Skoči na vsebino

X5 E70 3.0sd 286ks

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
116 odgovorov v temi
hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 360
  • Starost: 27
  • Avtomobil: Bmw 330d

Zdravo.

Si ga je kdo mogoče lastil z foruma.
Gre za enak motor kot je v 335d E90 ali 535d E60 ?

Rad bi slisal iz prve roke izkusnje.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 56 935
  • Starost: 41
  • Avtomobil: ni ga več, šel v kose

Motor je enak kot pri E60 535d LCI oziroma E90 335d.

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 617
  • Starost: 32
  • Avtomobil: BMW

Zdravo.

Si ga je kdo mogoče lastil z foruma.

Rad bi slisal iz prve roke izkusnje.

Kaj te zanima.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Kaj te zanima.

Zanima me kako se obnese v X5. Dovolj zmogljiv? Seveda ne pricakujem da gre kot v 335d.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanima me kako se obnese v X5. Dovolj zmogljiv? Seveda ne pricakujem da gre kot v 335d.

Čisto dovolj zmogljiv in več kot zadovoljivo. Saj ima 286 KM   :ok

Urejal blackberet, 27.12.2016, 23:29.

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Čisto dovolj zmogljiv in več kot zadovoljivo. Saj ima 286 KM   :ok

Bistveno bolj kot 3.0d ? Iscem nek kompromis druzinskega ampak da se ne boji klanca, da je odziven ko ga pohodis :) Vzdrzevanje proti 3.0d je vecje samo v tem da ima eno turbino vec (ena mozna okvara več) ostalo je vec al manj enako?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

Bistveno bolj kot 3.0d ? Iscem nek kompromis druzinskega ampak da se ne boji klanca, da je odziven ko ga pohodis :) Vzdrzevanje proti 3.0d je vecje samo v tem da ima eno turbino vec (ena mozna okvara več) ostalo je vec al manj enako?

Brez skrbi, ta motor je dovolj močen da avto ne čuti klancev, niti če je X5. Kar se vzdrževanja tiče menjaš verigo na 150.000 km, paziš da ne natankaš kakšne svinjarije (piezo injektorji so občutljivi na nečistoče - nekje med 200 in 300.000 km jih bo sigurno treba menjat), razen tega pa vse kot pri drugih E70 X5, ki so dobri in zanesljivi avtomobili, če le imajo znano zgodovino in kilometri niso prevrteni. Bodi pozoren še na to da je bilo olje v menjaniku redno menjavano, to je pa več ali manj vse na kar moraš pazit, da zadeva špila. Toliko na splošno, kaj več bo pa povedal tisti ki je tak avto imel/ga ima, čeprav ne vem če ima kdo na forumu 3.5d, najde se jih kvečjemu nekaj s 3.0d.

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Bistveno bolj kot 3.0d ? Iscem nek kompromis druzinskega ampak da se ne boji klanca, da je odziven ko ga pohodis :) Vzdrzevanje proti 3.0d je vecje samo v tem da ima eno turbino vec (ena mozna okvara več) ostalo je vec al manj enako?elo 

3.0d kateri tastari? Jaz govorim za 3.0sd 286KM. To je čisto nekaj drugega odziven je takoj to se mi je zelo dopadlo(pedalka za gas čisto mehka ter odzivna takoj),moči več kot dovolj(kaj je to klanec?),nima kaj dosti veze z starim 3.0d. Zgnila žica(neka slaba mešanica bakra-pač poceni) pri elektriki,najti to žico mini znanstvena fantastika, počila servo črpalka. Drugače pa delalo vse brez problema zavore,kolesni ležaj,olje filtri to ni omembe vredno ker je potrošni material.

X-drive dobra zadeva.

Urejal blackberet, 27.12.2016, 23:59.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 571
  • Avtomobil: BMW f45 1.5

Jerry a ti maš kazga bmwja al sam tistga Eja?

Kle je en člank prav o tem motorju. http://www.avto-maga...ti/bmw-x5-30sd/

Piše da ima 3,0 sd dva turbopolnilnika.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je zato vleče zvezno brez turbo lukenj.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

Kakšen bi se še našel če bi malo pobrskal po garažah in skladiščih, zakaj?

Ja 3.0sd ima dve turbini, in kaj potem?

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik

@Jerry Tko kot je rekel blackberret bolj zvezno vleče kot tisti k ma sam enga. Ti si bolj za NA al kako? Kaj bi rekel Mike Skinner za motorje od Boeingov al lovce ko imajo tudi turbine. ;)  Za avto te pa čist tko sprašujem, ko vidim da imaš rad velike mašine in me zanima, če voziš tut kakega bmwja in katero mašino imaš notr.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 662
  • Starost: 31
  • Avtomobil: OOOO

@Jerry Tko kot je rekel blackberret bolj zvezno vleče kot tisti k ma sam enga. Ti si bolj za NA al kako? Kaj bi rekel Mike Skinner za motorje od Boeingov al lovce ko imajo tudi turbine. ;)  Za avto te pa čist tko sprašujem, ko vidim da imaš rad velike mašine in me zanima, če voziš tut kakega bmwja in katero mašino imaš notr.

Jerryu razlagas o NA a ravno on je pred kratkim prodal 535d, mapirano in pisal o tem kako je impresioniran :)
Res pa je da je manj impresioniran nad LCI 3.5d motorjem, zakaj je pa tudi omenil ;)
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Brez skrbi, ta motor je dovolj močen da avto ne čuti klancev, niti če je X5. Kar se vzdrževanja tiče menjaš verigo na 150.000 km, paziš da ne natankaš kakšne svinjarije (piezo injektorji so občutljivi na nečistoče - nekje med 200 in 300.000 km jih bo sigurno treba menjat), razen tega pa vse kot pri drugih E70 X5, ki so dobri in zanesljivi avtomobili, če le imajo znano zgodovino in kilometri niso prevrteni. Bodi pozoren še na to da je bilo olje v menjaniku redno menjavano, to je pa več ali manj vse na kar moraš pazit, da zadeva špila. Toliko na splošno, kaj več bo pa povedal tisti ki je tak avto imel/ga ima, čeprav ne vem če ima kdo na forumu 3.5d, najde se jih kvečjemu nekaj s 3.0d.

Hvala na odgovoru. Ta mi je zapel za oko. Se bom zapeljal pogledat. Edino kaj mi ni vsec ker ne pisejo km.. ponavadi ih ne pisejo ti ki ih imajo veliko.

Je ta sportni paket , M ali nic od tega? Nikoli nisem preprican pri X5.

http://www.avto.net/...11460123&show=1
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj predlog je da raje vzemi ohranjen avto z več kilometri ker imaš veliko večjo verjetnost da so realni in posledično tudi veš kaj lahko pričakuješ,pa še cenejši so od vseh ostalih z magičnimi 190.000km.

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

Moj predlog je da raje vzemi ohranjen avto z več kilometri ker imaš veliko večjo verjetnost da so realni in posledično tudi veš kaj lahko pričakuješ,pa še cenejši so od vseh ostalih z magičnimi 190.000km.

Ponavadi pri avtu z vec km je tudi ze veliko stvari ze zamenjano. To imas prav ja.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ponavadi pri avtu z vec km je tudi ze veliko stvari ze zamenjano. To imas prav ja.

Polovica avtov ima tako ali tako zvrtene kilometre zato raje enega z realnimi. Jaz nikoli nisem gledal letnika ter kilometrov. Samo kako je avto ohranjen zunaj ,znotraj,pod pokrovom motorja. Pa ponavadi je tako da tisti kateri ne skriva kilometrov je avto tudi redno servisiral,takšne so moje izkušnje.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 190

99% se prodajajo avti kjer vse menjave cakajo novega lastnika. Misls da so menjal sobe in turbino pol pa prodajajo? Ko je avto zrihtan je sam se za vozit....
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik

99% se prodajajo avti kjer vse menjave cakajo novega lastnika. Misls da so menjal sobe in turbino pol pa prodajajo? Ko je avto zrihtan je sam se za vozit....

Ja in?? Jst sem zamenjal turbino pred dva meseca in prodajam avto. Kaj ga zdaj moram imet se 5 let ker sem jo zamenjal? Na koncu konca tudi ce je potrebno obnoviti sobe in turbino, obnovis in se vozis naslednjih 100-150tkm. Ali pa gres po novega in odstejes 80 000€? Ta je ze izgubil 70% svoje vrednosti.
Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik

mal sm pokomentiru jerrijev podpis in nč ne razlagam. :) Drgač pa če Jerry cele dneve dela in se mu nikjer ne pozna dat 1.200€ za kazn, sm mislu da vozi kakšno novejšo bmw petko al pa kej podobnga. Sej smo na bmw forumu. ;)

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov