bmw predrl gumo na tisti luknji... (totalno prefrigani mojstri, ki se jim je že v očeh videlo, da bo nateg)

Uglavnem, povem jim, da nisem od včeraj, pa mi kljub temu težijo, da bodo dve xy gumi zrihtali. 

No, skratka prespim v hotelu, ki ga poznam; lastnik in uradni bmw v celi Srbiji niso našli gume (sobota), le uradni servis mi ponudi rabljeno, da pridem domov. Seveda vzamem in jim ukažem naj naredijo optiko. 

zaključek zgodbe: 200 eur za nič oz 1 rabljeno gumo; ter obljuba, da je podvozje popolnoma ok, da pa so vse feltne krive, da so mi vse scentrirali in mi spuščajo gume.... ob tem dobim vizitko (uraden bmw) in željo da pridem k njim menjati feltne naslednjič (mimogrede, računa nisem dobil(niti mi ni bil pomemben tisti trenutek)

Gumo končno dobim v tretji državi in pridem v Slovenijo, kjer naredimo optiko (še enkrat oz prvič po moje), namreč avto je neslo v desno na AC. Bila so odstopanja. 

Srbski uradni servis ni naredil nič, le spraskal feltno z izvijačem, kot opaženo kasneje. 

Naučeno: tudi če je uradni servis, stoj zraven, ko se ti igrajo z avtom :) še posebej na balkanu....

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Naučeno: tudi če je uradni servis, stoj zraven, ko se ti igrajo z avtom :) še posebej na balkanu....

To pa itak, še dobro da nisi bil ob avto. :skrbast

... naslednjič ko boš v tistih koncih bodi pazljiv, pa ne le na cestne luknje. ;)

Prikaži več možnosti

mosty
mosty

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 496
  • Avtomobil: E91 320xd / F31

Tisti ki ima v Sloveniji 1000€ neto plače in če ni preveč razsipen lahko zelo kvalitetno živi. Potem ni v garaži BMW ampak Dacia ali Ford in se lahko na račun manjše izgube tržne vrednosti vozila in dragih servisov in rezervnih delov privošči marsikaj druga.  

Verjetno ja, 1000€ je ravno toliko, da ne crkneš.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Ah dej no, si v tisti beli grupi ki ima 6000€+ neto plače in kljub temu grozijo in stavkajo? Požrešnost je res zoprna karakterna lastnost človeka.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 688

Odvisno kaj mas za kvalitetno zivljenje. 1000 eur ni glih veliko.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: Passat CC

1000 je zadost samo če si sam in imaš rešen stanovanjski problem.

Če sta dva z dvema otrokoma je pa že srednja žalost,..če pa nimata stanovanja rešenega je pa zelo zelo bogo,.....

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 688

Ja ce mas svoj flet brez kredita pa brez otrok pol je ok. Ce je kredit/najemnina 300-400 eur pa se dva froca si pa ze na sociali s tem denarjem.
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Če dajo migrantom 800€/mesec v primeru da stanujejo pri zasebniku, naj dajo tut Slovencem pa ne bo krize.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Jp, če živi v hotelu mama ali če ima kako drugače rešen stanovanjski problem je tud jurja dost. Sicer ima pa op za part time job cca. 1.3k eur, kar pa je za slo razmere precej dobra plača. :ok

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

A noben kle ne zna računat? Žigi če je to name letel se krepko motiš.

Kaj pa potem naj reče 400,000 Slovencev ki ima pod 800€ plače ali države kjer imajo povprečno plačo pod 500€, v Evropi jih je še kar nekaj.

Če končaš srednjo šolo pri 19ih npr. elektrotehnik in imaš 11 let isto plačo brez napredovanja in mogoče še 13. plačo(ki jo zapraviš za dopuste) zaslužiš v 11 letih 132.000€ in če v tem času daješ 200€ na stran prihraniš 26.500€ kar je dovolj za polog stanovanja.

Potem pa z ženo vzameta vsak po 200€ kredita na 30let(ali še na manjšo dobo) in je to to. Pač se ne kupi stanovanja v Ljubljani kjer so nerazumne cene ampak tam kjer so malo nižje. Za 60.000€ so že dobra solidna stanovanja 2 ali 3 sobna v Mariboru, Celju, okolica Ljubljane... To je to. Če vas starši niso naučili z denarjem vam jaz nisem kriv. Z 1000€ ne moreš živeti razspino se pa da normalno živeti z npr. dvakrat letnim  dopustom in tudi nedeljskimi izleti.

Če pa kupujete avte za 30.000€ kjer na leto izgubite samo na tržni vrednosti 4 plače(če zaslužite tisoč evrov) potem pa res životarite, verjamem, ampak druga najbogatejša družina v Nemčiji(večinska lastnica BMWja) vam je hvaležna, država pa tudi ki je pobrala lep znesek  davka pri nakupu novega. :laugh

Urejal ovseni_kosmiči, 11.11.2016, 08:23.

Prikaži več možnosti
    • andrej777 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.