Skoči na vsebino

London

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
197 odgovorov v temi
Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 299
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Če smo kaj vedli, pa smo vedli da se boš ti oglasil. Daj skuliraj se malo, ne rabiš ga "zasledovat" po celem forumu.

Vedli? Pises v mnozini? Zanimivo ;)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 647
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ne vem v kateri trgovini ste bili, a so ze v veriznih trgovinah aka Tesco ali Waitrose, so cene za osnovna zivila skoraj ista kot v Slo, če gledas £ kot €. Pri cemer je kakovost izbire (zelenjave, sadja, mesnin, vina) za vsaj 5 razredov boljsa kot je v Slo., ki je dejansko kanta za vso odpadno robo, ki jo nihce noce.
In da je London umazan, se tudi vprasam na kateih koncih se gibljete? Mogoce Southwark ali Lambeth?
Ker za mesto, ki ima vec mio.prebivalcev, je to precej cisto in urejeno. Vkljucno z vso javna infrastrukturo in javnimi povrsinami in parki.
Res da svoje dodajo v tako negativnem kot pozitivnem tudi turisti.
Je pa kakovost bivanja in javnih storitev, ter sama kultura v primerjavi z Slo in Ljubljano, ki se je v zadnjem desetletju res da ponekod uredila,je ta se vedno ena navadna vas, kjer prebivalci mislijo, da so zaradi mnozice "cheap" turistov in "odprte kuhinje" v srediscu pozornosti tega "instagram" sveta.

Kot ti je že @artex odgovoril.
Nahajamo in gibljemo se po centru. Elephant&Castle.

Kot pravim, koše za smeti najdeš skoraj težje kot Angleže, verjetno je zato smeti še toliko več. Potem je tu še sama umazanija, ne en kako naj ti drugače povem, recimo tako kot da vidiš čist in umazan avto.
Evo sem pogledal, tisti drag pajzl od trgovine je bil

Screenshot_20191027_080821_com.google.earth.jpg

dvesto metrov naprej pa

Screenshot_20191027_081012_com.google.earth.jpg

... pa bistveno cenejši, boljši in neprimerno čistejši, osebje zelo prijazno in ustrežljivi, kljub temu, da ni nobenega belca v njej.

slike so iz googla, ker to pa res ne slikam.

shoping center 100m naprej je pa tak pajzl in zanemarjen, da je hudo, smo morali iti v njega, Jer je ta mala morala na wc.

Screenshot_20191027_081134_com.google.earth.jpg

Včeraj smo bili v Greenwichu, ki mi je bil bistveno bolj všeč. Lepše urejen, bistveno čisteši in meni bolj prijazen. Pogledali smo si par in pomorski muzej, ter se šli slikat na hrib, na črto, tako, da je vsaka noga bila na svoji uri, jajca pa nekje vmes :)

Obvezno slikanje Cutty Sarka in obisk tržnice, ki roko na srce ni nič posebnega, jo je bilo pa zanimivo pogledati. Hčerki sta rekli, da ji na marketu vse kar je za jest smrdi, tako, da smo na koncu končali.... kje drugje kot v Macku.
Vozimo se z double decker ji ker je bolj zanimivo kot z metrojem, pa še kaj vidiš zraven. Na poti v hotel smo še pogledali nočno panoramo TB in v nabavo zajtrka, ker se nam zjutraj ne da hodit v trgovino.

Lp

joda

Pripete slike za predogled

• IMG_20191026_200235.jpg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 042
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ne vem v kateri trgovini ste bili, a so ze v veriznih trgovinah aka Tesco ali Waitrose, so cene za osnovna zivila skoraj ista kot v Slo, če gledas £ kot €. Pri cemer je kakovost izbire (zelenjave, sadja, mesnin, vina) za vsaj 5 razredov boljsa kot je v Slo., ki je dejansko kanta za vso odpadno robo, ki jo nihce noce.

In da je London umazan, se tudi vprasam na kateih koncih se gibljete? Mogoce Southwark ali Lambeth?

Ker za mesto, ki ima vec mio.prebivalcev, je to precej cisto in urejeno. Vkljucno z vso javna infrastrukturo in javnimi povrsinami in parki.
Res da svoje dodajo v tako negativnem kot pozitivnem tudi turisti.

Je pa kakovost bivanja in javnih storitev, ter sama kultura v primerjavi z Slo in Ljubljano, ki se je v zadnjem desetletju res da ponekod uredila,je ta se vedno ena navadna vas, kjer prebivalci mislijo, da so zaradi mnozice "cheap" turistov in "odprte kuhinje" v srediscu pozornosti tega "instagram" sveta.

To si se verjetno samo malo pohecal, ane?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 642
  • Avtomobil: /

Definitivno sem raje reven v LJ kot v Londonu .
Prikaži več možnosti
    • yamasaki je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Definitivno sem raje reven v LJ kot v Londonu .

Itak, čez našo socialno je ni :lmao

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 642
  • Avtomobil: /

Ne sam to, pri nas sploh ne poznamo kaj pomeni res geto :).
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ne sam to, pri nas sploh ne poznamo kaj pomeni res geto :).

Tako je, čeprav se levaki na vse pretege trudijo, da bi spoznali to svetovno dobrino.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

.... če koga zanima ok, če ne, pa vsaj vem kam naj grem pogledati arhiv.

Včeraj smo se vrnili domov utrujeni od potovanja in danes še vedno malo počivamo.

Preden nadaljujem, naj povem, da danes razumem vse tiste, ki ljubijo London in hkrati vse tiste, ki ga sovražijo ali so malodušni do njega.

Enostavno je prevelik in preveč različen, da bi ga lahko dali v kalup, ki bi vsem odgovarjal. Ima predele, ki jih nebi pogledal niti enkrat in ima lepote, ki bi jih rad videl večkrat.

No pa gremo naprej... kje smo končali... aja Greenwich....simpatični predel, posebej lokacije okoli parka si lahko predstavljam, da bi tam prebival dlje časa....

... naslednji dan smo si ogledali Skygarden,(SG) zanimiva izkušnja in lep razgled na mesto iz "zraka" samo glede varnosti pa Angleži komplicirano tam kjer ni treba in napačno.
Namreč pregledajo te skoraj kot na letališču, vsi v koloni, vse odložiti v pripravljena plastična korita, pregled z detektorjem preden te spustijo naprej, ko pa pride na vrsto ta mala, jo pa spustijo brez pregleda naprej.... na moje vprašanje, kaj pa ona, a je ok? mi odgovorijo, da ja, ker je otrok (mala bo stara 12 let in jo spustijo naprej brez vsakega pregleda, kot, da otrok pa nebi mogel predstavljati nevarnosti) no in tu gre moja kritika njihovi varnosti.
Drugače vsi prijazni in ustrežljivi in vedno, ampak res vedno rečejo Please, kar je meni neizmerno všeč in kar pogrešam pri nas.

Po ogledu smo si ogledali še par stvari v bližini, kakor tudi na peš poti od hostla do SG, dnevni TB in Tower of London. Ker je bila nedelja in lep sončen dan je bilo ljudi ko Rusov, aympak vseeno prijetno.
No odšli smo preko London bridge do istoimene železniške postaje, da kupimo karte za vlak do Coventry-ja naslednji dan.
Gospa za okencem je bila na začetku malo vzvišena in skoraj preveč uradna, dokler nismo povedali zakaj iščemo karte in za točno določene ure prihoda, ker smo ob 11h že dogovorjeni za sestanek in ne moremo ravno preveč izbirati z uro odhoda, in, da nebi dajali ravno od 100-140 funtov za prevoz, povratek je pa bolj fleksibilen.

No po tem se je gospa razgovorila, da je tudi njena sodelavka in prijateljica peljala tja hči na razgovor in, da jo bo poklicala kako in kaj... no v glavnem si je gospa vzela več kot pol ure samo za nas in z boljšim dostopom do podatkov kot jaz, ki sem se med tem vedel na klop in vso delo prepustil boljši od sebe, našla karte do Coventry ja za 25 funtov, samo vlak bo prišel 10.45 in naj že pred prihodom pokličemo taxi (spet šla klicati kolegico, da pove koliko stane in na katero cifro naj kličemo I, da pride cca 6 funtov) povratek pa ravno tako za 25 funtov 15.30h.

No nato smo se z busom (izključno smo se po Londonu vozili z DD ker je cenejši in ker več vidiš kot z podzemno z katero smo se peljali samo dvakrat) odpeljali mimo katedrale Sv. Pavla ((ni bilo časa za obisk, kakor tudi ne Temple Church ter ostalega na poti) tudi ta predel v radiusu 1km je deloval prijeten ta bivanje) do destinacije, ki je nismo smeli izpustiti.

IMG_20191027_143740.jpg

... čakalna vrsta u PM, itak, nedelja, ampak se je oči žrtvoval, medtem, ko so bejbe bile v trgovini.

Potem smo se odpravili proti Hyde parku, ampak narobe izstopili, tako, da smo morali potem preoešačiti 2km do parka in še cel park do mosta (bila je že tema in drugi del parka je bil zaprt, tako, da smo pešačili ob ograjo do Kensington palače, ker je hči mislila, da se bo kaj videli ali pa dalo priti blizu spominskega parka Diane.
No nič od tega, je bila pa lepa peš pot in sproti še videli Albert Hall.

V ponedeljek pa zjutraj peš 10minut do podzemne in nato direkt linija do železniške Euston, kjer naj bi imeli odhod vlaka za Coventry ob 9.13h.
Vozni redi vlakov in strmenje množice na postaji, da vidijo na kateri platformi bo odhod določenega vlaka mi je tudi ena večjih bedarij in neznank zakaj imajo to tako urejeno.
No in vlak je bil ob 9 in 7 minut odpovedan in naslednji ob 9.25h
Gremo na vlak (kasneje izvedel, da smo šli v bistvu zaradi odpovedi na dražjega Virgin), za katerega kar se hitrosti in udobnosti nimam nobenih pripomb, zakon, še posebej 1.razred, smo se skozenj samo sprehodili do našega ekonomskega. Ma sediš bolje kot v avionu, skoraj brez tresljajev, v glavnem zakon.
Coventry, univerzitetno mesto velikosti Ljubljane z preko 30k študenti, ampak center izgleda pa kot bi prišel na Vrhniko, pa s tem ne mislim nič slabega, samo meni ne sede.
No pričakala nas je koordinatorka absolventka iz Romunije ki je zadolžena za EU študente. V eni uri razložila vse kar nas je zanimalo, bila presenečena nad izvrstnim hčerinim znanjem angleščine itd.
Na vprašanje kako je z izpitnim roki in kakšen je postopek če ne narediš, kdaj lahko popravljaš itd., ampak je bol na koncu njen odgovor v stilu, da če si doma (v Slo) naredil brez težav 12 (no imamo jih 13) razredov boš zagotovo brez težav naredil in končal študij tudi pri njih. Njena mama je učiteljica, njena sestra študira v Romuniji, pozna tudi malo kako izgleda študij pri nas in pravi, da je tako v Romuniji in tudi pri nas bistveno težji in bolj zahteven študij kakor na njihovi (Coventry) univerzi, je pa v EU in Angliji bistveno bolj priznan.

Tu sem tudi dobil potrditev na to kar sem vedel že dlje časa... Kdo hodi k njim študirat iz drugod (polno Kitajcev in podobnih Sorry, ne ločim kdo je kdo iz vzhoda, potem črncev, muslimanov, Evropejcev itd.)
V glavnem tisti, ki si študija doma ne morejo privoščiti, niso iz kraje kjer je univerza in bi bilo potrebno še financirati namestitev in hrano in ostalo kar se študija tiče, ter takšni, ki želijo študirati tisto, kar ni možno v njihovi državi.
Stroške študija in vse kar je povezano z njim študentom iz EU in verjetno še komu, krije država v obliki kredita, ki ga moraš vrniti v 30-h letih, ampak ga začneš odplačevati šele takrat ko za#mslužiš več kot 25k funtov letno. Stroške prehrane in namestitve, pa si vsak mora kriti sam. Glede na to, da je študentsko delo relativno dobro plačano in enostavno dobiti, Di v večini vse te stroške krijejo študentje sami.

Po vrnitvi iz Coventryja v London z navadnim vlakom,(takim za katerega smo tudi imeli karte) manj udoben in počasnejši za 20 minut, ampak še vedno ok, skoraj enak kot naši medkrajevni) smo odšli na večerni ogled Oxford Street in sosednjih ulic.
Ta predel je pa tisti, ki bi se ga verjetno lahko privadil in kjer bi lahko tudi nekaj časa živel, seveda v vrhunskem stanovanju v vrhunski in lepi hiši, da se razumemo.
No prehodili smo Oxford v obe smeri, pogledali nekaj trgovin in obiskali eno od sosednjih ulic, kjer se nahaja Victoria Secret, kjer so tudi trgovine bolj po mojem izboru in tu sem tudi našel trgovino z zame najlepšimi klasičnimi čevlji Church's.
Ker so cene teh čevljev šle v nebo, si jih trenutno ne morem privoščiti, ampak enkrat si jih bom in to enake kot sem jih imel v letih 90-95. Lakirane bodo rdeče
Ker je bilo pomanjkanje časa samo še v Disney, Primark HP in v eno fancy modno hišo ala naš emporium, samo par nivojev višje.
Cene tam kjer so bile napisane, da glava boli (za primerjavo hoodie od Tommyija od hčere skoraj enkrat dražji kot pri nas itd.)
Klientela notri pa v glavnem črnci in arabci/muslimani, kakšen Indijec, tudi med zaposlenimi je bilo belcev kvečjemu dobra polovica.
Nisem niti vedel, da če nisi iz EU, da ti robo prodajo brez davka, so nas izgleda zamenjali za Ruse:)

No in prišel je torek našzadnji dan v Londonu.
Plan ogled muzeja Madame Tussauds ter še Britanskega.
Ko pridemo do MT vrsta, da te kap.... še dobro, da vprašano kam moramo iti in nas napotijo na drugo stran, da najprej kupimo karte.... isto vrsta, samo krajša....greva z hčerjo do avtomata, da kupi a karte, plača a 70 funtov, a kart od nikoder.... poiščem pomoč uslužbenke, da nekaj ne štima... ni problema, odpre avtomat in vidi, da se je zaštekal papir pri printu in nama izroči na novo naprintane karte.

Gremo pogledati še Baker Street 221b

IMG_20191029_115805.jpg

... in potem naprej peš v Britanski muzej za dve uri (itak premalo da kaj vidiš, ampak dovolj da hčeri pigkedata Egipt in sarkofage, edino kar ju je zanimalo) potem pa gad nazaj do MT kjer smo preživeli čudovite dobri dve uri in pol in eden boljših nakupov, saj za 17,5 funtov dobiš res ogromno in mi niti pod slučajno ni škoda denarja za takšen nakup in priporočam vsakomur, da obišče ta muzej, če ga še ni in ga pot zanese v London.
Po končanem ogledu pa naprej na Oxford po nakupih, vmes še skok v trgovino M&M, kjer se vidi moč marketinga in kaj so naredili iz enih, pardon izrazu, je enih nič posebnih barva stih kao bonbončkov.

Ob 22h via postaja Victoria, kjer smo želeli kupiti karte za bus do letališča, pa so imeli poslovalnico že zaprto (delajo do 17h) na avtomatu si pa nisem upal kupiti, ker nisem vedel, če bomo ujeli bus ob 1h20. Karta bi prišla 33 funtov, zato se odločimo, da jo kupimo na busu.
Odpravimo se v hotel kjer iz omaric vzamemo prtljago, se osvežimo in okoli pol enih zjutraj krenemo na busno kjer nas bo bus odpeljal do postaje kjer se bomo vkrcali na bus National expres, ki pelje na letališče. Ujamemo bus, ki smo ga želeli, karta seveda dražja 42 funtov in se odpeljemo proti letališču. Odre mamo eno kitico, vožnja pa hitra, saj nas je bilo na busu samo 7 in na vmesnih postajah ni nihče vstopal.
Na letališču pojemo malico in tu prvič opazim tiste famozne in opevane stole, ampak na njih sedijo samo butlji in se presedajo/marajo vsi ostali ali ležijo/spijo na tleh ali na stolih od coffee shopa.
Mi se odpravimo naprej proti chechingu, kjer so klopi, pod njimi pa radiatorji, tako, da tam počakamo na toplem in relativno udobnem in v miru dve uri, dokler se nam ne odpre kontrola, potem pa znotraj letališča do odhoda. Kontrola v primerjavi z ko trolo na Brniku pa hujša za 10x in prav je tako.

