Skoči na vsebino

Temnjenje oken in račun za homologacijo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
joe scarpa
joe scarpa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 13
  • Avtomobil: Bmw 1

Pozdravljena družba!

Pred kratkim sem kupil e87 z zadnjimi zatemnjenimi šipami. Prodajalec mi je "pozabil" dostaviti homologacijo...po nekaj tednem izpikanju sem dal delati duplikat in glej ga zlomka, šipe niso sploh vpisane.

Z prodajalcem sva se že zmenila za primerno odškodnino, zdaj me samo zanima, če je kdo pri koritu, kar se tiče teh zadev, torej če mi lahko kdo zrihta samo račun s katerim bi potem na AMZS-ju vpisal homologacijo.

Uslugo bi seveda primerno plačal.

Lp

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 769
  • Avtomobil: skunk :)

Z računom bi homologiral stekla?

Jaz sem šel na LPP, izmerili so prepustnost (oz kakor se že reče), potrdilo o "vgradnji", € in voila :ok2

Edino če se je v zadnjih dveh letih kaj spremenilo :zmeden

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

joe scarpa
joe scarpa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 13
  • Avtomobil: Bmw 1

Ja sej problem je ker jaz nimam nobenega potrdila...samo zatemnjene šipe...nekaj jim bom vrjetno moral predložiti, da mi izdajo homologacijo

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 795
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Še vedno se potrebuje potrdilo o strokovni vgradnji, na homologacijah računa ne potrebuje - račun je samo zato, da lahko uveljavljaš garancijo pri podjetju, ki ti je temnilo stekla.
Izmerijo prepustnost, ki je lahko;

(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:

– 75% za vetrobransko steklo in

– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).

(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

4. člen

Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30% svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh.«.

Urejal DJ Falco, 28.11.2016, 23:00.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 324
  • Avtomobil: e61, r55

Uff, to je že 100 let nazaj, ampak včasih je bivši A3M izdajal potrdila za strokovne vgradnje. Najbolje, da pogledaš, kdo v tvoji bližini temni stekla pa se greš zmenit, da ti za 10 EUR napišejo to potrdilo. Bi moral bit najmanjši problem.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 795
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Znajo nekateri kar komplicirati glede teh potrdil, če niso oni temnili... kaj pa če izveš, kje so dejansko bila zatemnjena stekla, pa greš tja po potrdilo?

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Imam enak problem ampak na tehničnem(konkretno avto Krka Krško) je tip rekel da lahko pokliče mulca ki se s tem ukvarja in mi za 30-40€ zrihta potrdilo, magar če ni povsem skadno s predpisi in to je to-razen če so zelo zelo zatemnjena ali res slabe kvalitete-ni pa treba da je licenčno. Nato s tem "potrdilom" na tehničnem vprašaš za vpis v homologacijski kartonček.

Gre čist simpl, samo ne vem če boš našel povsod na tak način ker se povsod vse zaostruje. Če ne pa v Krško :ok2

Moj je iz Italije in tam se s takimi bedarijami sploh ne ukvarjajo, oz drugače povedano za temnenje ni potrebnih papirjev in kartončkov

Urejal JocoG, 28.11.2016, 23:44.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 032
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Preveri ali imaš na foliji gor kake številke. Pri mojem so gor ble. Jaz imam pa še dodaten problem, kot prvo ne vem ali so bile šipe homolomo, kot drugo pa ne vem ali, če so vpisane, so vpisane tudi sprednje, saj je bil avto temnjen in prodan meni še pred spremembo zakona.

Domnevam da bi bil prvi korak pridobitev duplikata prometne?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti