Skoči na vsebino

PDC failure

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
duh
duh
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: BMW e60

Hei :)

Imam problem z parkirnimi senzorji namreč zdaj ko je ratalo mrzlo sploh ne delajo več seveda pa zdaj nevem kaj je krivo ali  hladen zrak ali pač ne delajo več.. Vedno se mi na ekranu napiše PDC failure in preprosto ne delajo , sploh ne kaže distance , je pa res da vmes ko je bilo malo bolj toplo so spet delali ,torej kot da nekaj nagaja. Nedavno je nekdo omenil isti problem ampak pri meni je to izključno kadar je mrzlo.

Mogoče kdo z enakim problemom ?  :confused

Urejal duh, 28.12.2016, 20:30.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70 512
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kateri letnik je avto, je že LCI model?

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 899
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Diagnostika.

Imel sem enak problem - napaka je bila 9E3B (napaka na napajanju senzorjev), diagnostika mi je kazala napetost na napajalni liniji senzorjev 0,7 V namesto 5 V. Ob menjavi tranzistorja v napajalni veji mi je kazalo 12 V (torej mi je odpizdilo tudi stabilizator). Ob menjavi stabilizatorja mi kaze 5 V, napaka se ne pojavi, vsi senzorji pa sporocajo razdaljo 2.55 m, kar je maksimum zaznavanja. Torej - mislim, da bom moral menjati PDC modul.

Upam, da imas ti vec srece - ce ti je crknil en izmed senzorjev, si za male pare zadevo popravil. Kaj je narobe, pa bos najlazje ugotovil s priklopom na diagnostiko - ce imas Bluetooth ELM327, si na telefon instaliraj Carly, in naredi popolno diagnostiko - enkratno porocilo je zastonj. Ce imas samo en senzor hin, ga zamenjaj, in si tezavo odpravil.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Torej - mislim, da bom moral menjati PDC modul.

Če imaš pre-LCI avto, imam en tak PDC modul na zalogi. Dam ugodno, če rabiš.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Glede na to, da sem (med drugim tudi) elektronik, bom poskusil se eno drugo varjanto - pa ji zal ne dam ravno veliko upanja. Ze imam nekaj modulov na ebayu nagledanih, pa ce ne uspe, se bom vseeno najprej nate obrnil - da mi poves kaj tocno si mislil z izrazom "ugodno". :laugh

Ja, imam pa pre-LCI, PDC spredaj in zadaj. ;)

Urejal zok, 28.12.2016, 22:23.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Glede na to, da sem (med drugim tudi) elektronik, bom poskusil se eno drugo varjanto - pa ji zal ne dam ravno veliko upanja. Ze imam nekaj modulov na ebayu nagledanih, pa ce ne uspe, se bom vseeno najprej nate obrnil - da mi poves kaj tocno si mislil z izrazom "ugodno". :laugh

Ja, imam pa pre-LCI, PDC spredaj in zadaj. ;)

60 eur, bo v redu?  :-D

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

V redu. :ok

Cez kak teden te kontaktiram - zdejle imam se ene druge zadeve za postimat, po novem letu se pa vzdrzevanja avtov lotim. :cool

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

V redu. :ok

Cez kak teden te kontaktiram - zdejle imam se ene druge zadeve za postimat, po novem letu se pa vzdrzevanja avtov lotim. :cool

OK  :ok2

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

lucky
lucky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 449
  • Avtomobil: E60 523i

Hei :)

Imam problem z parkirnimi senzorji namreč zdaj ko je ratalo mrzlo sploh ne delajo več seveda pa zdaj nevem kaj je krivo ali  hladen zrak ali pač ne delajo več.. Vedno se mi na ekranu napiše PDC failure in preprosto ne delajo , sploh ne kaže distance , je pa res da vmes ko je bilo malo bolj toplo so spet delali ,torej kot da nekaj nagaja. Nedavno je nekdo omenil isti problem ampak pri meni je to izključno kadar je mrzlo.

Mogoče kdo z enakim problemom ?  :confused

Jaz imam isti problem. Ne dela mi samo ko je minus zunaj, drgače BP. Sem preveril na testerju in je težava samo v enem senzorju, zato cel sistem ne deluje. V mojem primeru skrajno levi spredaj. Pri tebi je verjetno isti problem, samo eden ne dela.

Enkrat sem probal z WD-jem malo pošpricat senzor (sem na nekemu forumu to prebral) in je dejansko delal nekaj časa in mi ni crkoval več.  :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz imam isti problem. Ne dela mi samo ko je minus zunaj, drgače BP. Sem preveril na testerju in je težava samo v enem senzorju, zato cel sistem ne deluje. V mojem primeru skrajno levi spredaj. Pri tebi je verjetno isti problem, samo eden ne dela.

Enkrat sem probal z WD-jem malo pošpricat senzor (sem na nekemu forumu to prebral) in je dejansko delal nekaj časa in mi ni crkoval več.  :)

Če imaš E60 LCI, imam take senzorje na zalogi.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

duh
duh
  • Uporabnik

avto je letnik 04. Danes ker je bilo dokaj toplo so mi senzorji delali in sem potipal vse okrog in so delali vsi ,ampak zdi se mi da prednji levi zajebava ker mi je sedaj že drugič odišo not skozi luknjo in ga moram spet ven potiskat :s Kakšni pa so LCI modeli ?

Diagnostike nobene nimam, sumim pa na prednji levi senzor . Kako pa poteka popravilo ali menjava v tem primeru ? :confused

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 814
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Ce je en senzor zanic se sistem zaradi varnosti izklopi. Zadevo se da z diagnostiko preverit. 

Lahko pa za zacetek poslusas ce  "klika" v kolikor ne potem je 100% mrtev. 

Urejal Pirc, 31.12.2016, 16:44.

LP Pirc
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Razen ce imas napako na napajalnem delu modula - potem ne klika nobeden. Ampak potem se tudi ne bi ob toplem vremenu "opogumil" in zacel delovati. :blackeye

LCI = life cycle improvement - po domace facelift, prenova. Pri E60 se je zgodila sredi leta 2007, tudi senzorji so se zaceli vrgajevati drugega tipa. Razen pri M optik, tam so ostali stari tip.

Urejal zok, 31.12.2016, 17:23.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kakšni pa so LCI modeli ?

Manjši so od pre-LCI senzorjev, par mm manjši premer imajo.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

slavo
slavo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 74
  • Avtomobil: BMW 530d e60

avto je letnik 04. Danes ker je bilo dokaj toplo so mi senzorji delali in sem potipal vse okrog in so delali vsi ,ampak zdi se mi da prednji levi zajebava ker mi je sedaj že drugič odišo not skozi luknjo in ga moram spet ven potiskat :s Kakšni pa so LCI modeli ?

Diagnostike nobene nimam, sumim pa na prednji levi senzor . Kako pa poteka popravilo ali menjava v tem primeru ? :confused

Kupiš orginal rabljen senzor. Kitajske robe ne kupovati, ker ti lahko uniči modul. Tako so usaj meni rekli.

Greš pod prvi konec avta, odstraniš zaščito ki je pod avtom.  Porineš senzor v odbijač. Ga odpeneš.

Vzameš drug senzor in ga zamenjaš. Imaš toliko dela kot menjava žarnice na avtu. 

Nevem no. Jst mislim da ni neka znanost menjanje PDC senzorja.

Ampak so se kar na enkrat odprle 3 teme glede iste okvare tako, da ljudje orodje v roke pa spoznajte malo svoje vozilo.

Prikaži več možnosti

duh
duh
  • Uporabnik

Tako, je moj mehanik ugotovil da je na srečo zaenkrat pokvarjen le eden zadnji senzor .Ker je bil potisnjen branik noter pa včasih malo pride v stik z senzorjem in sporoča napako.

je smiselno kopuvat rabljen senzor ali kar novega ?
Prikaži več možnosti

slavo
slavo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 74
  • Avtomobil: BMW 530d e60

Jst sem kupil rabljenega dve leti nazaj in do sedaj nisem imel težav. Kupil sem ga iz ebay.de ker ga takrat v SLO ni nihče imel. 

Za novega mislim da je takrat bila cena okrog 180€, za rabljenega pa sem dal med 20 in 30€. Sam naredi računico.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Za novega mislim da je takrat bila cena okrog 180€, za rabljenega pa sem dal med 20 in 30€. Sam naredi računico.

Tako ja, za enega novega dobiš 9 rabljenih  :laugh  :ok

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

duh
duh
  • Uporabnik

Mislim da bom kar rabljenega vzel pol
Hvala vsem za pomoč !
Prikaži več možnosti

DeLiJa333
DeLiJa333

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: E60 525D

Da ne odpiram nove teme bom kar tuki vprasal, a je mozno da zaradi kitajskih park senzorjev ni mozen prikaz na navigaciji in da samo piska? Drugace ima v originalu park senzorje sam so bili okvarjeni in jih je bivsi lastnik zamenjal za kitajske. Gre se za E60 '05. Lp
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.