Skoči na vsebino

Rabljeno vozilo - kupec zahteva vračilo kupnine ?

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
290 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 784
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ojej Dule, govorimo ti o tem, da je tale "kupec" očitno nategun in da mu ne ti ne tvoja hči nista nič dolžna in v prihodnosti ne bosta imela nobenih dodatnih stroškov ... ti ga lepo prijavi policiji in basta. End of story, nimaš se kaj menit z njim ... kapiš? Stori tako kot ti svetujemo. :ok

Tako je! Če se boste pustili nategnit bog pomagaj, potem ste res ovce... kakšno "reševanje na miren način" neki, lepo te prosim  :napaka

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 359
  • Avtomobil: F30 318dA

Nevem vbistvu kaj to pomeni "miren" način, a to da sprejmeš vse kar ti nekdo pove, je danes reševanje na "miren" način? Saj mi ne predlagamo tukaj "hudi" način, koliko jaz berem komentarje. Povemo pač kako to na miren način rešiš: Pokličeš policijo in poveš kaj prijavljaš, dalje pa te tak oni sprašujejo za razne podatke itd. In potem če te po tistem še kdaj pokliče, javiš samo, da je prijavljen na policiji in to je to. 

Saj Dule, nočem zvenet nesramno, pa noben tukaj to ti ne želi...ampak zdaj je takšen odziv, ker res ignoriraš mnenja vsaj 10ih, ki so celo na tem Forumu ISTEGA mnenja.. ni glih fajn. 

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 034
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

To je isto kot bi v trgovini kupil gate jih doma posral in vrnil, češ da so posrane ble.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik

To je isto kot bi v trgovini kupil gate jih doma posral in vrnil, češ da so posrane ble.

hahahaahahaha  :rofl  evo, dobra primerjava!

Prikaži več možnosti
    • Istrijan in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

hahahaahahaha  :rofl  evo, dobra primerjava!

:umruodsmeha

Vrhunska  :laugh  :ok2

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Al pa še niti to ne, da samo pokličeš in trdiš da so usrane.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 571
  • Avtomobil: -

Jaz imam v spominu nekako taksen postopek (naj me kdo od ekspertov popravi ce kaj ne drzi):

V roku 8 dni bi tvojo hcerko moral kupec pisno kontaktirati. Nato servis (ce se ne motim po tvoji izbiri, nisem pa 100%) naredi ekspertizo in poda mnenje o napaki. V kolikor se gre za skrito napako, si kot prodajalec dolzan pokriti stroske popravila, ce se ugotovi, da je napaka nesorazmerno velika (npr. zariban motor), pa moras vrniti kupnino in dobis avto nazaj.

Pogoj za uveljavljanje cesarkoli pa naj bi bil pisni kontakt v roku 8 dni.

Kot pa ze zgoraj napisano - ce vse drzi (torej ce ni bilo nic prikritega, ce ni bilo vlivanih nobenih aditivov itd.), potem vas poskusa kupec lepo nategniti. Ce je res pameten, lahko sicer celo kaj doseze. Ampak mora iti strogo po pravni poti. Kar dvomim da se bo zgodilo :)

BTW, sam bi pocakal da mine rok, ko se kupec lahko pisno pritozi in s tem omogoci nadaljnji postopek (prej double-check ce zgoraj navedeno res drzi - nisem ekspert, govorim le iz spomina), nato pa bi kupca lepo nateral v 3PM ;)

Avto nazaj in vracilo kupnine je pa v takem primeru totalen no-go. Zakaj bi nekomu zastonj posodil avto da se nad njim 3 tedne izzivlja??

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Fantje, dajte si zapomniti, da klavzula "videno-kupljeno" ne pije vode. Prodajalci mislijo, da jih ta zapis ščiti. Jok brate! Obligacijski zakon je nad to klavzulo! Na sodišču pade gladko! Razlika med fizično osebo in avto hišo oz. pravno praktično ni. Enega in drugega moraš ovaditi in sprožiti sodni postopek. Pri pravni osebi je pač lažje, kot pri fizični, ker v večino primerov popustijo in popštimajo napake. Ti postopki pa se niti malo ne vlečejo 5+ let in se rešijo zelo hitro, v roku pol leta je vse jasno. V teh primeri se ne gre za neko hudo dokazovanje, je pa prvi oz. drugi obravnavi več ali manj vse jasno. Tudi sodniki niso glupi.

V tvojem primeru (šobe in pumpa), NI skrita napaka, ker je kupec ob ogledu in testiranju (če ga je seveda testiral), videl oz. občutil kako avto pelje. Skrita napaka je napaka, ki je bila ob nakupu očem skrita in se jo ni dalo v tistem trenutku zaznati/prepoznati.

Vidim, da se že na veliko izsiljuje s temi napakami, dokazat pa ne bodo mogli. Kot je že nekdo prej omenil. Kaj pa ti veš, kaj je on naslednji dan natankal in šel sistem v maloro?

Čas za reklamiranje skritih napak je 6 mesecev!!

Jaz na tvojem mestu za zdaj ne bi naredil poponoma nič. Če te bo pa še poklical, pa kot so že pred menoj rekli. Pojdi na PP in ga prijavi, da te kliče in grozi. Zapiši si čas klicev!

Veliko sem napisal na forumu na to temo, malo preberi o skritih napakah, kaj to je oz. poglej Obligacijski zakon, da boš mirno spal.

Pa srečno!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, komandantmark in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik

Fantje, dajte si zapomniti, da klavzula "videno-kupljeno" ne pije vode. Prodajalci mislijo, da jih ta zapis ščiti. Jok brate! Obligacijski zakon je nad to klavzulo! Na sodišču pade gladko! Razlika med fizično osebo in avto hišo oz. pravno praktično ni. Enega in drugega moraš ovaditi in sprožiti sodni postopek. Pri pravni osebi je pač lažje, kot pri fizični, ker v večino primerov popustijo in popštimajo napake. Ti postopki pa se niti malo ne vlečejo 5+ let in se rešijo zelo hitro, v roku pol leta je vse jasno. V teh primeri se ne gre za neko hudo dokazovanje, je pa prvi oz. drugi obravnavi več ali manj vse jasno. Tudi sodniki niso glupi.

V tvojem primeru (šobe in pumpa), NI skrita napaka, ker je kupec ob ogledu in testiranju (če ga je seveda testiral), videl oz. občutil kako avto pelje. Skrita napaka je napaka, ki je bila ob nakupu očem skrita in se jo ni dalo v tistem trenutku zaznati/prepoznati.

Vidim, da se že na veliko izsiljuje s temi napakami, dokazat pa ne bodo mogli. Kot je že nekdo prej omenil. Kaj pa ti veš, kaj je on naslednji dan natankal in šel sistem v maloro?

Čas za reklamiranje skritih napak je 6 mesecev!!

Jaz na tvojem mestu za zdaj ne bi naredil poponoma nič. Če te bo pa še poklical, pa kot so že pred menoj rekli. Pojdi na PP in ga prijavi, da te kliče in grozi. Zapiši si čas klicev!

Veliko sem napisal na forumu na to temo, malo preberi o skritih napakah, kaj to je oz. poglej Obligacijski zakon, da boš mirno spal.

Pa srečno!

Videno-kupljeno sem tudi jaz slišal, ko sem prodajal svoje vozilo, da ni glih nek atribut, zato rajsi pod opombe napises sve i svašta, kaj ste se dogovarjala. Jaz sem avto peljal na pooblasceni servis na pregled (na voljo kupca), povedal za vse pomanjkljivosti, ki so mi bile znane in to vse smo zapisali pod opombe v kupo-prodajni pogodbi (tudi pregled na pooblaščencu ter da bo treba zamenjat prednje diske kmalu, banalne stvari, samo da bo mir). 

Mi je pa cudno, da pravis, da je rok za prijavo skrite napak 6 mescev (?), pa to ti v novem avto kaj ribne v 6 mescih uporabe, kaj šele pri 8-10 let starih avtih (moj je bil star 8 let pri prodaji). In potem ko kaj ribne malo pred 6 mesci, pa te začnejo klicat, "ja to je skrita napaka"... spet en neumen zakon v SLO, ta dežela nima sreče oz. njeni prebivalci.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Za ze zgoraj omenjenih 8 dni sem 99% siguren, da drzijo. Vsaj ko je prodajalec fizicna oseba. Je pa mozno, da se mora potem v roku 6 mesecev sproziti tudi uradni postopek. Ali se motim?

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Se strinjam z Dejanom-V

Sicer pa je petnajst dni rok za reklamacije, če je prodajalec  fizična oseba.  :ok

V primeru skrite napake mora kupec prodajalca obvestiti v roku 8. dni po ugotovitvi skrite napake, najkasneje pa v roku 6. mesecev, ko mu je bil avtomobil izročen.

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 143
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

V primeru skrite napake mora kupec prodajalca obvestiti v roku 8. dni po ugotovitvi skrite napake, najkasneje pa v roku 6. mesecev, ko mu je bil avtomobil izročen.

Tocno tako, tole je pravi rok.

Urejal Dejan-V, 16.12.2016, 09:27.

Prikaži več možnosti

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik

Ocem nevidne stvari so marsikatere, ki jih najdes pod haubo, ce nisi mehanik, nimas pojma. Ce peljes na pregled k pooblascencu pred prodajo.. kaj vec pa lahko naredis? Kak naj prodajalec ve, kaj je kupec delal z avtom 6 mescev, da je ribnilo nekaj, kar bi on potencialno reklamiral kot skrito napako. 

Oziroma tako, boljše vprašanje: Kako zagotovoiti mirno vest pri prodaji vozila (kot prodajalec), da ne boš imel težav s "skritimi napakami"? Kaj narediti. 

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 894
  • Avtomobil: prdalica

@dule5: ko boš prodajal katero koli tvoje vozilo v prihodnosti me kontaktiraj. Rade volje ga kupim ker kot kaže zraven dobim še gratis luksuzne počitnice :-D

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 336
  • Avtomobil: Not a BMW

Kr živčen postanem, ko slišim za take primere, prodajalec bi pa še iskal rešitve s kupcem   :fight

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Po tej logiki je v takem primeru edini pametni nacin to, da prodajalec pocaka da mine 8 dni, nato pa se sklicuje na dejstvo, da je napaka stvarna in ne skrita?

Prikaži več možnosti

SuperSnake
SuperSnake

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: e90 320d

Ocem nevidne stvari so marsikatere, ki jih najdes pod haubo, ce nisi mehanik, nimas pojma. Ce peljes na pregled k pooblascencu pred prodajo.. kaj vec pa lahko naredis? Kak naj prodajalec ve, kaj je kupec delal z avtom 6 mescev, da je ribnilo nekaj, kar bi on potencialno reklamiral kot skrito napako. 

Oziroma tako, boljše vprašanje: Kako zagotovoiti mirno vest pri prodaji vozila (kot prodajalec), da ne boš imel težav s "skritimi napakami"? Kaj narediti. 

Pelješ k mehaniku, ta ti proti plačilu pregleda avto pove kaj je narobe in če je vse ok, to podpiše, magari pod opombe na kupoprodajni...

Prikaži več možnosti

DavidwBMW
DavidwBMW

Začetnik

• Uporabnik

Pelješ k mehaniku, ta ti proti plačilu pregleda avto pove kaj je narobe in če je vse ok, to podpiše, magari pod opombe na kupoprodajni...

Tako, to sem jaz storil. Na željo kupca sem sprejel odločitev, da se avto pelje k mehaniku na pregled pred nakupom. Izbralo smo kar pooblaščenega mehanika, avto so odpeljali v njihovo garažo, čakala sva 30-45min in se je vrnil nazaj ter povedal, da je vse OK. Sva zapisala to tudi pod opombe v kupoprodajni pogodbi. 

Vprašal sem pa za to, ker tudi sam sem nedavno prodal svoj avto in ni še minilo 6 mescev od prodaje.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 134
  • Avtomobil: F10

Tukaj je vse lepo opisano:

http://www.informira...howRightFrame=1

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • eleksis je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Po tej logiki je v takem primeru edini pametni nacin to, da prodajalec pocaka da mine 8 dni, nato pa se sklicuje na dejstvo, da je napaka stvarna in ne skrita?

Kakšna napaka neki?! Če je bil prodajalec lastnik vozila več let in v vseh teh letih z avtom ni bilo nikakršnih težav, potem ob prevzemu novega lastnika avto ni imel nikakršne napake, ne stvarne in ne skrite! Šobe in pumpa so potrošni material in laik NE VE kdaj bojo te zadeve crknile, se pravi če to crkne novemu lastniku, NE ODGOVARJA! Tega se novi lastnik (v tem primeru očitno goljuf) še kako dobro zaveda, zato je prodajalcu natvezil da je v motor nekaj vlil, kar je seveda čisti bullshit! Če bi šla na sodišča bi moral kupec dokazat da je prodajalec za iztrošenost omenjenih komponent vedel, kar pa bo precej težko glede na to da ima prodajalec priče (prijatelji, mehanik, itd.) ki lahko potdijo, da je avto vsa leta delal v nulo. Že samo to da imaš avto več let je dokaz da nisi nek goljuf pač pa pošten lastnik in NI ŠANS da bi na sodišču kak goljuf dobil tožbo proti poštenemu lastniku, no way.

Prikaži več možnosti