Skoči na vsebino

A mi kdo časti pivo aka. LJ-meet

* * * * - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
476 odgovorov v temi
osenar
osenar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 642
  • Avtomobil: F11 530d xDrive

Meet je bil izveden. Naslednji morda spomladi.  :drink

Pojma pa nimam, kako so fantje prešli na tematiko o dejanskih kavnih mlinčkih, tricilindrskih garah. Dejansko obstaja bemfl 214? Ne, hvala, raje kupim fiata punta. Dati za tri cilindre 25k+? Znanstvena fantastika.

214 se mii zdi da je Active Tourer. Po mojem mnenju to sicer ni več BMW (enoprostorec wannabe, spredaj pogon...), čeprav izgleda lušten (vsaj za ta tip oblike).

V spomin preteklim BMWjem:
-E39 523i PFL (*2013-2016+), E39 530i FL (*2016-2019+)
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

Če umirjen voznik kupi 3 cilindraša se mi ne zdi nič narobe, saj se čisto normalno pelješ z njim. Si se že peljala z njim?

Ali pa ko nekateri kupujejo avte z 150 konjski ali še več, po možnosti še dizle, živijo v mesto in delajo z njim max 12.000 letno. Za takega bi bil 3 cilindrski bencinar idealen, samo potem se ne bi mogel hvaliti kaj mu sameva v garaži. :) Tudi i8 ima 3 cilindre pa stane ne vem cirka 125k.

Prikaži več možnosti

osenar
osenar

BMW fanatik

• Uporabnik

Če umirjen voznik kupi 3 cilindraša se mi ne zdi nič narobe, saj se čisto normalno pelješ z njim. Si se že peljala z njim?

Ali pa ko nekateri kupujejo avte z 150 konjski ali še več, po možnosti še dizle, živijo v mesto in delajo z njim max 12.000 letno. Za takega bi bil 3 cilindrski bencinar idealen, samo potem se ne bi mogel hvaliti kaj mu sameva v garaži. :) Tudi i8 ima 3 cilindre pa stane ne vem cirka 125k.

Hehehe, i8 mislim da se težko primerja s čimerkoli kar ima 3 cilindre. Konec koncev je res tehnološko kar sam vrh, dizajn je premium + itd.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 414
  • Avtomobil: hitro kolo

Ja, ona jajca, ki niso podobna beemvejem.  :jok

Dejansko si tega kupijo tisti, ki hočejo le značko, ker nima nobene podobnosti s siceršnjo ponudbo bemflov. Kosmič, če bi iskala takšno motorizacijo, verjemi, da ne bi lopatala keša za beemve, temveč bi gledala druge proizvajalce. Kakšno kio ceed ali nekaj v tem segmentu.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

osenar
osenar

BMW fanatik

• Uporabnik

Problem novih BMW-jev, po mojem mnenju, je da nimajo več "duše" kot so jih imele trojke do modela E46, petice do modela E39, sedmice do E38.... Po letu 2000 so pa samo še monotone bizniz limuzine, ki sicer nudijo vrhunsko opremo ampak ne izražajo več toliko svojega karakterja...

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Kaj misliš z dušo? Samo izkušnjo vožnje? Da so sedanje trojke in petke nepregledni gromozanski skupki plastike z vsemi svojimi pomagali in avtomatiko, mi je jasno. Je šla zadeva v varnost in udobje med vožnjo.

Sem zadnjič kar pozijala, ko je xdriver Tadeju predal ključ in ga je ta moral celo fizično vstaviti v ključavnico in zavrteti. Da ne govorim, da že par let nisem med vožnjo nisem rabila ročne. Potem se pa znajdeš v malce starejšem avtu in si pečen.  :laugh

Urejal anita_a, 18.12.2016, 15:54.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 707
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Kosmič, če bi iskala takšno motorizacijo, verjemi, da ne bi lopatala keša za beemve, temveč bi gledala druge proizvajalce. Kakšno kio ceed ali nekaj v tem segmentu.

Točno to sem mu tudi jaz (dobronamerno) želel dopovedat. Zapravit goro denarja za to da se voziš POPOLNOMA ENAKO (ali glede na to da dobiš v bmwju za enak denar manjši motor kot pri konkurenci celo ŠE DOSTI SLABŠE) se mi zdi skregano z vsako logiko in z zdravo pametjo na splošno. No hvala bogu, očitno nisem edini.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

osenar
osenar

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno to sem mu tudi jaz (dobronamerno) želel dopovedat. Zapravit goro denarja za to da se voziš POPOLNOMA ENAKO (ali glede na to da dobiš v bmwju za enak denar manjši motor kot pri konkurenci celo ŠE DOSTI SLABŠE) se mi zdi skregano z vsako logiko in z zdravo pametjo na splošno. No hvala bogu, očitno nisem edini.

S tem se strinjam tudi jaz, za hatchbacke ala golf, serija 1, serija 2, dobiš za manj denarja več opreme pri KII, Mazdi, Peugeotu ipd.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144

S tem se strinjam tudi jaz, za hatchbacke ala golf, serija 1, serija 2, dobiš za manj denarja več opreme pri KII, Mazdi, Peugeotu ipd.

Več opreme (in več konjev) dobiš za enak denar pri "nepremium" konkurenci tudi v višjih razredih...  

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti
    • osenar je všeč

Ninok
Ninok

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 231
  • Avtomobil: E60

Ja, ona jajca, ki niso podobna beemvejem.  :jok

Dejansko si tega kupijo tisti, ki hočejo le značko, ker nima nobene podobnosti s siceršnjo ponudbo bemflov. Kosmič, če bi iskala takšno motorizacijo, verjemi, da ne bi lopatala keša za beemve, temveč bi gledala druge proizvajalce. Kakšno kio ceed ali nekaj v tem segmentu.

Daj ne seri anitek previtek.  :blabla  :crazy  :-D

Kaj pa izgled? Meni osebno (pa vem da tudi tebi oz. večini) izgled pomeni ogromno, in če ni denarja za 135i, ampak žal samo za 118i, bo pač 118i. Briga mene za recimo golfa za enak denar (ali še ceneje) z 3× več opreme, 4 cilindre in 80 konjev več, če mi vizualno sploh ni všeč. Got it?  :)

Itak pa samo blefiram in sanjarim kaj bi bilo, če bi bilo, trenutno imam E60 3.0 bencinarja N/A in tako bo ostalo.  :beer

Se najdeš?  :napaka  :ok

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Zakaj kdo določen avto kupi nisem nič diskotiral, rekel sem le da 3 cilindrski motorji so za določene ljudi čisto dovolj. Nekaterim je bmw všeč še zaradi česa drugega kot samo motorja, avto ima čez tisoč sklopov, med drugim tudi notranjost, zunanjost, funkcionalnost, podvozje, varnost... 

Če konkurenca ponuja ceneje, če je bolje da kupiš rabljenega kot novega in tako dalje to je spet druga tema.... najceneje in največ ti ponuja opcija če avta sploh nimaš in hodiš s trolo ali kolesom.  :ok

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ali pa ko nekateri kupujejo avte z 150 konjski ali še več, po možnosti še dizle, živijo v mesto in delajo z njim max 12.000 letno. Za takega bi bil 3 cilindrski bencinar idealen, samo potem se ne bi mogel hvaliti kaj mu sameva v garaži. :)

Ne gre za hvaljenje, gre za to da greš z avtom kdaj pa kdaj tudi na relacijo in glede na to kako folk pri nas vozi, avto z manj kot 200 KM ne pride niti pod razno v poštev! Če me bo šel idiot drkat tako da bo na AC zavil direkt pred mene na levi pas, ga bom isti moment prehitel po desni in pri tem bom tistih 200 konjev izkoristil do zadnje podkve! Če bo zraven še kakšen konj več, pa še toliko boljše... pa nima veze koliko km na leto delam, tudi če grem samo enkrat letno na morje, rabim tak avto. Tisti ki ima avto samo zaradi značke, je pa itak debil brez primere.

Zakaj kdo določen avto kupi nisem nič diskotiral, rekel sem le da 3 cilindrski motorji so za določene ljudi čisto dovolj. 

Se strinjam definitivno, 80 let stari desci in babe ne rabijo več 200 KM pod haubo, za take je tricilindraš čisto dovolj.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Ali pa ko nekateri kupujejo avte z 150 konjski ali še več, po možnosti še dizle, živijo v mesto in delajo z njim max 12.000 letno

Se najdeš?  :napaka  :ok

Nism prebral od začetka, verjetno Anito sprašuješ.

Urejal ovseni_kosmiči, 18.12.2016, 17:36.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Jerry je dobro povedal, mi ni treba kaj dodati.

Prikaži več možnosti

Ninok
Ninok

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 231
  • Avtomobil: E60

Nism prebral od začetka, verjetno Anito sprašuješ.

Anito sem spraševal ja. 

Ne strinjam se pa z Anito ko je rekla da tak avto kupijo ljudje samo zaradi značke (čeprav nekateri res), takšna izjava je milo rečeno nepremišljena in meče vsakega v isti koš, kar je narobe. 

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Ne gre za hvaljenje, gre za to da greš z avtom kdaj pa kdaj tudi na relacijo in glede na to kako folk pri nas vozi, avto z manj kot 200 KM ne pride niti pod razno v poštev! Če me bo šel idiot drkat tako da bo na AC zavil direkt pred mene na levi pas, ga bom isti moment prehitel po desni in pri tem bom tistih 200 konjev izkoristil do zadnje podkve! Če bo zraven še kakšen konj več, pa še toliko boljše... pa nima veze koliko km na leto delam, tudi če grem samo enkrat letno na morje, rabim tak avto. Tisti ki ima avto samo zaradi značke, je pa itak debil brez primere.

Jaz v tem odstavku ne vidim enega dobrega argumenta, pa koliko vem po desnem pasu na AC ni dovoljeno prehitevat. Imam občutek(tudi po prejšnjih postov), da ti po cesti voziš kot kakšen pobalin v puberteti. Pa brez zamere Jerry. ;)

Urejal ovseni_kosmiči, 18.12.2016, 18:37.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz v tem odstavku ne vidim enega dobrega argumenta, pa koliko vem po desnem pasu na AC ni dovoljeno prehitevat. Imam občutek(tudi po prejšnjih postov), da ti po cesti voziš kot kakšen pobalin v puberteti. Pa brez zamere Jerry. ;)

Če smo že pri zakonih, zakon pravi da se moraš takoj ko na AC nekoga prehitiš umaknit nazaj na vozni pas, česar pa se nihče ne drži in še huje, nespoštovanja tega predpisa tudi nihče ne sankcionira. Dokler bojo torej drugi vozili tako kot se jim zljubi, bom tudi jaz.

Na cesti sicer vozim dokaj korektno, ne trpim pa da se kdo s svojo koreto iz mene norca dela in me ovira. Z leti to nima nobene veze, pri 20-ih sem vozil praktično popolnoma enako kot danes - tako da to ni stvar pubertete, ali pa sem medicinski fenomen in pri meni traja že 20 let.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.