Skoči na vsebino

Nerazumna cena v Beljaku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 560
  • Avtomobil: 523i

To so te teorije zbluzene...
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

To je praksa in se izzide, vsaj meni se je.

Urejal ovseni_kosmiči, 11.11.2016, 08:26.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 961
  • Avtomobil: Passat CC

Samo si pozabil povedat da si bil 20 let na ovsenih kosmičih :)

Prikaži več možnosti
    • jocker in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 560
  • Avtomobil: 523i

Rad bi videl asa ki je startal 11 let nazaj z srednjesolsko izobrazbo in 1000€ neto place v startu pa da ne dela pr očitu pa mamici in je dobil sluzbo na razgovoru in ne po vezi, si je kupil sam svoj avto in ga registriral.

To je stvar interpretacije. Nekdo k je doma zivel, dobil avto od fotra, laptop od mamice, telefon mu je babi placevala,dedi mu je za bencin dal, teta pa za zavarovanje, babe ni mel in je nima, tak lahko marsikaj naredi.

Vsak normalen pa si mora vse sam ustvarit in kupit. In vsak normalen je mel mogoce dve tretjine take place 11 let nazaj z vkljuceno malco in prevozom. Pa si je na racun tega da doma zivi lahko kupil nek normalen avto in vse kar sem nastel zgoraj.

Jaz sem leta 2004 dal samo za osnovno zavarovanje ~700€ za 104 konjski moj sanjski avto takrat.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • *hawk* je všeč

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 788

A noben kle ne zna računat? Žigi če je to name letel se krepko motiš.

Kaj pa potem naj reče 400,000 Slovencev ki ima pod 800€ plače ali države kjer imajo povprečno plačo pod 500€, v Evropi jih je še kar nekaj.

Če končaš srednjo šolo pri 19ih npr. elektrotehnik in imaš 11 let isto plačo brez napredovanja in mogoče še 13. plačo(ki jo zapraviš za dopuste) zaslužiš v 11 letih 132.000€ in če v tem času daješ 200€ na stran prihraniš 26.500€ kar je dovolj za polog stanovanja.

Potem pa z ženo vzameta vsak po 200€ kredita na 30let(ali še na manjšo dobo) in je to to. Pač se ne kupi stanovanja v Ljubljani kjer so nerazumne cene ampak tam kjer so malo nižje. Za 60.000€ so že dobra solidna stanovanja 2 ali 3 sobna v Mariboru, Celju, okolica Ljubljane... To je to. Če vas starši niso naučili z denarjem vam jaz nisem kriv. Z 1000€ ne moreš živeti razspino se pa da normalno živeti z npr. dvakrat letnim  dopustom in tudi nedeljskimi izleti.

Če pa kupujete avte za 30.000€ kjer na leto izgubite samo na tržni vrednosti 4 plače(če zaslužite tisoč evrov) potem pa res životarite, verjamem, ampak druga najbogatejša družina v Nemčiji(večinska lastnica BMWja) vam je hvaležna, država pa tudi ki je pobrala lep znesek  davka pri nakupu novega. :laugh

V idealnem svetu,z idelanim šparanjem je vse možno...

Tole kar je napisano je bolj kot ne ZF.Ob plači 1000€ v glavnem lahko životariš,tisti ki imajo manj,pa si lahko dajo štrik okoli vratu,in hodijo na RK po pakete.Sicer se iz izračuna vidi,da je plača 1200€,ampak pripeljati se moraš v službo,in nekaj pojesti,pa smo na jurčku.

Se pravi če dam 200€ na stran imam še celih 800€ na razpolago,huh bogatija.

Avto ki je res poceni te košta saj 100€ mesečno,dodatno zavarovanje in gsm recimo 50€.

Cela žurka,kajti imaš še 650€ na razpolago za hrano,oblačila,ostale položnice,zobarja,žuranje,nepredvidene stroške....

Pogojno mogoče če živiš doma,in ne participiraš nič,drugače je tole bolj kot ne beda.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

vprašajte malo koliko imajo električarji plače na Elektro Ljubljana potem pa bluzite dalje.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 646
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pa kaj pa zdej operiraš z enim primerom? Najprej nekaj posplošuješ, ko ti nekdo da kontro pa hitro najdeš primer nekoga z višjo plačo. :crazy
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 943
  • Avtomobil: 535 PS

A noben kle ne zna računat? Žigi če je to name letel se krepko motiš.

Kaj pa potem naj reče 400,000 Slovencev ki ima pod 800€ plače ali države kjer imajo povprečno plačo pod 500€, v Evropi jih je še kar nekaj.

Če končaš srednjo šolo pri 19ih npr. elektrotehnik in imaš 11 let isto plačo brez napredovanja in mogoče še 13. plačo(ki jo zapraviš za dopuste) zaslužiš v 11 letih 132.000€ in če v tem času daješ 200€ na stran prihraniš 26.500€ kar je dovolj za polog stanovanja.

Potem pa z ženo vzameta vsak po 200€ kredita na 30let(ali še na manjšo dobo) in je to to. Pač se ne kupi stanovanja v Ljubljani kjer so nerazumne cene ampak tam kjer so malo nižje. Za 60.000€ so že dobra solidna stanovanja 2 ali 3 sobna v Mariboru, Celju, okolica Ljubljane... To je to. Če vas starši niso naučili z denarjem vam jaz nisem kriv. Z 1000€ ne moreš živeti razspino se pa da normalno živeti z npr. dvakrat letnim  dopustom in tudi nedeljskimi izleti.

Če pa kupujete avte za 30.000€ kjer na leto izgubite samo na tržni vrednosti 4 plače(če zaslužite tisoč evrov) potem pa res životarite, verjamem, ampak druga najbogatejša družina v Nemčiji(večinska lastnica BMWja) vam je hvaležna, država pa tudi ki je pobrala lep znesek  davka pri nakupu novega. :laugh

Ni letelo nate, če si se našel v tej skupini pa tudi prav. :-D  ... ostalo pa ne bom komentiral. ;)

Btw., moj nick je zigi in ne žigi. :cool

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 160
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Dandanes je vedno premalo denarja tistim, ki kupujejo stvari, ki jih ne potrebujejo za denar, ki ga nimajo.

Zveni znano? :)

Urejal SHAdOW, 11.11.2016, 09:44.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Btw., moj nick je zigi in ne žigi. :cool

Žigi zapri kljun in ne ugovorjaj. :ok2 :laugh (joke)

Ne vem, po eni strani je drago, sploh ker smo navajeni da je vse poceni (za tak denar kot nekaterim servisira avte kakšen Schumi, vam avstrijec ne bi niti pokrova havbe odprl). Sicer sama diagnostika pa tudi ni tako draga, za Hondo je recimo na uradnem servisu pri nas priklop na tester 30 €, in to je samo 5min, priklop in da ti pove kaj je napaka.

Pač jbg, "fina nemška kola" ne bodo nikoli zastonj za vzdrževat, pa četudi jih kupite za 20% cene novega.

Urejal Pepsi, 11.11.2016, 09:47.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

:batine :batine :evil

Dejan, prvleč se že enkrat  na kofe al pa pir. :-D :beer :kava

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 646
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Dandanes je vedno premalo denarja tistim, ki kupujejo stvari, ki jih ne potrebujejo za denar, ki ga nimajo.
Zveni znano? :)

Ja, gretje in kvalitetna hrana. So overrated. :)
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Pepsi uporabnikom je všeč to sporočilo

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

:batine :batine :evil

Dejan, prvleč se že enkrat  na kofe al pa pir. :-D :beer :kava

Ta mesec pridem gor! te pokličem.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Zmenjeno. :beer :ok

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, gretje in kvalitetna hrana. So overrated. :)

Kvalitetna hrana, to je vredno svoje teme :ok.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 869
  • Avtomobil: Božje vozilo

vprašajte malo koliko imajo električarji plače na Elektro Ljubljana potem pa bluzite dalje.

No koliko me res zanima?

Brez malice in potnih stroškov.

Urejal magic man, 12.11.2016, 13:18.

Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 462
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Rad bi videl asa ki je startal 11 let nazaj z srednjesolsko izobrazbo in 1000€ neto place v startu pa da ne dela pr očitu pa mamici in je dobil sluzbo na razgovoru in ne po vezi, si je kupil sam svoj avto in ga registriral.

To je stvar interpretacije. Nekdo k je doma zivel, dobil avto od fotra, laptop od mamice, telefon mu je babi placevala,dedi mu je za bencin dal, teta pa za zavarovanje, babe ni mel in je nima, tak lahko marsikaj naredi.

Vsak normalen pa si mora vse sam ustvarit in kupit. In vsak normalen je mel mogoce dve tretjine take place 11 let nazaj z vkljuceno malco in prevozom. Pa si je na racun tega da doma zivi lahko kupil nek normalen avto in vse kar sem nastel zgoraj.

Jaz sem leta 2004 dal samo za osnovno zavarovanje ~700€ za 104 konjski moj sanjski avto takrat.

Startal z delom 15 let nazaj (pri 18ih) imel odlicno placo (145.000sit) potem v evrih pa stalno med 1100-1300eu, zdej ko so stalno kao slabi casi pa dobim med 1050 in 1150 (skupaj z malico in prevozom za mestni bus)
Srednja sola mehanik/strojni tehnik, delam pa v stromarski firmi.

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 009
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

jaz sem 12 let nazaj startal v zdravstvu okoli 120000sit, v €€ pa po 12 letih 800-850 plača , vse skupaj pa 900-950€€

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Nevem kakšno matematiko in kakšne ženske imate, da je to strošek ampak v normalnem svetu je to olajševalna okoliščina. Stanovanje ni nič dražje, če v njem živita dva in stroškov tudi ni dvakrat toliko. Če imaš žensko, ki prinese "k hiši" vsaj 2/3 toliko kot ti ne vidim težav.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 539
  • Avtomobil: VW Passat CC

Vse teorije so fajn dokler ni treba položnic plačat :)

Res imamo nizko povprečno plačo v SLO ampak za način in kvaliteto življenja bi rekel pa da nam pa nič ne manjka. Recimo bil sem pred kratkim v Izraelu kjer imanjo 3x višjo neto plačo kot pri nas. OK luksus na prvi pogled, potem pa pogledaš od blizu: Hrana 2x dražja kot pri nas, stanovanja najem, nakup ni važno= 3x dražje, storitve lokali, frizerji , pivo,  gostilna itd 4-5x dražje. Naprej: gužva na cesti, ko imaš do cilja 12 km in ti napiše 1h15 min  vožnje, pa parking dobit v mestu=nemogoče , če pa že pa 5x dražje kot pri nas,...kar je poceni je potrošna roba, avti, elektornikia. Ampak pazi, tam poln ostarih jajc, kaj ti pomaga dober in hiter avto če ne moreš več kot 20km/h vozit ker je vse zabito okol mesta in še ni parkinga , če pa že je pa tko ozko, zabito  in vse popraskano , ....torej avto kar naenkrat ni več taka vrednosta kot pri nas,....da ne govorim sploh o varnosti in zelenem gozdu za katerega bi tisti ljudje ubijali pri nas ga pa še opazimo ne,....skupna kvaliteta življenja je bolja kje potem, tam s 3x plačo in 3 višjimi stroški ali pri nas?

Torej vse je relativno, res pa je da si najbolj želiš tistega kar nimaš.

Urejal Zmago, 13.11.2016, 11:02.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.