Skoči na vsebino

Problem: skoraj nič vožena F30

* * - - - 11 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1812 odgovorov v temi
anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 711
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Okej fantje, imam problem, s katerim si belim glavo, odkar sem vzela avto.

Avto je meseca/letnika junij 2014 in je imel v trenutku, ko sem ga vzela, torej konec avgusta letos, približno 22 tisoč prevoženih. Danes jih ima dobrih tri tisoč več. Zdaj stanje servisov je takšno, avto je bil servisiran, preden sem ga odpeljala. Pred tem in za tem še ne. Vožen je skoraj nič, kot ste lahko ugotovili, v povprečju je avto do sedaj naredil manj kot tisoč km mesečno. iDrive pravi, da je čas za naslednji servis pri 30k kilometrih, torej pri sedanjem načinu vožnje maja 2017. Zdaj keč je, da ga s cimrom izrabljava ravno toliko, da ga po večini ugasneva glih takrat, ko se olje po števcu segreje na 100 stopinj.

Kaj svetujete? Verjetno je ta način vožnje dolgoročno smrt za mašino. Ta je 2.0d s 184 konji in xDriveom. 

IMG_1023.JPG

Urejal anita_a, 26.11.2016, 23:00.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 240
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Ti ni x-driver še nič svetoval?

Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

So se pojavljala neka namigovanja, da mi bojda všečka vsako sporočilo. Razen tega, pa še to pogojno, pa nič. Nisem še nikogar spraševala o tem, razen cimra, on pa tudi ne pravi nič pametnega o tem, čeprav je dipl. inž. strojništva. Morda se pa oglasi tukaj, v živo je redkobeseden okoli tega. Ima svojega dela čez glavo.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 840
  • Avtomobil: LPP Urbana

tole bo še zanimivo  :blah

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

dMe3
dMe3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 202
  • Avtomobil: Mercedes

Saj je vseeno, če bo zaribal, bo naslednjem lastniku :rofl 

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj je vseeno, če bo zaribal, bo naslednjem lastniku :rofl

Ce ga prej ne ukradejo :laugh

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 918
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

Ni smrt,če pelješ avto vsaj parkrat na mesec na izlet vsaj 100 km. Jaz čez teden delam take relcije,da se cager za temperaturo komaj da premakne. Servise nekje do 15 kkm oziroma enkrat letno. Računalnik sešteva pač svoj način glede na servis in če bi bilo po njegovo, bi servis delah na dve leti.
:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Bančnik, ne vem, če, ker jaz to kar resno jemljem in sem v skrbeh.

Danes sem prav izsilila, da sem prvič po 14 dneh spet vozila avto, da sva šle z gobanom po cimra na sejem Narava-Zdravje. Zjutraj je šel s taksijem, zvečer bi ga pripeljal sodelavec, ker pač, ojej, ni kje za parkirati, zato se z avtom ne splača voziti. 

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 148
  • Avtomobil: BMW x

Za dizla so pogreb kratkotrajni vžigi in vožnje pod 20km. Vsaj 1x na mesec vžgi in naredi krog po obvoznici - vmes pa ga malo stisni, da spihaš saje in pajčevino ... :)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Ni smrt,če pelješ avto vsaj parkrat na mesec na izlet vsaj 100 km. Jaz čez teden delam take relcije,da se cager za temperaturo komaj da premakne. Servise nekje do 15 kkm oziroma enkrat letno. Računalnik sešteva pač svoj način glede na servis in če bi bilo po njegovo, bi servis delah na dve leti.

Tenks za nasvet. Nazadnje, ko sem šla na Štajersko, sem skušala "spihati ventile" in ga terala na enem odseku skoraj do rdečega do šeste prestave v vsaki prestavi, kar sem redno delala tudi z E84-ko. Problem pa je, ker F30-ka gre pa več kot 100 km v eni turi v povprečju enkrat mesečno ali manj.

Urejal anita_a, 26.11.2016, 23:27.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Pri dizlu je kot rečeno občasno pametno narediti daljše relacije(vsaj 30km), da se do konca regenerira filter trdih delcev(DPF). Glede servisov je pa nekako tako kot je rekel Matevze46, servis delaš po idrivu. Če te prej opozori(kar te glede na opisano bo) narediš pač servis prej. Koliko so mi razložili na bmw servisu računalnik prilagodi servisni interval na način vožnje. Zakaj si pa sploh vzela dizla če delaš kratke relacije in malo kilometrov? Ni logike.

Mogoče je na dolgi rok še pametno 1 minuto imeti v avto  v prostem teku pred začetkom vožnje in 1 minuto po izklopu, drugače te pa nima kaj skrbeti. Vozi in upoštevaj signal za servis in je to to.

Urejal ovseni_kosmiči, 26.11.2016, 23:38.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko ga meni das za vikende in ti bom nasopal kilometre z lahkoto.

Ce zelis grem lahko z njem v kratkem v zagreb in pa v sarajevo v zacetku decembra :laugh da ga prepiham in spucam saje v dpf filtru ter da malo prah spucam z diskov :ok

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 617
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Tenks za nasvet. Nazadnje, ko sem šla na Štajersko, sem skušala "spihati ventile" in ga terala na enem odseku skoraj do rdečega do šeste prestave v vsaki prestavi, kar sem redno delala tudi z E84-ko. Problem pa je, ker F30-ka gre pa več kot 100 km v eni turi v povprečju enkrat mesečno ali manj.

Glede na način vožnje prepolovi servisni interval pa ne bo skrbi. Ti avtomobili so res narejeni za dolge poti, ne cijazenje po mestu z neogretim motorjem.

Da motor prečistiš pa ni potrebe po tiščanju na blokadi. Bo dovolj, da se odpelješ 100 ali 200km z normalnim režimom vožnje. Za zagon regeneracije je potrebna le delovna temperatura.

LP Tristan01

Urejal tristan01, 26.11.2016, 23:32.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Za krajo me ne skrbi, ker s Pandoro redno hodimo lulat v garažo tudi sredi noči. Plus dodatno vgrajenih zillion zaščit.  :ok

Kosmič, za servisni interval logično, ti ga sam izračuna glede na dosedanji način vožnje. To sem že napisala, kdaj je previdoma naslednji. Zakaj sem vzela dizla? Ne vem, nekako so me fantje namamili. Z onim prejšnjim sem še delala relacije in zadeva ni bila tako problematična. Ta je pa - adijo pamet. 

Hvala, tristan, za nasvet. Če verjameš ali ne, je do sedaj naletelo le enkrat, da sem ga lahko "prepihala". Sicer ga ne teramo, če ni ogret. 

Lahko ga meni das za vikende in ti bom nasopal kilometre z lahkoto.

Ce zelis grem lahko z njem v kratkem v zagreb in pa v sarajevo v zacetku decembra :laugh da ga prepiham in spucam saje v dpf filtru ter da malo prah spucam z diskov :ok

Komot, ampak za to pričakujem v zameno kompenzacijo. Ne ogromne, za fasungo ali dve pa.  :laugh

Hm, sem že razmišljala, če bi ga dajala v najem. A to je možno?

Urejal anita_a, 26.11.2016, 23:37.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 052
  • Avtomobil: Mesanec

Da rešim tebe in predvsem avto se žrtvujem tako, da ga odkupim za kakih 20 jurjev...vse za dobro avta seveda

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Za krajo me ne skrbi, ker s Pandoro redno hodimo lulat v garažo tudi sredi noči. Plus dodatno vgrajenih zillion zaščit.  :ok

Za sersvisni interval logično, ti ga sam izračuna glede na dosedanji način vožnje. To sem že napisala, kdaj je previdoma naslednji. Zakaj sem vzela dizla? Ne vem, nekako so se fantje namamili. Z onim prejšnjim sem še delala relacije in zadeva ni bila tako problematična. Ta je pa - adijo pamet. 

Hvala, tristan, za nasvet. Če verjameš ali ne, je do sedaj naletelo le enkrat, da sem ga lahko "prepihala". Sicer ga ne teramo, če ni ogret. 

Komot, ampak za to pričakujem v zameno kompenzacijo. Ne ogromne, za fasungo ali dve pa.  :laugh

Hm, sem že razmišljala, če bi ga dajala v najem. A to je možno?

Tole dajat v najem... ne vem če je pametno. Če hočeš vse narediti po pravilih bo treba rent-a-car odpret. Da ga kar tako daš nekomu za par dni, on pa tebi za špecerijo... Kaj pa vem. Avto ni bil ravno poceni, zapletlo pa se bo če se avtu kaj zgodi, ali pa ko bo domov prišel prvi pozdrav s policije.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Da rešim tebe in predvsem avto se žrtvujem tako, da ga odkupim za kakih 20 jurjev...vse za dobro avta seveda

To je še velikodušna ponudba, alo. Če se obnašam nekako forumsko, gre takole, prodajam ga za 35 jurjev ... Prodam pa za X jurjev.  :laugh

Eh, sem vedela, da bi morala danes s cimrom in Pandoro na Dolgi most. Bi bilo bolje.  :napaka

Tole dajat v najem... ne vem če je pametno. Če hočeš vse narediti po pravilih bo treba rent-a-car odpret. Da ga kar tako daš nekomu za par dni, on pa tebi za špecerijo... Kaj pa vem. Avto ni bil ravno poceni, zapletlo pa se bo če se avtu kaj zgodi, ali pa ko bo domov prišel prvi pozdrav s policije.

LP Tristan01

:crazy  Hvala za nasvet. Zelo bedno. 

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 052
  • Avtomobil: Mesanec

Lej sej lahk dam manj :ok2 , predvsem se mi gre da rešim avto trpljenja. Obljubim da pri meni mu ne bo dolgčas, pa tudi parkiran bo bolj malo :laugh

Prikaži več možnosti

dMe3
dMe3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 202
  • Avtomobil: Mercedes

Ko pride Uber se zmeniš, da nekdo vozi avto okoli medtem ko spiš, pa ti zjutraj poleg kave da še 50% dobička :laugh

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

To je še velikodušna ponudba, alo. Če se obnašam nekako forumsko, gre takole, prodajam ga za 35 jurjev ... Prodam pa za X jurjev.  :laugh

Eh, sem vedela, da bi morala danes s cimrom in Pandoro na Dolgi most. Bi bilo bolje.  :napaka

Anita, ti se nič ne sekiraj... Avto lepo v garažo, in redno z Gobanom kontrolirat, za vsak dan pa trola. Kupec tvojega avtomobila ti bo res hvaležen - večji del izgube vrednosti bo šel na račun tvojega žepa, pa še avto z malo kilometrino bo dobil.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti