Skoči na vsebino

Rabljeno vozilo - kupec zahteva vračilo kupnine ?

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
290 odgovorov v temi
Dule5
Dule5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 586
  • Avtomobil: BMW X3

Spoštovani vsi na forumu ,

vljudno vas prosim za vaše mnenje o sledeči zadevi :

leta 2012 sem kupil osebni avtomobil Renault Clio 1,5 DCI letnik 2004 z preverjenimi 53.000 km in od prvega lastnika in s katerim sem v naslednjih letih naredil več kot 150.000km brez enega večjega problema saj je bil ta Clio redno servisiran in narejen je bil tudi 2x veliki servis in to na 50,000km zaradi starosti vozila in tudi na ca.155.000km . V začetku tega leta 2016 sem to vozilo predal moji hčerki,katera je zaradi službe potrebovala manjše vozilo z majhno porabo goriva in glede na znano zgodovino ter na ohranjenost vozila (brez rje,nikoli poskodovan ali karamboliran ) je bila ta odločitev seveda tudi smoterna in dobra . In kje nastane problem ???? Pred ca. tremi tedni je to vozilo z ca 180.000 km prodala fizični osebi na Gorenjsko s katero je naredila tudi kupoprodajno pogodbo in danes se je ta kupec njenega vozila oglasil na telefon ter ji sporočil,da so po prevoženih ca 500 km odpovedale šobe ,pumpa in še kaj ter ,da je avto za odpad saj stroški popravila ne krijejo več vrednosti tega Cliota .Seveda zahteva povračilo celotne kupnine ,kajti v pogovoru je omenil,da smo namenoma prikrili to napako oz. smo še pred prodajo Cliota ta pokvarjen motor še oskrbeli z nekimi aditivi s katerimi bi naj prikrili to skrito napako ,kar je ena sama velika laž .Seveda je moja hčera zgrožena nad temi navedbami saj se je vse do prodaje tega vozila vsak dan vozila v službo in ko je nabavila novo rabljeno vozilo je tega Cliota pač prodala ,kateri je bil s strani kupca in njegovega očeta tudi testiran in tudi kupljen.In ker še nikoli nisem imel takšnega problema oz. ne vem kako naj pomagam svoji hčerki vas vse vljudno prosim za vaše mnenje oz. kaj lahko stori v takšni situaciji ? ali rabi pravno pomoč ? ali mora ne glede na vsa znana dejstva vrniti kupnino ali del kupnine,kljub vsemu ,da je kupec vozilo pregledal in bil seznanjen z dejstvi,da je vozilo letnik 2004, in da ima prevoženih ca.180.000km ? 

Hvala vsem za vaša mnenja in za vašo pomoč !

Dušan

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 141
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Sam se s tem sploh ne bi prevec ubadal, ce misli da je bil nategnjen naj vlozi tozbo ce bo zelel karkoli od tebe bo v pravdnem postopku (ki se bo vlekel 5+ let) moral dokazat da si ti za te napake vedel. To pa lahko dokaze samo z sodno zaprisezenim sodnim izvedencem ki pa bo 99% zatrdil tvojim trditvam. Sploh ce so bila vozilu prilozena vsa dokazila o nakupu - jaz si vedno pred prodajo naredim vse kopije dokumentacije ce bi kdaj kaj bilo. Sicer pa je to klasicen nateg o tem se po netu veliko pise.
Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Ma to so ciganska posla. po enem tednu pokličejo da je šlo ne vem kaj vse v kurac in hočejo del denarja nazaj.Ti mu lepo povej da mu vrneš denar on pa tebi avto.V takem stanju kot ga je kupil,se pravi normalno delujočem in da si zadevo že prijavil policiji in se bo usral in nehal težit.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Se strinjam z Dejanom-V

Sicer pa je petnajst dni rok za reklamacije, če je prodajalec  fizična oseba.  :ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: e83 3.0d

Meni se je isto zgodilo ko sem prodajal bivsi avto. Ko me je klical, sem mu povedal, da je avto videl, pregledal, peljal in to je to. Rekel sem mu, da naj raje investira v avto kot pa da daje denar odvetnikom.. In da naj ne klice vec, ker ne bo nic dosegel. Od takrat je mir. Ne se sekirat, to nekateri delajo namerno, da bi dobili nekaj denarja nazaj, ker bo verjetno predlagal da bi vrnil nekaj denarja. Ne nasedat.. Lepo pise videno kupljeno.
Prikaži več možnosti

bavarja
bavarja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 645

Ne se sekirat,to so samo fore nategunov,ti mu samo povej da denarja mu neboš vrnil in naj dela kar hoče

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 891
  • Avtomobil: prdalica

Jaz bi rekel temu: stara fora, nova budala.
Klasična fora nategunov.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

+1. Kako je pa prišel do tega podatka, da he delal samo z nekim aditivom?

Urejal voith, 15.12.2016, 19:02.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Ninok
Ninok

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 192
  • Avtomobil: E60

Nič ti ne more. Drugo je če bi bil avto kupljen od kakšne avto hiše, tako pa gre za videno kupljeno. Kako pa ti lahko dokaže, da si ti bilo kaj "priredil"? :) 

Sploh pa si napisal da sta avto pred nakupom peljala na pregled / testirat, mislim wtf si eni domišljajo  :confused  :napaka

Jaz bi ga opozoril na dejstva in mu povedal da če misli težit, da ga boš prijavil. 

Prikaži več možnosti

janezsko
janezsko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 831
  • Avtomobil: zvezda ..sam ni mercedes

nekateri kupijo vozilo..menjajo šobe in črpalko z okvarjeno...pa potem zahtevajo kupnino nazaj,,profit?????dobre šobe in črpalka vredne cca 300-350 euro...in kupnina nazaj...dober posel...ni nujno da je tudi v vašem primeru..

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 775
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

kaj lahko stori v takšni situaciji ? ali rabi pravno pomoč ? 

Pravne pomoči ne rabi, rabi pa enega tapravega desca ki bo prijel telefon v roke in onemu debilu pokvarjenemu povedal naj se ne zajebava, sicer ga bo ON v njenem imenu prijavil na policijo zaradi goljufije! Garantirano ne bo več poklical.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 303
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Tako kot so že rekli... pozabi in se ne sekiraj.

Kaj pa ti veš, kaj je on v tem času počel v avtu... mogoče je natankal bencin, cviček, vodo... ma lepo te prosim... star avto je star avto... če je bil dober na testni vožnji in cele tri tedne, ti nima kaj težiti.

Tudi če je možakar pošten, je imel pač smolo, ker se je avto njemu pokvaril... lahko bi imela smolo tvoja hčer in bi se lahko avto njej pokvaril en dan pred prodajo... tako pač je.

Urejal LEO37, 15.12.2016, 19:26.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • tomaž 320 je všeč

Dule5
Dule5

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala vsem za odgovore in pogovori z kupcem so se danes popoldan že nadaljevali tako upam,da bomo našli neko rešitev čeprav sem sam osebno mnenja ,da hčerka ni naredila popolnoma ničesar narobe in ni dolžna vračat del kupnine ali stroške popravila, prav tako nismo prikrivali prav nobene skrite napake ,kajti  pri 12 let starem avtomobilu  in pri 180.000 prevoženih km ne moreš nikomur garantirati,kaj se bo zgodilo z avtom čez prevoženih 500 -10,000km ,ker vse do prodaje je avtomobil delal brez težav ali kakšne okvare .

lp

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 775
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Hvala vsem za odgovore in pogovori z kupcem so se danes popoldan že nadaljevali tako upam,da bomo našli neko rešitev 

Kakšno rešitev neki? Če tvoja hčerka ničesar ne prikriva in ni vlivala nobenih dodatkov v motor (kar itak da ni), potem se s človekom sploh nimaš kaj pogovarjat! Več kot očitno je nategun in upam da te je toliko v hlačah, da se mu ne boš pustil. 

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

x2  Mislim wtf., kaj boš sedaj reševal??? Smo ti lepo napisali da nima kaj praskat ..

Dule, kaj ga pa sedaj serješ??!!! Z nategunom se nimaš kaj pogovarjat in iskat rešitev ... zate in za tvojo hčerko je stvar zaključena. :evil  .. povej mu, da ob njegovem ponovnem klicu sledi prijava na policijo ... :batine

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

prijavi ga na policijo da te izsiljuje, tako boš krit. Policija navadno verjame prvemu, ki pri njih išče pravno varstvo. Ko te naslednjič kliče pa mu lepo povej da si podal prijavo va PP in da naj se umiri,....
Prikaži več možnosti

Dule5
Dule5

BMW fanatik

• Uporabnik

Z kupcem se je še pogovarjal fant moje hčere ,kateri je hotel  dodatne informacije o sami okvari vozila  in ker ne hčera katero je ta obtožba kar precej prizadela in njen fant ne želita sodnih postopkov in še manj izgube dodatnih finančnih sredstev za odvetniške storitve (saj sta pri gradnji hiše) upata,da se ta zaplet lahko reši na normalen način in v kolikor se bo ta zadeva še stopnjevala se bom obrnil na policijo oz. pravno pomoč ,ker prav ničesar nismo naredili narobe in nismo preprodajalci vozila .

lp

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Ojej Dule, govorimo ti o tem, da je tale "kupec" očitno nategun in da mu ne ti ne tvoja hči nista nič dolžna in v prihodnosti ne bosta imela nobenih dodatnih stroškov ... ti ga lepo prijavi policiji in basta. End of story, nimaš se kaj menit z njim ... kapiš? Stori tako kot ti svetujemo. :ok

Urejal zigi, 15.12.2016, 22:10.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 359
  • Avtomobil: F30 318dA

Koliko jaz vem, ni potrebno nobenega odvetnika najemat, tudi ce bi se slo v sodbo (kar dvomim da bi za 12 let star avto..jao malo pomisli no..avto ste prodali za kolko.. 2000€?), pač sam sebe zagovarjas, imaš pravico. Pri tem pa si ne predstavljam, da potrebuješ neko pravniško znanje za zagovor svoje resnice. To da pa zidata sedaj, pa sta verjetno tudi omenila temu kupcu, ko sta avto prodajala, češ kot dodaten razlog za prodajo vozila - in tip jih / vas je lepo pogruntal in pač reskira... točno to si želi, kot si ti zdaj napisal v zadnjem postu: Gradita, ne želita nobenih dodatnih stroškov s tožbami. Evo, točno to on upa da si mislite.

Glej, če v pogodbi niste kaj čudnega napisali pod opombe, potem prosim poslušaj nasvet, ki si ga tu dobil. Saj normalno, šok je in vi vsi ste v šoku zaradi tega. Ampak mi ostali, ki smo objektivni gledalci na tvojo situacijo sedaj z možgani razmišljamo in nismo v istem šoku / stresu kot ti.

Jaz bi res po 1-2 klicih že klical na Policijo, da me maltretirajo sedaj po xx času za avto, ki je 12 let star Clio s 150.000km prevoženimi, prodan na pošten način. Takoj bo jim jasno, saj pa kaj imaš za pričakovat od 12 let starega Clia, pa ne vzet to kot žaljivko vozniki Clia! Moji stariši vozijo 18 let star Clio, pa še gre, je pa ga treba malo pogosteje servirat. 

Urejal DavidwBMW, 15.12.2016, 22:20.

Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 934
  • Avtomobil: modra rja

Pa naj jih nategnejo , če nima hčerka ne fant jajc. To so pač posledice, ko ni več obvezenga služenja vojaškega roka in se vsi bojijo vsega.

Prikaži več možnosti