Skoči na vsebino

Dodatna oprema pri F10

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 254

Glavno da so zvočniki v izpuhu...  :-D

Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: BMW 520d F11

HUD nekateri pravite, da ni potreben? Adijo svet. Vrhuska zadeva. Nič več neprestanega pogledovanja dol na armaturko. Vse potrebne informacije točno pred tabo, na ''cesti''. Meni je všeč :)

Prikaži več možnosti
    • OffsummeR in fury uporabnikom je všeč to sporočilo

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 516
  • Avtomobil: 325d F31

Glavno da so zvočniki v izpuhu...  :-D

To je men tak lol da večjega ne more bit. Zakaj ne kupiš potem bencinarja če želiš zvok... 

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik

To je men tak lol da večjega ne more bit. Zakaj ne kupiš potem bencinarja če želiš zvok... 

To pa nevem zakaj r4 dizelica pa nakranclat v "m5 luk" potem pa zvočnike prižgat da ima kao zvok bencinarja  :-D 

Kdo bi to razumel? Mogoče za navdušit kakšne šolarje ob igrišču ...

Prikaži več možnosti
    • Cotax je všeč

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 160

Clovek ima denarja in lahko dela kar hoce.. za razliko od velike vecine ki je se na E46. :)

Freude am Fahren :mznak

Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 497
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: sam še adn bemfl

Pa še mojih 5 centov.

Športni sedeži, professional navigacija, bluetooth z pretočnim predvajanjem, gretje sedežov in volana, razširjena klima, razširjen števec, HI-FI ozvočenje, xenon(pri FL že serijsko),

avtomatske luče + branje znakov, športni volan, avtomatski menjalnik.

Itak pa je čimveč opreme zaželjeno in veliko jo je že serijske, kar je vsaj pri E91 bila dodatna...

Urejal umavri, 20.02.2020, 12:07.

Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

Carterena05
Carterena05
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: E61, F07

Opremo, ki jo rabiš (ali pa je nam najbolj všeč), je predvsem odvisna od posameznika (kaj rabiš) ter konec koncev od denarja, ki si ga pripravljen za to plačat. Najlažje imeti vse če finance to dopuščajo, drugače pa opremo prilagodi potrebam in željam....z opremo lahko hitro prideš na dvakratno ceno osnovnega vozila

Meni je pomembna moč, udobje ter varnost... (npr 300+ konjev, xdrive, comfort sedeži (z ventilacijo), prilagodljivo podvozje - zračno vzmetenje, aktivni tempomat, HUD, LED luči + števci, ogrevan volan, WEBASTO - nepogrešljiv v zimskem času, softclose, ostalih malenkosti kot navi prof., dodatne osvetlitve niti ne bom omenjal...

Najprej moraš sam vedeti kaj bi rad imel ter ali gre to finančno čez... pol pa lahko vprašaš za mnenje ali se to splača ali ne (se dejansko uporablja..)

moja 2 centa

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 742
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

6 valjev, turbina, x-drive, avtomat, OBD port, online dokumentacija.  :laugh

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 044
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Hlajenje sedežev.
:D
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 764
  • Avtomobil: E61 535D

Pri meni enako Comfort sedeži s hlajenjem (gretja sedežev nebi pogrešal), aktivni tempomat in Pro navi. Če bi pa kupoval F10/11 pa bi verjetno iskal pošteno nabasano 535D/535i (avtomatik seveda).

M550d ima preveč težav, zaradi tega bi se ga izogibal.

Urejal panki_86, 26.02.2020, 19:49.

Prikaži več možnosti

Gazda
Gazda

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 309
  • Avtomobil: E39 525dA, F10 530dA

Pa o kakem hlajenju sedezev vi fantazirate? Ce mi avto poleti na soncu stoji pa ce to vklopim mi samo toplo za vrat piha Ni ravno posrecena zadeva, bolj prezracevanje sedezev bi lahko rekli...ce bi res blo hlajenje bi mogle bit na trgu rezervne ledvice, da jih das zamenjat vsako poletje
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Pa o kakem hlajenju sedezev vi fantazirate? Ce mi avto poleti na soncu stoji pa ce to vklopim mi samo toplo za vrat piha Ni ravno posrecena zadeva, bolj prezracevanje sedezev bi lahko rekli...ce bi res blo hlajenje bi mogle bit na trgu rezervne ledvice, da jih das zamenjat vsako poletje

Ventilacija ali prezračevanje sedežev je ja, ne hlajenje. Meni osebno je must have zadeva. Meni je zmeraj vroče, že na navadnih sedežih sem celi moker po hrbtu poleti, kaj šele na usnju. Z ventilacijo pa nikoli. Še pozimi imam zmeraj na prvi stopnji.
Ko ti avto stoji na soncu, lepo vkopiš ventilacijo vozila z daljincem, odpreš streho in vklopiš ventilacijo sedežev. Pač oprema naredi svoje.
Nekateri pravijo da je brezveze aktivni sedež. Ni brezveze na 500+km se ti še kako pozna ko ti zadnjico premika. Po mestu pa je res totalna bedarija...

