Skoči na vsebino

Uporaba ebaya, prosim za pomoč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
99 odgovorov v temi
timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 903
  • Avtomobil: v srcu e39

Pošta slovenije je sama po sebi sramota, nemoreš preko njih pošiljat baterij. Vprašam zakaj, jah, nimamo certifikatov....
Pa imate namen to pridobit?
Maaa neee, ni v planu, mi tega nerabimo....

Okej whatever, posljem prenosnik BREZ baterije, dobim cez en dan v nabiralnik listek da me ta isti paket caka na posti... razlog: zavrnjeno zaradi nevarnih snovi.... what? Poklicem na fraport oz karkoli je ta druzba na letaliscu ki rihta to za posto slovenije, mi tip razlozi da je bila baterija noter in tega ne poslijajo... razlozim da ni baterije... tip cel zivcn da je on ziher videl na rentgenu.. nisi mogel videt kr jo gledam na mizi.... kakorkoli, zgleda je nepismen, se mi ne da ukvarjat, posljem se enkrat.... dobim ze DRUGIC paket nazaj domov (mimogrede za artikel kot tudi postnino sem ze dobil placano in sem zaradi ebay-a dolzan odpremit robo v 3 delovnih dneh....)

Klicem spet to firmo, isti jebiveter na drugi strani... daj mi nadrejenega... nekaj muti, potem pa le prevezejo do sefa... pa mi hladnokrvno odgovori da je pac prislo do pomote, se zgodi, mogoce je spregledal (kak spregledal, tip je videl stvari ki jih ni tam, naj kaksen hitri test za drogo mu specejo pa malo pogledajo pod mizo za piksnami laskega), posljite se enkrat... ga vprasam ce misli resno da moram zaradi njihove lenobe in malomarnosti placat 150€ postnine za artikel vredn 150€... pa pravi ja tak je, poslji na mail racun pa vrnemo... tako da jaz raje grem peš po svetu z paketom pod roko, kot pa da jim se kdaj pustim kak evro....

Urejal timej98, 09.03.2021, 17:06.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in RS6 uporabnikom je všeč to sporočilo

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 328
  • Avtomobil: bmw m3

ja, tko je ja s državnimi firmami in nihovimi socialitičnimi uslužbencami

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 203
  • Avtomobil: --------:)

https://signal-shops...variant=9091626

Nateg?
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 708
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Nedvomno
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 733
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Pozdravljeni, prosil bi za malo pomoči in sicer zanima me katera bi bila najugodnejša opcija za dostavo enega avtomobilskega dela (plastični levi prag) iz Poljske v Slovenijo. Eurosender?
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 460
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Mater, res zgleda, da me je nategnu, čeprav čudno da sva se potem še 14 dni dogovarjala kako in kaj,...

Sedaj je opcija, da vložim na NLB pritožbo na plačilo, kar stane 16,5 EUR, potem oni pošljejo zahtevek nemški banki, na katero sem nakazal, ona spet zračuna neke svoje stroške, ki jih ne vem, na koncu pa niti ni nujno, da dobim denar nazaj.

Hmmmm, saj druge izbire očitno ni pa požrem še teh nekaj EUR...

Nemška banka je pa COMMERZBANK, pozna kdo?

https://www.commerzb...startseite.html

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Menim, da je tole spet fake oglas in model kupljenega ne bi poslal v primeru placila. Zna biti, da je isti, ki je meni dolzen denar.
Sedaj moram zadevo urediti se na Policiji, ker gre za prevero in potem zapisnik posredovati banki, ki ukrepa naprej.
Ni pa uspeh zagotovljen.

Lahko nekdo napise in pridobi od njega podatke za nakazilo? Po moznosti se ime in priimek, da primerjam, ce je meni dal enake.
Gre pa spet za neko spletno banko.

Mogoce pa osebni prevzem ni mozen, ce bi poskusili v to smer :)

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kle...ent=app_android
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 829
  • Avtomobil: Božje vozilo

Prosim za pomoč.

Pred dnevi sem naročil dva izdelka iz Srbije,

Po sledenju sem prišel do info da je paket od 24.12 v Si-Siljua in piše pošiljka predana uvozni carini.

Kakšen je sedaj postopek naprej, ne morem verjet za 2x keramične šalce mi bojo zdej carino upalili. :jok

Prodajalca sem vprašal koliko je napisal da je vredno in je rekel 5 eur.

a sedaj me bodo kaj kontaktirali ali moram jaz njih in dokazovat koliko je vredno iz oglasa ali kako?

Prosim za nasvet.

Hvala

Urejal magic man, 27.12.2021, 22:42.

Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 361
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Prosim za pomoč.

Po sledenju sem prišel do info da je paket od 24.12 v Si-Siljua in piše pošiljka predana uvozni carini.

Kakšen je sedaj postopek naprej, ne morem verjet za 2x keramične šalce mi bojo zdej carino upalili. :jok

a sedaj me bodo kaj kontaktirali ali moram jaz njih in dokazovat koliko je vredno iz oglasa ali kako?

Prosim za nasvet.

Hvala

Za blago, ki prispe v poštnem prometu iz tretjih držav (držav, ki niso članice EU), morajo biti ob uvozu opravljene carinske formalnosti.

Carinskih formalnosti ni potrebno opraviti v primerih pošiljk, ki v Slovenijo prispejo iz drugih držav članic EU, razen če gre za pošiljke, ki vsebujejo blago, ki še ni bilo sproščeno v prost promet v EU oziroma, če so bile pošiljke poslane z ozemelj, ki so izvzeta s carinskega območja EU ali davčnih območij posameznih držav članic.

Vse pošiljke, ki prispejo iz zgoraj navedenih držav, morajo biti predložene carinskemu organu. Za predložitev pošiljk v poštnem prometu je odgovoren prenosnik pošiljke, to je poštni operater (npr. Pošta Slovenije) ali hitri prevoznik (npr. DHL, UPS…). Podatki morajo biti predloženi s carinsko deklaracijo v elektronski obliki. Nabor podatkov je predpisan v carinski zakonodaji. Carinsko deklaracijo običajno v imenu naslovnika pošiljke vloži prenosnik pošiljke. V kolikor je prenosnik pošiljke nacionalni poštni operater, se za prenos pošiljk uporabljajo pravila Svetovne Poštne zveze.

V kolikor želi prejemnik blaga sam poskrbeti za carinjenje pošiljke, to lahko stori v okviru standardnega carinskega postopka.

Pogoj za to je prijava v carinski informacijski sistem preko portala e-carina ter razpolaganje z ustrezno programsko opremo. Za osebe, ki ne izpolnjujejo tega pogoja, deklaracijo vloži njihov izbrani carinski zastopnik. Način izvedbe carinskega postopka je rezultat dogovora med prejemnikom in prenosnikom pošiljke. Pri tem veljajo splošni pogoji poslovanja prenosnika pošiljke, ki so običajno objavljeni na spletnih straneh zadevnega prenosnika pošiljke.

Prejemnik blaga mora carinskemu organu za opravljanje carinskih formalnosti zagotoviti vse dokumente in podatke, potrebne za carinjenje blaga. Kadar pošiljki niso priloženi vsi podatki, prenosnik pošiljke od prejemnika zahteva dodatna pojasnila, kar je lahko povezano z dodatnimi stroški postopkov, ki jih prenosnik pošiljke zaračunava skladno s svojim cenikom storitev carinskega posredovanja. 

Plačila uvoznih dajatev (carine) so lahko oproščene:

• pošiljke blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredno iz tretje države prejemniku v EU, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;
  • blago v pošiljkah nekomercialne narave, ki jih iz tretje države pošiljajo fizične osebe drugim fizičnim osebam na carinskem območju EU do vrednosti 45 evrov. Pri tem veljajo za alkohol, cigarete in določene druge izdelke količinske omejitve.

Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva vrednost blaga (brez poštnine ali drugih posrednih stroškov).

Ob uvozu se obračuna in plača tudi davek na dodano vrednost, razen če gre za pošiljko blaga zanemarljive vrednosti, ki jo fizična oseba pošilja fizični osebi v vrednosti do 45 evrov.

Davek na dodano vrednost se ne plača ob uvozu, če ga je kupec že plačal ob spletnem nakupu pri prodajalcu, ki je vključen v posebno ureditev za obračun uvoznega DDV.

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 875
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

Zal tebi ne morem pomagati, ampak naj bo sola za druge. Ta spletna stran je znana po nategih.

Tole bi moralo biti dovolj velik alarm: https://www.trustpil...leinanzeigen.de
Ce se ne motim nima nobene veze s pravim ebay-om, ampak je tole nemska "bolha".

Rule of thumb pri nakupu iz tujine je: ne kupi nicesar, kjer se ne da placati preko PayPal.

Urejal tomazic89, 27.12.2021, 23:45.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Ma ja, saj tole je kar neki.

Res treba gledat, da je prodajalec že vsaj 5 let na sceni in pa ima dobre ocene... Čeprav s tremi imam dobre izkušnje, pri enem sem se opekel. Sploh pa ne vem, če se mi splača, delati prijavo na Policiji, oziroma kaj bodo potem storili...

Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 490

A ti je nehal odpisovat? K na prvi pogled ne zgleda nategun k ma par random oglasov pa ne prepoceni, edino to da je v decembru ustvarjen account.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 244
  • Avtomobil: Mnogokombi

Prosim za pomoč.

Prosim za nasvet.

Hvala

Tako je, od junija letos na vsak drek nabijajo DDV gor, zato pa se je vsa dobava za fizične osebe iz tujine (po mojih izkušnjah) totalno upočasnila. Pomoje je bila motivacija malo umiriti dotok šare iz raznih aliexpressov. Jaz sem sicer veliko uvažal kake komponente, ki jih v EU ni mogoče dobiti, in v 99% sem dobil klic uvoznika (fedex/tnt, dhl,...) in mail z uvozno dispozicijo, ki jo izpolniš, dodaš paypal račun in potem oni uredijo zate. Kot pa je rekel kolega, uporabljaj paypal, ker temu nekak uradniki očitno "zaupajo" pa še zneski so izraženi v EUR, kar je potem manj komplikacij pri vrednotenju pošiljk na določen dan nakupa nazaj (različni tečaji)

Urejal U2ros, 28.12.2021, 07:43.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

A ti je nehal odpisovat? K na prvi pogled ne zgleda nategun k ma par random oglasov pa ne prepoceni, edino to da je v decembru ustvarjen account.

Ma enaka fora je, kot un, ko me je ''nategnu''. Ja, par random oglasov... Daj napiši mu, če se lahko dobita in naj ti da telefonsko.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 031
  • Avtomobil: sivo povprečje

Velikokrat tut sami prodajalci ne naredijo ravno usluge, ko na vsako pošiljko napišejo GIFT, al pa pribijejo neko prenizko vrednost. Jasno potem carina prej zastriže z ušesi pri kaki elektronski komponenti in podobnem.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 361
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Jaz sem ravno v ponedeljek prejel paket iz Švice (čokolade,ipd za božič). Vrednost paketa  vem, da je bila 200 frankov. Ko so v Švici pošiljko oddali so napisali vrednost 100 frankov. Plačati sem moral 20,89 eur carine - banda! Če bi napisali manj ne vem kaj bi se zgodilo. Bi šli kako drugače preverjat dejansko vrednost ali ne. Nismo pa vedeli, da ni carine če je vrednost (privat pošiljatelj) do 45 eur.  

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 297
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Zal tebi ne morem pomagati, ampak naj bo sola za druge. Ta spletna stran je znana po nategih.
Rule of thumb pri nakupu iz tujine je: ne kupi nicesar, kjer se ne da placati preko PayPal.

To sploh ni res.
Kupil veliko stvari od privat prodajalcev, večino plačal na IBAN račun.
Nobenega problema.
Res pa je da večjih vrednosti že po zdravi pameti ne boš šel plačevat prek IBAN.
Sicer se pa da vsak račun tudi preveriti, če štima.
Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Saj račun štima, kako boš to preveril? Ime pa priimek lahko pa napišeš karkoli pa bo delalo. Banka ti pa nič ne preveri, niti nima vpogleda v tuje banke :ok

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 005
  • Avtomobil: VW Passat CC

Ebay in Aliexpress sta že rešila z novim davkom in ni nobenih problemov.

Ebay ti pri plačilu doda 22% na oglaševano ceno in jo lahko vidiš predno plačuješ,.... medtem ko Aliexpress že v osnovi  zviša cene če kupuješ iz SLO za 22% ...Paketi potem pridejo normalno v kaselc kot prej brez kakih poštnih strošklov ali postopkov.....tako da stropšek nakupa se je res povišal za 22% ni pa stroškov postopka 4€ na paket kot so grozili ,..tako da ni panike,....nekaj kar je smešno poceni  krat 1,22 je še vedno smešno poceni :)

Urejal Zmago, 28.12.2021, 11:58.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, DJ Falco in bozzicek uporabnikom je všeč to sporočilo

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 643
  • Avtomobil: e24 635csi

Jaz sem kupil ogromno stvari preko portala. Pač zadeva funkcionira na isti princip kot slovenska bolha. Če ne znaš kupit tam, potem ti tudi na Bolhi ni pomoči.

Sem pa imel sceno sedaj, kupil eno stvar, nakazal preko N26 in glede na članke je tip ubil družino in sebe v Nemčiji. Tko da sedaj se sicer rešuje z N26 banko ampak najbrž ne bo nič iz tega. Pušiona..

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.