Skoči na vsebino

Nastavek za BMW varnostni vijak

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
34 odgovorov v temi
videk1
videk1

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 209
  • Avtomobil: BMW 320D e46 ci

A do teh nastavkov samo na pooblaščenem BMW servisu preko vin št.

Lp.

Pripete slike za predogled

• nastavek za varnostni vijak.jpg
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 939
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

VIN nima nobene veze. Drugače je številka nastavka na spodnji strani vijakov, če kaj vem.
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Nastavke dobiš pri vulkanizerjih.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

videk1
videk1

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Nastavke dobiš pri vulkanizerjih.

Upam da res,če ne bo jeba vn dobit

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Eni majo, eni znajo, eni pa ne ...

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 280
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

BTW, kolk stane varnostni vijak?
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Pri meni je komplet 30 EUR.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 318
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ne bo jeba, to ima vsak pooblaščen servis za bavarce. Samo ne uletet tja kot en stiskač in jih samo fehtat da ti posodijo nastavek (je treba prej tapravega najt, ni minuta dela s tem), reci jim da boš naročil nov nastavek, potem se bojo sigurno bolj potrudili poiskat pravega (s tistim naj ti samo varnostne vijake odvijejo, s sabo imej 4 navadne, da jih boš dal notri namesto varnostnih, za ta čas dokler ne pride nastavek). Zadnjič sem jaz to naročal na AA kako leto ali dve nazaj in je bila cena cca 5 eur za nastavek, tako da niso to neke strašne cifre, razen če so vmes podražili.

Pri meni je komplet 30 EUR.

Pri meni pa 20 - imam enih 10 kompletov, tako da lahko dam popust :D

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 149
  • Avtomobil: avtomatik

Ne bo jeba, to ima vsak pooblaščen servis za bavarce. Samo ne uletet tja kot en stiskač in jih samo fehtat da ti posodijo nastavek (je treba prej tapravega najt, ni minuta dela s tem), reci jim da boš naročil nov nastavek, potem se bojo sigurno bolj potrudili poiskat pravega (s tistim naj ti samo varnostne vijake odvijejo, s sabo imej 4 navadne, da jih boš dal notri namesto varnostnih, za ta čas dokler ne pride nastavek). Zadnjič sem jaz to naročal na AA kako leto ali dve nazaj in je bila cena cca 5 eur za nastavek, tako da niso to neke strašne cifre, razen če so vmes podražili.

Točno tako :ok.

Meni so celo dali svoj nastavek in nato naročili novega zase. 3€.

Lp A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 125
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

http://www.lasertool...uk/product/6276

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 721
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Jaz sem šel k selmarju (CE) in imajo tam ene 80 različnih, pa smo šli po vrsti....potem sem ga naročil

Prikaži več možnosti

videk1
videk1

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pri meni pa 20 - imam enih 10 kompletov, tako da lahko da

Eni majo, eni znajo, eni pa ne ...

Reošo na domač Šlosarski način Pa še vsi vijaki so ostali uporabni zaj pa akcija ZA NABAO NASTAVKOV

Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 124
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

A takole?

ESTWING_Geolosko_udarno_kladivo_MACOLA.j

Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 173
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Jaz imam pa sledečo težavo. Oče je kupil nov avto z dvema kompletoma platišč. Ko sem hotel zamenjati platišča z letnimi gumami za platišča z zimskimi sem ugotovil, da je en kreten svinjsko močno zategnil platišči na prednji osi. Nastavek se je tako pri poskušanju odstranitve varnostnih vijakov na prednji osi deformiral. Najprej sem seveda poizkusil z navadnim ključem in vzvodom kasneje še s pištolo. Vulkanizer mi noben ne more/želi pomagat. Na pooblaščencu mi ne morejo/želijo pomagat. Baje se teh tipov nastavkov ne da naročit novih (res je da ne vijak in ne nastavek nimata nikjer nobene kode).

