Skoči na vsebino

Izkušnje z avtohišo Ace avto?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
341 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 599
  • Avtomobil: F01 730xd

Tukaj si primerjal BMW 7 z AUDI 6... Potem daj prej  z BMW 5.

Pa AUDI nima ZF menjalnika, to ima BMW.

Pa se nekaj:) VOLVO je najjboljsi:)

Primerjal sem skozi prizmo ki zame šteje, komfort. In mislim da je v rangu A6 do A8 oziroma serija 5 do serija 7, to kar visoko na listi preferenc.

Audi je v generaciji C7 vgrajeval 8ZF v njihov najmočnješi biturbo dizelski motor kot tudi v RS 6 (ki pa ni tukaj predmet debate). V ameriki pa tudi v 3.0 TFSI (najbrž ker so amerikanci navajeni klasičnih avtomatov in ne DCT-jev)

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Tukaj si primerjal BMW 7 z AUDI 6... Potem daj prej  z BMW 5.

Pa AUDI nima ZF menjalnika, to ima BMW.

Pa se nekaj:) VOLVO je najjboljsi:)

Glede primerjave F10 in C7 težko primerjam sicer sem vozil par let nazaj od kolega tako 245 konjskega 530d pfl in pa 218 konjskega 525d F10 lci, ampak pri teh ocenah je treba tut vedet, da se percepcija enega avta skozi cajt ful spreminja. Recimo, ko sem se po tolk in tolk letih spet vsedel v W211, ki mi je bil svetoven avto, mi je bil potem totalno zastarel s celim kupom felerjev. En čas me je pumpala nostalgija, pol je pa popustlo.

V debato sem se vključu, ker je blo en kup jajčanja čez Audi brez osnove. Crkujejo lahko vsi, Audiji BMW-ji alpa space shuttli. Jaz z BMW nimam nobenih mehanskih problemov in tovrstne težave vkolikor ne gre za eno kronično splošno znano zadevo (kakšen določen motor ali drug problematičen element), pač vzamem v zakup. Dvomm da je prvih 10 let lastništva ali pa do ene 300k km Audi boljši od BMW za 10% oziroma obratno, gledano na celotni populaciji. Tut dejstvo, da sem mel 3 C7 in z nobenim enega izrednega problema še ne pomen da je pa bulletproof avto, ker se sigurno najdejo 3 BMW-jaši, ki lahko isto za svoje F10ke povejo :)

Če pa gledam mojo izkušnjo s tem kar sem vidu/sprobal v zadnje pol leta, dam pač na prvo mesto Audi, 10% zadaj BMW, za obema pa Mercedes, napisu sm zlo točno zakaj in tudi da tukj ne ocenjujem razpadanje verig pa crkavanje šob pa tko naprej :)

Urejal U2ros, 30.06.2020, 06:48.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 756
  • Avtomobil: new age e39

Ena zanimiva. Peljemo se od Stona proti Dubrovniku. Pa recem moji naj ugane kako hitro se peljemo brez da pogleda. Reče 80. Peljali smo se pa 130. Če kaj, je avto res tih. Sam je tudi F01. Po mojem.mnenju nista primerljiva avta. Morda v omenjenem segmentu ampak močno dvomim
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: F15

jaz bi dodal, da izbira pnevmatik igra veliko vlogo pri glasnosti v kabini.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Absolutno, zato sem fuknil dol runflat in dal gor Pirelli, pa ne vem iz glave sedaj katere.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 409

Absolutno, zato sem fuknil dol runflat in dal gor Pirelli, pa ne vem iz glave sedaj katere.

Ne da zagovarjam bmw, ampak si ti siguren, da imas vsa tesnila okoli vrat in stekel ok?
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja nekaj tam ni moglo stimat. F01 je jebeno tih avto
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 024
  • Avtomobil: BMW

Sigurno nekaj ne štima.

Veliko sem prevozil A6 2013 3.0 TDI Q z 17 col platišči in sedaj F01 2014 740d - brez x-drive z 20 col platišči.

In v vseh primerih je F01 tišja.

Dopuščam možnost, da je allroad tišji - več zaščite - nisem ga vozil.

Na F01 imam P-Zero.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 682
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Jst sem res na audiju imel 20 col pa pirelli runflat gume. Ne vem, meni, kot tudi zeni moji se je zdelo vse bolj glasno kot pri bmw 5. In pis okoli avta in od gum. Pa gume sem imel se zlo nove gor. Tisto o 10 procentih v prid audija, bi pa sam rekel, da je prej 20 procentov bmw boljsi. Vsaj..
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 061
  • Avtomobil: 2Fast4You

Sigurno nekaj ne štima.
Veliko sem prevozil A6 2013 3.0 TDI Q z 17 col platišči in sedaj F01 2014 740d - brez x-drive z 20 col platišči.
In v vseh primerih je F01 tišja.

Dopuščam možnost, da je allroad tišji - več zaščite - nisem ga vozil.
Na F01 imam P-Zero.

Allroad ima tudi zračno vzmetenje. V glavnem je Allroad precej tih avto, ampak S klasa ga poseka. F01 si pa nisem lastil, ker v tem segmentu moje srce bije samo za zvezdo ❤️

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Allroad ima tudi zračno vzmetenje. V glavnem je Allroad precej tih avto, ampak S klasa ga poseka. F01 si pa nisem lastil, ker v tem segmentu moje srce bije samo za zvezdo ❤️

Čakamo temo o študentskih raziskavah s450 :-D
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 687

Sam res, kje je zdej s450? Upam da ne nabira prahu pod kakim kozolcem.
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Sam res, kje je zdej s450? Upam da ne nabira prahu pod kakim kozolcem.

https://www.dnevnik....i-do-30-junija-

Najbrž je pozno oddal vlogo za študentski krizni dodatek, s katerim bi zamenjal vse gume pa še servis naredu, na tem žepu prijaznem prevoznem sredstvu :-D
Prikaži več možnosti
    • bullit je všeč

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Mah len sem to je, avto se dnevno vozi. Avto je poservisiran, zamenjani diski ter ploščice, noter zdetajliran, zunaj prebarvana hauba ter spolirana platišča. Ostalo pa tankaj in vozi, do sedaj vloženo malo manj kot 3K€, tako da stroškovno gledano res zaenkrat kaže dobro.
Saj bom odprl temo, obljubim, sam ne kdaj

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: 325d F31

Prej bi rekel da večja kot je cola gume večji je tud hrup. Zato na luksuzne avte dajo gor gume z več mesa...
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Na 19col in 2.3 bar je vse skupaj zelo znosno oz ne izstopa. Dokler je asfalt lep. Cim ni je zadeva za razref ali dva bolj glasna kot F01. Sploh ni primerjave. S line je trd in glasen

Spomnite me zakaj ta dva avta sploh prjmerjamo? :ok2

En je avto za gospode, drugi pa za nadobudne fotre, ki so se navelicali Schumijevega dvorišča :laugh
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker je nekdo izjavil, da je C7 bolj tih od F01.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Ker je nekdo izjavil, da je C7 bolj tih od F01.

In ima prav, ker se je danes pripeljal v službo z F01, se presedel v bivšega C7 in se peljal po isti cesti in se samo še enkrat zgrozil kakšna razlika je v prid C7. Je pa S-line na 18col kontinentalkah. Ma ne zajebavam vas fanjte, prisežem... Razen če je cesta v eno smer bolj sfukana kot v drugo. Sam ni. Do gum pa sicer sploh ne pridemo, ker že ko zapreš vrata enega in drugega avta pride v kabino manj hrupa drugih avtov, pogovorv ljudi itn...

Dithnge okoli vrat so v nulo, ena, ki je bila malo načeta je bila zamenjana pri Miholdu, ker sem sam dokaj perfekcionist in me take stvari motijo.

Urejal U2ros, 01.07.2020, 11:44.

Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

In ima prav, ker se je danes pripeljal v službo z F01, se presedel v bivšega C7 in se peljal po isti cesti in se samo še enkrat zgrozil kakšna razlika je v prid C7. Je pa S-line na 18col kontinentalkah. Ma ne zajebavam vas fanjte, prisežem... Razen če je cesta v eno smer bolj sfukana kot v drugo. Sam ni. Do gum pa sicer sploh ne pridemo, ker že ko zapreš vrata enega in drugega avta pride v kabino manj hrupa drugih avtov, pogovorv ljudi itn...

Dithnge okoli vrat so v nulo, ena, ki je bila malo načeta je bila zamenjana pri Miholdu, ker sem sam dokaj perfekcionist in me take stvari motijo.

Jaz ti verjamem in nimam kaj čivkati, ker si F01 nisem lastil.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 024
  • Avtomobil: BMW

Zanima me naslednje :

Imaš pri BMWju 7 naslednjo opcijsko opremo :

Klimakomfort-Verbundverglasung infrarotreflektierend für Front-, Seiten- und Heckscheibe mit einbruchhemmender Akustikfolie

Sa Nr : 356

?

Imaš zadnje stranske zavese ter zaveso zadnjega stekla zaprto ali odprto?

Imaš soft close vrat?

Kakšno je stanje zadnjih dveh zračnih blazin?

Namreč, ko sem kupoval sedmico sem testiral eno lokalno z cca. 200km in je podvozje dobesedno nabijalo čez luknje. Težava je bila na zadnjih blazinah, kar je lastnik priznal.

Je pa nekaj res. Če se ne motim ima allroad full air suspension, katerega sedmica teh letnikov nima.

Točno vemo kaj dobro zračno vzmetenje je in tega F01 nima, kar je velik fail.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.