Urejal panki_86, 27.02.2020, 09:35.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 044
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Točno tako. Prej sem vedno imel čisto moker hrbet sploh poleti. Gretja sedežev skoraj da ne uporabljam ventilacija je pa skoraj vedno.
Pa če se ne motim sedeži vlečejo zrak in ne pihajo vate, tako da poleti ti nič ne piha toplo :) no vsaj jaz nisem opazil da bi mi poleti postalo še bolj vroče.
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik

V katerem avtu si ti to sedel da je iz sedežov pihalo toplo v tebe?  :-D

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 893
  • Avtomobil: BMW

Nekateri sedeži "vlečejo" zrak / pri drugih je izpih zraka.

Sam imam izkušnje z :

1)  MB CLS -prezračevanje spredaj :  kateri "vleče zrak iz sedečega" - tudi na 3 stopnji ni nikoli premraz - zelo prijetno izdelana zadeva.

2) BMW F01 - prezračevanje spredaj in zadaj : spredaj izpihuje zrak v sedečega. - na tretji stopnji postane kmalu premraz - slabše načrtovano kot pri MB. Je pa prezračevanje sedežev zadaj bolje izdelano kot spredaj - piš ni nikoli  tako močan kot spredaj.

Pri F01 se zgodi - v kolikor je avtomobil poleti cel dan na soncu - da ob zagonu piha v telo krepko topel zrak - vsaj prvih 5 min.

Imaš pa možnost da vklopiš prezračevanje in gretje skupaj in je pozimi super - saj lahko prideš v leden avto in imaš v 60s toplino iz sedeža.

3) G11 - prezračevanje spredaj : deluje podobno kot pri MB.

4) Audi A6 2013 : prezračevanje spredaj deluje podobno kot pri F01 - po določenem času postane premrzlo.

Z e60/61 pa nimam izkušenj.

Urejal simply, 27.02.2020, 11:11.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Točno tako. Prej sem vedno imel čisto moker hrbet sploh poleti. Gretja sedežev skoraj da ne uporabljam ventilacija je pa skoraj vedno. Pa če se ne motim sedeži vlečejo zrak in ne pihajo vate, tako da poleti ti nič ne piha toplo :) no vsaj jaz nisem opazil da bi mi poleti postalo še bolj vroče.

Bom probal z vejpom kam vleče paro ;) To se nisem nikoli spomnil :) Vroče meni tudi ni nikoli pihalo...
Prikaži več možnosti

Gazda
Gazda

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 309
  • Avtomobil: E39 525dA, F10 530dA

V katerem avtu si ti to sedel da je iz sedežov pihalo toplo v tebe?  :-D

Pametni ko marele!

Bom probal z vejpom kam vleče paro ;) To se nisem nikoli spomnil :) Vroče meni tudi ni nikoli pihalo...

Berite prosim: “ce avto stoji na vrocem soncu, DA SE V KABINI SEGREJE KO V SAVNI,...!

Pripete slike za predogled

• D273037C-B58A-43B3-9C8F-3E32047711B3.jpeg
Prikaži več možnosti

Carterena05
Carterena05
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: E61, F07

Za problem avta na soncu je atermična sprednja šipa in remote ventilacija....

Drgač pa mi je vseen ali vleče al pa piha iz sedeža, važn da me ohladi in da nisi cel moker po hrbtu... pa še klime pol manj potrebuješ...

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Za problem avta na soncu je atermična sprednja šipa in remote ventilacija....

Tako je pri meni na E61 atermična sprednja šipa in na vseh steklih atermične folije. Se mi zdi da ventilirani sedeži že v osnovi bolj "dihajo" zaradi luknjic, pa še notranjost je beige. Lani mi je avto cele dneve stal v Grčiji na plaži, pa ni bilo neke sile, samo ventilacijo sem na daljinca zagnal 15min preden sem šel v avto...
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 610
  • Avtomobil: e83 3.0d

Sam sem šel iz bmw na vw in imam sedaj tudi ogrevanje volana. Ko sem avto kupoval sem bil navdušen, sedaj pa imam vedno izklopljeno, ker se volan tudi na prvi stopnji ogrevanja meni osebno preveč ogreje in je prav neprijeten občutek v rokah. Je pa razlika tudi v delovanju gretja sedežev, ki je pri vw prav neprijeten na drugi ali tretji stopnji, ker imaš občutek, kot da si ustvaril nekaj neprijetnega v hlačah. Je pa res, da sem imel v bmw usnje, sedaj imam pa blago, tako da je mogoče že tu razlika.
Ogrevanje volana je vsaj zame brezvezen kos opreme bolj pomemben mi je webasto na daljinca npr.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.