Je že imel kdo podobno težavo?

Vrtat zaenkrat še ne bi vozil. Možnost je tudi, da se gor nekaj navari, vendar je zaradi oblike platišča (poglobljeno okoli vijaka) težko dostopno za varjenje.

Pripete slike za predogled

• varnosti vijak-nastavek.jpg
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Jaz imam pa sledečo težavo. Oče je kupil nov avto z dvema kompletoma platišč. Ko sem hotel zamenjati platišča z letnimi gumami za platišča z zimskimi sem ugotovil, da je en kreten svinjsko močno zategnil platišči na prednji osi. Nastavek se je tako pri poskušanju odstranitve varnostnih vijakov na prednji osi deformiral. Najprej sem seveda poizkusil z navadnim ključem in vzvodom kasneje še s pištolo. Vulkanizer mi noben ne more/želi pomagat. Na pooblaščencu mi ne morejo/želijo pomagat. Baje se teh tipov nastavkov ne da naročit novih (res je da ne vijak in ne nastavek nimata nikjer nobene kode).

Vrtat zaenkrat še ne bi vozil. Možnost je tudi, da se gor nekaj navari, vendar je zaradi oblike platišča (poglobljeno okoli vijaka) težko dostopno za varjenje.

Vzameš votlo cev. Ter švas aparat na elektrodo. Postaviš cev na vijak in ga zavariš na cev od znotraj tako ne poškoduješ feltne.

Na drugi strani cevi si pa naredi luknjo oz nekaj ali nekako z čemer boš lahko dobro zagrabil ter vijak odšraufal.

Urejal blackberet, 10.12.2018, 16:36.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Warden in peropapero uporabnikom je všeč to sporočilo

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 103
  • Avtomobil: duo ///M technik

Ja, jaz sem imel podoben problem, s tem da je na koncu ratalo. Pri teh niti ni treba premočno zašraufat, da so težave. Preverjeno.
Kupil nove, imel eno oz. pol sezone.
Jeseni sem se orenk je*al, da sem jih dobil dol. Nikoli več.
Sam imam te (mislim, da jih obstaja več vrst).

IMG_20181210_165142_HDR.jpg

IMG_20181210_165311_HDR.jpg

Če ti pride kaj prav, pridi po vse skupaj, podarim, ker sam jih ne bom več uporabil. Morda bo sreča in je isti nastavek kot pri tebi.

Edit:
Set sicer pride s kodo na kartici (tudi pri meni ni nobene oznake na vijakih ali nastavku).
Preveri če si zraven dokumentacije/servisne avta dobil kaj podobnega:
IMG_20181210_170524_HDR.jpg

Urejal Rage, 10.12.2018, 17:09.

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2004 E46 320d touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Ma to so kr eni, ze vids, da je svoh. Original BMW so meni cisto OK, seveda pa malenkost manj zategnem varnostni vijak kot ostale.
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 103
  • Avtomobil: duo ///M technik

Saj so ti tudi original (moj set je kupljen na pooblaščencu), se na sliki vidi tudi koda.
Veliko pa pove, če so jih res umaknili iz prodaje in jih ni možno več kupit/naročit.

Urejal Rage, 10.12.2018, 19:09.

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2004 E46 320d touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 173
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

@Rage
Hvala da si ponudil tvoj stari set vendar mi ne koristi, saj je tvoj nastavek videt slabsi kot moj pa že s svojim ne morem odtegnit oz. ga je zvilo in napokalo. Tudi kartončka ni nikjer oz. se je ocitno izgubil.
Kakorkoli zaenkrat bom poiskusil še s kako tankostensko večkotno gedoro. Da jo nabijem na vijak (upam da bo dovolj prostora okoli vijaka). Drugace bo res treba varit ali vrtat.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 026
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A nimajo tej varnostni okoli rinke, ki se prosto vrti, ravno za primer kot ga hočeš ti uporabit, da bi gor nabil gedoro?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti