Skoči na vsebino

K: Wurth pretvornik rje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
38 odgovorov v temi
magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 438
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Kot v naslovu piše ,kupim pretvornik rje wurth.

Če ga ima kdo viška,kakšne 2,3 deci bi bilo pomoje dovolj.

Pa tudi morda ,kakšno zaščito za čez.

Rad bi pobrusil in zaščitil za ćez zimo rob blatnika in pragove,ki rjavijo na določenih mestih.

Spomladi pa ličarju da pokita in pobarva.

Urejal magic man, 12.12.2016, 21:44.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa še eno vprašanje.

Ali bi morda dosegel enak učinek,če do živega pobrusim z žičnato na vrtalnem stroju.

Nato premažem z ferosanom.

Za tem pa natanko pobarvam z korocinkom.

Hvala za nasvete

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 414
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Ferosan nit niti približno isto kot wurth ali pa korozin in beži stran od njega. Če že šparaš tam kjer ni treba, vzemi antikorozin extra, poceni je, vsak merkur ga ima.

Če rabiš le čez zimo, pobrusi do čistega pleha, premaži s korozinom in potem nekaj čes. Če boš naredil dobro, bo zdržalo do več različnih pomladi.

Pazi na temperaturo če delaš zunaj, jaz sem ta teden delal nekaj z wurthom in je bilo treba že dogrevati prostor, ne sme zmrzovat oziroma biti blizu ničle, tudi tri ure po nanosu.

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

2 deci wurtha maš za cel avto ne za to kar si napisal.

Pa ne ga nanašat na gol spucan pleh ker nima kej "konvertat". Wurth dela tam kjer je rja in iz tistega nardi zaščitni sloj, spucaš v grobem, naneseš, počakaš da obrne in obdelaš površino. Sicer pa rja pride ponavadi od znotraj in popravljanje v takem stilu bo spet udarilo ven.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Bom tudi notranjo stran blatnika namazal da bo iz obeh strani.

_A deci wurtha pa nima nobeden viška?

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Wurth ima po odprtju rok trajanja eno leto. Če ti nekdo proda deci, nikoli ne veš, kdaj ga je res odprl in če je še dober. Pokvarjen Wurth kolikor vem prav tako naredi črn zaščitni sloj, ampak čez kakšen dan se ta spremeni v še hujšo rjo.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

JurcekBMW
JurcekBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 519
  • Avtomobil: E46 320d Touring

Na bolhi je oglas za 32,99€ z gratis poštnino :) poceni pa najbolj sigurno ;)

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za namig zadnjič ni bilo nič ko sem iskal.

A je kakšen uporabnik,pa da vsak pol vzameva. :laugh

Ker 1l je absolutno preve,bi moral še kakšnega oldtimerja kupit potem :-D

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 414
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Pa ne ga nanašat na gol spucan pleh ker nima kej "konvertat".

Jaz se rje bojim ko hudič križa in se držim načela, da kar se le da, je treba odstranit, kolikor se le da. Korozija itak potekaj takoj ko je vlaga + kisik prisotna in če gremo v neko bizarno skrajnost, je to že takoj ko obrusiš, torej jaz vse obsesivno preventivno premažem. :ok2  Da bi pa puščal nekaj rje, da bi to bil zaščitni sloj, kaj vem. Razen če je res tako slab kos pleha, da nimaš več kaj brusit, pol mja, recimo. Čeprav potlej pač režeš in variš nov pleh.
Zadnjič sem pol litra kar v pištolo nalil in našprical po podvozju kombija, škodit ne more, vsaj v neki moji teoriji.

Pokvarjen Wurth kolikor vem prav tako naredi črn zaščitni sloj, ampak čez kakšen dan se ta spremeni v še hujšo rjo.

E? Pa saj ni to sveže mleko. Star enostavno ne deluje več tako močno in hitro, to je pa to. Da bi se zdaj zanalašč pretvarjal v rjo, še nisem videl. Pa sem imel tudi pet let starega, odprtega, sem ga pač porabil za neko vrtno ograjo in ni bil bistveno slabši učinek.

Prikaži več možnosti

robit
robit

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40
  • Avtomobil: pedalikopter

Bom tudi notranjo stran blatnika namazal da bo iz obeh strani.

_A deci wurtha pa nima nobeden viška?

Imam na voljo tudi Wuerthov Rust converter, skoraj cel liter. Tudi en deci lahko dobiš. ;)

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

E? Pa saj ni to sveže mleko. Star enostavno ne deluje več tako močno in hitro, to je pa to. Da bi se zdaj zanalašč pretvarjal v rjo, še nisem videl. Pa sem imel tudi pet let starega, odprtega, sem ga pač porabil za neko vrtno ograjo in ni bil bistveno slabši učinek.

Enkrat sem na E30 namazal z Wurthom jermenico in je naredilo normalen temen zaščitni sloj. Jermenica je čez noč stala zmontirana pod zaprto havbo in že drug dan je bila ponovno rjava, še bolj kot prej, o zaščitnem sloju nikjer nobenega sledu več. Se pravi obstojnost zaščitnega sloja je bila zelo slaba. Sem to pripisal temu, da je Wurth že prestar. Kaj pa bi pa po tvoje potem lahko bilo krivo?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 336
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz imam podobno izkušnjo. Na koncu sem dal zadevo stran na deponijo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo tudi komaj nafehtal ličatja,da mi je odstopil 0,5 dcl rust converterja.

Včeraj ko je bilo cc 5 stopinj zunaj,sem na skoraj do živega pošmirglal in nanesel par krat gor converter.

Počakam nekaj časa in se spremeni v moder sloj.

Čez dobro uro pa ne duha ne sluha o zaščitnem sloju ,rja ven vdarila kot prej.

Ali je možno da sem dobil staro sranje in da ne učinkuje več?

Stvar pa se mi je zdela zelo redka,kot mleko,ali je to o.k.?

Danes sem mislil it čez z bronzo,pa ne vem če bom sploh kaj.

Rad bi zaščitil rob zadnjega blatnika, da mi ga potem spomladi ličar porihta ali menja.

Drugače zna it naprej in mi bo požrlo cel blatnik. :frown

Urejal magic man, 03.01.2017, 11:04.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

To, da je kot mleko je normalno. Možno, da je že prestar, vbistvu še ugotavljamo, zakaj nam je nekaterim hitro spet rja ven udarila. Lahko, da so pri tebi krive tudi nizke temperature in ne more več kemijska reakcija normalno potekat?

Mene bi načeloma drugače zanimal skupni nakup pa da si razdeliva, amak šele spomladi, ker zdaj ga zaradi nizkih temperatur ne morem uporabljat, pa ga ni smiselno že zdaj opdirat, da čaka na pomlad in propada.

Urejal loty1825, 03.01.2017, 11:20.

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

jst lahk spomlad sporočim kako je stanje po prestali zimi. Na kombiju sem ga dal kar v šprico od stelexa pa našprical v vratih povsod kamor je šlo, čez par ur pa sem čez spustil še sloj barve v spreju. 

Če to preživi pol je ok. Vrata so pa bila v podobnem stanju kot pri slabih e39kah spodaj. Seveda se je rja spucala, skitalo...bla bla...ampak govorim za notranjo stran kjer ne prideš zraven.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: /

jst lahk spomlad sporočim kako je stanje po prestali zimi. Na kombiju sem ga dal kar v šprico od stelexa pa našprical v vratih povsod kamor je šlo, čez par ur pa sem čez spustil še sloj barve v spreju. 

Če to preživi pol je ok. Vrata so pa bila v podobnem stanju kot pri slabih e39kah spodaj. Seveda se je rja spucala, skitalo...bla bla...ampak govorim za notranjo stran kjer ne prideš zraven.

Vprašanje. Prejšnji lastnik je peljal nov kombi na zaščito v crowne oljem (se vidijo čepki v karoseriji) ter zaščito podvozja. Ker je od tega že 5 let, me zanima, če je smiselno obnoviti tretma ali ne? Za podvozje verjetno ja, kaj pa notranjost pleha?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 336
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A naj ne bi bil Crown redkejši in posledično tudi drži manj, samo cca 2 leti? Nekdo je to napisal v eno od tem.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Arch
Arch

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 296

Če ima kdo kak deci se priporočam - Dolenjska regija. 

Prikaži več možnosti

mr.sofa
mr.sofa

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 330
  • Avtomobil: E36 320i X2

Zdravo, 

Kje točno se rabi ta zadeva?
Ni dovolj če pač kovino dokonca pobrusiš in pač prebarvaš z temeljno in nato bitumen/barvo?

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Če rjo pobrusiš, še ne pomeni da je ni več, ampak ostanejo tako majhni delčki, da jih ne vidiš s prostim očesom in tako potem pod temeljno rjavi naprej. Vsaj tako si jaz to predstavljam.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč