Skoči na vsebino

P: 1998 E46 323i limuzina - navi/BT/MP3...nove gume

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
56 odgovorov v temi
Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 705
  • Starost: 31
  • Avtomobil: R6 topless

Znamka: BMW
Model: 323i
Letnik 1. registracije: 12/1998
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 5/1998
Barva vozila: Metalno zelena (Meergruen Metallic - 393)
Tip menjalnika: Ročni - 5 prestav
Moč motorja: 125 kW / 170 KM
Kilometri: 260.000

Realnost kilometrov: 100% - preverjeno uradnem servisu

Oprema vozila (seznam): Senzor za dež, Športni MF volan, Tempomat, Myrtle lesene letvice, Navi, Bluetooth (deluje na volanskih komandah), MP3, USB, Touch screen, Vreča za smuči, 4x airbag, Sredisnki naslon za roko, Dodatni vtičnici za polnjenje zadaj, PDC zadaj (Valeo), Bralne lučke, Meglenke, Alarem, BC z obvolansko ročko...

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): Da

Tehnične napake vozila: Ob naslednjem servisu bo potrebno zamenjati senzor nivoja olja (klasična napaka pač)

Vizualne napake vozila: Nekaj sledi od kamenčkov na prednjem koncu ter res minimalno oluščen lak na prednjem odbijaču (bolj na "skritem" delu).
Skratka nič posebnega - se reši ob prvem barvanju (ali splo ne....kakor koga moti... res ni hudo).

Pretekla omembe vredna popravila:

- okoli odtočnega čepa (sovoznik, zadaj) sanirano cca 3cm2 rje ter zaščiteno - drugod ni rje

- pri zadnjem servisu zamenjani vsi filtri in motorno olje + svečke (254.382 km)

- obnovljeni obe prednji roki, zamenjani volanski manšeti ter narejena optika pri Vargalantu

- zamenjane pakne od ročne

- zamenjana ekspanzijska posoda ter cev hladilnika (oboje Febi)

- zamenjana stekla žarometov

- zamenjan akumulator

- zamenjan ježek klime (Behr)

- zamenjana oba kolesna ležaja

- zamenjani vsi amortizerji

- urejeno podvozje (vse puše + puša na diferencialu)

- zamenjani diski, zavorne obloge, kontaktni kabli ter zavorno olje

- zamenjana pumpica pranja vetrobranskega stekla

- zamenjano tesnilo pokrova ventilov (11 12 1 437 395 + 11 12 9 070 990)

- zamenjano olje v menjalniku in diferencialu

- zamenjana vodna črpalka ter termostat

Pa še mnogo več (sigurno sem kaj pozabil). Vse piše tukaj + foto material.

Moj opis vozila:

Za avtomobil se je v mojem lastništvu nadpovprečno skrbelo ter v njem nikoli kadilo (lastnik od februarja 2011).
Redni in kakovostni servisi so bili opravljeni 1x/leto (med 7000 in 12000 km), ter marsikaj zamenjano preventivno.

Za vse imam dokumentacijo (tudi foto) ter excel tabelo kjer sem zabeležil vse (vse je na vpogled – novi lastnik dobi vse).
Imam tudi večino računov iz črpalke, če si kdo še tega želi :ok2

Prejšnji mesec so bile nameščene nove zimske gume Continental TS860 ter ta mesec kupljeni novi brisalci Bosch AeroTwin.

Glede na to, da sem 3x iskal dobro E46-ko (od tega 2x za kolega) in videl kaj vse se prodaja kakor "odlično, letom primerno" ipd., lahko mirnega srca rečem, da prodajam res dober primerek 46-ke.

SIcer pa se bo lahko vsak interesent sam prepričal o avtomobilu ter si naredil svojo sliko.

Možni so razni dogovori (17-ke, Business radio namesto 2 din, rezervne notranje letvice v sivi barvi - potrebne obnove....).

Pa še odgovor na vprašanje zakaj prodajam. Avto si zadnje leto lasti moja draga in prevozi bistveno več km kakor sem jih jaz.
Ekonomična računica je pokazala, da se bolj splača dizel. Ni mi všeč niti malo, sploh 4 cilindri pa ropotanje ampak kaj čmo...

Slike vozila:

1.jpg2.jpg4.jpg

3.jpg5.jpg6.jpg

Več slik je na zgornji povezavi v moji temi.

Cena: 3.100 € - za resnega interesenta (denar v žepu z namenom nakupa - ara) pa je lahko še precej nižja (odvisno tudi od drugih opcij)

Kontakt:
- ZS
- 041 925 406

Topless is always more fun - 320Ci :cool

Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 647
  • Starost: 38
  • Avtomobil: Škoda Superb

Lep in negovan! To bi znalo kar hitro najti novega lastnika  :ok

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 661
  • Starost: 30
  • Avtomobil: plau pa star

Pa še odgovor na vprašanje zakaj prodajam. Avto si zadnje leto lasti moja draga in prevozi bistveno več km kakor sem jih jaz.
Ekonomična računica je pokazala, da se bolj splača dizel. Ni mi všeč niti malo, sploh 4 cilindri pa ropotanje ampak kaj čmo...

No, saj obstajajo alternative.

...sicer tapametni pravijo, da ni za drugam, kot za v kuhinjo...

Trenutno je vožnja na plin cenejša, kot na dizel - si kaj razmišljal v tej smeri?

Sicer pa - zelo lep in ohranjen avto. Tudi barva mu paše, ni vsakdanja. Se strinjam, da bi moralo tole iti hitro v promet.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Plin ni opcija iz dveh enostavih razlogov:

- ker ne zaupam, da bo delovalo vse kakor more.

- avtomobil marsikdaj prenoči v podzemni garaži, včasih v zadnjem štuku v boxu kjer je plac le za en avto.

Kar se barve tiče pa je res. Je pa barva speifična in meni paše njena redkost.

Jaz sem vedno v hecu pravil, da imam avto v barvi in ne v primerju (bela, črna, siva) :ok2, čeprav je sedaj cabrio skoraj v primerju (srebrna) :laugh

Urejal Sorgo, 04.01.2017, 22:38.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 57 358
  • Starost: 41
  • Avtomobil: ni ga več, šel v kose

Jaz sem vedno v hecu pravil, da imam avto v barvi in ne v primerju (bela, črna, siva) :ok2

:laugh

Lep avto in zelo lepa barva, good luck  :ok

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 678
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Za tak denar bo tole hitro prodano pomoje. 3 jurčke za 323i v takšnem stanju se mi ne zdi veliko.

Sorgo dobro prodaj.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 308
  • Starost: 36
  • Avtomobil: C8 Exclusive; Yaris

Plin ni opcija iz dveh enostavih razlogov:

- ker ne zaupam, da bo delovalo vse kakor more.

- avtomobil marsikdaj prenoči v podzemni garaži, včasih v zadnjem štuku v boxu kjer je plac le za en avto.

Ma PLIN JE SUPER.....HODI K PLINEKSU GA PREDELAT, TI GA TOPLO PRIPOROČAM  :rofl  :ironija

btw, ce ne bi konc leta imel dolocene "konkretne" izdatke (ti ze ves kaj), bi bil zelenko ze pri meni doma....tako da ti vseeno zelim da ga NE PRODAS in ga obdrzis...zal ti bo (tako kot meni kot sem prodal Compacta) 

P.S. srecen uni ki bo kupil tega "zelenkota"....avto je res TIP TOP, ce ne KOT NOV!

Urejal Istrijan, 05.01.2017, 09:32.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala vsem za dobre besede in želje :ok
Trudil sem se ga držat v čimboljši formi in upam, da bo bodoči lastnik nadaljeval tako.

Naj pa omenim, ker se je vmes malo "zgubilo", da cena za resnega interesenta ni zadnja :ok

Prikaži več možnosti

Deyo
Deyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: SilverArrow

Zanimiva barva, se spomnim k sva se srečala pri Benotu kakšne 2 al 3 leta nazaj, nevsakdanja barva :)
Dizla si ze nabavil?

Kaj pa imaš to za en 2din radio?

:bmw e36 318is coupe; e36 320i; e39 523i :jok ; e39 523i lpg; e60 530i; e39 540iA :coole39 530d "M"
Fact: "There`s no girl that has lines as pretty as the E39 M5!" :-D

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Se te spomnem ja :ok

Dizel pride šele po prodaji 46-ke, ker mi ni, da bi imel še tretji avto pri hiši (spet).

Noter je 2 din enota proizvajalca Pumpkin. Smešno ime, dela pa prav lepo in zgleda tudi ok :ok2

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 203
  • Starost: 32
  • Avtomobil: UFO

Si prepričan da hočeš prodat preverjen, zanesljiv avto in ga zamenjat za neko dizel podrtijo? Ker že nabavna cena za dizla bo morala biti več kot 3 jurje da se boš sploh lahko kam zapeljal, in potem ti bo na dizlu slej ko prej kaj crknilo, ker pač dizli ne delajo tako dobro kot bencinarji in boš v primeru okvare dal za popravilo več kot boš prišparal z gorivom in boš čez 5 let na istem oz. na slabšem. Torej se res splača kupovat nek drek od avta za 2l razlike v porabi?

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Splača ali ne, do prve večje okvare se :ok2

Če se proda, se bo vzelo serijo 1 od letnika 2007 do nekje 2011 ter se bo avto temeljito pregledalo (vseeno je govora o cca 9k €. torej ne bi smel bit razvalina).

Če izračuni držijo bi na letni ravni prihranil jurja (mogoče kak € več), če bi šla turbina recimo, bi to pomenilo 2 leti vožnje z enakimi stroški kakor pri sedanjem potem pa manjšimi.

Sicer pa, crkne lahko pri vsakemu, tu je prednost, da je čisti atmosferc in ni turbin, ni občutljivih šob in na sploh je motor, ki velja za izredno zanesljivega.

Splača al ne...kakor gledaš na to...

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 410
  • Starost: 25
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Veš koliko časa lahko točiš bencin v 323i za tistih 6.000€ razlike do nabavne cene 1-ke? Finančno se boš s to menjavo avta v vsakem primeru ustrelil v koleno. Koliko km letno že delaš oz. boš delal z dizlom? Ker jaz pri 20.000km letno in porabi 11-12l bencina porabim 2-3k€ letno, ti imaš 2-3 litre manjšo porabo, torej porabiš še manj. Tu najdi razliko do tega, koliko bi letno dal za nafto in to spravi v 6.000€. Tista enka bo prej razpadla, kot boš to pokril :ok2 

Če pa je želja samo po drugem in novejšem avtu, potem povej to tako :ok2

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 968
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

No jaz sem ravno prejšnji teden kupoval nekaj za svojo. Gledam 1-ke,  3jke E90/91... Nakoncu pride na net res lepa E46 328i in sem si rekel ajde grem gledat. Seveda sem jo odpeljal.

Lahko ti povem, da je serija 1 dizel kvečem razred nižje kot pa spedenana E46-ka z R6. E90/91 ima že kakšno prednost in tudi slabost. Pridobil boš bolj malo. Je pa lepo gledat porabo med 5-6.5 nekje in imet občutek šparanja, kot pa tankat staro E46 ter metat stran denar za popravila.

Srečno z prodajo vseeno  :ok

Urejal bvogri, 07.01.2017, 00:40.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Mater vas mam rad...res :damn  Že tako mi je težko vi pa še dodajate... :blackeye

Jasno mi je vse, je pa treba razumet, da sedaj avto vozi moja, ona financira gorivo (no ja, saj tudi jaz kej primaknem) in odločitve so večinoma njene.
Jo pa popolnoma razumem, da si želi kakega dizla.

Sicer na mesec nardi cca 1300 km, so pa meseci, ko naredi tudi 2500km...počasi počasi se nabere (s tem, da par mesecev ga skoraj ni vozla, ker je bil še tretji avto pri hiši).

Odločitev (res težka) je padla, sedaj pa z dvignjeno glavo naprej.

No ja, tudi nekaj ji je padlo v oči in se strinjam, da bi bila primerna zamenjava (oblika mi je všeč). Kaj več pa če bo kej iz tega :ok

Hvala za lepe želje o prodaji :ok

Urejal Sorgo, 07.01.2017, 01:31.

Prikaži več možnosti

mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 964
  • Avtomobil: E38

Splača ali ne, do prve večje okvare se :ok2

Če se proda, se bo vzelo serijo 1 od letnika 2007 do nekje 2011 ter se bo avto temeljito pregledalo (vseeno je govora o cca 9k €. torej ne bi smel bit razvalina).

Če izračuni držijo bi na letni ravni prihranil jurja (mogoče kak € več), če bi šla turbina recimo, bi to pomenilo 2 leti vožnje z enakimi stroški kakor pri sedanjem potem pa manjšimi.

Sicer pa, crkne lahko pri vsakemu, tu je prednost, da je čisti atmosferc in ni turbin, ni občutljivih šob in na sploh je motor, ki velja za izredno zanesljivega.

Splača al ne...kakor gledaš na to...

Znanka bo v roku meseca dni prodajala 1ko, sicer letnik 2005, ampak kar nekaj opreme in seveda najpomembnejše 1. lastnica in realnih 155.000 km.

Cena bo baje nekje okol 6 tisoč eur.

Lepo e46 imaš  :ok  Dobro prodaj.

Urejal mico123456789, 07.01.2017, 06:41.

E46 318d / E91 320d / E46 330cd / E38 728i 

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobro je vedeti :ok
Če imaš kako info več mi prosim kar na privat piši (tudi kaka slika ne škodi).

Hvala :ok

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 083
  • Starost: 29
  • Avtomobil: e90 šestak, crf450r

No jaz sem ravno prejšnji teden kupoval nekaj za svojo. Gledam 1-ke,  3jke E90/91... Nakoncu pride na net res lepa E46 328i in sem si rekel ajde grem gledat. Seveda sem jo odpeljal.

Karavan z 290k km?

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 968
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Karavan z 290k km?

Limo z 130kkm ;) 
Doma so mel par avtov, ta je bil večinoma pod dekco. Sorry za OFF bom morda predstavil avto v svoji temi :)

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Se opravičujem, ker sem se zatipkal v prvem postu glede števila air bagov.

Ima jih namreč 6 in ne 4 kakor sem napisal (2x vrata + volan in sovoznik + 2x a stebrički).

Za napako se iskreno opravičujem :)

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov