Skoči na vsebino

Debata: Ponosen sem, da živim v Sloveniji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
202 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 502
  • Avtomobil: študentski

Ker imamo negativno nastrojeno temo Sram me je, da živim v Sloveniji imamo lahko tudi pozitivno temo Ponosen sem da živim v Sloveniji.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 479
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

In kaj bomo tukaj povedali? :ok2

Prikaži več možnosti
    • jocker in abc uporabnikom je všeč to sporočilo

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 168
  • Avtomobil: BMW x

Moj ponos, da sem Slovenec je izginil pred 25. leti ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34 872
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Zaenkrat zelo urejena sociala. Jaz se ne pritožujem.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 922
  • Avtomobil: bmw m3

Moj ponos, da sem Slovenec je izginil pred 25. leti ...

moj pred desetimi leti :ok2

Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 734
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 BiTDI

Fantje bo treba malce več kej izven meja Slovenije iti in si pogledati realno stanje drugih držav. Večina povzema samo kaj je drugje bolje ne pa kaj je isto ali pa celo slabše. Veliko se gibljem po tujini in imam ogromno kontaktov s tujimi poslovnimi partnerji ter tako dobiš neko predstavitev kaj in kako je pri njih drugače (bolje - slabše).
Smo mlada država, ki se še učimo, ampak navsezadnje nam spet ni toliko slabo, kot smo slovenci zjamrani. Vsak posameznik je del države in skupaj tvorimo državo. Dokler ne bomo bolj zreli in pripravljeni na kake spremembe bomo ostali tu kjer smo.
Jaz se čez samo državo ne pritožujem in gledam z optimizmom. Vem pa, da nikoli ne bo tako, da bo vsem nam zadoščeno. In veliki krivci za vso to jamranje in pritoževanje nad stanjem države so mediji. Mediji hočejo imeti oblast in nam podajajo dezinformacije in samo neko nabijanje, temu pa sledijo ljudje. Lep primer, ki se je pokazalo, da so tokrat mediji izgubili so zadnje ameriške volitve. Tokrat so volilci povedali kaj hočejo in to je prav!
In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 922
  • Avtomobil: bmw m3

moj pred desetimi leti :ok2

in to kadar sem začel hodit po tuini in opazil razliko

krivi so mediji in mi sami ljudje (samo moje razmišljanje)

Urejal žorž4x4, 17.11.2016, 07:17.

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 570
  • Avtomobil: Bmw

Z ženskega vidika-porodniška. Če se odločim za otroka imam vse zdravstvene storitve na voljo, da poskrbim za zdravje sebe in otroka, 1 leto plačanega porodniškega "dopusta"...ja vem, nekje imajo to še bolje urejeno ampak VEČINA držav ima mnogo slabše.
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 035
  • Avtomobil: BMW F11

OK,to je to!

Admin lahko temo zaklene, smo povedali vse... :grin

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti
    • lozinka je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 153
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Z ženskega vidika-porodniška. Če se odločim za otroka imam vse zdravstvene storitve na voljo, da poskrbim za zdravje sebe in otroka, 1 leto plačanega porodniškega "dopusta"...ja vem, nekje imajo to še bolje urejeno ampak VEČINA držav ima mnogo slabše.

A pa si jih že tudi koristila? :-D

Na voljo so, kvaliteta le-teh pa ne vedno vredna ponosa. :blackeye That being said, EINT enota ljubljanske porodnišnice je zakon!
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 570
  • Avtomobil: Bmw

A pa si jih že tudi koristila? :-DNa voljo so, kvaliteta le-teh pa ne vedno vredna ponosa. :blackeye That being said, EINT enota ljubljanske porodnišnice je zakon!

Nisem :)
Ampak po številu otrok v naši družbi in uporabi/izkoriščanju sredstev, se mi zdi ok ;)

Nič ne rečem, lahko bi bilo mnogo bolje, ampak je zadeva popolnoma zadovoljiva v večini primerov :)

Urejal Meerkat, 17.11.2016, 08:05.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 165
  • Avtomobil: enusranAudi

Fantje bo treba malce več kej izven meja Slovenije iti in si pogledati realno stanje drugih držav. Večina povzema samo kaj je drugje bolje ne pa kaj je isto ali pa celo slabše. Veliko se gibljem po tujini in imam ogromno kontaktov s tujimi poslovnimi partnerji ter tako dobiš neko predstavitev kaj in kako je pri njih drugače (bolje - slabše).
Smo mlada država, ki se še učimo, ampak navsezadnje nam spet ni toliko slabo, kot smo slovenci zjamrani. Vsak posameznik je del države in skupaj tvorimo državo. Dokler ne bomo bolj zreli in pripravljeni na kake spremembe bomo ostali tu kjer smo.
Jaz se čez samo državo ne pritožujem in gledam z optimizmom. Vem pa, da nikoli ne bo tako, da bo vsem nam zadoščeno. In veliki krivci za vso to jamranje in pritoževanje nad stanjem države so mediji. Mediji hočejo imeti oblast in nam podajajo dezinformacije in samo neko nabijanje, temu pa sledijo ljudje. Lep primer, ki se je pokazalo, da so tokrat mediji izgubili so zadnje ameriške volitve. Tokrat so volilci povedali kaj hočejo in to je prav!

Vsak je svoje srece kovac. Jaz sem presrecen da zivim v Sloveniji in ne v Bruslju, Beogradu ali New Yorku. Politika gor ali dol.

V glavnem, se strinjam z zgoraj napisanim. :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 532

Jaz isto mislim, da ni tako slabo kot večina misli... Načeloma kot je nekdo povedal je treba res it malo v svet pogledat kako je drugje... Slovenci smo pridni delovni in ja večina če samo hiše pogledate so vse zrihtane skozi nekdo okoli hiše nekaj dela olepšuje da je zadovoljen in tudi v smislu slovenskega tekmovanja v zavisti ampak to nas mogoče žene naprej... Najbolj apeliram na novinarje ki in TV.... Ob 18 uri pride na ekran prvi šus na a kanalu in v roku ene ure z mrkim obrazom govorijo in PUPMAJO fokt tak, da so že vsi oprani v glavah in so že po defultu nezadovoljni, mrki in vsak misli, da ga boš kr nekaj napizdil...Potem pride še pop tv pa slo1 pa planet...Samo pumpajo pa volitve pa vojne pa nevemkajvse in tega starejši ljudje niso navajeni da dobijo vse te informacije tako sprve in s takim šusom... Treba bi bilo ljudem govorit lepe stvari, probleme lepo na brzaka in bi bil svet še lepši ker bi se ljudje začli bolj ukvarjat z drugimi stvarmi kot pa s svetovnimi problemi...

Delam s strankami 16 let in to se je tako spremenilo, da nemoreš vrjet... Naj bi novinarji le kaj lepega povedali pa ne predstavis samo najslabše v vsem kaj se da. 

Seveda je treba še marsikaj porihtat, zložit, se zmenit ampak mislim, da bo nam uspelo. Sicer nam gre počasi ampak bomo že splavali. 

Prikaži več možnosti
    • Meerkat je všeč

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 572
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Mi imamo "Ameriko" :ok

"Dr. Noah Charney je na prvem srečanju razkril razliko med življenjem v Sloveniji in ZDA ter svoje videnje Slovenije, kot najboljše države na svetu"

http://www.domzalec....jci-v-sloveniji

Vsekakor PODPIRAM take teme!

Vse je stvar pogleda in preveč ljudi je negativnih. S tem ko imaš negativno reakcijo na nek dogodek, s tem se od njega tudi oddaljuješ oz. ga nisi sposoben sprejet in pravilno odreagirat. Negativizem drži družbo v šahu.

Ko pa se na nek dogodek odzoveš drugače, namreč s predpostavko da je mogoče normalen (brez vsakršnega predsodka), ga tudi sprejmeš takšnega kot je in se potem tudi veliko lažje lotiš aktivnega reševanja tega dogodka.

Upam, da ste razumeli, kaj hočem povedat...

Urejal kroskris, 17.11.2016, 09:40.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 890
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Kolikor dobro in odlično bi bilo vedno se bo jamralo in stokalo kaj je sranje pri nas.

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 882
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

v sloveniji je ponavadi tako, da se hvali naše zadeve in vse potem pa ko to rabiš se gre pa raje v tujino po nakup in koriščenje ostalega. Vsi govorijo kako je zdavstvo oh in sploh potem pa vsi politiki se zdravijo v tujini in tudi veliko ljudi...

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

abc
abc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 783
  • Avtomobil: F21 LCI 118i M

Dolgo premisljujem kaj naj napisem tukaj in po vsakem paragrafu ki ga napisem in si ga nato preberem se slisi da bolj spada med "Sram me je da zivim..." in potem izbrisem to kar sem napisal. Narava je lepa, evo na to sem ponosen ampak od ponosa ne mores zivet. Drugega nimam kaj za napisat.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • jocker in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Jaz pa sem ponosen, da živim v Sloveniji. Kolikor so nekatere stvari res neurejene, pa imamo v drugih segmentih veliko prednosti.

Nimamo bolestno velikih mest, kar pomeni da ljudje manj časa preživijo v avtu na poti v in iz službe.

Narava je čudovita, od morja do alp je slabe 2 ure.

Zaenkrat se lahko počutiš varnega ko greš zvečer ven.

Šolski sistem je malce neprilagojen, a vseeno na visokem nivoju v svetovnem in evropskem merilu, kar ti potrdijo tudi naši severni sosedi in višje.

Sociala ni biser, pa vseeno ok.

Fakultete so zastonj.

Še vedno sem mnenja da po večini smo zelo odprti in dostopni ljudje.

Pa še veliko je res dobrih stvari v tej državi in sem vesel da sem se tu rodil, in tu tudi ostal. Vmes sem bil kdaj po tujini za kakšno krajše obdobje (v okviru službe) in sem se vedno in se še vedno z veseljem vrnem brez da bi me mikalo da bi se preselil v kakšen Munchen, Prago, Dunaj.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti
    • porsche, Rottie, _peters_ in 2 ostalim je všeč

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 532

Socijala ni biser? V kakem smislu?

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 807
  • Avtomobil: 195/65/15

Izguba našega potenciala prav bode v oči, v razmišljanju zamujamo toliko, da ne more bit vsak ponosen.Razumem pa nekatere zakaj so. Btw večina ljudi na svetu je ponosna na svojo domovino, kar ni ravno "big thing" , razen da so se po naključju rodili na teh geografskih koordinatah in niso imeli nič zraven... 

Bolj me zanima zakaj ljudje ne držimo skupaj, zakaj se delimo na slovence, hrvate, bosance, srbe itd..V končni fazi smo slovani kar bi bila mnogo primernejša izhodiščna točka, stari smo več tisoč let, politične in verske delitve so pa stare par stoletji ali desetletji.

Ker smo ljudje navajeni čaščenja simbolov, pripadnosti,tradiciji in potrebujemo nek filozofski smisel ,bi se lahko uzrli malo bolj nazaj v naše korenine in poiskali  smisel, lahko pa pustimo da nas germani,anglosasi itd nategujejo dalje..., ave EU

Žalostno kako kratkovidno razmišljamo , skupno znanje in surovine slovanov so praktično neomejene, samo če ni interesa, se lahko vsak ki ima 5 min časa ku#či kako smo mi super,kako je njihova lepa, jači od sudbine itd, vse skupaj pa ni ničemur podobno, opice z orožjem ....  

Prikaži več možnosti
    • INIESTA je všeč