Avion spusti zavore in krene po pošti in vedno bolj pospešuje.... za sekundo, dve, tri me zmanjka, zaspim, saj poznate tisti občutek, ko si tako zaspan, da ne moreš več in zaspiš za par sekund.... še zbudim in avion še vedno pospešuje.... zakaj za vraga se ne dvigne....ne vem zakaj pogledam na uro in vidim da.... ležimo že dobro uro :)

Drugače pa eden lepših, če ne celo najlepši pristanek doslej.
Nobenih težav z ušesi, z pritiskom in bolečino. Dejansko nisem niti opazil višinske razlike, ker sem drugače zelo podvržen temu, saj ne morem izenačiti pritiska in sem imel pri pristajanju v Londonu kar nekaj težav.

Aja še to, zadnje dva dni smo jedli večerjo samo še v Libanonskem grilu zraven hostla. Zelo okusno, ne preveč drago in pečeno na žaru pred tabo brez olja.
Ko sva šla z ženo en večer okoli 22h po ulici iskat kakšen fast food in jih je bilo kar nekaj odprtih na 150m in večinoma praznih se je v Libanonski trlo črncev, Libanoncev in nekaj ostalih. Notri pa na polno delalo 6 ljudi. Evo in midva sva bila Edina pofarbAna na belo med njimi :)

Toliko za enkrat na kratko od mene, slik nisem objavljal, ker verjetno nikogar ne zanimajo tale spodaj pa zato, ker me je ravno prosil, če se lahko slika z menoj

received_750074342084688.jpeg

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry, Bavaria fan in 4 ostalim je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...še to, dokler ne pozabim, če želi kdo in ima čas iti v London....

2.2.2020 stane letali iz Brnika 10€ iz Londona nazaj na Brnik pa 8.2. 29€ in dan kasneje 32€.

Za ene poceni mini počitnice, za tiste, ki si lahko vzamete fraj.

Nastanitev si pa lahko vsak sam najde poceni v centru, no v coni 1.
Garsonjera z vsemi stroški z zakonsko in dodatnim ležiščem ter kavčem pa 308€ za 5 nočitev za 7 na 8. 2. se je treba pa znajti.

https://www.airbnb.s...020-02-07#modal

Seveda pa je na voljo še mnogo drugih dražjih nastanitev v centru in cenejših v 3 in 4 coni.

Če komu pride prav da za 6 dni z familijo (4 člansko) preživi mini počitnice v Londonu za 500€ z namestitvijo in prevozom.

Lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 150
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Hoila Joda in dobrodošel doma.

Kje si našel karte po tej ceni? :mljask

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Screenshot_20191101_162357_com.android.chrome.jpg

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 150
  • Avtomobil: BMW Xdrive

THX :ok

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 429
  • Avtomobil: Bmw

Joda kaksni so občutki ob abrahamu? Vse najboljse :ok
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ja hvala, sem že pozabil, ker je od tega minilo dve leti :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Hay!

... ja hvala, sem že pozabil, ker je od tega minilo dve leti :)

lp

joda

A ni bilo na fb dva dni nazaj?? 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ja, spomin, na tisti dan :)

... če pa ima kdo še kakšno vprašanje ali zanimivo izkušnjo glede Londona pa naj napiše....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Hay!
... ja, spomin, na tisti dan :)
... če pa ima kdo še kakšno vprašanje ali zanimivo izkušnjo glede Londona pa naj napiše....
lp
joda

Ok, my bad :ok
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... pozabil dodati link do kuponkotov :)

https://www.groupon....41&nlp=1&z=skip

...imate gor vse živo, karte se pa dajo dobiti še ceneje z kartami od vlaka, če z njim potujete (v glavnem iz letališča) če pa ne ti jih pa kdo šenka na železniški postaji, kjer tudi dobiš knjižico z boni katerim moraš priložiti karto za vlak....

... pa tisti, ki ste blizu Celovca (Gorenjci in okolica) lahko poceni kombinirate let iz Celovca v London in potem nazaj na Brnik...za dobrih 30€....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti