Skoči na vsebino

BMW 6 GT - G32 (naslednik modela 5 GT)

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 539

A kdo ve kaksne so razlike v podvozju med 5 in 6? Še vedno velja da je 6gt stopnico višje od 5 kar se tiče udobja-podvozja?

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik

OK, ugotovil da še vedno bazira na 7ici

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik

Eno vprašanje se mi pojavlja, ker sem zadnje dni malo gledal tale vozila... zakaj kupiti 7ico, če tu dobiš za manj denarja identično udobje z več praktičnosti? Samo zaradi izgleda, ali sem kaj zgrešil?

Urejal Natuzzi, 08.04.2021, 20:29.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 139
  • Avtomobil: 523i

Direktorski avti so vedno limoti. Pa tut flagship pa ja ne bo hatchback
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 878
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

OK ampak kaj ima 5GT pa 5er nima? Razen grde oblike in mogoče malenkost večjega kufra, ki ga itak večina ljudi ki te avte ima ne rabi? Ok imaš potem 5er karavan če je kufer velika vloga in je tudi sam avto svetove lepši. 
Če se cilja na neko "coupejevsko" obliko je pa faljeno na celi črti... U bistvu govorim na pamet, ker smisla v teh oblikah oziroma verzijah res ne vidim.

Sicer je star post ampak lahko odgovorim ker si ga že nekaj časa lastim.

Razlike med F07 GT in 5 F10/11 so:

1. Prvo in osnovno višje sediš, to mogoče ni prednost za vse, meni osebno zelo paše.

2. Veliko bolj prostoren v notranjosti. Zanimljivo da v notranjosti 5GT imaš občutek da je večja od sedmice. Pred nakupom sem testiral F10/F11/F01. Na zadnji klopci je ooogromno prostora. Sedež si nastimam po svoje ampak otroci še zmeraj z nogami ne dosežejo do zica. Človek od 190cm/110kg zadaj na daljši poti pravi da mu je zelo udobno.

3. Coupejevski izgled
F10/11 je danes kot dreka na cesti, GT pa ne vidis za vsakim vogalom. Meni osebno je zelo lep.

4. Udobje. Vrhunsko, če ti kaj pomeni udobje srčno priporočam vsakemu naj se zapelje

Popolnoma normalno je da ne more biti vsakemu všeč ampak meni je veliko lepši od F10/11, res je da mora biti v M paketu. Tudi navadna F10/11 roko na srce ni nek lepotni prestiž. 530d zelo lepo opravlja svoje naloge, še raje vidim motor 535d kot piko na i. Upam da je 6GT enako ali se bolj prostoren ker je definitivno naslednik.

Pripete slike za predogled

• IMG-20210715-175543 (1).jpg
  • IMG-20210715-175529.jpg
Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 318

Se strinjam s hammanov, bistvo GT verzij je udobje na daljših vožnjah.

Zaradi višjega težišča so sicer malo manj agilni in za dinamiko v ovinkih rabijo adaptive drive, a na avtocesti ga pač ni čez zračno kabino ter bolj ergonomski požaj nog zaradi katerega je telo bolj sproščeno. Mulci tega itak ne rabijo, a kdor je 40+ in redno dela daljše avtocestne vožnje, bo pa občutno opazil razliko.

Urejal fergazer, 09.01.2022, 12:58.

Prikaži več možnosti
    • JaaN je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Se strinjam s hammanov, bistvo GT verzij je udobje na daljših vožnjah.

Zaradi višjega težišča so sicer malo manj agilni in za dinamiko v ovinkih rabijo adaptive drive, a na avtocesti ga pač ni čez zračno kabino ter bolj ergonomski požaj nog zaradi katerega je telo bolj sproščeno. Mulci tega itak ne rabijo, a kdor je 40+ in redno dela daljše avtocestne vožnje, bo pa občutno opazil razliko.

Tako je, sem sicer komaj 30+,pred tem sem imel trojke in petice zabite v tla, ampak sedaj mi zelo paše to udobje. Rad bi slišal izkušnje z 6 GT kako se vozi.
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 944
  • Avtomobil: E91 320d xd

Kok je kaj razlike med x5 in tako 5gt v višini sedenja in dvignjenosti avta od tla?
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Kok je kaj razlike med x5 in tako 5gt v višini sedenja in dvignjenosti avta od tla?

Nižje od X5, višje od petice in sedmice. Nekje vmes, moram pa povedat da sem imel par dni F15 in se mi je proti GT zdela zelo neudobna.

Pripete slike za predogled

• IMG_20210712_183315.jpg

Urejal hammanM5, 09.01.2022, 18:36.

Prikaži več možnosti
    • xMarkox, Bmwe46mb in Dejc535d uporabnikom je všeč to sporočilo

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik

Kaj ni višina sedenja, če gledamo ergonomsko, torej kot kolen, tudi v GT dosti podoben X5, če ne isti? Meni se je v 6GT, zdel položaj povsem tak kot v SUVih

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 008
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Ni treba plezat vanj, nižje težišče pa dovoli mehkejše vzmetenje in je avto udobnejši ob podobnem obnašanju na cesti.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 460
  • Avtomobil: F36 440i MPPSK

Kaj ni višina sedenja, če gledamo ergonomsko, torej kot kolen, tudi v GT dosti podoben X5, če ne isti? Meni se je v 6GT, zdel položaj povsem tak kot v SUVih

Meni pa svetlobna leta boljši, sem hodil po salonih zraven kolega ko je kupoval pred kratkim in je kolebal med 6GT in X5.. Meni je položaj sedenja bil veliko bolj podoben navadni 5er, kot pa npr. X5. Pri 6 GT še sediš v avtu, pri X5 pa že sediš na avtu.. 

Urejal Bavarec fan, 10.01.2022, 15:12.

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik

Verjetno imaš prav.....v splošnem je tudi mene 6GT zelo navdušil , kar se tiče udobja vožnje in praktičnosti

Prikaži več možnosti

xMarkox
xMarkox

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 239
  • Avtomobil: NX4 Hyundai Tucson

Pa da še jaz predstavim "svojega" :)

Sicer trenutno v najemu kot drugo vozilo, vendar me iz dneva v dan bolj navdušuje, tako da že resno razmišljam o nakupu. 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg

Urejal xMarkox, 13.01.2022, 15:13.

2002 E46 M-Sporttechnik II (ex), 2002 Audi A4 B6 1.6i (ex), 2015 Audi A4 Avant S-Line (ex), 2019 Koleos dCi 175 4WD (ex), 1995 Mercedes C180 (ex), 2012 Audi Q7 Quattro 3.0TDI S-Line (ex), 2017 Passat 2.0TDI R-Line (ex), 2017 VW GTD (ex), 2017 VW GTD DSG (ex), 2014 BMW F07 (ex), BMW E39 525i Touring (ex), X5 E70 M (ex)

Prikaži več možnosti
    • Natuzzi, hammanM5 in Dejc535d uporabnikom je všeč to sporočilo

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

530xd FL. Sej nisi edini, imam že dva primera kateri so bili sovozniki pa sedaj skos gledajo oglase :) problem je da imajo pfl veliko km, a fl še zmeraj drži visoko ceno.
Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 064
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Pomoje je tale
https://www.avto.net...5 Gran Turismo:
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 499

Pa dejansko kdo plača za avto ki ima 300k kilometrov 16 jurjev???

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 734

Pa dejansko kdo plača za avto ki ima 300k kilometrov 16 jurjev???

Zato jih pa zavrtijo na 140kkm pa navijejo ceno na 25k€, da ste taki junaki zadovoljni :)

Kok naj bi pa imel 8let star avto, ki je narejen za kilometre touct?? Ce jih ma 300kkm je se malo glede na rang vozila
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 499

nisem se pogovarjal za kaj je avto pa kdo bi kilometre zbil pa to samo sprašujem če si res tak nor da daš za avto ki je dejansko svoje odpeketal plačal 16 jurjev... 

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 527
  • Avtomobil: BMW

Moja sedmica jih ima 48.000km - avto je letnik 2015.

Moj S jih ima 85.000km - avto je star 8 let.

Pri obeh so kilometri 100% realni, pri MBju so servisi delani na cca. 10k km vsako leto.

To, da je nemogoče dobit avtomobil z malo km je laž oziroma fama tega foruma. 

Osebno sem 2 forumašem podal kontakt par let nazaj za dve e60 ena je bila 535d druga pa 530d - PFL - obe vozili sta imeli realnih 105k km in 131k km - vozili sta se v okolici Vidma oziroma Benetk . 535d je bila kupljena, sedaj ima 180k km in se vozi BP.

Res pa je, da je cena takšnega vozila 200% cene forumskega vozila.

Recimo ti dve vozili imata realno takšne km - drugo vozilo osebno poznam - lastnik ima še AMG GT in SL 500. Garažo doma in v službi.

Mercedes-Benz S 350 BlueTec 4-Matic AMG-LINE as Saloon in Wedel (bei Hamburg) (mobile.de)

Mercedes-Benz S 350 BlueTEC L DPF 7G-TRONIC Grand Edition as Saloon in Colmar (mobile.de)

Prikaži več možnosti
    • penny3, Xandrej in Dejc535d uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.