Skoči na vsebino

Uporaba ebaya, prosim za pomoč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
99 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 708
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Jaz sem kupil ogromno stvari preko portala. Pač zadeva funkcionira na isti princip kot slovenska bolha. Če ne znaš kupit tam, potem ti tudi na Bolhi ni pomoči.
Sem pa imel sceno sedaj, kupil eno stvar, nakazal preko N26 in glede na članke je tip ubil družino in sebe v Nemčiji. Tko da sedaj se sicer rešuje z N26 banko ampak najbrž ne bo nič iz tega. Pušiona..

To je tisti ki je imel ponarejena covid potrdila?
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

nedvedinho
nedvedinho

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 549

Meni se zdi ebaykleineanzaige super stvar. Dejansko najboljša spletna stran, kjer se ne bojiš da te bi nateknil, sploh če plačuješ s paypal. Sem pa sam že kar nekaj stvari prodal na njej, ko kupcu ni bilo težava nakazat na TRR. Jaz ga nikoli, samo in edino paypal. Ravno na široko pa ne omenjam da sem iz Slovenije, šele potem ko je paket na poti :)

Ena večjih težav je bila, ko sem preko te strani prodal izdelek v Litvo. Možakar (sumljivo preveč osladno prijazen) mi je ponudl plačilo preko aplikacije ebaykleineanzaige (enako kot s spodnem primeru ebay). Paket kupec dobi, sledilna št. to dokazuje in tudi kupec v aplikaciji potrdi prejem paketa. Šele na tej točki te aplikacija spusti da vneseš svoje podatke za nakazilo denarja na svoj račun. Tukaj so pa težave. Nimam DE telefonske, nimam DE bančnega računa... Na vprašanje se ne odzivajo... No, nekako, še sam nevem kako, sem po 1 mesecu dobil sms obvestilo od NLB da sem dobil nakazan denar.

Imam pa zdaj težavo z ebay, klasičnem.

Prvič v 10 letih mi je uspelo tam prodat izdelek. Tip iz NL je denar nakazal v ebay in zdaj je moja naloga da paket pošljem. Paketa ne morem poslat, ker sem ga prejšen teden poslal v DE (prodano preko ebaykleineanzaige). Zdaj mi pa ne gre refundirat denarja oz. skenslat prodaje, tako da on enostavno dobi svoj denar nazaj. Ebay na vsak način želi od mene da refundiram iz svojega TRR. Ne razumem kaj ima moj TRR z njegovim zadržanim denarjem.

Katere "tuje bolhe" še uporabljate?

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 643
  • Avtomobil: e24 635csi

To je tisti ki je imel ponarejena covid potrdila?

Ja :(

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 829
  • Avtomobil: Božje vozilo

Za blago, ki prispe v poštnem prometu iz tretjih držav (držav, ki niso članice EU), morajo biti ob uvozu opravljene carinske formalnosti.

Carinskih formalnosti ni potrebno opraviti v primerih pošiljk, ki v Slovenijo prispejo iz drugih držav članic EU, razen če gre za pošiljke, ki vsebujejo blago, ki še ni bilo sproščeno v prost promet v EU oziroma, če so bile pošiljke poslane z ozemelj, ki so izvzeta s carinskega območja EU ali davčnih območij posameznih držav članic.

Vse pošiljke, ki prispejo iz zgoraj navedenih držav, morajo biti predložene carinskemu organu. Za predložitev pošiljk v poštnem prometu je odgovoren prenosnik pošiljke, to je poštni operater (npr. Pošta Slovenije) ali hitri prevoznik (npr. DHL, UPS…). Podatki morajo biti predloženi s carinsko deklaracijo v elektronski obliki. Nabor podatkov je predpisan v carinski zakonodaji. Carinsko deklaracijo običajno v imenu naslovnika pošiljke vloži prenosnik pošiljke. V kolikor je prenosnik pošiljke nacionalni poštni operater, se za prenos pošiljk uporabljajo pravila Svetovne Poštne zveze.

V kolikor želi prejemnik blaga sam poskrbeti za carinjenje pošiljke, to lahko stori v okviru standardnega carinskega postopka.

Pogoj za to je prijava v carinski informacijski sistem preko portala e-carina ter razpolaganje z ustrezno programsko opremo. Za osebe, ki ne izpolnjujejo tega pogoja, deklaracijo vloži njihov izbrani carinski zastopnik. Način izvedbe carinskega postopka je rezultat dogovora med prejemnikom in prenosnikom pošiljke. Pri tem veljajo splošni pogoji poslovanja prenosnika pošiljke, ki so običajno objavljeni na spletnih straneh zadevnega prenosnika pošiljke.

Prejemnik blaga mora carinskemu organu za opravljanje carinskih formalnosti zagotoviti vse dokumente in podatke, potrebne za carinjenje blaga. Kadar pošiljki niso priloženi vsi podatki, prenosnik pošiljke od prejemnika zahteva dodatna pojasnila, kar je lahko povezano z dodatnimi stroški postopkov, ki jih prenosnik pošiljke zaračunava skladno s svojim cenikom storitev carinskega posredovanja. 

Plačila uvoznih dajatev (carine) so lahko oproščene:

• pošiljke blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredno iz tretje države prejemniku v EU, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;
  • blago v pošiljkah nekomercialne narave, ki jih iz tretje države pošiljajo fizične osebe drugim fizičnim osebam na carinskem območju EU do vrednosti 45 evrov. Pri tem veljajo za alkohol, cigarete in določene druge izdelke količinske omejitve.

Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva vrednost blaga (brez poštnine ali drugih posrednih stroškov).

Ob uvozu se obračuna in plača tudi davek na dodano vrednost, razen če gre za pošiljko blaga zanemarljive vrednosti, ki jo fizična oseba pošilja fizični osebi v vrednosti do 45 evrov.

Davek na dodano vrednost se ne plača ob uvozu, če ga je kupec že plačal ob spletnem nakupu pri prodajalcu, ki je vključen v posebno ureditev za obračun uvoznega DDV.

Hvala za pojasnilo, če je tako potem naj nebi bilo niti carine niti ddv-ja, ker gre z avionsko pošiljko ki je full draga in je bilo nakazilo pošiljatelju 33 eur  za vse skupaj.

Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 361
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Hvala za pojasnilo, če je tako potem naj nebi bilo niti carine niti ddv-ja, ker gre z avionsko pošiljko ki je full draga in je bilo nakazilo pošiljatelju 33 eur  za vse skupaj.

Tako je. V tvojem primeru bi moral biti oproščen obojega.

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 005
  • Avtomobil: VW Passat CC

Evo pošta je začela računat kr neki na pošiljke iz Chine:

za paketek vrednosti 1,3 eur in paketek 5,7 eur  za katerega sem že plačal davek ob nakupu preko Ebaya 22% so mi poslali sporočilo da je bil davek že plačan ampak da mi bodo računali stroške carinskega poizvedovanja: za vsak paketek po 2,9 eur 

Torej carinsko posredovanje za nekaj česar ne potrebujem in itaq  je že bil plačan davek HMMM? Mislim je to legalno?

STORITVE CARINSKEGA POSREDOVANJA
VREDNOST STORITEV
2,38
DDV % OSNOVA ZNESEK DDV
22,0 0,52 2,38
SKUPAJ
2,90

Urejal Zmago, 03.01.2022, 11:14.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 612
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Toži jih za 2,90 eur  :-D  :-D

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 216
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Jup, vsake tolko naletis, nimas kaj, a na sreco je pri meni to na vsake 10 paketov tako od oka, tako da se ne bunim pretirano.

Jst sklepam da pac morajo preverit vsebino dolocenega st. paketov, da se ne "sverca" kaka vrednejsa roba, kake kopije ipd

Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 490

Še to so podražil iz 2,5 na 2,9e haha

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 005
  • Avtomobil: VW Passat CC

OK nov možni scam, mogoče potrebna previdnost:

Tokrat Aliexpress, naročim nek izdelek (12 eur), dobim tracking št. in vse , tracking se odvije nenormalno hitro, iz CHINA do nas ene 10 dni (ponavadi traja od 3-6 ali celo 8 tednov),...., parcel received - in travel - goods delievered to buyers adress! Robe pa ni?

Pošta pravi da tega dne ni bilo  dostave na moj naslov, po št. trackinga pošta SLO ne najde nič, pravijo da mora prodajalec po št. preveriti proi svojem send providerju,. ta pa pravi da je poslal in da tracking kaže da sem dobil popšiljko!?

Sumim da pošljejo neko fake pošiljko na nek svoj naslov da dobijo tracking potrditev in meni sploh ne pošljejo robe!

Odprl sem dispute pa da vidmo kaj se bo zgodilo.

lp

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni to nic nenormalno hitro. Sem ze veckrat dobil robo domov v 10 dneh ali celo prej. Ponavadi jst dobim najkasneje v roku 3-4 tednov iz Alija.
Ce si odpru dispute bos pac kes dobu nazaj in to je to. Jst sem celo ze ene 3x dobil vrnjeno, pa je pol po 2-3 mesecih zadeva celo prisla k meni. Zgleda se tu in tam kaj “porazgubi”, tracking pa itak v 80% ni zanesljiv
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 375
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

na Aliju je tako, da ni vse iz Chine, imas tudi dostavo iz drugih drzav, zato kaka stvar pride hitreje....

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 031
  • Avtomobil: sivo povprečje

Ja, zadnje čase pogosto iz Nizozemske.

Pri Aliexpressu je fajn preverit malo prodajalca, ker zadeva je kot ebay ali bolha, ni to tako kot kak mimovrste.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

na Aliju je tako, da ni vse iz Chine, imas tudi dostavo iz drugih drzav, zato kaka stvar pride hitreje....

Ja sej vem to, kupujem na Aliju ze ohoho casa in tudi pise iz kje je poslano, ampak jst pisem za kitajsko. Ta boljse brande sem prakticno vedno dobil v zelo doglednih casih, pa tudi kaj bolj cheap.

Iz Spanije sem pa npr. ovtek dobu v 3 dneh. En telefon pred leti sem pa tudi iz kitajske (trgovec je Goldway) dobu v 5 dneh preko DHL. 25€ postnine in mimo vseh carinskih postopkov :ok

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 391

Kdo kej ve, kolk časa se sedaj čaka na pakete iz UK? (naročeno na ebayu)

Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: MB

Za info, če kdo ne ve...vse kar je iz Singapurja je ocarinjeno brez izjem ne glede na vrednost in namen.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 631

vse kar ni iz EU od novega leta naprej...

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 301

Kdo kej ve, kolk časa se sedaj čaka na pakete iz UK? (naročeno na ebayu)

Js sm naročil volan za e60 16.2. dobu pa 8.3. Poslano je blo z Landmark Global. Ebay.co.uk, carine mi čudno ni blo treba plačat.

Urejal dnjehen, 10.03.2022, 20:29.

Prikaži več možnosti
    • Natuzzi je všeč

Apogej
Apogej
  • Uporabnik
  • Sporočil: 126
  • Avtomobil: enkrat en, drugič drug ~

https://cekin.si/dav...cna-uprava.html

~~ Honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere. ~~

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 917
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Nč hudga sej to bi moral že zdavnaj narest. Sicer jaz nonstop nekaj naročam in me tepe tole ampak ne naročam pa stvari za 3 evre, tisto smetje naj kar na kitajskem ostane.

Tudi tukaj lahko naredimo kakšna jajca ničvredna in še kakšen naš živi od tega ne pa kitajci.

Drgač sem jaz čakal na paket iz amerike 3 mesece skoraj na zadnje. Nekaj so pošiljali okol po nizozemskem bogi paket. 

Urejal voith, 10.03.2022, 22:16.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.