Skoči na vsebino

Plineks d.o.o. - mojstri ali šalabajzeri?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
185 odgovorov v temi
Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 568
  • Avtomobil: E60 525dA, Chevy Orlando

Skratka, odpiram to temo ker enostavno več ne vem kaj narediti.  Imam E39 520i z Plineksovo instalacijo (ZAVOLI Alisei). Zadeva je stara manj kot 2 leti, redno servisirana na Plineksu in z prevoženimi 50.000km po števcu (realno prevoženih slabih 15.000km ker na plin avto ni nikoli deloval) seveda je vse v GARANCIJI.

Plinsko instalacijo je dal narediti prejšnji lastnik avta (sicer moj kolega, avta poznam že od prej), zadevo skeširal 1800€. Že od samega začetka so se začeli problemi in je avto bil kar pogosto v Mislinjo, rešili pa niso nič! Celo so mu proti plačilu zamenjali rezervar plina z novim , svečke ter vse injektorje češ da je lastnik kriv ker je prišlo do napake v delovanju plina - njihov izgovor je bil: Točil si slab plin na črpalki, posledično si vse uničil. Cena za uslugo še dodatnih 450€!

Zdaj sem lastnik avta jaz, seveda imam tudi vse papirje od Plineksa. Avto na plin še naprej ne dela, na benzin pa je vse OK in laufa tako kot mora. Priklop na tester kaže 0 napak! Takoj ko se priklopi na plin motor začne trokirat, ugašat ter ne dela na vse cilindre. Vonja po plinu (hvala bogu) ni.

Ker se nisem dal miru sem vzel dan dopusta in se odpeljal v Mislinjo naj mi to rešijo. Tam njihov mojster (če tako ga lahko sploh imenujemo), ki brez nobene človeške kulture (pogovor na TI, kletvice,itd.) se je vsedel v avto, naredil par krogov po vasi in po hitrem postopku zaključil: "VEŠ, PLIN NE DELA KER MOTOR TI NE DELA PRAV". jaz ga seveda sprašujem kaj naj bi bilo narobe z motorjem; odgovor pa: "VEŠ, TIMING IMAŠ SLAB, KETNA TI NI V FAZI ALI CELO JE HIN, TER VANOS TI JE TUDI HIN. NAJPREJ REŠI TE TRI STVARI, POL TI BOMO MI PLINA RIHTALI! TI STARI AVTI SO PA ZNANI DA IMAJO TEŽAVE Z PLINOM!"

Jaz ga debelo gledam in mu razlagam da na benz avto deluje v redu in vse štima, ter naj ga priklopijo na tester in se sami prepričajo. A ja, še to mi je zabluzil: "LAHKO ZAPELJEŠ DO ENEGA NAŠEGA MEHANIKA TUKAJ NA VASI, ON TI BO VSE REŠIL, SAMO PLAČAL BOŠ!" .... Po temu so me je odslovil ter si je mirno prižgal čik in čakal da odidem! HALO??? a to je odnos do stranke ki se je vozila 250km v eno smer?????? 

Hvala bogu da nisem jaz skeširal dobrih 2k € za plin ki ne dela, ampak vseeno bi ga hotel koristiti, že ki je v garanciji in naj bi moral osnovi delovati...

zdaj mene zanima sledeče....

- se splača jim hebat mater dokler kaj ne dosežem (oz.popravijo) plin? Je pa tudi res da ne da se mi iz Umaga stalno hodit do Mislinje (še posebej zastonj).

- obstaja kak dober mojster tukaj na obali ki bi znal tole porihtat za neko razumno ceno? (vseeno mi je če zgubim Plineksovo garancijo)

- ali je najboljše da se vsega skupaj demontira iz avta in prodam naprej?

Mater, ampak res tako šlamparijo in tak slab odnos to stranke že dooosti let nisem doživel.... :fight

Urejal Istrijan, 09.12.2016, 11:15.

Prikaži več možnosti
    • bvogri in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 265
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Glede na to, kaj berem okoli plina po forumu zadnje dni, se niti ne trudi z njimi. Vrzi vse skupaj ven ali pa pelji v Italijo nekam, da naredijo stvar, kot je treba.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 994
  • Avtomobil: prdalica

Jaz bi odpeljal to porihtati kam na Hrvaško, saj nimaš daleč. Lahko, da gre za manjšo mehansko napakico. Naj ti dajo diagnozo in ponudbo za popravilo. Mislim, da za to menjenje nebi smel plačati več kot 20EUR

Imaš v Istri veliko stručkotov za plin kolikor sem sledil forume.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Če potegnem črtno kar vse sem videl pri teh plin mojstrih je da nimajo blage veze in so eni vaški mehaniki z potrdilom za vgradnjo plina. Isto je pri G1. 

Najdi enega dobrega plin mehanika ki veš da obvlada in ga pelji njemu ali pa v Italijo kjer imajo več znanja.

Ne vozi nazaj na plineks itd ker ti bodo samo še večjoštalo naredili.

Pa nima veze če tankaš slab plin šob uničit ne moreš ker imaš pred šobami filter.

Problem pri g1 in plineks je ker noben nima računalnika za nastavljati plinski sistem ,če ga pa že imajo ga pa uporabljati ne znajo.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jani
Jani

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 360
  • Avtomobil: F11-525d, E85-2.5i

Če potegnem črtno kar vse sem videl pri teh plin mojstrih je da nimajo blage veze in so eni vaški mehaniki z potrdilom za vgradnjo plina. Isto je pri G1. 
Najdi enega dobrega plin mehanika ki veš da obvlada in ga pelji njemu ali pa v Italijo kjer imajo več znanja.
Ne vozi nazaj na plineks itd ker ti bodo samo še večjoštalo naredili.
Pa nima veze če tankaš slab plin šob uničit ne moreš ker imaš pred šobami filter.

Problem pri g1 in plineks je ker noben nima računalnika za nastavljati plinski sistem ,če ga pa že imajo ga pa uporabljati ne znajo.

G-1 je v stečaju...
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 744
  • Avtomobil: F11

Glede na to koliko avtomobilov je predelanih na plin v italiji boš po moje tam najprej rešil. Sicer vprašanje kako so vse skupaj vgradili.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

G-1 je v stečaju...

ampak se je preimenoval......

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 016
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

še en dokaz da danes ni težko prodat nekaj, stat za "svojim" produktom pa sploh ni v pogojih poslovanja.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, bmw330cd, Pepsi in 2 ostalim je všeč

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik

a ja, sem pozabil dodati še to...

Po njihovem tudi računalnik od avta nikakor se ne vklapa z računalnikom plinske instalacije. Baje da parametri niso enaki. Ko sem jim zaprosil da vsaj to sprobajo (spreminjat parametre na plinskem računalniku da bo ta enak avtomobilskemu), je tip odgovoril da so njihove mape odlične in 100% točne, in da so moji parametri slabi ker imam mašino  fuč. Skratka, da bodo to počeli šele takrat ko bom zamenjal "pol motorja", tako kot so mi oni diagnosticirali....KAKŠNE NEBULOZE :crazy  

Urejal Istrijan, 09.12.2016, 12:07.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 201
  • Avtomobil: e91

pi**a me pogreje tak odnos! Raje mi reci da ne znaš ali nočeš ali karkoli. 

to nategovanje na suho pa uhhh

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 512
  • Avtomobil: /

Jaz sicer s tem nimam izkušenj, ampak sem pa slišal za avtoservis Nuni v BiH, da so dobri. Seveda je vgradnja dosti cenejša, včasih je bilo še tako, da so ti plačali prenočišče zraven v hotelu (lahko da je tako še zdaj), pa vem da njihov komentar glede na videno inštaliranje plina v Slo je, da tukaj očitno nimajo pojma kaj delajo in da je vgrajeno narobe (možno da je letelo ravno na omenjene mojstre, ne vem). Poglej si njihov fb page, klikni na slike, videti je tudi kar nekaj avtov iz Hr pa Slo. Mogoče je pa kdo od tle že bil tam in bi lahko povedal kaj več iz prve roke. Vem pa, da dobiš vso dokumentacijo z računom, tako da lahko zadevo homologiraš pri nas. Fb pa stran linka:

https://www.facebook...5392:1481281252

http://www.auto-plin...tr=O-nama&id=36

Prikaži več možnosti
    • Istrijan je všeč

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 865
  • Avtomobil: FR-V + RT

odvisno koliko se ti ljubi.

možnost je, da greš nazaj rečeš, da si zamenjal vse kar so rekli in še vedno ne dela. Ampak se bojim, da kot so ugotovili že pred mano, da nimajo pojma in ti lahk za*ebejo še kaj zraven.

druga možnost, da poiščeš v bližini mojstra in rešiš zadevo proti plačilu.

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 127
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Zadeva je preprosta, če je v garanciji; avto zapelješ tja, v času garancijskega popravila ti pripada nadomestno vozilo, in samo odvrneš naj te pokličejo ko bo zadeva popravljena..... in če se nepopravi se ponovi postopek. Za čas trajanja odprave napake se podaljšuje garancija :ok2 :ok2 :ok2 , slej ko prej bodo odpravili ali vrnili kupnino :ok

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadeva je preprosta, če je v garanciji; avto zapelješ tja, v času garancijskega popravila ti pripada nadomestno vozilo, in samo odvrneš naj te pokličejo ko bo zadeva popravljena..... in če se nepopravi se ponovi postopek. Za čas trajanja odprave napake se podaljšuje garancija :ok2 :ok2 :ok2 , slej ko prej bodo odpravili ali vrnili kupnino :ok

Hvala lepa ampak jaz ne bi dovolil da taki šalabajzerji tikajo moj avto in se vozijo z njim.....

Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik

to mi je jasno, saj sem še sam trgovec....samo je stvar taka da mi je Mislinja res daleč in tudi časovno mi ne izide da bi redno vozil na te relacije....in ja,tipi res izgledajo nesposobni in ne vejo kaj govorijo / počenjajo ko si tam in jim kaj sprašuješ.  :crazy Pa še strah me da kaj več zjebejo na avtu, ki za svoja leta mi več kot odlično služi...

btw....ali bi meni pripadala kupnina v primeru vračila? Ker plin je vgradil bivši lastnik avta (in to tudi tako piše v pogodbi), jaz nisem nikjer naveden, sem pa lastnik avta...

Urejal Istrijan, 09.12.2016, 12:54.

Prikaži več možnosti

sentjancan
sentjancan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 169
  • Avtomobil: E39 520i touring LPG

Živjo,

kaj pa tale dva:

http://www.trz.si/

http://hribar-as.si/

Sta tudi pooblaščenca za Plineks.

lp

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 508

to mi je jasno, saj sem še sam trgovec....samo je stvar taka da mi je Mislinja res daleč in tudi časovno mi ne izide da bi redno vozil na te relacije....in ja,tipi res izgledajo nesposobni in ne vejo kaj govorijo / počenjajo ko si tam in jim kaj sprašuješ.  :crazy Pa še strah me da kaj več zjebejo na avtu, ki za svoja leta mi več kot odlično služi...

btw....ali bi meni pripadala kupnina v primeru vračila? Ker plin je vgradil bivši lastnik avta (in to tudi tako piše v pogodbi), jaz nisem nikjer naveden, sem pa lastnik avta...

Po moje se bodo zgovarjali na kupca....
Jaz bi to urejal v Hr,Bih ali pa v Srbiji mislim da imajo vec znanja pa se ceneje je obcutno.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik

Živjo,

kaj pa tale dva:

http://www.trz.si/

http://hribar-as.si/

Sta tudi pooblaščenca za Plineks.

lp

sem že poklical njihove servisne točke okoli po Sloveniji. Vsi so mi dali isti odgovor: "Žal se morate oglasiti tam kjer je bila plinska instalacija vgrajena, mi vam garancije ne moremo upoštevati". 

In ja, tako tudi piše v garancijske pogoje....

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 554
  • Avtomobil: UFO

V sloveniji ni nikogar ki bi ti kvalitetno zmontiral/ popravil LPG sistem v avtu tako da nima smisla klicat kogarkoli. Poglej na internet za hrvaško, avto boyski v istri ter tidala zabok blizu zagreba. To ti je edina rešitev, preverjeno
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik

Za Boyski sta mi že 2 rekla da je OK in da človek ve kar dela. Tako da če ne bo druge mislim da se bom obrnil kar na njega....

Prikaži več možnosti