Skoči na vsebino

Cipanje1.6i 75 HP motorja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

75 HP je 'rahlo' premalo tudi za tako majhen avto kot je Mini. A je kdo ze cipal ta motor?

:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

nedvedinho
nedvedinho

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 229

Glede na to, da je to atmosferc, benzinar, čipanje ni smisleno.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 514
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Glede na to, da je to atmosferc, benzinar, čipanje ni smisleno.

Odvisno kateri letnik je...določeni ONE-i so se odpirali tudi na 120hp (v osnovi isti motor kot Cooper), samo druga mapa.

lp,m

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

2013. Bi bil ze z 95 zadovoljen...

Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 363
  • Avtomobil: Bmw E39 525DT,Golf 5 GTD

2013. Bi bil ze z 95 zadovoljen...

Tip motorja poglej , če je N16b16 to so LCI po letu 2010 motorji , starejši od 2006 do 2010 imajo tip motorja N12b16 , ta dva motorja se splača čipat , pride ven 130 konjev.

V bistvu je isti motor kot od Cooper samo mape druge.

:mznak Roka roko umije , obe pa obraz :friends
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Če pravega gledam (http://www.automobil...ini_one_75.html) je motor Mini One 1,6 55KW 2013  BMW N16B16

Kdo dober v Slo pa to dela in kok je to $ ? Je pametno se kaj menjat ali se samo cipa?

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

CSS-performance...

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik

Če pravega gledam (http://www.automobil...ini_one_75.html) je motor Mini One 1,6 55KW 2013  BMW N16B16

Kdo dober v Slo pa to dela in kok je to $ ? Je pametno se kaj menjat ali se samo cipa?

Sam čipaj pa gas http://www.css-tunin...vozila/mini#one

Urejal Kung Fu Panda, 11.12.2016, 16:44.

Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vidim mojega motorja na seznamu !

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Fantje so mi odgovorili, da sam čipat ne moreš. Cena je cca 350 eur sicer.

Sem se pa malo zanimal širše in kot kaže moj motor, ki ni N16B16 ampak N16B16A, ne more dobit ven več kot dodatnih 15KM max. Motor je sicer enak kot v Mini Cooper in S a imajo močnejši modeli turbopolnilec, moj pa ne.

Prikaži več možnosti

google@Enigma
google@Enigma

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: R53, R56

Obrni se na mini-klub.si ti bodo točno povedali na koga se lahko obrneš za remap.

Iz tega motorja se da dobiti 120hp. Od modela First, One in Cooper imajo identičen motor 1.6, so samo različne verzije zaradi emisij.

Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik

Fantje so mi odgovorili, da sam čipat ne moreš. Cena je cca 350 eur sicer.

Sem se pa malo zanimal širše in kot kaže moj motor, ki ni N16B16 ampak N16B16A, ne more dobit ven več kot dodatnih 15KM max. Motor je sicer enak kot v Mini Cooper in S a imajo močnejši modeli turbopolnilec, moj pa ne.

Jaz tut nimam turbopolnilnika pa imam 120KM in dobim samo še 10KM iz mojega motorja , ti pa velik dobiš iz motorja.

Šeeni podatki da se da tvojga natunat https://www.atm-chip...i-one-16i-75pk/

Pa ne posluši ljudi ki niso nikoli imeli minija in ki ne poznajo mini tehnologije.

Na ps ti bom dal od Anžeta številko pa ga pokliči , pa ti bo vse razložil kam čipat.Je moderator mini kluba ,kjer sem tudi jaz član.

Urejal Kung Fu Panda, 13.12.2016, 06:03.

Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 514
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Jaz tut nimam turbopolnilnika pa imam 120KM in dobim samo še 10KM iz mojega motorja , ti pa velik dobiš iz motorja.

Šeeni podatki da se da tvojga natunat https://www.atm-chip...i-one-16i-75pk/

Pa ne posluši ljudi ki niso nikoli imeli minija in ki ne poznajo mini tehnologije.

Na ps ti bom dal od Anžeta številko pa ga pokliči , pa ti bo vse razložil kam čipat.Je moderator mini kluba ,kjer sem tudi jaz član.

:ok

Uporabnik tukaj na bmwslo @miha07 ima One-a (rdeč z belimi črtami, tudi na sliki v profilu), ki je bil pri avtoelektroniki odprt na cca 120 konjev. Kontaktiraj njega, je zelo prijeten in ti bo vse razložil itd...

lp,m

Urejal bmw330cd, 13.12.2016, 06:27.

Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Hey, hvala za uporabne info :)

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Počipan pri css-tuning. Sicer je kar dolgo trajalo a vse lepo deluje. Iz 75 je na valjih lepo pokazalo novih 122 konjičev :) Plačal sem 297 eur za gotovino.

V živo sem za 122 km pričakoval v resnici malo več živahnosti. Je pa res, da navor ni bistveno višji po novem iz 143 na 169... Vseeno zadovoljen, saj 75 ni za vozit, sploh če maš prižgano klimo in še koga ali kako prtljago v avtu. Pa še poraba je nižja za nekje 3-4 deci.

Bi pa rad probal cooperja, da vidim razliko saj ima kot pravijo enak motor sedaj pa še enak softver... Je že kdo primerjal?

Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik

Počipan pri css-tuning. Sicer je kar dolgo trajalo a vse lepo deluje. Iz 75 je na valjih lepo pokazalo novih 122 konjičev :) Plačal sem 297 eur za gotovino.

V živo sem za 122 km pričakoval v resnici malo več živahnosti. Je pa res, da navor ni bistveno višji po novem iz 143 na 169... Vseeno zadovoljen, saj 75 ni za vozit, sploh če maš prižgano klimo in še koga ali kako prtljago v avtu. Pa še poraba je nižja za nekje 3-4 deci.

Bi pa rad probal cooperja, da vidim razliko saj ima kot pravijo enak motor sedaj pa še enak softver... Je že kdo primerjal?

Pol greš pa naprej hihihi menaš še izpušni sistem komplet z redkejšim katalizatorjem , šprtni filter Apolo in bo avto kar prijetno poskočen.Greš pa še naprej zamenjaš odmične pa prideš počas na poskočnega atmosferca.

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na tole primerjavo (http://www.differenc...r-and-mini-one/) med One in Cooper bi rekel, da je čipan One z 1.6 motorjem performančno gledano enak cooperju (ta ima sicer še nekaj več kozmeike v serijski opremi).

Bi pa res rad primerjal svojega čipanega One s Cooperjem. Seveda govorim o drugi generaciji z 1.6 motorji. Tko da če se kdo javi, častim pivo  :beer

Urejal criptus, 27.10.2017, 09:39.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 211
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pa je sploh smiselno te mlinčke čipan? Ne bi raje kupili že v štartu močnejši avto?

Razumem da je bilo včasih moderno tole čipanje takih in drugačnih avtov ampak dandanes pa ne vidim smisla.

Urejal blackberet, 27.10.2017, 19:17.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa je sploh smiselno te mlinčke čipan? Ne bi raje kupili že v štartu močnejši avto?

Razumem da je bilo včasih moderno tole čipanje takih in drugačnih avtov ampak dandanes pa ne vidim smisla.

Če kupiš one se splača , ker imaš kar 30 konjev več in ti rata cooper in manjša poraba , kaj velk se pa več ne splača tek motorjev navijat , je bolje S minija kupit.

Glede na tole primerjavo (http://www.differenc...r-and-mini-one/) med One in Cooper bi rekel, da je čipan One z 1.6 motorjem performančno gledano enak cooperju (ta ima sicer še nekaj več kozmeike v serijski opremi).

Bi pa res rad primerjal svojega čipanega One s Cooperjem. Seveda govorim o drugi generaciji z 1.6 motorji. Tko da če se kdo javi, častim pivo  :beer

Če prideš v Nm se lahko pomeriš z mojo raketo hihihi

Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Morda pa res na kakšnem srečanju kdaj  :ok