Skoči na vsebino

Plineks d.o.o. - mojstri ali šalabajzeri?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
184 odgovorov v temi
čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Naj ti kreten od plineksa NAPIŠE da z njegovo napravo vse štima in imaš zanič motor potem pa dobi še nekoga da ti bo napisal,da je s tvojim motorjem vse Ok oz. še bolje račun za ketno,Vanos in ostalo sranje ki je po njegovem zanič potem ga pa daj jebat. Potem pa daj porihtat zadevo nekam v HR ali BiH.

Prikaži več možnosti

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 831
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

Plineks sistemi so res slabo izdelani..imaš kar nekaj pripomb na ta sistem-ozirma bolj izvedbo na raznih forumih....najbolje to montirajo Hrvati in Bosna...je pa jasno če že kupil naj zrihtajo! Oziroma je kupil gospod pred tvojim lastništvom...po moj se ne pusti jim kar tako...če ne pa jim obljubi kakšne sankcije....

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 299
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Lahko je govort, sam razen s tožbo ne bo nič dosegel, če sploh. Sam kdo se bo tožil za 1.800€. Po moje bo bolje, da greš zrihtat na HR ali v BIH in požreš pač težavo in ponos.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 349
  • Avtomobil: VW Passat CC

Čist enak problem kolega Pežojem, s tem da je napravo za 1500 eur vgradil v eno leto staro vozilo ki ga je  imel od novega , delala je en cel dan, naslednji dan je začelo ven metat,  pelje nazaj, odgovor: pustite avto za dva dni bomo pogledali...Popravili niso nič, naslednjič isto in spet in spet, kao da je kriv motr in njegov računalnik in da ne morejo nič?! ...in je obupal,....ter se vozi na benz.....

Drugi pa se je vozil s sedmico E32 leta in leta za ceno bencina ki ga kuri Clio....

Urejal Zmago, 09.12.2016, 18:51.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 831
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

prav tem je problem v Slo kdo te bo tožil za 1800 e...ja nekateri hodijo celo leto v službo da prišparajo cca 1800 e...pa takšnih je čezdalje manj...tožit jih pa dotični itak ne more ker niso njemu vgrajevali plina..ampak prejšnjemu lastniku če sem prav razumel....

Urejal janezsko, 09.12.2016, 18:52.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 066
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pomojem bi moral bit v slovarju poleg besede "šalabajzar" plineksov znak, jaz večjih debilov v vrstah mehanikov še nisem srečal, pa sem že kar dolgo na svetu.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • bvogri in PocesnkII uporabnikom je všeč to sporočilo

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 481
  • Avtomobil: UFO

Žalostno je ker so teli kreteni uničili cel trg z LPG-jem v sloveniji, zaradi teh 'strokovnjakov' je ljudi strah plina v avtu pa čeprav je krasna zadeva.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Slučajno sva s fotrom zadnjič na črpalki srečala tipa ki je točil LPG in je nasploh zelo zadovoljen, dela vse BP, vozi 40.000 letno stroški pol nižji.

Verjetno ni mel od Plineksa  :laugh

PS: Avto pa splošno gledano en star "jajc", mislim da Francoz.

Urejal JocoG, 09.12.2016, 19:07.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Žalostno je ker so teli kreteni uničili cel trg z LPG-jem v sloveniji, zaradi teh 'strokovnjakov' je ljudi strah plina v avtu pa čeprav je krasna zadeva.

Tako je, se strinjam - ne morem verjet da idioti po vsem tem celo še vedno delajo  :damn  :jok  :blackeye

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Iz prve roke lahko povem da mogoče pa res motor ni ok. Vsi problemi motorja, ki jih na bencinu sploh ne čutiš, se na plinu manifestirajo x10. Še posebaj to vela za m52.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Iz prve roke lahko povem da mogoče pa res motor ni ok. Vsi problemi motorja, ki jih na bencinu sploh ne čutiš, se na plinu manifestirajo x10. Še posebaj to vela za m52.

Če mene vprašaš glede na to kar je istrijan napisal,plin ni nikoli deloval tako kot bi mu moral.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Verjetno res, pa tudi 100% se strinjam, da so vsi šalabajzerji.

Navadno je rešitev, da kupiš za 50€ na ebayu kabel in sw in se sam naučiš tunat plin. Pač mal branja in ure trstiranja ampak nič ni boljšega kot ko sam zrihtaš nekaj kar 100 dohtarjev ni znal.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjetno res, pa tudi 100% se strinjam, da so vsi šalabajzerji.

Navadno je rešitev, da kupiš za 50€ na ebayu kabel in sw in se sam naučiš tunat plin. Pač mal branja in ure trstiranja ampak nič ni boljšega kot ko sam zrihtaš nekaj kar 100 dohtarjev ni znal.

Problem je ker to ni tako enostavno. Dosti sem bil z Sinišem iz PO kateri je sedaj v tujini ,kot verjetno veš res mojster za plin. On se je kar nekaj let učil v Italiji tako da je od tam vzel znanja še pa još. Pri plinu so razne fore katere postanejo logične šele ko ti nekdo pove in razloži do takrat še pomisliš ne,recimo dolžina cevi in kako mora biti speljana za dovod plina itd itd itd da pa o nastavitvah mešanice ne govorim,skoraj znanstvena fantastika kjer moraš vedeti še kaj drugega kot samo parametre premetavat in probavat. Lahko recimo nastaviš mešanico tako da bo avto šel boljše kot na bencin in res bo občurna razlika vendar je potem problem koliko bo motor zdržal take temperature in obremenitve.  

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 188
  • Avtomobil: e91

en forumaš je tukaj plin rešil. kot sem razumel je bil zadovoljen ne vem pa kako se je na dolgi rok obneslo.

http://www.ricambiga...0/homepage.ashx

Prikaži več možnosti
    • MajoR in Istrijan uporabnikom je všeč to sporočilo

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 971
  • Avtomobil: Rog

prebral celo temo in samo upam, da kdo od plineksovih bere to temo, ker če še ne vedo, da so šalabajzerji, bodo tukaj ugotovili

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

prebral celo temo in samo upam, da kdo od plineksovih bere to temo, ker če še ne vedo, da so šalabajzerji, bodo tukaj ugotovili

Pomojem imajo dosti bolj pomembnega dela kot je branje forumov, nimajo časa za to.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bi brali forume bi se kaj novega naučili. Tako pa so zaostali tam nekje v bivši jugi med Yugoti in fičoti.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Če bi brali forume bi se kaj novega naučili. Tako pa so zaostali tam nekje v bivši jugi med Yugoti in fičoti.

Baje so, preden so se lotili vgrajevanja plina, PSE prodajali :umruodsmeha

https://www.avtomobi...php?f=8&t=81069

Še 370 strani, če se komu da brat  :laugh  :ok2

https://www.avtomobi...php?f=2&t=43038

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

Bmw5m
Bmw5m

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 421
  • Avtomobil: 525d m-optic

Jaz sicer s tem nimam izkušenj, ampak sem pa slišal za avtoservis Nuni v BiH, da so dobri. Seveda je vgradnja dosti cenejša, včasih je bilo še tako, da so ti plačali prenočišče zraven v hotelu (lahko da je tako še zdaj), pa vem da njihov komentar glede na videno inštaliranje plina v Slo je, da tukaj očitno nimajo pojma kaj delajo in da je vgrajeno narobe (možno da je letelo ravno na omenjene mojstre, ne vem). Poglej si njihov fb page, klikni na slike, videti je tudi kar nekaj avtov iz Hr pa Slo. Mogoče je pa kdo od tle že bil tam in bi lahko povedal kaj več iz prve roke. Vem pa, da dobiš vso dokumentacijo z računom, tako da lahko zadevo homologiraš pri nas. Fb pa stran linka:

https://www.facebook...5392:1481281252
http://www.auto-plin...tr=O-nama&id=36

Ko sem prebral vas komenatar sem sel takoj na google in nasel kontakt od Nuni iz Bih! Imamo opel insignio 2.0turbo direktni vbrizg! Klicem ga mu razlozim situacijo kateri avto imamo in pravi da ima cisto identicen avto in da lahko naredi plin v tem avtu!( od vecine pametnjakovicev ki pravijo plin pa ne v ta avto).
Gospod pravi da ima ze dve leti vgrajen plin in z plinom 50000km + prevozenih. Ceno plina je 950€ z a testom predelano kot da je v hrvaski vgrajen plin! Tako pravi da vse zrihta! Dobimo za dva dni nadomestno vozilo in placan hotel za dva dni! Garancijo da na instalacijo za plin in motor 2leti ali 100000km tako da jat grem dol delat ziher :) ce pa se kdo hoce gremo lahko skupi da se kak popust dobimo:)
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 853

@Istrijan,

zal mi je za tvojo situacijo. Zal pa ni nic posebnega. Jaz sem imel s temi tipi od plineska kar veliko opravka. In stvar je v bistvu zelo enostavna. Ko gre vse ok, se nekako gre in se da z njimi pogovarjati, ko pa stvari ne delajo, te pa noben ne bo vec resil ... Meni je se danes zal da sem sel v mislinjo k njim da so mi prevrtali mojo bogo E38. Zal, v najboljsi veri (pac kao sedez je tam) sem naredil najslabso potezo.

Skratka, z njimi ne bos nic resil. Predlagam ti samo, da jih prijavis trznemu inspektoratu. Hkrati pa moras imeti dokaz od uradnega servisa da je tvoj avto brezhiben. Potem, se zna kaj zgoditi. Drugace, ce se noces s tem ukvarjati - pozabi.

Ok to je bila prva moznost, ki bi ti jo v bistvu predlagal, hkrati pa vkljuci se medije ...

No ce ti ta ne disi, ti predlagam, da zapeljes avto k Hribarju (LJ) ti bi ti znali pomagat.

Tretja moznost pa je, da najdes kaksnega lokalnega LPG majstra v Istri ...

Cetrta, da vgradis edini res delujoci sistem (Prins).

Peta pa, kot sam ves, vrzes to sranje ven in vozis na benzin.

Zadeva je preprosta, če je v garanciji; avto zapelješ tja, v času garancijskega popravila ti pripada nadomestno vozilo, in samo odvrneš naj te pokličejo ko bo zadeva popravljena..... in če se nepopravi se ponovi postopek. Za čas trajanja odprave napake se podaljšuje garancija :ok2 :ok2 :ok2 , slej ko prej bodo odpravili ali vrnili kupnino :ok

Haha, dober predlog. Le da pri njih ne bo deloval. Preprosto se bodo izgovarjali da motor ne dela. To finto so si dobro spomnili. Haha, prasci.

Pomojem bi moral bit v slovarju poleg besede "šalabajzar" plineksov znak, jaz večjih debilov v vrstah mehanikov še nisem srečal, pa sem že kar dolgo na svetu.

Podpis. Lastna izkusnja.

Fantje, jaz vam vsega niti se nisem povedal na to temo. Zal, ker me je sram.

Samo en primer: meni so na E38 pritrdili en senzor tako, da so prevrtali kolotecno kovino (!) z navadnim srafuom, da je ven gledal 1 cm(!) direkt proti gumi (!).

Ko sem to videl, sem mislil, da me bo kap. Imam se sliko tega morilskega prijema.

Ko sem to njih soocil, so mirno hladno odrearigali "ni panike, bomo tole malo pobrusili". Da ne omenjam kako tak poseg posrkbi za rjavenje ...

:crazy  :crazy

Urejal _peters_, 09.12.2016, 21:42.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti